Vědce z americké výzkumné stanice na Antarktidě vystraší vrtulníkový nájezd jejich norských kolegů, kteří se marně snaží zabít prchajícího psa. Lov dopadne neúspěšně a Norové zmizí bez toho, aby situaci Američanům vysvětlili. Ti však postupně zjišťují, že se psem není něco v pořádku. Je totiž infikovaný mimozemským virem, který pro sebezdokonalování využívá tělesné schránky (nejen) lidí a vůbec mu není proti mysli na svých hostitelích ledacos „zkoušet“. A tak vědcům nezbývá nic jiného než vzít do rukou plamenomet, věřit jenom sobě a být stále ve střehu – v kterémkoli z nich se totiž může skrývat „věc“... (oficiálny text distribútora)

Boomstick

A takto to vyzera ked je ludstvo zahnane do kuta.Vyborny horor s nesmierne deprimujucou atmosferou,doslova surealistickym nasilim a vybornym Kurtom Russelom.A to vsetko krasne podkreslene ponurou hudbou od hudobneho genia,Ennia Morriconneho. ()

ViktorEl

Na to, že je to už dosť starý film a tipujem, že aj z tohoto filmu raz urobia remake ako to je teraz zvyčajné, tak je to nadmieru dobrý horor a je určite lepší ako niektoré súčasné hororové a sci-fi filmy. Aj keď to nie je až také strašné ( myslím po tej krvavej stránke ), ale tá hudba a to stupňovanie atmosféry tu úplne stačia na to, aby nám behal mráz po chrbte. Kurt Russell bol v tom období dosť dobrý herec a natočil pár dobrých filmov a tento k nim rozhodne patrí. John Carpenter nám naservíroval výborný mrazivý sci-fi thriller, za ktorý sa určite nikdy ani po 30 rokoch nebude musieť hanbiť. 80% ()

Yarwen

Tento snímek považuji za nejlepší film, který jsem ve svém životě viděl. Směs mých oblíbených žánrů - hororu a sci-fi - prodchnutá neskutečnou napínavostí, nervozitou, odkud přijde další úder a zvědavostí, jak celý příběh vygraduje. Na svou dobu vynikající efekty, které v době, kdy jsem hltal tuto parádu poprvé, v mé mysli vytvářely pocity hrůzy. Nezapomenutelný zážitek. A přitom všechno začíná tak pomalu, ale divák s napětím tuší, že se něco brzo stane... ()

RedHot

Přiznám se, že se počítám mezi ty, kterým se tento horor musel trochu rozložit v hlavě, jelikož při prvním hodnocení jsem se zaseknul na třech hvězdičkách. Ale, jak vidíte, přišel jsem k rozumu. --- Atmosféra celého veledíla je jedinečná. Od úvodní scény až po ledově mrazivý konec. Jedinou slabinou filmu jsou jednoznačně efekty, když už se stvůra ukáže, je to spíš rozpačité. Když ale straší neviděná, to je kafe, ze kterého se jen tak neoklepete. Slovy spojence: Bezvadná hrůza, fakt. ()

