Upíri

• Česko Upíři (viac)

Parta Jacka Crowa (James Woods) pracuje jako zvláštní komando na vyhledávání a likvidaci upírů. Po úspěšném zničení jednoho z upířích hnízd se však na oslavu v malém motelu dostaví nezvaný host v podobě vůdce upírů, který vyvraždí většina Crowova týmu. Přežijí pouze Jackův kamarád Montoya (Daniel Baldwin) a Katrina (Sheryl Lee), kterou ale vůdce kousnul do nohy a ona se postupně mění v upíra. Odpověď na obrovskou výdrž a rychlost vůdce upírů dostane Jack na setkání s biskupem, který mu řekne, že se jedná o Jana Valka (Thomas Ian Griffith), kterého církev téměř upálila před několika stoletími. On však přežil a vrátil se jako upír. Jack musí začat rychle jednat, protože Valek chystá vlastní plán, který mu má dopomoci k tomu, aby se mohl pohybovat i ve dne. Dostane k tomu neobvyklého spolupracovníka, kněze Adama Guiteaua (Tim Guinee), ke kterému Jack chová značnou nedůvěru a dává ji chvílemi dost najevo. (Isherwood)

Delaney

Carpentera miluju, nesnášim když se někdo směje lacinosti nebo klise v jeho filmech... ale tady se musim priznat ze jsem se skoro polovinu filmu smal ja... a zaverecna scena?? to byl snad vtip ne? no pustte si samy... ale jak rekla kleopatra "nekdy se desite, nekdy se smejete"... ()

Kejf.

Byla jsem vskutku pokakana, kdyz jsem tenhle film videla poprvy. Nikdy nezapomenu na tu scenu, kdy se ze zeme zacnou vylejzat ty upiri! ()

M1k9

Filmy o upírech jsou béčka. Nevím proč, ale výš to asi nikdy nedotáhnou. Vampires jsou pro mě jedním z těch starších a docela povedených. Spíše taková nostalgie. 3/10 ()

ChillThomas

Velice nechutný herec James Woods je nebojácný zabiják všech úpírů z dlouhými špičáky ! Film je sice takový malinký flashbuster ale i tak mě jako malého a mladého klučinu pobavil! Padají zde hlavy, rozpůlená těla a hektolitry krve .. přesně tyto filmy nemám rád ale nemůžu si pomoc tady mi to sedlo ! 75% ()

KOZEL84

Well right Padre.Fuck with him! ;DD.Za Woodse a taky za to,že upíři sou tady upíři,čtvrtá (dneska potkat upíra na ulici,tak mě nezahryzne i kdyby ze mě cákala krev dokola.Maximálně mi tak řekne,že mě miluje,zašajní se a odkráčí na rande s emomařkou).Hlavní bloodsucker celkem ušel (škoda,že to nebyl Wincott,jak sem si v první chvíli myslel).Je to béčko a prostředek trošičku nudil,ale jinak sem se celkem bavil i když děsivost šla u Carpentera stranou.Mahagon ani eben v kalhotách nebyl. ()

Zalost

Solidní upírská vyvražďovačka se skvělým Woodsem v hlavní roli, která si ale žádné vysoké cíle neklade a na nic si nehraje. Možná i díky tomu je koukatelná, navíc pro nás Čechy je drobným plusem hlavní záporák - český upír :-) ()

Hapretor

Na zabití času dobré. Ale v rámci upírských filmů spíše podprůměrné. Hláškující J. Woods to nezachrání. Pro mě byl trochu překvapení jeden z Baldwinů. Jeho role mi přišla sympatická a ne úplně špatně zahraná. Co se týče Carpentera, tak si myslim, že tohle byl trochu úlet. Ale nic si z toho nedělejte, pane Carpenter, i mistr tesař (he, jak příznačné!) se někdy utne. ()

Raziel_cz

Přiznaný brak s laciným vizuálem, westernovým tempem, plytkými dialogy, skvělou hudbou a zábavnou akcí. Silná atmosféra zůstala, i když chybí napětí nejlepších Carpenterových filmů, James Woods zvládá pózu hláškujícího drsňáka, aniž by přehrával, a Sheryl Lee je sexy as ever. Upíři jsou pak dostatečně krvelační, s ničím se nemažou a masakrování jich i jejich je lahoda. Béčko, které si s chutí občas zopakuju. ()

MickeyStuma

John Carpenter se tímto snímkem od ostatních značně odlišil. Vsadil na akčnost, dravost a neutuchající švih. Film plný hlášek neubírá na typické popkornové zábavě 90. let. James Wood se tu dobře vyřádil a škoda, že krapet zastiňuje Daniela Baldwina, který mohl mýt také více prostoru. Hlavní postavou je však Jack Crow a tak tedy dobrá. Pro našince je zajímavostí, že hlavní upírský padouch má české kořeny. Kdo to vlastně je a jak a proč se stal upírem tu máme plně vysvětleno. Dějství je tak jednoduché, že jednodušší snad už být ani nemohlo. Ale má to spád a hlavně srozumitelnou zábavnost. Takže jedno je tu jasné. Fanoušci gotických hororů a temné atmosféry budou jistojistě zklamáni. Tohle je prostě poněkud jiný šálek čaje. Svůj účel však splňuje a je dobře, že se od ostatních, které ve své době vznikali, se tak odlišuje. nebudí to alespoň pocit, že jeden tvůrce kopíruje od druhého. ()

GOREGASM

Vempires Johna Carpentera jsou čistokrevnou zábavou, která po divákovi nechce nic jiného, než aby se bavil. Nejde sice o špičku žánru, nebo režisérovy tvorby, ale rozhodně neurazí. James Woods v hlavní roli funguje, je nad věcí, ale více mě paradoxně bavil Daniel "Tuček" Baldwin, který baví jen svou přítomností. Jako bonus si můžeme užít twinpeaksačku Sheryl Lee, které to taky docela sekne. Možná John zamýšlel jiný výsledek, ale holt ne vždycky to vyjde :-). 60% ()

Filmárik

James Wods je cool, Sheryl Lee sexi, Thomas Ian Griffith dostatočne temný a Daniel Baldwin do počtu. Vampires nie sú zlý film ale oproti kultovke The thing alebo Escape from New york pôsobia ako obyčajné Bčko od nadšeného zelenáča a človek ani niekedy nechce veriť že toto má na svedomí JC. Hoci po Meste prekliatych a Oni žijú! ma to prekvapuje čoraz menej. ()

dandislav1991

Zřejmě homosexuální hrdina, který osciluje mezi homokacířem a psychopatickým křižákem hláškující ostošest, snažící se zabít vše do má trošku delší špičáky, pro mě docela sranda, ale smál jsem se asi jinde, než režisér zamýšlel... 2. hvězda za zmínku o naší malé zemičce, ale jnak béčko jak ušité ()

Ygnor

Druhý bod za hudbu, jinak je to pěkně namachrovaná šlichta se slizkým Baldwinem a chudákem Woodsem, který si hraje na Cobratiho tak moc, až je to velesměšné. ...kde jsou ty krasně hororově zamrzlé časy Carpenterova opusu magnum The Thing. ()

tranquill

Akce a zase akce. Myslím ale, že si zde Carpenter spíše hrál na Tarantina. Raděj bych si zopakoval něco na způsob Přepadení 13. okrsku. ()

Biopler

Carpenter ma pobavil už hneď v úvode ako napína strunu kým komando vtrhne do budovy, ako si vychutnáva chvíľu a ako sa sústredí na bossa skupiny v podaní celkom dobre padnúceho Woodsa. Nežeriem mu však bájku o 600-ročnom upírovi, ktorý by rád zrazu požil aj cez deň a nielen vyčíňal v noci. No a pomôcť mu má dokonca kardinál, nestačí len kňaz :) Pre mňa je to bájka čo zvládnem pozerať aj s jedným privretým okom po troch pivách. Ako to býva zvykom, od šlamastiky sa Carpi chráni celkom dobrým hudobným motívom, opäť z jeho dielne. ()

Louie

Skvělý návrat k osmdesátkám, který ocení hlavně pamětníci. Džíny, kožená bunda, drsný hlášky, žádný zbytečný efekty, to jsou doby Komanda a podobných... Nádhera.... ()