Vědce z americké výzkumné stanice na Antarktidě vystraší vrtulníkový nájezd jejich norských kolegů, kteří se marně snaží zabít prchajícího psa. Lov dopadne neúspěšně a Norové zmizí bez toho, aby situaci Američanům vysvětlili. Ti však postupně zjišťují, že se psem není něco v pořádku. Je totiž infikovaný mimozemským virem, který pro sebezdokonalování využívá tělesné schránky (nejen) lidí a vůbec mu není proti mysli na svých hostitelích ledacos „zkoušet“. A tak vědcům nezbývá nic jiného než vzít do rukou plamenomet, věřit jenom sobě a být stále ve střehu – v kterémkoli z nich se totiž může skrývat „věc“... (oficiálny text distribútora)

Dexter1

Carpenter je jeden z mojich obľúbených režisérov vďak spraveniu fakt hustej atmosféry. Je až hriech, že film vidím až potom, čo sa u mňa mzapísal ako B-čkový režisér. Toto je jasné A-čko. Dvakrát ma brutálne myklo a to sa mi už dlho nestalo pri filme. Film ma neopakovateľnú atmosféru, Carpenterov um a Morriconeho hudbu. ()

Kangax

Jeden z najlepších hororov vôbec.... Kedže je to vlastne remake, tak určite najlepší remake v histórii hororového filmu. Všetko funguje, nič sa nedá vytknúť. ()

kajas

Známá to věc dokreslená vydařenou hudbou a na svou dobu nechutně výbornými efekty. Že bych se ale bála, to říci nemůžu. ()

K.B.L.

Tak tenhle thriller mě velmi mile překvapil! U prvního zjevění "věci" jsem si říkala, že to bude něco na způsob Vetřelce, kdy bude nekonečná honička to zabít a lekavé scény, na které jsem zas až tak chuť neměla.. Takže psychologická zápletka protkaná napětím mi více než sedla! Rozhodně film doporučuji ()

Aleee89

Zase jsem se podívala na film, jehož žánr mi úplně nevyhovuje. Tahle hororová klasika s prvky sci-fi je sice kultem, který v kinematografii má své místo, ale mi se potvrdily mé obavy - Věc se mi do noty netrefila. Námětem mi to hodně připomínalo Akta X, zvláště díl Ice, který je vůbec jedním z nejlepších, ale i první film, který miluju. A při porovnání z toho Věc vychází jako místy unylá, nudná, často skoro bez atmosféry. Nesympatické postavy a nesympatičtí herci to taky nevytrhli. Nijak mě to nestrhlo a bylo mi v podstatě jedno, jak to skončí. Tak vysoká hodnocení zrovna u tohohle filmu moc nechápu. Ale na svou dobu má Věc kvalitní masky, triky, celkový vizuál, to zase musím uznat. ()

corona

Tento horor ma asi postihol buď v zlom veku alebo v zlom roku, alebo tých slizkých chápadiel už bolo na mňa dosť, sama neviem. ()

L_O_U_S

Hororové sci-fi z dob, kdy se triky ještě dělaly poctivě, takže se filmaři museli spoléhat na vynalézavost při výrobě praktických efektů. Má to napětí, má to atmosféru a Ennio Morricone dokazuje, že není jen pánem westernu. (969.) ()

Vědma

Inspirace Vetřelcem se nabízí. Uzavřený prostor, netvor, který zabíjí. Ale tady je to okořeněné o paranoiu, protože nevíte kdo. ()

Fanucci

Velice dobré hlavně kvůli skvěle navozené atmosféře plné strachu a nedůvěry. Originální konec! Já jsem byl spokojen i když jsem se kvůli stáří efektů příliš nebál. ()

Rafik

Před 25 lety bych se asi bál, teď ne, ale i přesto jsem se nadmíru bavil. Věc jsem ovšem nebral jako horor ale prostě jen jako sci-fi. Musím ale říct že Stan Winston odvedl opravdu skvělou práci, vzpomněl jsem si na Vetřelce. Přísloví k filmu: Do očí bratr, za zády had. ()