Helldo

Famózní film a moje srdcovka. Nevšední, atmosférický a to nejdůležitější, pečlivě promyšlený... to se dnes už prostě nevidí. Příběh tak nabízí nespočet interpretací a vybízí diváka k přemýšlení... to se dnes taky bohužel již příliš nevidí. Každému doporučuji si přečíst o filmu něco víc či zhlédnout nějakou analýzu na youtube a vybrat si subjektivně nejvěrohodnější verzi. A nebo ještě lépe, zkouknout film znovu, znovu a znovu a udělat si obrázek sám. Je to jako skládačka, která však může mít různá "správná" řešení... Neopomenout, v tomto mém skromném příspěvku, nemůžu poté ani dechberoucí praktické efekty. Při komparaci s pseudoprequelem Věc: Počátek zůstává člověku rozum stát, jak mohl Rob Bottin takto natrhnout pr*** 30 letům pokroku (čti CGI), a to až k lopatkám. Enniovu práci poté netřeba nijak dále opěvovat, ten chlap je génius, a Kurt Russel a jeho ikonický "beard"? Za mě možná jeho nejlepší herecký výkon, navíc podpořený fantastickým výčtem herců, kteří, jen tak mimochodem, spolu strávili týdny před natáčením, a to v daných mrazivých podmínkách, aby jejich chemie byla co nejpřirozenější. To vše poté společně se schválně ambivaltením závěrečným rozuzlením činí z Věci jeden z úplně nejlepších a souběžně nejméně doceňovaných hororů všech dob.... pro milovníky nejenom scifi, mysteriózna, ale hlavně obecně filmu jako takového, naprostá povinnost! ()

Vlče

Vše, co John Carpenter dříve ve svých filmech naznačoval a co se dalo tušit v jednotlivých prvcích z jeho filmů se v roce 1982 vyrojilo na nepřipravené diváky a změnilo sci-fi a hororový žánr navždy. Strach, paranoia, izolace a hrůza z The Thing přímo čiší. Možná nejgeniálnější na celém filmu je to, jak zdařile vyjadřuje nekonečnou odcizenost a absolutní absenci citů bytosti, která na nic nečeká a začne okamžitě asimilovat a zabíjet členy stanice. Naprostá oddanost filmu je vidět i v tom, že scénář při opakovaném shlédnutí vypadá až maniakálně promyšleně a každá teorie o "chybě" ve filmu byla fanoušky spolehlivě vyvrácena. Posledním, ale neméně důležitým prvkem po geniální režii a neprůstřelném scénáři jsou samozřejmě efekty - krvavé, brutální, děsivé i po tisícím shlédnutí. I tady, stejně jako ve zbytku filmu, šli autoři až na hranici naší představivosti a daleko za ní - v roce 1982 vyšel E.T. a mě to bude vždycky jedno, protože vedle toho vyšel i nedoceněný film o skupince polárníků bojujících o život s mimozemskou bytostí v jednom z nejděsivějších filmů všech dob. ()

Aere

Obrovské překvapení! Bavil jsem se od začátku až do konce královsky, atmosféra se dala místy skutečně krájet, speciální efekty byly na tak starý film na velmi slušné úrovni a závěr také vynikající. Parádní sci-fi horror, který mohu jen a pouze doporučit. :) ()

andaa

Já si nemůžu pomoct, ale mě to více než jako horor připadalo jako nechutný film. Krev mi nevadí, příšery už musím o dost méně, ale v téhle kombinaci se mi maximálně zvedal žaludek. Ano je to film o pocitu nebezpečí, kdy nikdy nevíte kdo z malé skupinky je ta hrozba a co se každou chvíli může stát. Solidne vykonstruovaná ponorková nemoc, má to něco do sebe, ale není to můj šálek kávy. ()

Chundys

Viděl jsem Věc až teď, předtím jsem viděl Věc: Počátek a musím uznat, že když jsem dokoukal originál, tak to bylo něco! Počátek je jeho malý bráška, který nesahá ani po kotníky, Carpenterovi se to povedlo, akorát v dnešní době jsou efekty už úplně jinde. Nikdy mi ale nebude vadit, když uvidím originál znova ;-) ()

