Hitler: Vzostup zla

(TV film)
  • Česko Hitler: Vzestup zla (viac)

Tento film z kanadské televizní produkce se snaží o rekonstrukci mládí, studia a vzestupu diktátora Adolfa Hitlera, který vstoupil do dějin tím, že rozpoutal 2. světovou válku a díky jehož plánům "konečného řešení" se mu podařilo zabít miliony židů. Film zachycuje i jeho nejbližší spolupracovníky Rudolfa Hesse, Ernsta Röhma, ale i jeho neteř Geli nebo seznámení s družkou Evou Braunovou. Film se natáčel z velké části v Česku. (oficiálny text distribútora)

Shetland

Když opomenu, že ve filmu bylo hodně nesrovnalostí a bylo vidět, že si hodně z toho vycucali scénaristi z prstu, aby se to mohlo lépe přiblížit masovému publiku, tak mi nejvíce vadilo obsazení Roberta Carlyla, který se do role A. Hitlera nehodil a působil nepřesvědčivě a nejistě. ()

Redswif

Dokonale vykresluje Hitlerův začatek. Od jeho neúspěšného studia, přes 1. sv. válku až po jeho "politickou" kariéru. Vykresluje ho jako člověka ovlivněného dobou, génia nasměrovaného špatným směrem!!! ()

Tomasso001

Perfektní náhled na nejnenáviděnější postavu minulého století. Jeho vzestup ke slávě a ukázka jak jeho zápal podobný skorem až šílenství v kombinaci s ekonomickým bahnem něměcka v té době stvořil monstrum. Jeho šílenost padla na tu nejúrodnější půdu jakou mohla. Všechny problémy se musely na někoho svést a Hitler fanaticky přesvědčil lid, že na vině jsou židé a neněmečtí přistěhovalci, které od dětství nenáviděl. Stále přemýšlím, jestli měl alespoň mozek pro válčení, nebo jestli jeho úspěchy z větší míry nejsou přisuzovány jeho šíleným a neočekávaným počátečným výpadům, které dostali německo do tak silné ekonomické pozice. Robert Carlyle super herecký výkon ()

gjjm

Pokud to má být historický film, kde se vzala ta posedlost historických filmů hrát si na dokument? A pokud to má být jen hraný dokument, kde se vzala představa, že hranému dokumentu můžou příšerné herecké výkony a hrozná výprava uškodit míň, než normálnímu filmu? Obrovský potenciál, zoufale průměrné (či téměř podprůměrné) zpracování. ()

BS

Chvílemi na mě film působil jakoby "levně" (po stránce zpracování), ale jinak má určitě co nabídnout... ()

ivan bohatyr

Kdo dneska řekne, zda se všechno přesně takto stalo, hlavní události známe, ale drobnosti ne. Po shlédnutí nemůžu uvěřit, že se mu to podařilo, každopádně velice zajímavý film, který by měl vidět každý. Tyto zásadní věci v naší a světové historii můžou být podány i tímto mírnějším způsobem skoro bez střílení, krve a válečných bitev. ()

marvan

Osobnost Hitlera je natolik fascinující, že i průměrný film (jako v tomto případě), budí větší zájem než by si dle svých kvalit zasloužil. Takto složitou postavu nelze odbýt psychologizováním na úrovni lifestylových magazínů (neradostné dětství, oidipovský komplex atd.). Předpokladem smysluplného díla je originální tvůrčí intelekt, nikoli mechanické vršení učebnicových klišé. Film zobrazuje Hitlera jako monstrum, narozdíl od Pádu třetí říše, která z něj udělala citlivého strejdu odvedle, který náhodou nechal zplynovat 4.000.000 Židů. Co se týče přínosu k tématu, jsou však oba filmy stejně zbytečné. ()

Mihail123

Tv produkcia ukázala, ako sa robí kvaltný biografický film známej "osobnosti". Zobrali si veľké sústo, ale všetko to pôsobí ako veľký prepojený celok. Film mapuje celý Hitlerov život z čo najvernejšou historickou presnosťou. Rober Carlyle moc vzhľadu ako Hitler nepobral, ale zato všetko vynahrádza jeho perfektná gestikulácia. ()

nevermore

Velice přesvědčivé. Kterak se z nuly dostává na vrchol. Herecké výkony byly znamenité, ale co tam proboha dělal Vašut? :-) Doporučeno by to mělo být především lidem zajímající se o historii, neboť film překypuje událostmi a jsou podány v souvislostech.. Takže člověk může nenásilně vstřebat, jak to asi tedy bylo. ()

Natabar

Sic někdy televiznost nelze přehlédnout, vzápětí naservíruje nadstandardně potěšující kameru. Určitě stojí za shlédnutí. ()

