Blade (Wesley Snipes) sa vracia a ani náhodou to nebude mať ľahké. Zdá sa totiž, že upíri konečne našli spôsob, ako sa ho nadobro zbaviť - rozhodli sa jeho identitu medializovať a všetko zosnovať tak, aby podozrenie zo série brutálnych vrážd padlo práve na jeho plecia. "Denný chodec" sa - s políciou v pätách - spojí s dvoma ľudskými lovcami upírov z tajomnej skupiny Nočných stopárov a spolu s nimi sa vydáva na dlhú a krvavú cestu s cieľom očistiť svoje meno a odvrátiť novú hrozbu, ktorú pre svet predstavuje "Drake" - najmocnejší a najslávnejší upír sa totiž po stáročiach prebudil zo svojho spánku a je rozhodnutý urobiť všetko preto, aby sa Zem konečne stala rajom pre ich druh... (oficiálny text distribútora)

Bozvav

Tak trojka je opravdu o dost slabší než předchozí díly. Nicméně koukat se na ni dá. Opět slušná muzika, vcelku dost dobrých bitek a pár dobrých hlášek od Reynoldse. Pěkná baba Jessica už je jen taková třešinka pro pány. Za mne tři hvězdy. ()

Aurus

Jo je to nejslabší díl z trilogie ale není vůbec špatnej. Příběh je velmi dobrý, postavy jsou sympatycké a dobré a hudba je výborná. Akce v tomto filmu je velmi výborná a efekty jsou dle mého názoru velmi dobré a pěkné. Za mě 7/10. ()

gusman

Z jedničky krade Matrix, Trinity zase z Matrixu, no prostě paráda:-) Jinak ale na to, že to je trojka, to není zas tak špatné. Finále trochu moc dlouhé, ale divák se při něm alespoň nenudí. Tempo filmu je dosti vražedné! ()

Puol

Pre mňa sklamanie. Zdanlivo je v treťom Bladeovy všetko: Snipes, slušny parťáci, záporák samotný Drakula, efektne súboje... David S. Goyer ako režiser sklamal, nedokázal filmu dať nejakú tvár. Niektoré sceny vo mne vzbudzovali až nechcený úsmev. Ako tak ešte film drží nad vodou pohodár Ryan Reynolds a pekná Jessica Biel. Záporní hrdinovia na čele s Drákulom sú nevýrazní až hanba. ()

Wargoo

Ako fanúšik Blada pokladám túto časť za najslabšiu, ale to neznamená, že bola o ničom. Mám rád Wesleyho a Dominic Purcell je tu pre mňa ako fanúšika PB osviežením... :) celkom zaujímavé, ale jednotka je stále naj. 3*** a 60,233/ ()

DHDV

Velké zklamání, dál bych jenom jednu hvězdu. Ale dvě za „mamrda“ a J.Biel. A ani hudba se nepovedla tak jako u předchozích dílů. ()

Andronikos

Rozbeh bol invenčný, nápad scenáristu podsunúť upírom nápad poštvať na Bladea FBI vyzeral sľubne. Americká federálna polícia sa však z filmu čoskoro vytratila a spolu s ňou nielen akákoľvek originalita, ale aj zábavnosť, a záverečná akcia ma pri štádiu otrávenosti, v ktorom som sa nachádzal, zaujať nemohla. Ale keby som hodnotil počet zmienených "pér", "zadkov" či záberov na nasadzovanie sluchadiel na uši, dosiahlo by to samozrejme na omnoho viac hviezdičiek. Dracula, vyzerajúci buď ako tuctový metrosexuál alebo ako mimozemský mutant z podradného sci-fi, nakupujúci upírske suveníry, ale zato vehementne kritizujúci Stokerov román, tomu všetkému nasadil korunu, hoci upírske psíky s čeľusťami, ktorých dizajn bol evidentne inšpirovanými Jarekom Nomakom z Bladea II, za ním priveľmi nezaostávali. ()

Hapretor odpad!

