Mladá herečka Lucie (Jana Bernášková) sa po materskej dovolenke snaží vrátiť do práce, bojuje s klasickými problémami slobodných matiek a zároveň sa pri hľadaní novej lásky zamotáva do bláznivých situácií. Hlavnú hrdinku na jej neľahkej životnej ceste sprevádzajú mierne uletené kamarátky (Iva Pazderková, Mahulena Bočanová, Pavla Dostálová) a zhmotnený vnútorný hlas Šedivka (Ivana Chýlková), s ktorou má veľmi komplikovaný vzťah. Koľko mužov a žien musíme v živote prežiť, kým stretneme toho pravého...? (Bontonfilm SK)

sofiapetra

Nevím, proč by zrovna toto (viz šílené a naprosto nespravedlivé hodnocení zde  na ČSFD) mělo být horší než desítky jiných českých současných rádoby komedií. Je to čistý, lehce stravitelný průměr. Jana Bernášková si to poctivě odžila, napsala a zahrála. A jak jsem se - díky četným mediálním výstupům, dovtípila, jedná se v podstatě o autobiografii a vlastní život připadá neobyčejný kdekomu. Ale vidět se to dá a pár ftipných situací se tam našlo. A na závěr poučení - herečky, které mají doma režiséra, nebo alespoň scénáristu, jsou na tom líp, než ty, které ho nemají. Děkuji za pozornost. ()

M.i.k.e

není to neředěné peklo jako třeba Mužem i s mužem a neměl sem potřebu si v průběhu sledování vypíchnout oči, ale ani to nic nezmění na faktu, že je to jen další klasická česká romantická komedie, která ovšem není romantická a vtipná je asi jako vaření s Jirkou Babicou. Za celou hodinu a půl se tu vlastně nestane nic zásadního krom toho, že hlavní hrdinka sem tam s někým souloží (včetně bývalého partnera kterého nenávidí), stěžuje si kamarádkám na to jaká je kráva a rozjímá se svým vnitřním hlasem, který má čert ví proč tvář Ivany Chýlkové. Plusem pro někoho může být snad jen to, že Jana Bernášková je hezká a ukáže trochu víc než je u ní člověk zvyklý z televize...40% (pokud patříte do cílovky - což jsou asi ženy 30-40 - pak se možná na 50% dostanete) ()

bourec odpad!

Ty vole! Ty vole! Ty vole. Nemám páru, co láka autory a herce k natáčení takových břeček. Neuvěřitelně debilní děj. Už po sto a první pokus o vylíčení nešťastnejch žen, který hledaj lásku. Pitvoření, trapnej nehumor. Kravina na entou. A proč na to koukám. Už asi tři roky se těším na každou podobnou hovadinu, a až jí budu moct napařit odpad. Ale ne jen tak odpad z plezíru. Opravdovej, zaslouženej odpad. 0%. ()

Johnny.ARN

Som čakal nejakú detektívku, nie udepkárenu blondsku s malými kozami, čo pláva životom so svojimí temnými kamoškami a nemá šťastie na mužov. Film pre ženy k žehleniu. Dal by som menej, ale boli tam cecky. 1 z 5 ()

klukluka

Pochopil jsem z toho, že i živou Bárbínu jde sbalit a přefiknout ještě ten večer za předpokladu, že je zrovna free a má čas. To je dobrý vědět. Bez ohledu na to, že vám bude vykládat, že na ni musíte pomalu- do pěti minut může mít nohy do praku. Ale co se divím- vždyť byla imrvere vožralá. Naopak jsem nepochopil, proč je druhé já schizofrenní Bárbíny o 20 let starší, než ona sama..? Další moje myšlenky se pak zabývaly tím, jaké to asi musí být, režírovat vlastní nahou manželku při sexuálních scénách s jinými muži..? Podle mě to pocitově nebude nic moc, ale složenky jsou krávy nenasytný, chápu. A nakonec jsem si pokládal otázku, jestli to na mě působilo romanticky (ani co by se za nehet), a jestli mi to přišlo vtipný (malilinkato). Celkově mi to pak vychází na 30 procent, což jsou u mě 2 pohaslý, sotva postřehnutelný hvězdy. ()

velkyvezir

Já bych to zas tak nezavrhoval. Prostě optikou Sexu ve městě (4 kamarádky, vnitřní hlas zosobněný Chýlkovou) pohled na život ženské, co se spálila s debilem, musí to sama nějak dát a před dcerou nic nedat znát, ale naděje existuje. ()

Vajonek

OK, film obsahuje spoustu křečovitých dialogů, Jana Bernášková i někteří její kolegové nepředvádí zrovna výkon na nějakou hereckou cenu, nebudete se u toho asi řachat smíchy, jak byste možná u komedie očekávali, ani vám to zřejmě nepřinese něco extra nového, objeveného, pokud jde o romantické zápletky, zvraty, vyústění. Ale že by tenhle snímek byl zas až tak špatný, aby tu měl tak výrazně horší hodnocení než třeba Bábovky nebo Kurz manželské touhy? Za mě jde na poměry českých romantických komedií z poslední doby o takový průměrný snímek, který příliš nevybočuje z řady, ničím dvakrát nenadchne, ale ani podle mě vyloženě neurazí a já mu tak dávám (i kvůli tomu, abych trochu naředila to podle mě až příliš kruté hodnocení) tři slabší hvězdy a 50 %. ()

Adramelech odpad!

Normální nanicovatý český film, jaké se u nás dnes točí. Pustil jsem si ho kvůli Chýlkové, jenomže buď nějak zestárla nebo byla mizerně nalíčená a navíc dostala roli, kde prakticky neměla co hrát. ()

Prochy38

Prvních pár minut jsem si i říkal, že to bude koukatelný klasický dívčí průměr. Spletl jsem se. Byť je paní Bernášková krásná žena a film pár veselých momentů měl, jde o čistě nezajímavou a klišoidní zpověď nedoceněné jak herečky, tak i ženy. Jenže to bohužel nemá ani úroveň. Kniha se možná čte jinak, díky vynechám, ale film celý vychází jako hrozně naivní a až pitomá tragikomedie. Ale tragi jen pro diváky... mrzí. Pobavilo kameo našich předních hereček. ()

mira007

Český romcom po milionté, kde teda aspoň oceňuji ten námět české béčkové herečky, fajn obsazení a taky beru, že do toho Bernášková dala 200%, jenže co je to platný, když to není vtipný a působí to jako křeč. ()

Bozvav

Bernášková je sice pěkná, ale hrát fakt neumí.  Námět debilní a ne moc koukatelně zpracovaný, humor měl tumor. Úplné dno to není, ale daleko to do něj nemá. Svěží vítr přinesla jen Ivana Chýlková (bože ta je rok od roku hezčí) a Hana Vágnerová. Za mne 25%. ()

Olík

Já docela i chápu, že Jana Bernášková není Hřebíčková, Polívková nebo třeba Aňa Geislerová a každá hlavní role v celovečerním filmu je pro ni, tak jako pro většinu tuzemských hereček, trochu darem z nebes, ale přece není peklo, aby brala úplně všechno. Aha teď koukám, že scénář byl napsaný podle ní napsané knihy a režisérem byl její manžel………tak teď to dává alespoň trochu smysl. Tak hlavně, že jsou děti zdravé :D :D : D ()

radaza

Zajímavé - autorka předlohy a herečka hlavní role a scénárista a režisér dali dohromady do kin příběh svého seznámení. No úžasné...akorát z toho vylezla zase další česká "komedie" o tom, jak  u nás ženy mají problém najít pana Báječného. Pozitiva- paní Bernášková je krásná. Negativa - v komedii je vtipných momentů, že by na ně stačily prsty jedné ruky. Scénárista ale opravdu neumí režírovat, i herci, které znám jako docela slušné , zde podávají ty nejhorší výkony. Paní Bernášková bohužel evidentně neumí moc hrát, takže jí nejde věřit nejen ten orgasmus. Jistě se to nějak zaplatí, jen nevím, že to zúčastněným stojí za tu ostudu. Nevím, na jakém byly firmu autorky vysokých hodnocení, ale zřejmě také těžce hledají pana Báječného. ()

Misipisi odpad!

Sledování filmu bylo utrpením. Přítel to zrychlil, abychom to dokoukali, a stejně u toho potom usnul. Scénář vůbec nedává smysl, stejně jako nepravděpodobné a špatně zahrané dialogy. Celý film postrádá jakoukoliv hloubku. Nerozumím, proč se tak špatné filmy točí. ()

FeriusParfax

Zajímalo by mě, jestli to při střihu a na premiéře tvůrci a herci nevidí. Opravdu nevidí, jak je to stupidní, hloupý a trapný? Nebo jde jen o prachy? Většinu stopáže jsem cítila, jak jsem rudá. Bylo mi trapně. Z dialogů, hereckých výkonů, děje a že něco takového může spatřit světlo světa. Hvězdičku dávám za to, že jsem celkem dokázala držet pozornost a herecké obsazení na jednom z castingu. Za ženský mi bývá trapně dost často, ale tady to byl extrém. Doufám, že si nikdo nemyslí, že jsou ženský takový idiotky. Ostravština Pazderkové rvala uši, herectví Bernáškové vypalovalo oči a dialogy vymývaly mozek. Hodně slabá, ušmudlaná hvězdička. Na knihu mě to rozhodně nenalákalo (teď koukám a na Databázi knih má neuvěřitelných 70 % :o). Ale Bernášková je kus. To se musí nechat. ()