Sartorius

I přes to, že jsem si tento horor pustil přesně o půlnoci, tak jsem se ani jednou nelekl. Myšlenka, že kdokoliv může být "věc" však navozovala pěkně napínavou atmosféru, kterou na začátku dobře navodí pronásledování psa helikoptérou. Čistě mužské obsazení rovněž napomáhá udržet hutnou atmosféru. Efekty jsou na danou dobu velmi kvalitní (místy připomínají Vetřelce) a podmanivému hudebnímu podkreslení není co vytknout. Z celého filmu byl rozhodně nejlepší pocit nejistoty. To budou hezké sny... ()

GILLWANDER

Ešte teraz ma zviera pažerák. Carpenterova Vec ponúkla mnoho aspektov, ktoré vás zatnú ako do päste a nepustia, ste zhíčkaný krvavou kolískou, ktorá po každej novej scéne rodí ďalšie zohavené dieťa chystajúc sa adaptovať na vás nie pekným spôsobom. Žiadne vtipné dialógy, kde by ste sa aspoň na malý moment odreagovali a nemysleli na Vec, ste v jednom kole, samoúčelová atmosféra ubíja posledný odpor prepoteného diváka, občas si jednou rukou zakrývate oči, aby ste unikli späť do reality, no ste nenásytní a chcete viac. Po skončení filmu som sa ešte trochu triasol. Napil sa studenej vody a rýchlo zabúdal na práve videný film. No nešlo to a film som si s odstupom času pozrel už tretí raz. Asi preto, že to najhoršie, najkrvavejšie, najstrašidelnejšie láka najviac. 90% ()

BitlDjus

Kult mezi horory a jeden z nejkvalitnějších snímků všech dob. Výkony co zde podává Kurt Russell jsou dokonalé, atmosféra, která nás doprovází od první minuty do konce je epézní. Čím víc si The Thing přemítám v hlavě, tím víc jsem vždy očarovaný a nemohu si ji nepustit znovu. Dále skládám obrovskou poklonu Morriconeovi, který pro film složil skvělou hudbu a vytáhl už tak výborné dílo o několik stupňů dokonalosti výše. Legendární a kultovní snímek, jaký nelze překonat. ()

SonG

Infarktový stav v mém případě nebyl daleko. To, co jsem viděl, málokterý horor už překoná. Kurt Russel odvádí parádní výkon, který jen podtrhuje celkový dojem z filmu. Atmosféra hutná, efekty /na tu dobu/ výborné, příběh jednoduchý, ale funguje. Pocit strachu a nejistoty se táhne celým filmem a nechává diváka pořádně vycukat. Zkoušky krve byla pak jen ta největší třešnička na dortu. Díky Carpenterovi jsem zase jednou zažil u filmu strach. ()

buchli

Tak po tomhle mě na Antarktidu už rozhodně nikdo nedostane! (Ne, že by se o to někdo pokoušel...) Stejně tu budu jen opakovat, co už se objevilo v ostatních starších a zasvěcenějších komentářích, ale co... Atmosféra by se dala krájet, hudba k tomu vydatně přispívá (svým vyzařováním skrytého nebezpečí skoro konkuruje žraločímu motivu z Čelistí), triky opravdu nepůsobí tak staře, neuvěřitelně a směšně, jak by se od filmu z roku 82 mohlo očekávat (naopak!) a ty noční můry jsem měla taky... několik nocí po sobě... a to už nejsem dítě... ani náchylný teenager. Opravdu jeden z nejděsivějších, možná TEN NEJDĚSIVĚJŠÍ film, jaký jsem kdy viděla. ()

easaque

-5* sci-fi thriller The Thing patřil kdysi v mládí k mým srdcovkách a vzpomínám si, jak jsem ho potají sledoval kolem půnoci na rakouské ORF ;-). Tehdy se o něm mezi mládeží mluvilo jako o 3. dílu Vetřelce s kterým má společnou atmosféru. Původní Věc jsem ještě párkrát viděl na videu nebo v TV a stále si držel vysokou úroveň a vysokou 5hvězdičkou známku tu má i trošku z nostalgie. Teď se mi naskytla možnost vidět v televizi jeho nově natočený prequel a ani zdejší hodnocení mě od něj neodradilo, protože zvědavost byla silnější. Za vše hovoří, že jsem u něj vydržel hodinu včetně 2 reklam. