Pred dvoma rokmi sa profesionálny zabijak Jason Bourne (Matt Damon) snažil vypátrať niečo o svojej minulosti a zistiť, prečo ho všetci prenasledujú a chcú zabiť. Vtedy sa zoznámil aj s pôvabnou Marie (Franka Potente) a rozhodol sa, že niekde v ústraní začnú nový život. Varoval CIA, že pokusy nadviazať s ním kontakt alebo ho prenasledovať budú mať dôsledky. Hoci si myslel, že svojej minulosti utiekol, teraz ho  opäť doháňa. Bourne a Marie žijú stále v anonymite, ale Bournea prenasledujú nočné mory a spomienky. Vodí Máriu z mesta do mesta. Snaží sa byť aspoň krok pred hrozbou, ktorú tuší v každom pohľade... (TV Markíza)

Rssa

Sice za pět, ale podle mne je to nejslabší díl série (ale to pořád znamená, že je to vyjímečný počin). Kamera je roztřesena až moc na můj vkus a hlavně to na mě působilo docela chladně, emoce zde moc roli nehrají. I tak je to ukázka skvělé filmařiny a je dobře, že Greengras dostal druhý díl, poněvadž bez něj by nevznikl perfektní díl třetí. Ale nikdo se už nedozví jak by to dopadlo, kdyby Doug Liman mohl natočit i pokračování. 90 % ()

Milan25

Podle mě obrovský pokles oproti prvnímu dílu. Očekávál jsem podobný akční nášup, ale dostalo se mě spíš více napínavosti. Osobně jsem byl víc zklamaný než nadšený. ()

thorewi

Při sledování tohoto filmu jsem byl svědkem celkem vzácného jevu, kdy nějaky sequel je stejně kvalitní jako jeho předchůdce, nicméně je to samozřejmě jenom dobře. ()

B4TM4N

Greengrass udržel vysokou laťku automobilových honiček, souboje dovedl k dokonalosti a poslední zbytky mucinky-muck scén elegantně odbyl v prvních 10 minutách. Ze všech tří Bournů je tenhle příběhově nejjednodušší, ale stále sympatičtější Matt Damon a našlapané akční sekvence vám stejně ty necelé dvě hodinky nenechají vydechnout. ()

eagle-eye

Udělal jsem chybu, když jsem si dal Mýtus až po Ultimátu, protože už teď je mi jasný, že jsem si Ultimátum zdaleka nemohl tak vychutnat, jako při prvním shlédnutí. Přesto musím konstatovat, že poslední díl je přesto nejlepší... Ono je to nasnadě, podle mě je Bournovo ultimátum nejlepší akční film této dekády, nicméně oba předchozí díly jsou mu důstojnými sourozenci... Finále v Moskvě je luxusní a Moby na závěr je trefa do černýho...;-) ()

Lewisek

Rozmýšlel jsem se zda dát 4* nebo 5*. A díky poslední scéně a té hudbě na konci dám pět :) Dějově lepší než jednička. Tenhle film by snad nikdo nedal lépe než Matt Damon. To je role přímo na něj. "They don't make mistakes. They don't do random." ()

Mičl

Asi je to tou brilantní Greengrassovou režií, nebo tou skvělou hudbou (která mi v prvním díle chyběla), která ještě víc vyburcuje každou akční scénu či tou specifickou rozechvělou kamerou, ale naprosto to předčilo mé očekávání po prvním dílu. Málokdy se stane, že by dvojka předčila jedničku, tady to tak je. A v automobilové honičce výměna Pařížských ulic a mini cooperu, za hustý Moskevský provoz a ruský taxík? To je trefa do černého. A Matt Damon byl (tradičně) výborný. ()

I.AM.NOT

Navrstvení scénáře Bournovi určitě prospělo, jenže moc mi chyběla ta nekompromisní svižná režie z prvního dílu, ačkoli realcam střihová režie Greengrasse není špatná a Matt Damon mi vadil víc než v předchozím díle. ()

Witta

Výbuch domu byl natočen bez použití speciálních efektů.***Stejně jako na konci prvního dílu i zde zazní skladba od Mobyho - Extreme ways.***Choreograf bojovým scén se inspiroval v bojovém umění Kali, které pochází z Filipín.***Auto, ve kterém probíhala honička Bournea v Moskvě bylo řízeno kaskadérem ze střechy auta, případně z kokpitu připevněném mimo auto. ()

Krabak

Osobně nechápu, proč má tento film lepší hodnocení, jak Agent bez minulosti. Oproti předchozímu dílu ničím nepřekvapí, furt jede na to stejném, co "jednička". Opravdu nic jinýho, novýho, excelentního se tam neobjeví. Dobře... hledá pořád sám sebe, začíná zjišťovat, kdo doopravdy byl, to může zaujmout...ale i přes to tam chybí to kouzlo, co bylo v předchozím díle. A to především originalita. BTW...zabít Marii(Franka Potente) tím si to u mě vysloužilo pár % dolů! :-/ :-D--->65% ()

