Upíri

• Česko Upíři (viac)

Parta Jacka Crowa (James Woods) pracuje jako zvláštní komando na vyhledávání a likvidaci upírů. Po úspěšném zničení jednoho z upířích hnízd se však na oslavu v malém motelu dostaví nezvaný host v podobě vůdce upírů, který vyvraždí většina Crowova týmu. Přežijí pouze Jackův kamarád Montoya (Daniel Baldwin) a Katrina (Sheryl Lee), kterou ale vůdce kousnul do nohy a ona se postupně mění v upíra. Odpověď na obrovskou výdrž a rychlost vůdce upírů dostane Jack na setkání s biskupem, který mu řekne, že se jedná o Jana Valka (Thomas Ian Griffith), kterého církev téměř upálila před několika stoletími. On však přežil a vrátil se jako upír. Jack musí začat rychle jednat, protože Valek chystá vlastní plán, který mu má dopomoci k tomu, aby se mohl pohybovat i ve dne. Dostane k tomu neobvyklého spolupracovníka, kněze Adama Guiteaua (Tim Guinee), ke kterému Jack chová značnou nedůvěru a dává ji chvílemi dost najevo. (Isherwood)

HonzaMag

Skvělý upírobijec James Woods! Následovala o dost slabší dvojka s Jonem Bonem "za pět" (hlavně klid) Jovim - ne skutečně se nejedná o oslavnou ódu na pana Mrázka a spol, ale jde o toho bývalého poprockera, který teď dělá do country hudby.... ()

danny_21

Průmerná věc v žánru, průměr je to i v režisérově tvrobě posledních let, roky Věci jsou už nenávratně ztraceny. Chybí takové to tradiční budovaní atmosféry, a celá t ovyní spíš do komična i přes tu litry krve a násilných smrtí. Kupodivu Woods se do téhle matlaniny poměrně hodí - takže za ty upíří hony a rotrhnutí kněze vejpůl dávám 55 %. ()

Nocturno culto

Inu budiž, nic jsem od toho neočekával a tak jsem ani nebyl příliš zklamán, když to nebylo nijak extra.Pár scén se dalo celkem dobře shlédnout ale chyběla tomu atmosféra, upírům sedí spíš trošku víc temnoty, tohle bylo hodně akční s machem Woodsem, knězem, ze kterého se vyklubal neohrožený upírobijec a pak celkem ucházející Griffith, asi nejhodnotnější postava filmu a atraktivní Sheryl Lee..kolem a kolem, 55 % ..Má to mouchy a ty se mi nechce rozebírat .. ()

Likan7

James Woods je vtipný. On má tak neuvěřitelnej kukuč, že mu stačilo jen přežvykovat žvejku ve Specialistovi, aby jsme si ho zapamatovali. Tady je za strašnýho madafaka lovce upírů, kterýho by Blade strčil do kapsy snad i s lžičkou. Začátek Upírů není zase tak špatný, bohužel jak šel čas, tak moje utrpení a znuděnost šlo do astronomických výšin. Zvlášť, když je tohle film od Johna Carpentera, který je v žánru hororu, nebo alespoň byl, pojem. ()

Nix

Dá se říct, že tohle byl úplně můj první film s upírama, kterej jsem viděl ještě na VHS. James, kterej si dává upíry k snídani a že je tu řádnej bad ass,prsatá blondýna, která se promění a rádoby kápo upírů Thomas. Na tu dobu skvělá záležitost, jen ty efekty jsou prostě VHSkový, ale i tak se na to dá pořád koukat. Upírská legenda, jen ne úplně věhlasná, ale stejně jsem si kvůli ni pořídil česnek a kůl. ()

Knor

Ale jo celkem to šlo, čekal jsem mnohem větší katastrofu. Béčková upířina jak vyšitá. Na Bladeovo likvidátorský schopnosti to teda nemá, ale dá se na to koukat i když se od Carpentra dá očekávat mnohem víc. ()

