Pred dvoma rokmi sa profesionálny zabijak Jason Bourne (Matt Damon) snažil vypátrať niečo o svojej minulosti a zistiť, prečo ho všetci prenasledujú a chcú zabiť. Vtedy sa zoznámil aj s pôvabnou Marie (Franka Potente) a rozhodol sa, že niekde v ústraní začnú nový život. Varoval CIA, že pokusy nadviazať s ním kontakt alebo ho prenasledovať budú mať dôsledky. Hoci si myslel, že svojej minulosti utiekol, teraz ho  opäť doháňa. Bourne a Marie žijú stále v anonymite, ale Bournea prenasledujú nočné mory a spomienky. Vodí Máriu z mesta do mesta. Snaží sa byť aspoň krok pred hrozbou, ktorú tuší v každom pohľade... (TV Markíza)

Simo16

Agent bez minulosti je pre mńa stále o niečo lepší ako Bournov mýtus,ale tá naháňačka na konci nemá chybu.Avšak suprový zvuk robí z tohto filmu solídnym trhákom s ešte lepšou zápletkou,takźe mne nezostáva nič iné len hor sa na trojku!!! ()

Goodmen

Změna režiséra prospěla. Greengrass sází svůj dokumentární styl s roztřesenou kamerou dává Bourneovi novou tvář. Film má úžasně strhující tempo. Damon jde s Bournem více do hloubky a oproti prvnímu dílu i s lepším příběhem. Skvělé akční scény, souboje, automobilové honičky a jako cestopis je to parádní projížďka Evropou. ()

me3x®

sofistikovaná bondovka, ako už niekto napísal. Dovolím si potvrdiť. Bourne má oproti Bondovi aj chyby, je zraniteľný a celé to človeku nepripadá ako rozprávočka, sčasti aj kvôli tej skvelej kamere. Okrem toho skvelá hudba. 5* bez mihnutia oka. ()

matoon97

Skvele natočený filmíček, ktorý vás nenechá ani chvíľku v k ľude. Skvele vystavený príbeh sa bez prestávky žene stále dopredu a pred vami sa stále niečo deje. Prví film s agentom Bournem sa mi zdal priemerný a s druhým pokračovaním sem dlho otáľal. Teraz viem, že to bola chyba. Greengtass sa výborne chopil príbehu a diváka drží v napätí celý film.o Výborne natočené akční pasáže a skvelý hudobní doprovod. A vše korunuje geniálne záverečná automobilová naháňačka v ktorej som sedel s otvorenou pusou. Karel Roden v malé, ale podstatné roličke potešil. Už sa teším na tretie pokračovanie, ktoré môže byť ešte lepšie. 85% ()

sirrgulo

Pro mě je druhý díl nejslabší, důvod je jeden. Smrt Marie. Jistě pro vývoj příběhu byla nezbytná, ale mě se přesto v jedničce líbila. Jinak se opět jedná o vynikající thriller s jako vždy skvělým závěrem. Hlavně scéna, když Jason navštíví v Rusku dívku, aby jí řekl pravdu o jejích rodičích. ()

jack_scott

Hezké, rychlé efektní, zábavné. Tak by se dal shrnout celý snímek, celkmě daleko zábavnější než ten první. Greengrass je prostě frajer, co to umí udělat, takže se i jinak ne nic extra příběh rozvine v hezky koukatelnou záležitost. 80% a ****. ()

Mustaffa

Bournův mýtus je bezesporu výborná akční podívaná, ale že by to byla až taková pecka, tak to pro mě rozhodně nebyla. Zběsilý střih mi fakt v některých scénách nesedl, do toho nějaké to nelogické chování a pro mě hrozně nesympatická herečka Joan Allen a šup a jsem na třech hvězdičkách. Obrovské plus tohoto filmu je, že se snad ani na vteřinku nenudíte. ()

Trumper

Orgastická závěrečná půlhodina vynesla tenhle film o třídu výš. Pokud bych měl zbytek filmu chápat jako předehru ke zběsilému finále (hlavně k moskevské nadháněčce), pak by byl výsledný dojem z filmu dokonalý. Sice se poněkud vytratilo kouzlo prvního dílu, ale to se snad Bournovu mýtu, coby pokračování Agenta bez minulosti, ani nedá vyčítat.___ Trochu nechápu současný trend narvat roztěkanou ruční kameru všude, kde to jen jde (nejlépe do celého filmu), avšak v kombinaci s rychlým střihem nepůsobila tak toporně (myšleno nepřirozeně), jak tomu v některých případech bývá. K čemu naopak nemám jedinou výtku, je hudba, která se mi tentokrát líbila ještě víc než v prvním díle. /80% ()

megajalec

Osvedčené metódy a koľaje, ktoré naznačila jednotka, pokračujú aj v dvojke (námet, hudba, príbeh o agentovi pátrajúcom po svojej minulosti, sympatický Matt Damon, strih, výprava), Greengrass si ich požičiava z Agenta bez minulosti a dokonca ich ešte vylepšuje, čoho výsledkom je ešte lepší filmový počin. Takisto "vylepšený" Jason Bourne (realistický, chladnokrvný, zabijak s hlavou, vždy o krok pred nepriateľmi, idúci za svojím cieľom a buďte si istí, že ho aj dosiahne). Dvojka je viac akčnejšia, ale ako som spomínal, je to akcia premyslená, takže sa mi dvojka páči ku podivu viac ako jednotka. Na plný počet to o fúz nestačí ()

