Pre Maxa (Jamie Foxx) už je jeho dvanásťročná práca losangeleského taxikára absolútnou rutinou. Ľudia prichádzajú a odchádzajú, ich tváre, mihajúce sa v spätnom zrkadle, si pamätá sotva do okamihu, kedy za sebou zabuchnú dvere. Ale na klienta z dnešnej noci, nájomného zabijaka Vincenta (Tom Cruise), tak skoro nezabudne. Vplyvný drogový kartel sa má objaviť pred federálnym súdom a tak je treba eliminovať piatich korunných svedkov. Všetci sa vyskytujú v Los Angeles, a tak Vincent nastupuje do Maxovho taxíka, berie si ho ako rukojemníka a pre dvojicu sa začína rušná noc. Ak Max nebude spolupracovať, skončí s guľkou v hlave. Ak bude spolupracovať, stane sa komplicom. Keď sa po prvých komplikáciách stane žlté auto cieľom jednotiek L.A.P.D. a F.B.I., prežitie nesúrodej dvojice je nečakane závislé na jednom od druhého. (oficiálny text distribútora)

gizi

Tak jsem to po nějakém čase zhlédl podruhé. První zhlédnutí toho ve mně asi moc nezanechalo, protože jsem si to ani moc nepamatoval. A dívat podruhé jsem se tedy nemusel. Zbytečně zdlouhavé, spousta keců, málo akce a děje. Taxikář ve mně vzbuzoval svým vystupováním neskutečný odpor, vím, že to hrál tak, jak to bylo zamýšleno, ale uvítal bych spíš rozhodného tvrďáka. Film se u mě zařadil do amerických bezduchých snímků, u kterých se nemá přemýšlet a kde se nesmí hledat logika tam, kde ani vůbec není. 55% a slabé 3*. ()

Mesmeric

Mann se rozhodně podle mě trefil do ideálního thrilleru, u kterého se dá večer sednout se sklenkou vína a příjemně se bavit. Obsazení herců je myslím perfektní, Tom Cruise jako chladnokrevný vrah, lehce filozofující o životu, sic trochu typické, ale neuškodí to. Příběh/zápletka je dobrá, aneb každá minuta je důležitá. 80% je myslím velmi slušivé hodnocení ()

zekon odpad!

Ten film je neskutečná hovadina naprosto o ničem. Čekáte co se začne dít a hlavně kdy nastane okamžik který řekne o čem to je........nedočkáte......... ztráta času. ()

GIANNIS

Vynikající Tom Cruise i Jamie Foxx.Celkově parádní svižný film se skvělou atmosférou u kterého jsem se ani na okamžik nenudil.Asi nejlepší film Michaela Manna.A také výborná Howardova hudba. ()

Tomulka

Tom Cruise v mých očích přidal zase jednu roli, která se mu povedla naprosto bez výhrad. Jinak naprosto souhlasím s komentářem co napsal golfista. ()

mimuzik

Skvělá noční jízda ! Můj nepříliš oblíbený herec Tom Cruise opět zahrál tak, jak to nejlépe umí. Mnohem lépe ale svojí úlohu splnil Jamie Foxx, který už své herecké umění ukázal ve filmu Ray. Skvělý námět, dobrá hudba a hutná atmosféra, která vás nenechá chvíli v klidu. I s minimem akce lze natočit dobrý film, ale to už nám Michael Mann ostatně ukázal v jiných jeho filmech. Kvalitu mírně sráží odfláknutý konec, proto jedna hvězda dolů. ()

Jevablo

Postmoderní akční psycho. Všechny hodnoty jsou zapomenuty, smysl mají jen peníze a moc a život nevinného nikoho nezajímá. Přesto či právě proto, že ve filmu zase tolik zabíjení není, zasáhl mě ten chlad z něho sálající o to více. Tom Cruise hraje nejlíp ve svém životě - dokonale odtažitý, stále chladně uvažující a nemilosrdný. Ještě že to dobro nakonec vyhraje. Úplně super je to, že se vše odehrává v noci - atmosféře to přidává jasné body - "setkání" s hudebníkem v prázdném baru, scéna s Jamiem Foxxem v nočním klubu - skvělé, správně ponuré. ()