Anopheles89

Upíři mě upřímně nasrali. Nejen, že to byla předvídatelná nuda, ale hlavně byla plná blbostí. Blondýna-štětka/upírka se nemění v pochodeň, protože se to jaksi nehodí do krámu, i když se tak krásně na konci rozvaluje pod sluncem, které ale pravděpodobně vychází v několika vteřinách, protože Jeník Válka není schopen vzít kříž ještě za tmy a sápe se na něj, až když mu hoří koudel z úvéčka, nebo co mu to na tom sluníčku tak nevyhovuje. Crow (rádoby tvrďák, kterému jsem, jak už to tak u takhle hustejch klaďasů bývá, přál tu nejohavnější smrt) mu ho ale ochotně donese do příšeří, aby si to mohli přece jen rozdat. Crowův kámoš je už dva dny pokousán, ale vůbec to nevadí, protože narozdíl od ostatních to na něm absolutně není znát a Jenda na něj telepaticky nemá vliv (ještě že má Crow takový štěstí na imunní kolegy). Co na tom, že je kníže docela sympatickej Čech z Práglu? Je to možná jediná pozitivní věc na téhle slátanině. Původně jsem chtěl dát dvě, ale po zjištění, že to natočil mistr Carpenter dávám jednu. Tohle je fakt pod jeho úroveň. Ostatně, můj komentář taky není nic moc... K blbýmu filmu se ale blbej komentář hodí, ne? ()

dobbin

Určitě ne Carpenter v životní formě. Tenhle film je někde na půli cesty mezi "starým" a "novým" Carpenterem. Výsledkem je zábavný hon na upíry s typicky carpenterovskou hudební smyčkou, která mému uchu lahodí. Ale jo, tenhle Carpenter má pořád ještě šťávu. ()

Xeany odpad!

Neskutečná blbost! Když pominu nudný děj a to, že film nemá absolutně žádnou pointu, tak nevydržím ty neskutečně namachrované hlášky a obličeje hlavního představitele Jamee Woodse. Horší film jsem dlouho neviděla. ()

tombarider

Není to klasický horor. Hraje tam rocková muzika, a gang co kosí upíry vypadá jako bělošská verze Blada :D Woods je vážně drsňák, Baldwin má charisma a kousnutá děvka taky není k zahození... Kníže upírů je opravdu slizkej. Nejvíc mě ale dostávají hlášky typu: Padre ztvrdl ti jak jsem tě praštil?... Na mahagon! :D Je tam spousta krve a to se počítá.Šoda jen, že měl wood ruce jako holka, ale aspoňměl většinu času oblečenou koženou bundu. Já jse mse bavil. ()

Stejšn

Příjemné překvapení. Film nemá žádné větší ambice, ale to co dělá, dělá dobře. Spousta scén je hodně krvavých (a to i přes americkou PEGI cenzuru), a dočkáme se spousty zajímavých situací a zvratů. Upíři jsou hnusní, žádní teplouši nebo metrosexuálové, hlavní hrdinové jsou nesympatičtí, ale tím správným způsobem. Taky se mi líbil konec. ()

ozzman111

Čarovné farby, opustené šopy a prázdne mestá Nového Mexika sú ideálnou skrýšou pre bandu vampírov, ktorí májú chuť chodiť medzi živými za denného svetla. Príbeh Jana Valeka, prvého vampíra, premeneného v 14. storočí v Prahe z katolíckeho kňaza naserie Jamesa Woodsa, jeho kámoša a tím, ktorý však prvý stret s Valekom neprežije. Woods hláškuje každú možnú chvíľu , v koženom odeve nenecháva nič na náhodu. Fanúšikom Carpentera a jeho Vampires som už od študentských čias , na film som zabudol, ale po nejakých tých rokoch to bola opäť tá pravá zábava. ()

Gothard

Tvorba Johna Carpentera má nezadržitelně sestupnou tendenci. Dříve byly jeho filmy zajímavé třeba i podivuhodnou, temnou a do značné míry až ponurou atmosférou, nebo poněkud svérázným přístupem k režii. Tady nic takového není, je to nevalně zahrané, s místy otřesně stupidními dialogy, s hloupým příběhem a velmi průměrnou režií - prostě ukázkové (horší) béčko. Ale samozřejmě dívat se na to dá. ()