Ceres

Konečně film, u kterého není přívlastek "historický" jen směšnost sama. Výborný herecký výkon R. Carlyle a mého oblíbence P. Stormarea a hlavně konečně historický film plus samozřejmě "pravá" německá hymna xD. Deutschland uber alles. 100% ()

sskrblik

Hrůzu nahánějící Hitler a jeho konverzační antiseminismus ve výborném zpracování televizního filmu. Strhující 3 hodinové politické drama zejména díky dikatůrské zaslepenosti a schopností manipulovat s lidmi. Co dodat? Kéž by ho zastavil někdo dřívěji. ()

Scar

Podarený a veľmi vyvážený film. Sledujúc hitlerov život a rast jeho moci zistíte, že sa vám od strachu nechty v pästi zarývajú do dlaní. Ten zvláštny psychický tlak na vašu dušu stále rastie asi do polovice filmu. Potom si na to človek nejako zvykne a už vie na čom je. Keď sa však Hitler vykreslí ako maniak aj v súkromnom živote a v láske, strach sa znovu vracia. Robert Carlyle, hoci sa na Hitlera nie veľmi podobá, podáva kvalitný výkon. Pri svojich vystúpeniach sprchuje vlastnými slinami s otvorenými ústami počúvajúce davy a jeho psychopatický pohľad mu proste musíte uveriť. Okrem Carlyla ma upútala aj Julianna Marguilies, ktorá film oživila svojou krásou a jej tvár sa do tejto doby veľmi hodí. ()

mirec88

Tento film na mňa pôsobil veľmi rozporuplne. Na jednej strane bolo úžasné sledovať ako sa zrodilo najväčšie monštrum, aké kedy žilo, ale niektoré scény a "dejové" zvraty na mňa pôsobili až príliš depresívne (správanie sa k neteri a jej samovražda, extrémne prejavy na verejnosti...). Ale celkovo som bol na konci užasnutý, takže dávam 90%. A zvlášť, keď to vzniklo v televíznej produkcii. ()

Kosmik 1

Mě Robert Carlyle coby představitel Hitlera sedí dokonale, nemůžu si pomoct, ale to vzezření, grimasy, pohyby, hlas a to všechno dohromady s tou neskutečnou přesvědčivostí a jak mu ta role dokonale sedla, těžko si na jeho místo dosadit někoho jiného. Je hrozný, neskutečný a šílený (pokud to tak opravdu všechno bylo), že se něco takového mohlo stát. Každopádně je dobře, že se podobné filmy točí. Aspoň si člověk udělá představu, jak to tenkrát všechno vlastně bylo, jak měl lidi dokonale přečtený, využil toho a z úplné nuly se nakonec vyklubal diktátor, kterého se všichni báli. Škoda, že tenkrát nevyšel ani jeden z těch nespočet atentátů, které na něj byly spáchány. Mimořádná doba vyžaduje mimořádné prostředky... ()

R1CH1E

Konečně film, který zobrazuje Hitlera od narození po události, které předcházely válce a ne události ve válce, o kterých se může člověk dozvědět všude. Vidíme tu vypracování se z nikoho na psychopatické monstrum se šílenou mocí. Kvalitní zpracování na poměry kanadských filmů a televizních inscenací a dobře vybraní herci pomáhají realistickému dojmu. Pro mě by to bylo jasných 5, ale bohužel hlavní postava ztvárněná Robertem Carlylem mi vůbec neseděla vzhledově jako Hitler, ikdyž byla Carlylem zahrána velice přesvědčivě. ()

Autogram

O niektorých osobnostiach by sa životopisné filmy možno ani nemali natáčať. Najskôr milý, len trochu čudácky strýčko so zláštnym vzťahom k neteri, a potom vieme, ako to dopadlo. Sonda do súkromia vodcu sa postupne preklopí do politickej drámy predvojnovej ríše, pričom ani v jednom ani druhom si nemôžeme byť celkom istí, či sa všetko mohlo odohrať práve takto. Na životopisnú drámu je to okrem rozjazdu ale celkom svižne natočené, náznaky nudy boli vždy zažehnané novými prudkými udalosťami. Vadila mi len hlavná postava, ktorá vyzerala tak trochu ako s maskou z múzea voskových figurín. –––– Z tohoto boje mohou vzejít jenom dva výsledky: Buďto nepřítel překročí naše těla, anebo my jeho! –––– Předtím, než přeměníme celý národ, musíme přeměnít naši stranu. –––– Jedinou podmínkou pro triumf ďábla je, aby dobří lidé zůstali nečinní. (Edmund Burke) ()