Bridget Jonesová: S rozumom v koncoch

• Česko Bridget Jonesová - S rozumem v koncích (viac)

V tomto pokračovaní Denníka Bridget Jonesovej sa s hlavnou hrdinkou stretávame tam, kde sme sa s ňou rozlúčili. Bridget Jonesová (Renée Zellwegerová) je šťastná a spokojná v náručí svojho vytúženého milenca Marka (Colin Firth). Zatiaľ čo Mark sa snaží byť uznanlivý, tolerantný a ohľaduplný takmer ku všetkým Bridgetiným záchvatom žiarlivosti, samotná Bridget nedokáže a nechce pochopiť, prečo by sa všetky ženy žijúce v Londýne - vrátane novej hrozby, Markovej novej krásnej dlhonohej asistentky - nesnažili Marka odlákať od bacuľatej, trucovitej a nevhodne sa chovajúcej ženy, ktorá navyše neustále obťažuje okolie svojím tvrdením: "Ja predsa nikdy nehovorím nič iné, len pravdu!" Keď sa na scéne objaví „dlhonohé nebezpečenstvo“, Bridgetine ružové obláčiky, na ktorých sa doteraz vznášala, náhle zašednú. Stále častejšie záchvaty sebapodceňovania začnú negatívne vplývať na jej vzťah s Markom. V tom sa však na scéne objaví Bridgetin bývalý šéf, lámač ženských sŕdc Daniel Clever (Hugh Grant)... (TV Markíza)

cinema_cz

Kámen úrazu je v tom, že tvůrci ve svých prohlášeních sice deklarují, že nechtějí jen kopírovat jedničku, ale vytvořit "úplně nový film", realita je ale taková, že natočili film úplně stejný, jen horší. 40 % (Iva Hejlíčková, Ci 11/2004, str. 52) ___ 40 % (Ci 04/2008) ()

JosefTomas

Celkem škoda, že se nepodařilo udržet stejnou kvalitu, i když k tomu nechybělo moc. Jen v tom trochu koluje slabší scénář a daleko méně hlášek a vtipných scén (jakmile ale některé přijdou, jsou dobré). Naštěstí herecké obsazení zůstalo nepozměněno a vy se tak máte kde chytit. Jen to je v půli cesty k dokonalosti prvního dílu. ()

ostravak30

Já protentokrát nebudu souhlasit s kolegy níže, protože si myslím, že z kvalit Bridget Jones se v podstatě neubralo. Pořád je to docela dobrá komedie, ženy bude zajímat hlavně to, že je i docela romantická, ale hlavně, dva hlavní hrdinové tady opět jsou, aby potěšily všechny ženy u televizních obrazovek. Bridget v tomto filmu je jasným důkazem, a snad si to ženy uvědomí, že pokud nutně nemají co řešit a vše funguje, musí si alespoň něco vymyslet. A tak naše sympatická hrdinka vymýšlí a vymýšlí až nakonec shledá, že Mark není vůbec dokonalý a jeho mužská verze chlapa obsahuje řadu chyb. A spadne do toho opět s téměř dokonalým Danielem. Ten má přece všechno - skvělou práci, charisma, je krásný. Jako by to ženám stačilo, kdyby ovšem tak trochu nebyl dě..ař. Ať už Bridget lyžovala nebo se sjížděla v Thajsku či měnila místní vězení, pobavila mě, což je, domnívám se, základní účel komedie. Nevím, proč se na pouhý jeden díl změnila režisérka, ale vyšlo jí to. Sázka na osvědčené herce, podobné trapasy, milý úsměv Renée Zellweger a plno slavných melodií byla znovu vítězná. Kdo ví, třeba si nějaká žena díky tomuto filmu uvědomí, že někdy opravdu stačí málo, abychom si uvědomili, že nikdo není dokonalý a tu svou pravou lásku máme přímo vedle sebe, jenom si to neuvědomujeme. A muži zase, že žena nemusí být modelka a Einstein k tomu, ale krása tkví v něčem jiném. S Bridget se člověk opravdu nenudí. Takže jí jsem ochoten odpustit, že neví, kde leží Německo (což zrovna u téhle země je spíše výhoda). ()

PlysovyMacko

Bridget ma svojho princa, ale kvoli vlastnej neistote, sabotuje dobry vztah a pride onho. Cely film sa nevie rozhodnut, co vlastne chce a koho chce. Zapletie sa do prekernej situacie a skonci v thajskom vazeni. Je zvlastne, ze sa o nu biju dvaja muzi, aj ked ta bitka bola vtipna. Bridget je este sibnutejsia ako v jednicke, ale toto tiez obstoji. ()