Stačil jen ten první film. Ten byl móóc dobrej. Tohle je móóc špatný! A Ryan Reynolds jak hláškuje? To je trapný až mě mrazí! Goyer je loser! Wesley Šnaps si měl dát radši pohov - tohle ti akorát kazí reputaci, vole! ()

GOREGASM

Trojka již pod režijní taktovkou scénáristy celé série, Davida S. Goyera Bladeovské trilogii ostudu určitě nedělá, ovšem zároveň není tím pravým vyvrcholením, za což musím vinit jak režiséra Davida, tak scénáristu Goyera. Ale vezmeme to popořadě. Příběh samotný stojí svým zpracováním za houby, přitom jeho kostra je zajímavá a navíc nám představuje dvě interesantně obsazené postavy (Ryan i Jessica jsou doslovnou živou vodou). Hlavní padouch je vymyšlený opět s krvelačným potenciálem, který ale rychle vyšumí při pohledu na nudného Doma Purcella a ani maska tohoto arciupíra nedosahuje úchylnosti, na jejichž tenké hranici běžně balancuje třeba takový Del Toro. Goyer překvapí solidně zvládnutou a přehlednou akcí, ale ve zbytku jeho úsilí je třeba přiznat, že celý film drží pohromadě především díky kvalitní herecké sestavě, která přetavila celkovou Goyerovu tvůrčí rutinu v akceptovatelné rozloučení se s Bladeem. 55% ()

franya69

Možná to je tím, že mám rád Wesleyho, ale podle mě to není tak špatný, jak by se podle hodnocení mohlo zdát - teda až na tragickýho Draculu... Sprostovtipný Reynoldsovo hlášky potěšily, ale hlavně dávám hvězdičku navíc za krásnou Jessicu :-) ()

MickeyStuma

Třetí příběh je pojat poněkud jinak, než předchozí snímky a bohužel na škodu. Scény jsou hodně natahovány, takže se vytratila ona jízda, na jakou jsme byli zvyklí. Výprava však je skvělá a souboje jsou daleko na větší úrovni, než ty ve dvojce. Nebýt předchozích snímků, hodnotil bych tento daleko více. Bohužel byla nastavena laťka, ke které má hodně daleko. A je to škoda. ()

helloween93

Důstojné zakončení trilogie, která je pořád o tom samém - nekonečném lovu upírů. Blade má tentokrát pomocníky - Ryana Reynoldse a Jessicu Biel. Scénář i boj jsou průměrné, ale zachraňují to hlášky Reynoldse a Dracula. Slabší 3* ()

levente

Odpad to není, chybí mu do toho dvě hvězdičky, ta jedna za to, že je to Blade (vzhledem k trendu doufám, že poslední), ta druhá za slušnou (rozumněj neurážející) akci. Nic víc. Je to mnohem horší, než předcházející. ()

Vládci vesmíru od Goyera?

Vládci vesmíru od Goyera?

01.12.2017

Když má scenárista (a občasný režisér) David Goyer dobrý rok, nadělí nám Bladea nebo Batman začíná. Když má špatný rok, vypadne z něj Blade: Trinity nebo Ghost Rider 2. Hollywoodská studia ale tohle… (viac)

Goyerův sci-fi Cliffhanger

Goyerův sci-fi Cliffhanger

05.02.2014

Producent, scenárista a režisér David S. Goyer v současnosti patří mezi nejžádanější hollywoodské tvůrce. Připravoval Batmany Christophera Nolana nebo Muže z oceli Zacka Snydera, sám potom natočil… (viac)

Upíři trochu jinak

Upíři trochu jinak

03.10.2007

Včera jsme tu měli dvě závažná politická dramata, dnes si dáme tuplovanou porci něčeho lehčího. Konkrétně se bude podávat krev. Ano, máme tu duo upírských filmů, a značně netradičních. Především je… (viac)

Magneto už má režiséra... bohužel

Magneto už má režiséra... bohužel

01.05.2007

Někdy člověk kroutí hlavou, jací packalové dostávají v Hollywoodu velké příležitosti, zatímco třeba takovému Darrenu Aronofskému producenti akorát tak seškrtávají rozpočty a házejí mu pod nohy… (viac)