Na začiatku všetkého bol výťah. Podmínovaný výťah s psychopatom Howardom Payneom (Dennis Hopper) pripraveným odpáliť nálož, ak nedostane zaplatené požadované výkupné. Našťastie bol v akcii Jack Traven (Keanu Reeves), policajný špecialista na výbušniny, ktorý so svojím priateľom Harrym Templeom (Jeff Daniels) všetkých rukojemníkov zachráni skôr, ako vydierač svoju hrozbu splnil. Jack dostane medailu, Harry, ktorý bol zranený, paličku a pekné tiché miesto v kancelárii a psychopat Payne zase získa motiváciu k ďalšiemu, oveľa lepšiemu nebezpečnému činu. Umiestni bombu na podvozok mestského autobusu a nastaví rozbušku tak, že exploduje v okamihu, keď ručička tachometru klesne pod sto kilometrov za hodinu. Všetko oznámi Jackovi, ktorému sa chce pomstiť za predchádzajúcu zmarenú akciu. Jack dohoní autobus na diaľnici a po dramatickom pokuse o dorozumenie sa mu podarí do idúceho autobusu naskočiť. Varuje šoféra, aby nespomaľoval, ale potom príde v autobuse k potýčke, pretože jeden z cestujúcich vytiahne pištoľ v presvedčení, že Jack ide po ňom. Pri pokuse o jeho odzbrojenie dôjde k výstrelu, ktorý poraní vodiča. Riadenia sa, našťastie, ujme sympatická Annie Porterová (Sandra Bullocková), cestujúca autobusom len preto, že jej zobrali vodičský preukaz za... Za vysokú rýchlosť. Terorista starostlivo sleduje dianie okolo autobusu a prst má na spúšti, Jack urputne premýšľa, ako bombu zneškodniť a Annie šoféruje. Otázka znie, kto z nich povolí ako prvý... (TV JOJ)

Tydlidáš

7/10 - Jistou úroveň to má a docela to i vodsejpalo. Některý vtipný scény byly fakt zábavný jako například ta s tlumočenim telefonátu a moji celkem oblíbení herci naštěstí nezklamali. Avšak je tam spousta nedokonalostí a hloupostí, jako to velice dobře známý skákání přes nedodělanej most, nicméně na film sem se těšil a pobavil mě, což je hlavní....=) ()

bloodline

Pravá, nefalšovaná, plnokrvná akčná jazda bez zbytočných "naťahovačiek" s poctivými efektami a s famóznym hudobným doprovodom. Neokukaný Keanu Reeves, sympatická Sandra Bullock a hlavne charizmatický Pán Psychopat Dennis Hopper, k tomu pripočítať solídne zvládnutú réžiu, strih, kameru, jednoduchý, priamočiary scenár a tá pravá akcia/zábava môže začať. Chybičky krásy sa vyskytujú, ale v rámci dobovej ne/náročnosti je to stále bomba, ktorá znova a znova neprestáva explodovať v mojom srdci :) Určite jedna z klasík, ktorá dobila svoj žáner v skvelých rokoch 90-tych. ()

ti88na

K tomuto filmu som si vytvorila veľmi pozitívny vzťah už asi v 12 rokoch (ak nie aj skôr) a neopustil ma doteraz. Stále vo mne vzbudzuje rovnako príjemné pocity, ako keď som ho pozerala po prvý raz na vypožičanej VHS. Dvaja hlavní predstavitelia sú neuveriteľne sympatickí, pričom im nerušene sekundujú aj ďalší herci, tak že nikto nepredstavuje rušivý element. Nádherný soundtrack, ktorý nemám problém počúvať aj samostatne spolu s úžasnou akciou spôsobia na mojom tele zimomriavky, ktoré pretrvávajú počas celej jazdy autobusu, až pokým nevyletí na letisku do vzduchu. A keďže ma tento pocit z tohto filmu už asi nikdy neopustí a Jack Traven v podaní Keanu Reevesa pre mňa zostane tým naj naj naj super kladným hrdinom strieborného plátna bez dlhšie rozmýšľania udeľujem 5 hviezd. ()

AdamesWWE

[7/10] Nebezpečná rýchlosť je nebezpečne dobrý akčný film. Skvelý námet s veľmi dobrým spracovaním. Hudba ako má byť, skvelá, od Marcinu sa nič lepšie azda čakať nedalo. Reeves hrá svoju rolu policajta veľmi presvedčivo a Sandra Bullock sa vdaka tomu filmu ukázala ako dobrá herečka. Výborný herecký výkon hlavného záporáka Dennisa Hoopera, aj Jeff Daniels v menšej roli poteší. Kamera sa síce občas zasekne v nevhodnom uhle, ale pri tomto filme mi to neprekáža. Akcie tu je pomerne dosť a je spracovaná nadpriemerne. Škoda že sa väčšina akcie a časť filmu odohráva v autobusy, ale zachránil to akčný koniec a dobrý začiatok na rozbeh. ()

Paity

Vím, že to řada lidí miluje a dává Nebezpečnou rychlost za jakýsi vzor akčního thrilleru, ale já v tom filmu nevidím nic jiného než scénář, který asi někdo napsal jen na ubrousek v bistru. Prostě námět, že nesmím zastavit autobus, jinak vybuchne, protože to tam nastražil známý teorista, je tak přiblblá, že to snad ani není možné. ()