Don Kryspin

To pravidlo má jen naprosté minimum vyjímek: "Dvojka je vždycky horší než jednička". Ani zde se to podle mne nepodařilo - ovšem Bourne Myth je velmi, velmi důstojným nástupcem ......... . Autorům se podařilo vymyslet poměrně uvěřitelnou zápletku (i když několik věcí je přitažených za vlasy) a naroubovat na ní poutavou podívanou, ve které je štvaná zvěř současně lovcem. Jak říká Douglas: "...chytrý scénář ... nechává bojovat hrdinu především mozkem, díky čemuž jsou perfektně natočené náhlé výbuchy násilí mnohem působivější." Dobře se na to kouká a většinu doby držíte sympatickému hrdinovi palce. (Hrdinovi, který mimochodem nejí, nespí, nevyměšuje - a který nejenže se hravě dostane na jakoukoliv střechu, ale on se tam navíc vždycky dostane neuvěřitelně rychle :-). Vysvětlování všech motivů a dějů není rozhodně polopatické, ale udržet krok s příběhem se při troše soustředění dá. Události do sebe poměrně dobře zapadají, přesto se najde několik nelogičností, které zamrzí... (***SPOILER***: jak Bourne zjistil adresu svého bývalého kolegy? Proč se složitě dostával do jeho superbytu a přitom se nedostal do hotelového pokoje hlavní vyšetřovatelky? apod.) Poslední kapitola (Moskva), jakkoliv dobře natočená, mně osobně přišla už lehce nadbytečná. Napětí super, honička super - přesto se člověk nemůže ubránit silnému pocitu deja-vu. Tohle už jsme viděli, viděli... Celkově se mi ovšem film líbil a řadím ho k nejlepším v daném žánru. Čtyři hvězdičky. Stojí za vidění. ()

Forum.

Trochu slabší než jednička. Ikdyž má film 108 minut tak to uteklo nák rychle. Příběh dobrý ale nák jsem se do něho nevžil. Matt Damon byl zase plastický jak Chuck Norris.85% ()

g.laudeo

Mohl bych mít v nejoblíbenějších i trojku. Je to celkem fuk. Mám-li však volit, konzervativně vybírám dvojku - kolotoč záběrů ve trojce už fakt někdy nestíhám a s přibývajícím věkem to bude jen horší. ()

Fugito

Aj po druhý krát očarený, tak ako výkonom Matta a Paula takisto po prešpekulovanom scenári. Dúfam, že trojka ma nesklame. ()

Mickey17

O niečo lepšie ako prvý diel, s príchodom Greengrassa má film lepšiu atmosféru a zároveň bol lepší aj dej oproti jednotke. Opäť sa bližšie posunieme k zisteniu Bournovej identity aj keď rozuzlenia sa dočkáme až v treťom dieli. A samozrejme skvelý Damon a Powellova hudba. ()

BenchPress

Halucinacemi trpící Matt Damon ve své nejlepší roli v boji všech proti všem. Film je opět napěchovaný akcí, ale přišlo mi, že trochu kopíruje 1. díl. Ale pořád je to vynikající akčňák, po kterém určitě někdy sáhnu znovu. 4/5 ()

Algen

Tento díl mi přijde slabší než první díl. Změna režiséra tentokrát nebyla k dobrému. Napínavost z prvního dílu je pryč a chvílemi jsem se i nudil. Přesto film rozhodně stojí za zhlédnutí a dávám mu 4* ()

Připomeňte si začátky kultovních postav

Připomeňte si začátky kultovních postav

13.10.2017

Greengrassův neuvěřitelný špión

Greengrassův neuvěřitelný špión

30.07.2014

Paul Greengrass je sice známý především díky Bourneově mýtu a Bourneově ultimátu, jeho specialitou jsou ale dramata podle skutečných událostí. Krvavá neděle, Let číslo 93 nebo Kapitán Phillips patří… (viac)

Další Ludlumovka na obzoru

Další Ludlumovka na obzoru

15.02.2014

Spisovatel Robert Ludlum má na kontě skoro 30 převážně špionážních románů. A jelikož se 3 z nich nedávno proměnily v úspěšné filmy, studio Universal zaměřilo další z jeho výtvorů. Po Agentu bez… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz