História násilia

• Česko Dějiny násilí (viac)

Tom Stall (Viggo Mortensen) žije šťastný a pokojný život so svojou ženou Edie (Maria Bello) a ich dvoma deťmi v malom mestečku v Indiane. Jedného dňa Tom vo svojej reštaurácii prekazí pokus o lúpež, v sebaobrane zabije dvoch hľadaných zločincov a jeho idylický život sa od základov otrasie. Tomovo hrdinstvo priláka médiá a on sa ocitne vo svetlách reflektorov. Snaží sa vrátiť späť k svojmu jednoduchému a obyčajnému životu, no márne... Navyše sa objaví záhadný muž (Ed Harris), ktorý tvrdí, že mu Tom v minulosti ublížil. Okrem tajomného muža sa musia Stallovci vysporiadať aj so svojím vzájomným vzťahom, ktorý sa pod vplyvom okolností začne pomaly rúcať... (oficiálny text distribútora)

Violeta

Neznám Cronenbergovy dřívější počiny, díky nicmoc komentářům na čsfd jsem si tenhle film nechala dvakrát ujít. Napotřetí jsem se dívala a počtvré jsem ho nahrála. Popáté a pošesté jsem žasla nad vztahem manželů Sallových a scéna na schodech mě totálně rozsekala. Takže pro mě maximální spokojenost. Jedna hvězdička dolů za nereálně "snadný" konec. ()

honajz2

Jsem krapet zmatený z toho, o co Cronenbergovi vlastně šlo. Je to dost divně vedené - jestli to myslel celé vážně, nebo celé s nadsázkou, nebo se snažil o styl Jima Jarmusche, přičemž dějově je to vlastně jen jednoduchá historka, u které zamrzí, že se ji buď nepokusil víc rozvinout, nebo že bude víc pracovat s postavami a nebude je tak jednoduše a prvoplánově vést... Fakt netuším, co z toho mám mít a ani pořádně nevím, jak moc se mi to líbilo. Není to ani tak hodně specifické jako Hranice ovládání, je to prostě takové, jaké to je, i když Cronenbergův rukopis je v tom znát skutečně dost, včetně jeho typických úhlů kamery a typickým "nezájmem" o postavy. Jako většinou u takových filmů své hodnocení nechám někde uprostřed, protože to na víc nebo na míň prostě nevidím, nicméně dokázal bych vyjmenovat, které věci se mi na tom líbily (atmosféra, některé povedenější scény včetně té závěrečné), tak i ty, které ne (třeba to, že Viggo Mortensen má až superhrdinské schopnosti). Po případném druhém zhlédnutí to hodnocení snad budu mít ujasněnější. 3* ()

Joe321

Skvělý film, přesně mi sednul. Kontrast otce a zabijáka, výborná atmosféra a Mortensen. Krvavý, ale vtipný konec. Pro mě možná o trošičku lepší než pozdější Přísliby. - "I should have killed you back in Philly." ()

M.i.k.e

po 3 letech sem konečně smáznul další filmový restík a i přesto,že jsou Dějiny násilí na Cronenberga možná až moc uhlazené,jsem spokojen...i přesto je na tom mladší bratříček Eastern Promises o fous lépe...70% ()

Martin741

Dejiny Nasili je podareny pokus o mafiansky film. Mortensen asi po skonceni tocenia LOTRa videl samotneho velkeho Kmotra a rozhodol sa, ci by aj on nenatocil nejaku gangsterku. Na rezisersku stolicku si sadol Cronenberg, ktory s Mortensenom uz skusenosti ma /Vychodni prisliby ......./, a tak vznikol tento fajny surovy mafiansky film. 82 % ()

Figu

Krása! Peckózní nápad, jenž jsem zahlédl na filmovém plátně prvně. K tomuto famóznímu ději navíc natlačeného do hodinky a půl (což žeru a beru), nemám co vytknout. Obsazení taktéž parádní. Kdyby Viggo nenatočil dva roky na to Východní přísliby, dal bych Dějinám pět hvězd. Jelikož filmek o Ruských mafiánech byl trošičku lepší a syrovější, musím hodnotit čtyřmi. Nicméně Mortensen je bourák a filmy s ním mi sedí... 80% ()

shyster

Nic neříkající film. Jako kdybych se díval na nějaký seriál (Kojak, Jake a tlusťoch), jenom je to 2x tak dlouhý. Prostě hodně průměrný film, který nezaujme, ale jako atmosféra při uklízení dobrý (nic nepropástnete a když ano tak to nenaštve). ()

Vojťas

Zajímavé dílko! ... Brutální scény, vynikající Viggo Mortensen a překvapující vrcholení děje! .... Právě ono přepadení v bistru u "Toma", byla jedna z mála ve filmech, kdy mě začlo mrazit po zádech, jakmile host vytasil zbraň! ()

DrBuznička

David Cronenberg se tiše vkrade do vaší ložnice a zatímco sníte svůj americký sen, strčí do vašich otevřených úst revolver a vystřelí vám mozek z hlavy. ()

Petoss1

Pochmúrne, klasické a zo začiatku zaujímavé. Začiatok dokáže vtrhnúť a zaujať, akčné scény sú natočené dobre, esteticky a s peknou kamerou. Tie "šukačské" scény by som tam nedal, hoci boli veľmi autentické (:D), ale načo tam sú?! V závere sa to už stalo typickým klišé, takže vyššie ísť nemôžem. 77% ()

WoWoW

Hodně přímočarý akční film, opravdu se mi líbilo, že před zastřelením člověka se nečeká na to až se vypovídá nebo stačí najít pistoli. Herecké výkony jsou obecně na jedničku, ale hlavně na Viggovi je krásně vidět, kdy je milující otec od rodiny a kdy divoký zvíře se sklony k zabíjení. ()

bourec

Viděno znova,a vlastně na tom filmu mě bavilo jenom ta surová brutalita.Protože to okolo je stejně obyčejný jako třeba děj ve filmu Malý svědek.dvě projekce stačej.50%. ()

Silverluv

Cronenberg rozhodně nezklamal. Po technické a režisérské stránce výborně zvládnuté, hlavně kamera a perfektně sestříhané "violence" scény. Ano, s těma se Cronenberg už tradičně příliš nepáře a krve, mozečků a jiného masa si tady člověk užije dosyta. Zajímavá hudba Howarda Shora ve spojení s hlavním hrdinou (Mortensen) mi místy připomněla náladu z Pána Prstenů. Nevím, jestli je to dobře nebo ne. Každopádně, Vigga už budu mít bohužel zřejmě navždy zafixovaného jako Aragorna, takže budu těžko zkousávat každou jeho další roli, stejně tak, jako jsem ho těžko zkousával i tady. Ale to je možná jen můj problém, ostatním se tady naopak může líbit. IMHO ho spíše na celé čáře překonává výborný Ed Harris, který není na plátně zdaleka tak často a taky Maria Bello coby jeho filmová manželka. Podtrženo sečteno, výborný thriller, který rozhodně stojí za vidění a to nejen pro Cronenbergovic příznivce. ()

Lopic

Další vynikající film od Cronemberga, Viggo Mortensen byl podle mýho taky super. Krátká stopáž byla fajn, ani sem se nestačil nadechnout a byl konec. A ten mě moc nepotěšil stejně jako u Východních příslibů. Hold na ty nedořečený konce asi uplně nejsem :) ()

TomikZlesa

Tak už vím od koho Liam (96 hodin) odkoukal mlácení do ohryzku :) Nejlepší je, že prakticky nic nebylo vysvětleno a jenom se zabíjelo a vlastně se neví proč. ()

Zemřel herec William Hurt

Zemřel herec William Hurt

13.03.2022

David Cronenberg plánuje seriál

David Cronenberg plánuje seriál

02.09.2018

Režisér Východních příslibů nebo Dějin násilí David Cronenberg si poprvé vyzkouší televizní formát. Na festivalu v Benátkách to oznámil novinářům, podle jeho vlastních slov se pak jedná dlouhodobě o… (viac)

Verbinski a doktor Bucky

Verbinski a doktor Bucky

03.04.2018

Gore Verbinski (Kruh) se loňským Lékem na život konečně vrátil k hororům. Dlouho to vypadalo, že bude jeho dalším filmem comicsovka Gambit. Od té však v lednu utekl a nyní by se měl vrhnout na akční… (viac)

Comicsové Mýty mají scenáristku

Comicsové Mýty mají scenáristku

20.01.2015

Stříbrnému plátnu střídavě kralují comicsové adaptace od Marvelu a DC, neměli bychom ale zapomínat ani na Vertigo. Dospělácká odnož DC nám dala filmy jako Constantine, Dějiny násilí, V jako Vendeta… (viac)