Krystalion

Po tomto filmu jsem měl strach nějakou dobu vstoupit do výtahu, projet se svobodně metrem a už vůbec jsem nejezdil autobusem. Takže jsem skoro všude chodil pěšky. Dobře promakaná akční podívaná v té době ještě s neokoukanými vycházejícími hvězdami Keanuem a Sandrou, která nás zavede do jednoho prostého dne losangeleských policejních specialistů, kterým se v jednom okamžiku změní priority jejich dosavadního života. ()

dozana

Akční trhák roku 1994! Pro mě akční klasika s mým oblíbencem, v době kdy to vyšlo jsem to protáčela na videu skoro denně, ještě teď umím nějaké repliky :). Adrenalinový nářez, od začátku do konce se člověk nenudí, některé scény jsou dnes směšné ale v té době to bylo revoluční a neokoukané.....takže všichni se držte přidáváme plyn! ()

peetriss

Výborná akční oddychovka s vynikajícím námětem a tehdy ještě nepříliš okoukanými Keanu Reevesem a Sandrou Bullock, kterým tyto role krásně sedly na tělo. Kameraman Jan DeBont ukázal tímto filmem a ještě Twisterem, že má skvělou budoucnost i v režisérském křesle popkornových spektáklů, kterou však totálně zašlapal ptákovinami, které natočil následně (Nebezpečná rychlost 2, Zámek hrůzy, Lara Croft 2). Co se týká Nebezpečné rychlosti, měli by si ji prohlédnout mnozí současní režiséři, kteří chtějí točit akční snímky, aby věděli jak se to dělá! A ještě jedna pochvala: Marku Mancinovi za výbornou ústřední melodii. ()

mirkaaa

Vynikající akční film. Myslím, že pro Keanu Reevese to byla životní role a Sandra Bullock zase dokazuje, že dokáže dobře zahrát i v jiném žánru než romantickém. Film nepostrádá akci, rychlé tempo a celý film je dobře rozjetý od začátku do konce. ()

Midnite

To preskočenie niekoľko tonového kolosu 15 metrovej diery na diaľnici považujem za najväčší kaleráb, aký kedy hollywoodský producenti natlačili do hláv divákom.. ale tie 3 hviezdičky si to zaslúži.. ()

Haymar

Skvělý akční nářez s perfektní zápletkou, scénářem a dynamikou, kde na sebe (již podruhé) výrazně upozornil - tehdy ještě mladý a nepříliš známý - Keanu "Neo" Reeves. Speed byl zcela oprávněně zvolen akčním filmem roku 1994, čehož nejlepším důkazem je fakt, že ani po 16ti letech neztratil vůbec nic ze svého kouzla! ()

J*A*M*A*L

Tak tento film měl opravdu šťávu.Především nesmím vytknout skvělé obsazení aby taky ne jen se na to podívejte.Ale především skvělé akční scény.Viděl jsem to asi třikrát, ale vždy když jsem to už viděl po několikáté tak jsem si to vůbec nepamatoval což bylo skvělé.Na tomto filmu je především skvělé neustálé napětí celé dvě necelé hodiny sedět před obrazovkou s napětím to jen tak ledajaký film nedokáže.Asi nejlepší akční film minulého století.100% ()

Strandmon

Police, vrah, bomba a když se k tomu přidá ještě autobus jsou mé nejoblíbenější tagy. Speed se opravdu s ničím nemaže a hned jak si ho zapnete vidíte akci. Plný počet s toho zřejmě nebude, ale jsem rád, že jsem film viděl. Závěr: Slušná akční jízda. ()

Paldiny

Žiadna psychológia postáv mi nechýbala, práveže som rád, že najmä tí v autobuse sa vyhli rozhovorom o deťoch a miesto nich nám tvorcovia dopriali prológ vo výťahu a epilóg v metre. Tempo šľape a dovolí len zopár zastávok na vydýchnutie a tým nemyslím reklám. Technicky slušné, herecky obstojné a pre vývin akčného filmu zásadné dielo aké to minimálne po hudobnej stránke posúva do Bruckheimerovského obdobia. ()

Patrik256

Rozpočet_ 30 miliónov dolárov // Tržby_ 350.4 milióna dolárov // Tržby v USA_ 121.2 milióna dolárov // Otvárací Víkend v USA _ 14.8 milióna dolárov ()

Ridley Scott bude režírovat bombastickou povídku

Ridley Scott bude režírovat bombastickou povídku

15.12.2023

Zatímco jiní v jeho věku řeší nejšetrnější pleny, Ridley Scott si ke svým sedmaosmdesátým narozeninám nadělí další režijní počin. Tahle legenda se totiž rozhodla, že nepoleví v každoročním nadělování… (viac)

Nebezpečná rychlost potřetí?

Nebezpečná rychlost potřetí?

20.03.2006

Představitel Nea z matrixovské trilogie, Keanu Reeves, a manželskému svazku neustále vyhýbající se herečka Sandra Bullock jsou v jednání ohledně účinkování v dalším pokračování akčního kinohitu… (viac)