Pre Maxa (Jamie Foxx) už je jeho dvanásťročná práca losangeleského taxikára absolútnou rutinou. Ľudia prichádzajú a odchádzajú, ich tváre, mihajúce sa v spätnom zrkadle, si pamätá sotva do okamihu, kedy za sebou zabuchnú dvere. Ale na klienta z dnešnej noci, nájomného zabijaka Vincenta (Tom Cruise), tak skoro nezabudne. Vplyvný drogový kartel sa má objaviť pred federálnym súdom a tak je treba eliminovať piatich korunných svedkov. Všetci sa vyskytujú v Los Angeles, a tak Vincent nastupuje do Maxovho taxíka, berie si ho ako rukojemníka a pre dvojicu sa začína rušná noc. Ak Max nebude spolupracovať, skončí s guľkou v hlave. Ak bude spolupracovať, stane sa komplicom. Keď sa po prvých komplikáciách stane žlté auto cieľom jednotiek L.A.P.D. a F.B.I., prežitie nesúrodej dvojice je nečakane závislé na jednom od druhého. (oficiálny text distribútora)

crha

Že bych přecejen nakonec změnil názor na Toma "placentožrouta" Cruise? Asi jo, za tohle si opravdu restekp zaslouží. Stejně jako každej, kdo se na takhle hustě cool filmu podílel. ()

Rockerman

Skvělý krimi thriller,jak má být.Napětí,vzrušení,akce i zajímavý dramatický závěr.A to i s happy-endem.Nakonec Maxovi ten šťastný konec přejete,když víte čím si prošel. ()

Ukubumbahoo

Michael Mann nám servíruje vcelku zajímavý thriller, který nám ukazuje a stále potvrzuje, že být v americe řidičem taxíku není vůbec lehká práce, protože nikdy nevíte, kam všude se během dne podíváte, co vás na vašich cestách čeká a hlavně na jakého zákazníka narazíte, ať už na hádající se dvojici, lehce vystresovanou, byť krásnou právničku, či na chladnokrevného zabijáka Vincenta. Zápletka je nicméně vcelku průhledná a nečeká nás ani nijak převratné finále. 65% ()

hororwatch

Osamělej intelektuál co si vydělává na svůj sen ježděním v taxíku a ke štěstí si vystačí s fotkou nějaký laguny. Moc Jamieho Foxxe neznám, takže nevim, jak hraje v jiných filmech, nicméně moje oko by v této roli ocenilo mnohem víc někoho, kdo umí hrát. Jamie nám za celej film představil dva mimický kousky- první byl ten normální pohled yntelechtuála, kterýho nic nerozhodí za žádných okolností i kdyby mu kroupy rozmlátily čelní sklo. Ten druhej nasadil jen párkrát za film ale byla to škoda, protože ho měl parádně natrénovanej- vsadim se, že to dělal tak, že chodil naschvál na velkou bez toaleťáku. No nic. Jinak film byl skvělej. Dokonce natolik, že to překrylo hravě hereckej netalent Foxxe. ()

Johny Cash

Opravdu povedený thriller. Výborná režie, parádní Tom Cruise i Jamie Foxx a do toho všeho skvělá hudba. Digitalní kamera mi vůbec nevadila a proto dávám 5* ()

Folky

Úžasný Tom Cruise. Než jsem viděl tenhle film, nikdy neřekl jak dokonale dokáže zahrát padoucha. Vlastně celá postava Vincenta je nejlepší, na celém tomhle filmu. Protože nejen, že je skvěle zahraná, ale má skvělé charisma. Někdo si dal sakra záležet na scénáři. Nejlepší Mannův film. ()

char_t

Perfektní režie a obsazení, film graduje až do samotného závěru... Škoda jen dost nepovedené digitální kamery, která místy připomíná levnou telenovelu a na plátno fakt nepatří... ()

drakodlak

Příjemné překvapení, které jsem si bohužel nechal nějak ujít, když přišel do kin. Film má poměrně dobrý spád, který se ale těsně před koncem začne trošku zadrhávat. Proboha proč museli dělat z cruise šedivějícího dědka to fakt nechápu. I přes ty drobné výhrady dávám lepší 4*. PS: Nechápu českého distributora, že si nedokáže pro dabing sehnat stálého dabéra Cruise, ale nasadí dabéra R. Gera. ()

Hubis_

Výborná kriminálka se zajímavým příběh a velmi napínavým koncem.Herecké obsazení na výbornou.Tom Cruise v roli nájemného vraha opravdu vynikal. ()