Malchy

U filmu mě obvzláště potěšily záběry z helikoptéry a z taxíku. Těžko hledat nějaké chyby. Akční scény byly moc přesvědčivé na americký thriller. Velice se mi líbil šedovlasý Cruise, který dokázal, že ještě umí běhat. Přesto všechno to na 100% nevidím, ale rozhodně doporučuji. ()

Saprofag

Ano Mann umí budovat atmosféru atd. Ale pokud si uvědomuju, že občas není něco domyšlené a že některé věci, které se dějí na plátně, nejsou úplně logické nebo jsou zbytečně doočíbijící (POZOR MOŽNÝ SPOILER: jako třeba postřelený člověk běžící jako atlet v nejlepší kondici atd. KONEC), už to není to pravé ořechové. Já vím, že u takového filmu bych mohl nějaké ty ústřelky odpustit, ale bohužel jsem měl času až moc, abych si jich všiml. Místy to totiž nebyl nějak zvlášť velký adrenalin. Sečteno a podtrženo: slabá trojka! Jinak Tom, alespoň mě to tak přišlo, občas zapomínal hrát !sociopatického! zabijáka, takže to vyznívalo docela trapně. Rozhodně další film, kde by hrál takovou podobnou roli, už by neměl zkoušet. Nebo by měl přitlačit na pilu. Jinak image šedého vlka taky nic moc. Takovej Bardem, kterej si tady taky zaplel, umí zabijáky úplně jinak že. Mohlo to být obráceně a vůbec bych se nezlobil! ()

Drky

Jak Cruise nemusím, tak tady jsem si jej zamiloval. Jeho záporacká role byla dokonalá. Opravdu "mrazivá" postava. Šediny mu jen prospěly, konečně nevypadal tak tuctově jako všude jinde. Thriller o tom jak nájemný vrah T. Cruise musí během jedné noci zabít všechny důležité postavy, které by na druhý den u soudu poslaly drogové bossy za mříže a v tom všem mu nedobrovolně pomáhá prostý LA taxikář, který schodou okolností vzplane láskou k jedné z Cruisových budoucích obětí, kterou předtím svezl svým taxanem. Nakonec záporák Cruise skončí pro mě nedůstojně zastřelen v nočním metru a zamilovaná dvojice může "slavit". Tomuto dramatu nescházelo snad nic. Hodnocení 4* a 85% ()

Lukkyn

Jeden z nejlepších thrillerů co jsem zatím viděl. Skvělé obsazení Cruisova nejlepší role - uhlazeného zabijáka ztvárnil dokonale, Jamieho taxikář je hned za ním. Skvělý nápad o hře osudu, o statečnosti obyčejného člověka, o tom co je správné a není. Úžasná atmosféra je podtržená skvělou režií.Opradvu parádní zážitek!!! ()

Mark1983

Mám rád kriminálky,což tahle patří mezi ty nejlepší.Hlavně má i takovou trochu misteriózní atmosféru například v části filmu,kdy se detektivové začínají domnívat,že se zastřeleními taxikáři byl někdo v taxíku,což mezitím taxík,který nedobrovolně vozí po nočním městě nájemného vraha se pořád ztrácí ve tmě až nakonec nastane zvrat,kdy taxikář najde tu odvahu,aby se nájemnému vrahovi postavil. ()

Teen.AGE.r

Nevim jak ostatním, ale mě to sedlo úplně parádně! Nemám žádnou velkou výhradu - film jsem si užil a dávám 5* (slabších pět, ale pět). ...85% ()

merten78

Kdyby na začátku Jason Statham posadil půlčíka Cruise zpátky na letadlo a převzal jeho roli, film by byl o poznání uvěřitelnější. ()

Michael Mann natočí svůj vysněný film

Michael Mann natočí svůj vysněný film

09.02.2022

Denzel si hledá bezpečné bydlení

Denzel si hledá bezpečné bydlení

11.07.2010

V akčním thrilleru Safe House studia Universal si totiž zahraje vězně a zároveň korunního svědka, který je pod ochranou CIA. V rámci programu pro ochranu svědků je uklizen někam do Jižní Ameriky.… (viac)

Mimozemská sekaná ve velkém stylu

Mimozemská sekaná ve velkém stylu

22.03.2007

Fanoušci brutálních počítačových řezničin mají po nedávném ohlášení filmové adaptace Metal Gear Solid opět důvod jásat. Nebo také ne. Přijde na to, jak studio New Line Cinema pojme velkoplátnovou… (viac)