Blade (Wesley Snipes) sa vracia a ani náhodou to nebude mať ľahké. Zdá sa totiž, že upíri konečne našli spôsob, ako sa ho nadobro zbaviť - rozhodli sa jeho identitu medializovať a všetko zosnovať tak, aby podozrenie zo série brutálnych vrážd padlo práve na jeho plecia. "Denný chodec" sa - s políciou v pätách - spojí s dvoma ľudskými lovcami upírov z tajomnej skupiny Nočných stopárov a spolu s nimi sa vydáva na dlhú a krvavú cestu s cieľom očistiť svoje meno a odvrátiť novú hrozbu, ktorú pre svet predstavuje "Drake" - najmocnejší a najslávnejší upír sa totiž po stáročiach prebudil zo svojho spánku a je rozhodnutý urobiť všetko preto, aby sa Zem konečne stala rajom pre ich druh... (oficiálny text distribútora)

BUD-SFIS

Mno sice se jim pribeh moc nepovedl, ale podival jsem se na to uz jen z nostalgie. Mno trochu mi to pripadlo jako upirovska komedie. Nejak se jim z toho nepovedlo udelat film. Skoda ale zabava celkem dobra. Mno jeste ten konec s tim virem. No moc pritazene za vlasy ()

Fallen_One

Rozhodně nejhorší Bladeovka. Drákula, nebo chcete-li Drake, je ze začátku (chrám) fajn, dokud se nedostane do člověčí podoby. Pak je totiž k smíchu. Dal bych jednu hvězdičku, ale mám slabost pro Jessicu Biel a tady se mi navíc nezdála špatná, tudíž tak. ()

Morzael

Třetí díl se od prvního vzdálil nejdál jak jen mohl... původní hororvá atmoséra kamsi zmizela a namísto toho tu máme klasickou akční řežbu. Bohužel není Blade jako Blade. ()

Martrix

Rozhodně nejhorší díl z celé trilogie. Je škoda, že Goyer nezůstal jen při psaní scénáře, nebo jen při režii. Takto si napsal příběh plný zbytečných pasáží a nebladeovin a klidně si to i převedl na plátno. Kdyby se chopil proškrtání scénáře, nebo střihačských nůžek někdo jiný, mohlo to dopadnout úplně jinak. Stačilo vymazat trapnou postavu Drakuly a pár hluchých míst, které filmu zbytečně ubraly na dynamice. Víc prostoru bych pak dal Danice(Parker Posey), která je pro mě nejmrchovatější úpírka, jakou jsem ve filmu viděl. O to víc by pak vyniklo, že Blade se v dnešním světě trochu ztrácí a pomoc mladší generace není k zahození. Reynoldsovo hláškování, je pak v kontextu s němým drsňáctvím Bladea vcelku zábavné. O to unyleji pak ovšem působí Biel, která se dá charakterizovat pouze jako holka, která to umí s lukem. No a když už jsem u kritizování, tak lepší práce s hudbou by filmu pomohla k větší kompaktnosti. Ideální spojení trip-hopu a filmové hudby, bylo slyšet v jedničce i dvojce, ale tady jsem slyšel jen ten trip-hop. Po finančních problémech, které Snipes měl/má, se dalo čekat, že by se k případnému pokračování Bladea nenechal přemlouvat, ale mám nepříjemný pocit, že Blade Trinity celého Bladea na dlouho pohřbí. ()

emo

Fakt úbohé! Takto pokašľať slušne rozbehnutú sériu je fakt umenie... Pre mňa jedno z najväčších sklamaní poslednej doby! ()

fars

Třeti pokračování upísrké řezby. Blade léta bojoval proti svým zubatým nepřátelům během noci a okolní svět o jejich válce neměl potuchy. Nyní se ovšem dostal do spárů FBI a je nucen pracovat za dne, coby pravá ruka lidských lovců upírů, o kterých tušení dosud neměl zase Blade... První dva díly se mi líbíly, a to tak že hodně, ale z posledního dílu jsem byl na rozpacích. Líbily se mi nové postavy - Ryan Reynolds, a hlavně Jessica Bielová byla k sežrání. Ale děj dost pokulhával, a místy jsem se nudil. A závěrečný souboj, kdy se Blade s Drákulou hecovali kdo koho vyhodí výš, byl strašný... Doufám že další díl už ani nevznikne, akorát by to poškozovalo Bladeovo jméno. ()

Mol

Dobře, ve dvojce při soubojích Blade neztratil brýle, ani si je nerozbil při ráně do obličeje, ale jak může Jessica poslouchat mp3? Kdyby někdo stál za ní, tak ho ani neuslyší, natož pak, když dá kop s otočkou, tak jí musí ty sluchátka vyletět. Mno nic, prostě je zde hodně takovejch trapností. Sice bojové scény jsou lepší než ve dvojce, protože při nich používají méně neuvěřitelných kotrmelců, ale celkově je na trojce něco trapného. ()

messiah

Ubohé završení vcelku ucházející série. Za hlášku "ťu ťůů" jež pronese Snipes po chycení nemluvněte dávám půl hvězdičky a za sexy Jessicu Biel druhou půlhvězdičku :D ()

Šimpy

Strašlivý Dracula, ale snad ještě horší Blade. Vůbec nevím, co si mám o hlavní trojce hrdinů myslet. Ano, při pár pivech se jedná o zábavu a scény typu "To mě poser!...To mě poser na holý záda!" mají něco do sebe, ale od bladea bych čekal víc. ()

WolfR

Uzavření trilogie o lovci upírů, který je sám napůl upír. Třetí díl Bladea rozhodně potenciál měl, ale nevyšlo to. Nápad s oživením Drákuly byl fajn, ale dostatečně nevyužitý. Drákula se chová jako naprostý tupec a okolní upíři a jiné postavy jsou vyloženě špatné. Blade má sice pár výborných hlášek, ale Snipes už nepředvádí to, co předváděl v předchozích dílech. Zachraňuje to, ale výborný Ryan Reynolds a Jessica Biel taky není špatná. Ale jinak ostatní postavy z Nočních lovců jsou dost špatné. Akční scény mi připadají jako, by zase byli natočeny pro nějaký klip a to je špatně! Závěrečná bitka mi taky přijde taková nudná, takže celkově nic moc. Tohle si Blade nezasloužil. 2 hvězdy. PS: Škoda, že více prostoru nedostal zase Kris Kristofferson jako Whistler. ()

FrankSusta

Ajajaj. Tady se někdo asi snažil udělat upíra přístupnýho. A nedopadlo to moc dobře. Kde je ta fanoušky vymodlená krev?!? Kde jsou ty fanoušky vymodlené nadávky?!? Ty zůstaly nejspíš všechny v druhém díle. Tento díl byl pro mě malým zklamáním, které nevyvrátil ani můj oblíbenec Ryan Reynolds. Wesley Snipes už není takovej hustej megaborec kosící upíry, ale podivný poloupír, co se asi rozhod, že půjde do důchodu, takže na nějaké legendární scény totálně s*re! Škoda to, potenciál to mělo. Ale bohužel to nezachránil ani upíří pes :(   5,5-6/10 ()

MJMilan

Jak film je to rozhodně divatelné, avšak chybí tomu hned několik věcí, jako je třeba orginalita. Ono se taky není čemu divit, který až film na pokračování měl orginální třetí díl?? Ty nápady, co tu scénarista vymyslel, nemohli už nikoho překvapit a tak když nevíš co by, vymysli dcerku o které do té doby nikdo nevěděl a když ani to nepomůže, přidej k ní ještě vnučku... ()

bartias

Blade: Trinity se vrací "ke kořenům", opouští stylizaci druhého dílu a po vzoru jedničky zasazuje příběh do „skutečného“ světa. Přes snahu vysvětlit existenci upírů řečma o „epidemii“ to není moc dobrý nápad. Děj má rozproudit partička lovců upírů po boku hlavního hrdiny a záporák s hodně bohatou minulostí. Moc se to nedaří, i když Jessica Biel vypadá jako drsňačka úchvatně a nápad, že si její hrdinka před akcí sestaví vlastní soundtrack k vyvražďování upírů, je vtipný. Ve chvílích, kdy je třeba něco probrat a vysvětlit, začne tempo filmu výrazně drhnout. Strašidelné scény nefungují. Jednoznačně nejhorší díl celé série. ()

Nivenx

Na tento díl jsem se těšil jak malej kluk na autíčko, ale dostalo se mi naprostého zklamání a film je katastrofa. Místo akčních mlátiček tam je nekonečně keců. Jediná pořádná akce je až úplně na konci filmu a ještě nic moc. Nikdy více. 30% ()

Vládci vesmíru od Goyera?

Vládci vesmíru od Goyera?

01.12.2017

Když má scenárista (a občasný režisér) David Goyer dobrý rok, nadělí nám Bladea nebo Batman začíná. Když má špatný rok, vypadne z něj Blade: Trinity nebo Ghost Rider 2. Hollywoodská studia ale tohle… (viac)

Goyerův sci-fi Cliffhanger

Goyerův sci-fi Cliffhanger

05.02.2014

Producent, scenárista a režisér David S. Goyer v současnosti patří mezi nejžádanější hollywoodské tvůrce. Připravoval Batmany Christophera Nolana nebo Muže z oceli Zacka Snydera, sám potom natočil… (viac)

Upíři trochu jinak

Upíři trochu jinak

03.10.2007

Včera jsme tu měli dvě závažná politická dramata, dnes si dáme tuplovanou porci něčeho lehčího. Konkrétně se bude podávat krev. Ano, máme tu duo upírských filmů, a značně netradičních. Především je… (viac)

Magneto už má režiséra... bohužel

Magneto už má režiséra... bohužel

01.05.2007

Někdy člověk kroutí hlavou, jací packalové dostávají v Hollywoodu velké příležitosti, zatímco třeba takovému Darrenu Aronofskému producenti akorát tak seškrtávají rozpočty a házejí mu pod nohy… (viac)