pajmič666

Napínavý, nechutný, šokující. Takový byl tento film před mnoha lety. Dnes, po více než 30ti letech je z tohoto filmu kult, kterým se inspirovalo nespočet dalších hororových snímků a video her. Carpenterův nejslavnější film vyniká dvěma aspekty. Ten první je strach a nejistota, ten druhý je samotná "věc" která musela v tehdejších sálech kin naplnit nejeden prázdný sáček (v tom lepším případě). Masky a mechanické efekty jsou totiž dílem mistra. Jen těžko si vybavím lépe vypadající potvoru bez podpory počítačových efektů. Vetřelec sázel jen na čistokrevný strach z neznáma, Věc nám hází na naše obrazovky jak strach a paronoiu tak i nepřítele. Z toho vyplývá neustálý nápor na naše nervy, u slabších jedinců možná i gatě. Ještě bych mohl vyzdvihnout skvělou práci se psy. At už nakaženého, jenž působil až démonicky, nebo ostatní hafany, kteří opravdu v jedné scéně filmu vypadali opravdu k smrti vyděšení. Opravdu k tomuto mistrovskému dílu už nemám co dodávat, snad jen, je ten MacReady ta VĚC?? 94% ()

jasanka

Začnu největším kladem, a to atmosférou mezi členy posádky. Postupné obviňovaní, strach... Super. Jinak ale na můj vkus trochu moc "slizu" a mírně zdlouhavé. ()

Bozvav

Můj první film v životě, co jsem viděla na videu a barevné televizi. A´t je to jakkoli blbé, pro mne to byl neskutečný zážitek. Psal se rok 1987, dabing byl strašný ale to nám vůbec nevadilo. 80%. V tom dni jsem se setkala s videem osobně poprvé. ()

zdeny99

Parádní napínavý sci-fi po stylu Vetřelce. A je ještě lepší díky tomu, že děj je zasazen na Antarktidu a ne na vesmírnou loď, a tak to vypadá věrohodněji. Ty potvory, co se začaly klubat z lidí byly také nechutně odporné. [24983. hodnocení, 1269. komentář, 85%, 198. nejlepší film, 225. nejoblíbenější film] ()

Brusíček

Skvělý, akční sci-fi horor v netradičním prostředí jižního pólu, je dnes již kultovním snímkem, který je v mých očích hodnocení, vysoko nad okoukanými Vetřelci všech dílů, i nad nultým dílem z roku 2011. Ta atmosféra je opravdu skvělá, sice téměř čtyři dekády, ale nemá to chybu. Herecké výkony nejen Kurta jsou skvělé. 88%. ()

warrenur

Stale vyborny Carpenterov horor, ktory je vystavany na vybornej atmosfere strachu z neznameho a bezutesnosti. Morricone-ho hudobny doprovod je taktiez lahodka a umocnuje celkovy dojem. Toto je tusim moja druha repriza po mnohych rokoch a stale ma to v noci na sluchadlach bavilo. :) ()

Future Gate hledá stopy mimozemšťanů na Zemi

Future Gate hledá stopy mimozemšťanů na Zemi

04.03.2022

Největší český festival sci-fi filmů a kultury Future Gate odstartuje 9. března pražskou část festivalu v kině Lucerna a následně se přesune do Brna. Kromě hlavní filmové soutěže, legend žánru a… (viac)

Hororová Věc se dočká rebootu

Hororová Věc se dočká rebootu

26.08.2020

Legendární filmař John Carpenter potvrdil, že ve studiu Blumhouse zvažují reboot kultovní Věci z roku 1982. Ta sama je remakem Věci z jiného světa z roku 1951, oba filmy pak vycházejí ze stejné… (viac)

Zemřel herec Wilford Brimley

Zemřel herec Wilford Brimley

02.08.2020

V sobotu v ranních hodinách zemřel americký herec Wilford Brimley. Bylo mu 85 let. Brimley se údajně dva měsíce potýkal s ledvinovými problémy, informaci o úmrtí potvrdila jeho agentka Lynda Bensky.… (viac)

Hororové Star Wars z planety Hoth? Spíš ne

Hororové Star Wars z planety Hoth? Spíš ne

11.03.2020

Média, zejména ty filmová, se občas rádi chytají na špek. Přesnější by asi bylo napsat, že nemají problém vypouštět do světa zprávy, které nejsou vůbec potvrzené, a často je navíc ještě několik lidí… (viac)