Hyperbolic

Potrhlá Bridget a její vztahové peripetie podruhé, podobně ale přesto trošku jinak. Za mě lepší než první díl, protože je to takové více feel-good. Renée zde hází opravdu parádní grimasy a Hugh i Colin hrají taky suprově. ()

Marg

Hodně slabé, vlastně hodnocení zachraňuje jen opět výtečný soundtrack, samotní tvůrci obrazové části se moc nevyznamenali. Většinu zápletek odhalíte hned v úvodu, film nepřináší nic nového, nic originálně vtipného, jen hodněkrát viděné věci. Dávat do komedie thajské vězení byl taky dost ubohý nápad. prostě je to jen Bridget Jonesová - chceme jen vydělat prachy na dvojce. ()

MartyMcFly89 odpad!

Inu, co dodat. Bridget tu čumí jako puk a myslí si, kdovíjak není dobrá a úspěšná a hezká a vůbec nevím co ještě. Na mě to nijak nepůsobí. ()

mty

Nezbývá než souhlasit s většinou komentářů. Celé je to o pár tříd méně vtipné a samotná Bridget už není sympatická jako dřív. Škoda. Perlička na okraj: Ten první britský singl Madonny se nejmenoval ani Holiday ani Lucky Star. Byla to písnička Everybody. ()

Adam's

Recyklace zápletky, časté odkazy na vtipy z předchozího dílu a křečovitá snaha o co nejpotřeštěnější situace se hrubě nevyplatila. Bridget se stala parodií sebe sama. Bohužel. Nezbývá než s mírným mrazením v zádech očekávat na plánované třetí pokračování... ()

DanielaE

Jak jsem milovala první díl, tak druhý byl pro mne naprostým zklamáním. A i díky němu jsem si zpětně uvědomila, že vlastně ani v prvním nechápu, proč by se do BJ měl bezhlavě zamilovat člověk typu Darcyho. Ale v tom druhém, při tom jejím cupitání a špulení naducané pusinky, to nechápu již vůbec. Jediné, co mě při tom napadalo: čtyřicetiletý diblík. Navíc film je poskládán z nelogických až trapných epizod (scéna, kdy je BJ vyzývána prezidentem obchodní komory či čeho, aby před celým fórem řekla, co si přeje, navíc v zemi/budově/zasedačce, kde byl pouze hostem budiž důkazem). Moc mě to mrzí. ()

Sakyvanity

Podle mě se zase tolik neliší od prvního dílu. Pořád nechápu, co je na Bridget atraktivního, Colin s Hughem jsou stále stejně úžasní a film nepostrádal vtipné scény. Nejlepší z celého filmu byla rvačka, zvlášť scéna s fontánou. ()

Domas88 odpad!

K tomuhle nejde nic hezkého řict, jsem hrdina že jsem se dokázal dodívat, a určitě to nebylo dobrovolné to jest moje omluvenka... ()

lobo87

Oproti jednotke samozrejme slabšie, ale stále s tými sympatickými postavami a nesympatickou a otravnou Bridget, ktorej napriek tomu fandíte, aby bola konečne šťastná... 60% ()

Blazis34

Druhý díl historek Bridget Jonesové. Věřím, že tato komedie je spíš pro něžnější polovinu pohlaví, ale přiznávám, mě to baví též. Známé tváře, zamotané story a hodně trapných a vtipných scén. Taková odreagovačka, u které není třeba moc přemýšlet mě nezklamala. Hodnotím 65%, tři hvězdy. ()

blondboss

Toto pokračovanie už ma tak nezobralo. Takže síce tri hviezdy, ale podstatne slabšie ako pri jednotke. Tu mi to už prišlo veľmi umelo hrané na citlivú strunu a taktiež tie vtipné scénky boli skôr trápne ako vtipné, ani pointa nebola dvakrát duchaplná. V rámci romantického žánru však stále na vskutku dobrej úrovni. 50 % ()

Politika, skandály a romantika

Politika, skandály a romantika

15.08.2006

Poté, co si Rachel Weisz nedávno odbyla natáčení ambiciózního sci-fi dramatu Spider-Man) jednu z hlavních rolí v romantické komedii DEFINITELY, MAYBE. Bude se jednat o čtvrtý režijní počin scenáristy… (viac)