Blade (Wesley Snipes) sa vracia a ani náhodou to nebude mať ľahké. Zdá sa totiž, že upíri konečne našli spôsob, ako sa ho nadobro zbaviť - rozhodli sa jeho identitu medializovať a všetko zosnovať tak, aby podozrenie zo série brutálnych vrážd padlo práve na jeho plecia. "Denný chodec" sa - s políciou v pätách - spojí s dvoma ľudskými lovcami upírov z tajomnej skupiny Nočných stopárov a spolu s nimi sa vydáva na dlhú a krvavú cestu s cieľom očistiť svoje meno a odvrátiť novú hrozbu, ktorú pre svet predstavuje "Drake" - najmocnejší a najslávnejší upír sa totiž po stáročiach prebudil zo svojho spánku a je rozhodnutý urobiť všetko preto, aby sa Zem konečne stala rajom pre ich druh... (oficiálny text distribútora)

Styxos odpad!

Ou, tak tohle je zrovna klasický příklad toho, jak lze pohřbít dobře rozjetou sérii. Goyer si neměl na režisérskou sesli sedat. ()

spikey1

Oproti předchozím dílům, zaručeně nejslabší ze série, nepomůžou mu ani sidekickeři, například Ryan se snaží a hláškuje jako o život, ovšem souboj s Draculou???? ne děkujeme. ()

Jello Biafra

Nepochopitelné pokračovanie. Producenti chceli skrátka proti slávnemu lovcovi upírov postaviť toho najslávenjšieho a síce samotného "Draculu". To čo z neho však tvorcovia spravili je na pár facek. Nabúchaný chlapák v nemožnom plášti s vizážou Dominica Purcella (Lincoln Burrows z Prison Breaku). Bram Stoker a Bela Lugosi musia rotovať v hrobe. Po akčnej a trikovej stránke je to tiež jedna veľká bieda. Jediným plusom sú snad scénky s Jessicou Biel. ()

Smileface

Opravdu nechápu kam dali scénáristi mozek. První dva díly byly skvělé a ten poslední takhle zmršit. Děj je uplně o ničem, situace chaotické a ani ty akční scény nic moc. Špatná režie, scénář i herecké výkony. ()

vincent

Chápem, že Matrix je skutočne vynikajúci film ale nechápem prečo sa zas a znova tento film vykráda a napodobňuje. A nie len tento. Takže čo tu ešte máme: dievčatko skrývajúce sa v... (Votrelec 2), odborníčka na počítače s telesným postihnutím... (Sneakers), ľudia, ktorých telá sú využívané len ako... (Matrix), atď. Ešte zopár highligts z filmu: * Predstaviteľ Draculu je abslútne anticharizmatický (ešte horší ako ten z Draculu 2000) a podáva herecký výkon asi ako zápasník z WWF. * Uvidíme zopár nadpriemerných ale nijak inovatívnych akčných scén. * Vcelku dobrý výber hudby. * Filmové výroky, ktoré sa "určite" zapíšu do dejín filmových výrokov (You`re ready to die, motherfucker?). * Zas sa tu pohybuje už naozaj nudná postava Krisa Kristoffersona, ktorá nie a nie zomrieť. * Samozrejme uvidíme aspoň jednu postavu, ktorá má tričko Motorhead (akokeby neexistovali iné punkové či metalové skupiny). * No a samozrejme aspoň jeden z upírov musí byť nadrozmerný a veľký ako almara. Jedna hviezdička je za to, že mi film ponúkol to čo som chcel: oddych a vypnutie mozgových závitov. Druhá je za postavu Hannibala Kinga, ktorá sa podľa mňa bola viac výrazná ako samotný Blade. Jeho vtípky stáli za to a naozaj som sa na jeho rečiach pobavil. Tento film sa sám berie príliš vážne a to je jeho chyba. Ak by sa malo natočiť pokračovanie, tak v šľapajách spomínaného Hannibala Kinga pretože tomuto filmu môže pomôcť už len humor. ()

Looser

Nebylo to až tak strašné jak jsem očekával, možná trochu komornější výprava a Dracula, který vypadá jako z Baywatch mi trochu zkazil celkový zážitek ale jinak vcelku klid. ()

solskjaer

No každopádně jsem to čekal daleko horší a svým způsobem mne film velmi mile překvapil. Akční scény sice byli plné létajícího skla (asi aby byly zakryty nedostatky) a to mi přišlo docela škoda, neboť film určitě stál ranec a pro filmy tohoto typu jsou akční bojové scény jasným pilířem úspěchu. Jinak ovšem poměrně zábavná upířina, oproti předešlým dílům vyzrálá a svižnější než oba předešlé díly. Hudba byla vkusně vybrána, a i když tenhle styl nemusím zde se mi moc líbila. Nebýt naprosto primitivního scénáře a přímočarého příběhu dal bych možná o hvězdu víc. ()

sedm.1

Nebudu nikomu,ani sám sobě,něco namlouvat,je to blbost.Bladovi(rozuměj Snipesovi) došel dech,tak se ho pokusila nahradit trapná banda "trubek",kteří se snaží dělat Bladeovu(rozuměj Snipesovu) práci,ten to s nic neříkajícím výrazem z boku znuděně pozoruje,a když bandě" trubek" dojdou síli a nadávky,nastoupí Blade(rozuměj Snipes) a udělá ze sebe "trubku" korunovanou!Souboje i efekty jsou natočeny naprosto do detailu stejně jako v předchozích dvou dílech(a už tam mi to ohnivé se rozpadnutí mrtvých upírů dost vadilo),a že ze samotného Draculi udělali takovýho žabaře,to už tvůrci přehnali moc.Takže,prosííím,další díl již NÉ! ()

Arius

Miestami velmi slabucke,plytke a povrchne.Nevydarene bojove sceny a i celkovy obraz filmu.Azda jedine co sa mi pacilo boli prijatelne herecke vykony,namet a dialogy ktore sa sice nevyksytovali v takom hojnom mnozstve. Je mi az luto obdarit film 2 hviezdami. ()

ZkuKol

Hrůza, takhle mi zkazit moji oblíbenou sérii se super cool hrdinou! Norrington to v devadesátých letech nakopl, del Toro poslal do nebes a Goyer zarazil pod zem až do kanálu. První důkaz, že Ryan Reynolds všechno nezachrání (leda že by měl setsakra nepřístupnou scénu s Jeeicou:-)... 10% ()

Šakalík

Nedá se říct, že by to byla úplná blbost, ale přesto je to nejslabší díl trilogie. Největší slabinou filmu je pohříchu sám režisér David S. Goyer, který sice spáchal scénáře k oběma předchozím dílům, ale režisérská sesle mu příliš nesvědčí. Důkazem toho budiž chaotický, téměř až klipový střih, který všechno akční mění v jeden velký s odpuštěním bordel, kdy divák nestíhá ani mrkat a zoufale hledá v palbě snímku něco, čeho by se chytil. Slaboučký je i příběh (ten má na svědomí zase pan režisér), kdy – pozor SPOILER – došlo i na obávané (ale přiznejme si že očekávané) probuzení Draculi (i když tady se mu říká Drake), což je pro milovníky originálních námětů rána pěstí. Na druhé straně jenom slepě zatracovat tenhle film taky nejde. Snaží se to být vtipné (a místy to dokonce i je) a paroduje to samo sebe. V tomto směru skvěle funguje postava Hannibala Kinga, která má hlášek na rozdávaní, a i postavy upířích nepřátel jsou docela fajn. Akorát teda ta Bladova protiupíří eskadra si hraje až na moc velké „machos“ a moc jim to teda nejde. Taky samotný prvotní upír Drake je docela salát, ale když nahodí ten „sauronovský“ ohoz, moc mu to sluší. :-) Já myslím, že alespoň průměrné hodnocení si tenhle film zaslouží. ()

kenkaku

Odcituji uživatele POMO protože se mi to moc líbí: "Jednotka bola prvá, dvojka bola Torova. Trojka je tretia a nikoho." Přesně ten pocit mě stále doprovázel během celého filmu. Drakouš (moderně Drákula)... nebo jak mu to šašci říkali... působí trapně. Prostě Drákula je klasika s jistou nálepkou a škatulkou a tahle inovace je vážně úlet. No nic. Kdo mě osobně potěšil je Ryan Reynolds, který díky "hlodům" co provozuje jak může zvedá pocit z celého filmu. Prostě jeho postava povedla. Horší je to už s Jessicou Biel, která je prostě... až moc Barbie a bijce upírů ji nebaštím. Závěrem tedy musím říct že rozhodně nejhorší z trilogie, nicméně zase ne tak hrozné, abych si odepřel se nato někdy podívat zase znovu. ()

Vládci vesmíru od Goyera?

Vládci vesmíru od Goyera?

01.12.2017

Když má scenárista (a občasný režisér) David Goyer dobrý rok, nadělí nám Bladea nebo Batman začíná. Když má špatný rok, vypadne z něj Blade: Trinity nebo Ghost Rider 2. Hollywoodská studia ale tohle… (viac)

Goyerův sci-fi Cliffhanger

Goyerův sci-fi Cliffhanger

05.02.2014

Producent, scenárista a režisér David S. Goyer v současnosti patří mezi nejžádanější hollywoodské tvůrce. Připravoval Batmany Christophera Nolana nebo Muže z oceli Zacka Snydera, sám potom natočil… (viac)

Upíři trochu jinak

Upíři trochu jinak

03.10.2007

Včera jsme tu měli dvě závažná politická dramata, dnes si dáme tuplovanou porci něčeho lehčího. Konkrétně se bude podávat krev. Ano, máme tu duo upírských filmů, a značně netradičních. Především je… (viac)

Magneto už má režiséra... bohužel

Magneto už má režiséra... bohužel

01.05.2007

Někdy člověk kroutí hlavou, jací packalové dostávají v Hollywoodu velké příležitosti, zatímco třeba takovému Darrenu Aronofskému producenti akorát tak seškrtávají rozpočty a házejí mu pod nohy… (viac)