MickeyStuma

Nádherná kamera na noční město, příjemná hudba, nikam se netlačící děj. I stopáž filmu je přijatelný. Každá událost, či epizodka je plně rozvinutá. Nesedla mi však přítomnost Toma Cruise v roli nájemného zabijáka a nepomohlo tomu ani zešedivění jeho vlasů. Možná je to použitým hlasem v dabingu, protože ten se k němu absolutně nehodí. Jinak je jeho výkon přijatelný. Jamie Foxx zde vypadá dosti civilně a klidně, ale postupně dostává kuráž, kdy pomalu přiostřuje až do grandiózního finále, kdy pozvedne zbraň, a z klidného taxikáře se rázem stane hrdina. Občas se tu naskytnou nelogické situace, které kazí výsledný dojem, ale jinak je to natočeno dobře a postupně vzrůstající napětí nikoho nenechá na pochybách. Konec příběhu je očekávaný a nepřekvapující, ale tím bych si filmový zážitek nekazil. ()

BeranSon

-- V RÁMCI FILMOVÉHO ÚTERKU -- Tak režisér Michael Mann už je naprostá záruka kvality. Opět stvořil jedeno naprosto excelentní drama, ve kterém skutečně divák nemá ani nejmenší tušení co se stane za deset minut. Začátek je prostě nádherný, překrásná atmosféra nás provází jednotlivými zákoutími Los Angeles a k tomu to všechno vede Jamie Foxx , který sic nějak extra neexceluje, ale do děje vtáhne plně. Kdo opravdu stojí za zmínku je Tom Cruise , který chrlí jedno pravdivé moudro za druhým a je těžké si na jeho šediví knírek a vlasy zvyknout. Finále je opět hra režie, herců a atmosféry, žádné ohrané klišé. ale poctivě odpracovaný film, co vyráží dech. - 9/10- ()

Iwiiik

Když se to vezme kolem a kolem, celkem béčkový námět, ve kterém množství situací ad absurdum nesnesitelně dráždí trpělivost. V rukou Michaela Manna se však jako obvykle omšelá předloha mění v setsakramentské B+. Bál jsem se, že mi Tom Cruise zkřiví horní ret do ironicko-znechucené grimasy, ale mile překvapil a já mu toho zabijáka sežral i s navijákem. Výtečná koncovka se pak postarala o zbytek, a tak jsem od projekce odcházel vcelku spokojen. Povedená taškařice Míšo! ()

Thanoris

Cruis jako záporák, to je prostě paráda a Foxx hraje svou roli taky perfektně, oběma sedla. Hereckým výkonům není co vytknout, ale scénář je vleklý, často jsem se přistihl, jak zívám a čekám, až to skončím a to i přesto, že jsem si nechtěl připouštět, že by mě Cruis s Foxxem mohli nudit. Když ale děj neudrží pozornost, ani dva tak úžasní herci to nezachrání... ()

GOREGASM

Michael Mann dokáže svým kriminálkám vždy vtisknout jedinečnou atmosféru a jeho optikou je jakékoliv podsvětí vždy velmi hmatatelné a jsme rádi, že ho můžeme sledovat jen v kině, nebo v televizi. V Collateral ožívá Los Angeles do podoby anonymního sedmnáctimiliónového masokombinátu, v němž na životu nesejde. Alespoň takovou premisu se snaží Man prodat a já s ním rád souzním. Setkání nájemného vraha, Vincenta, a taxikáře nešťastníka, Maxe, je stejně náhodné jako cokoliv v LA a jízda plná adrenalinu dostane oba dva úplně jinam, než by si přáli. Noční kulisa prosvětleného LA je potom aktérem sama o sobě a Mann nám to nechává každičkým vypiplaným záběrem pocítit. Cruise i Foxx jsou skvělí a Tomík Krujzů je v záporné roli stručně famózní. V drsné akci, kterou Mann umí jako málokdo, působí jako ultimátní stroj na zabíjení. Dramatický děj má spád, nicméně přerod Foxxova neprůbojného taxikáře v muže, který převezme sebevědomí a spravedlnost do vlastních rukou mě úplně nepřesvědčil, ale je to akceptovatelné. Stejně jako finále, které je tak trochu na dramatický efekt a mohlo by být "tvrdší". Přesto je radost zkouknout podobně nadupaný thriller plný brilantních herců, kulervoucích a ušidrtících přestřelek a jedinečné atmosféry měst, které nikdy nespí (i když tak se asi říká New Yorku, že?). 85% ()

Michael Mann natočí svůj vysněný film

Michael Mann natočí svůj vysněný film

09.02.2022

Denzel si hledá bezpečné bydlení

Denzel si hledá bezpečné bydlení

11.07.2010

V akčním thrilleru Safe House studia Universal si totiž zahraje vězně a zároveň korunního svědka, který je pod ochranou CIA. V rámci programu pro ochranu svědků je uklizen někam do Jižní Ameriky.… (viac)

Mimozemská sekaná ve velkém stylu

Mimozemská sekaná ve velkém stylu

22.03.2007

Fanoušci brutálních počítačových řezničin mají po nedávném ohlášení filmové adaptace Metal Gear Solid opět důvod jásat. Nebo také ne. Přijde na to, jak studio New Line Cinema pojme velkoplátnovou… (viac)