F.W.Colqhoun

Recenze a komentáře se hemží výroky typu "film, který nedá vydechnout". Mají recht, ale já at-the-movies dýchám vážně rád. Prej že dokumentární styl. Prdlajs. Kdosi kdysi trefně poznamenal, že kdo chce být hluboký a není, kalí vodu. Greengrass kalí obraz a zřejmě doufám, že když nám nic moc neukazuje, dává průchod naší fantazii. Možná mám pomalá očička, možná jsem konzervativní, ale přestože se povedlo vyrobit skvělej biják, změna režisérského stylu alespoň pro mě neproběhla k lepšímu. Jelikož si i po těch letech z kina matně vybavuju trojku, vím, že může být ještě "hůř"... Tolik moje staromilský stesky. Film je samozřejmě oukej. Bourna bůh-ví-proč potom, co od něj v jedničce dostali strašnej vejprask, chtějí zase trochu poškádlit - přijde k čemusi na způsob "M", zbavěj ho závazků, dají mu zase jednou důvod k cestování pod falešnými pasy a režisér, který mi nesedí, ale je objektivně skvělej, na základě vybroušenýho scénáře popisuje, jak to probíhalo. Co kdyby dalšího Bourna natočil Anton Corbijn ve stylu Američana? Nebojte, k tomu nedojde. ()

MareT.

Mám rád pokračování tohoto seriálového typu. Žádné představování postav nebo předešlého děje, jede se rovnou na věc a vaše smůla, jestli nevíte o co jde. Ale jinak je to to samé co předešlý díl. Parádní scénář a napsané postavy s dobrými akčními scény. ()

Stružák

Jestli jsem prvnímu dílu vyčítal nelogičnosti a klišé, ve dvojce je vše v pořádku. Opět vyzdvihnu výborné automobilové honičky (že by to konečně někdo dokázat natočit tak, aby to nevypadlo tak uměle?) a skvělý děj. Po dlouhé době u filmu vyzdvihnu zajímavý střih a kameru, protože toho, co se předvádí v Bournově mýtu, si prostě nejde nevšimnout. Film navíc není oproti "jedničce" tak přecpaný bojovými scénami a rozhodně mu to svědčí. Ve dvojce jsem se navíc konečně dostal pod kůži hlavní postavě. Bournův mýtus se stává tím nejlepším ve svém žánru. ()

Paity

Velmi důstojné pokračování prvního dílu, které posouvá už tak vysokou laťku ještě o stupínek výš. Akce, napětí, zvraty a opět skvělý Matt Damon. Jeden z nejlepších špionážních filmů. ()

SpaceOdyseus

Jedna temer dvouhodinova adrenalinova spionska jizda. Obcas by ale neuskodilo dat kameru na stativ. Sam jsem prekvapen, ze akce byla celkem prehledna, ale v kecacich pasazich jsou zbesily strih a roztresena kamera fakt rusive. ()

Bouřňák

Viděl jsem tento film kdysi bez toho, abych viděl první díl trilogie a byl jsem celkem znechucený - psal jsem (Tak nevím, asi jsem sledoval jinou verzi filmu, ale já se nudil celý film. Vůbec ničím mě ten film nepřekvapil. Primitivní už alespoň stopadesátšestkrát použitá zápletka, děsná kamera a střih. Kdo si váží svého času, tak od tohoto filmu ruce pryč. Dávám pouze jednu *) Teď jsem tento film viděl po letech znovu (hned po shlédnutí jedničky) a můj názor se příliš nezměnil. Oproti prvnímu dílu opravdu celkem nuda, zvláštní styl kamery mě tady už moc nebavil, děj celkem nezajímavý. Dávám jen o * víc než napoprvé. ()

Radim

Inteligentní, svižné, napínavé. Celá zápletka sice byla trochu přitažená za vlasy, ale nijak extra mi to nevadilo. Matt Damon si opravdu umí vybírat role. ()

Připomeňte si začátky kultovních postav

Připomeňte si začátky kultovních postav

13.10.2017

Greengrassův neuvěřitelný špión

Greengrassův neuvěřitelný špión

30.07.2014

Paul Greengrass je sice známý především díky Bourneově mýtu a Bourneově ultimátu, jeho specialitou jsou ale dramata podle skutečných událostí. Krvavá neděle, Let číslo 93 nebo Kapitán Phillips patří… (viac)

Další Ludlumovka na obzoru

Další Ludlumovka na obzoru

15.02.2014

Spisovatel Robert Ludlum má na kontě skoro 30 převážně špionážních románů. A jelikož se 3 z nich nedávno proměnily v úspěšné filmy, studio Universal zaměřilo další z jeho výtvorů. Po Agentu bez… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz