Shaunův život se již delší dobu ubírá odnikud nikam. Celé dny tráví v hospodě Winchester s nejlepším přítelem Edem, hádá se s matkou a svou přítelkyni Liz přehlíží jako širé lány. Když jej Liz pošle k vodě, zacloumá to s ním tak, že se rozhodne získat srdce své dívky zpět, napravit ve vztahu s matkou co se dá a vůbec ke svému životu přistupovat zodpovědněji. Jenže to ještě není konec...MRTVÍ se v hrobech nudí a mají nezřízenou chuť na čerstvé maso. Shaun zrovna prochází údobím velkých změn a tato nově vzniklá situace pro něj není žádnou velkou překážkou. Tváří v tvář EPIDEMII po zuby ozbrojených ZOMBIÍ se Shaun spřáhne s Edem, aby mu byl po ruce při záchraně matky a Liz. A když už to musí být, tak i nevlastního otce a Liziných kamarádů Davida a Dianne. Cílem je probít se do nejbezpečnějšího místa na světě - hospody Winchester. (oficiálny text distribútora)

slovan1

Na tomhle filmu jde vidět, jak si užít zabíjeni zombíku. Shaun a Ed jsou dva "magoři", kteří hlavně ze startu, zombíky ničemu nešetří. Myslím, že jde o povedenou britskou komedii. Nad ničím se nerozmyšli a nepozastavuje, prostě jen parta lidi utíka před zombie a cestou nějakého sejmou. No, ale je to zábavné. ()

The Viper

Ten anglický humor se ve filmu nezapře. Skvěle fungující duo Pegg/Frost doplněn vtipnými postavičkami bojujících proti asi nejoblíbenějším hororovým postavičkám. Film přetéká vtipnými scénkami i hláškami a nemá slitování s klišé. Retardovaný zombíci, kteří jdou rychlostí 0,0005 km/h ... co víc si přát ? Hlavně nevyhodit vzácnou desku dobrý kapely. ()

Ralna

Nic tak absurdního jsem ještě neviděla. Kome/parodie dotažená do extrému! Smích jsem prokládala zděšeným a znechuceným výrazem a potom zas pokračovala v utírání slz od chechtání se. Plný počet! :D ()

Maynard.

Chvílema mi pulzovalo srdce jak o závod, chvílema sem si říkal, no to je teda pěkná hovadina. Uznávám, že sem se ale poměrně dostikrát upřímně zasmál, páč bylo skutečně čemu. Hlavně teda na začátku, když si de hlavní hrdina s pořádným kocourem koupit ranní drink a kolem něj už jsou jen Zombíci a von si tam tak pěkně pochoduje jako by se nechumelilo. No a první setkání se Zombičkou (na jejich zahradě, prej : chacha, ta je ale pořádně sjetá :o) ). Na druhou stranu je ve filmu dost vyloženě trapných vtipů a scének, který film (stejně tak jako Škwor) sráží na kolena :o). Asi sem se příliš namlsal Snyderovým - Úsvitem mrtvých, který je o poznání lepší než-li toto. Tady se z toho rejža za každou cenu snažil udělat komedii a to i v momentech, který si vo to vyloženě NEříkaly. Ale je vidět, že tenhle chlapík umí točit, že si chce hrát s divákem, ale ještě se od opravdových mistrů má hodně moc co učit. Podtrženo sečteno krásný 3 hvězdy. ()

Kejdlo

Soumrak mrtvých je žánrový maglajz, který není moc vtipný a parodovat mu taky moc nešlo. Ve výsledku není ani cool. Což je u komedie, když už není nic extra, polechčující okolnost. Wrightuv slabší rozjezd. 6/10 ()

civrss

Simona Pegga s Nickem Frostem dohromady prostě žeru! Suchý černý anglický humor Vám servírujou v každém svém filmu a rozhodně se nikdy nebudete nudit. Zombie komedie mám rád a tahle je určitě jedna z nejlepších. Jestli ne ta nejlepší ;-) ()

kenkaku

Pokud dávám "jen" tři hvězdičky, tak proto že jsem jinej (zaslouží si 4 ale ty fakt za mě neprojdou). Zombie filmy mám moc rád. Mají svá pravidla a proto i budí (u mě) patřičné očekávání. To se tady plní řekněme na 80%. Takže fajn. Co mě ale mrzelo je ta roztříštěnost. Bylo to vtipné, ano... ale jen normálně s pár extra místy. Prakticky do výskytu zombie je to tak divně roztahané... a všemu dává korunu ta scéna s matkou a winchestrovkou. Ta mi do filmu hrubě neseděla a upřímně dokonce stála film tu čtvrtou hvězdičku. Víc srandy a méně drama a byla by to pecka. Takhle jen "standard" (i když fakt lepší standard) ()

BMAJTZ

Britský humor mám rád, ale tahle variace je poměrně podivná. Opravdu vtipných situací by člověk napočítal na jedné ruce a co víc, ty nejvtipnější už uvidíte v traileru. I tak připouštím že duo Frost, Pegg je prostě fajn. ()

herr_carter

Tak jsem po Jednotce rychlého nasazení shlédl další taškařici od Wrighta a opět musím konstatovat, že mě bohužel cca od poloviny zamrzel natahovaný děj - u obou filmů totiž platí,že první polovina je hooooodně nadstandardní, druhá jen slabší průměr.. Každopádně dvojice Pegg-Frost je k popukání.........moje hodnocení = 6,5 z 10. ()

Red Meat

V první řadě jsem byl překvapen, že SHAUN OF THE DEAD je především výborná komedie. Opravdu. Smál jsem se daleko více, než u "běžných" komedií. Vlastně ani nepamatuji, kdy jsem naposledy u filmu tolik zasmál. I když je pravdou, že mnohdy byl humor opravdu černý a každému nemusí být po chuti. I romantická rovina příběhu překvapivě funguje a to je co říci, protože co chvíli vidíme prostřelnou hlavu a hektolitry krve. Hlavní hrdina je sympaťák a většina ostatních postav je vtipně napsaná i kvalitně obsazená. Kdo miluje zombie filmy (záměrně neříkám horory, protože tenhle s hororem nemá moc společného), černý humor a britské filmy, určitě si příjde na své. Já hodnotím raději slabšími 5-ti než-li horšími 4-mi hvězdičky, protože kvalitních zombie snímků se dnes točí poskrovnu. A především se tu oživlé mrtvoly nepohybují nadlidskou rychlostí (tak jak je to poslédní dobou v módě), nýbrž vrávorají jako za časů George A. Romera a to se počítá! ()

Raevan

Miluju komedie a parodie, a tahle se rozhodně řadí mezi ty lepší. Tady se píše, že to vůbec není parodie na Úsvit mrtvých, ale to podle mě není tak úplně pravda, je tam pár prvků které parodují nebo mě to aspoň tak přijde, třeba rychlost zombíků. No každopádně to je ale další příjemná porce anglického humoru, která ztrácí jen koncem a vážnými dialogy, které bych snad v bláznivých komediích zakázal. ()

shebin

Natesen po Hot Fuzz a ukazce z tohoto filmu jsem musel polknout opravdu horkou pilulku. Obrovska nuda, nic vtipneho ani cokoliv ceho by se dalo bat. Hodne spatnej Bckovej horror. ()

rozbris

Simon Pegg a Nick Frost dva "superkomedianti" kteří ví jak pobavit. Soumrak mrtvých - horor při kterém určitě nemusíte mít zaplou lampičku, protože je to komedie a horor v jednom. Nemohu jinak než 4*. ()

Edgar Wright chystá duchařinu

Edgar Wright chystá duchařinu

23.07.2020

Režisér a scenárista Edgar Wright už si pomalu připravuje svůj další projekt. Bude jím adaptace krátké povídky Stage 13, která vypráví o duchovi, jenž straší ve filmovém studiu. Od režiséra filmů… (viac)

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Edgar Wright v zajetí popu

Edgar Wright v zajetí popu

24.06.2018

Režisér Edgar Wright (Scott Pilgrim proti zbytku světa, Baby Driver) si vybral svůj příští projekt, překvapivě však nebude souviset s komiksy, dospívajícími řidiči, ani zmrzlinovými kornouty. Natočí… (viac)

Pegg a Frost jedou na vlastní pěst

Pegg a Frost jedou na vlastní pěst

21.01.2018

Simon Pegg a Nick Frost se proslavili hlavně díky filmům Edgara Wrighta. Soumrak mrtvých následovala Jednotka příliš rychlého nasazení a takzvanou "trilogii Cornetto" zakončila sci-fi U Konce světa,… (viac)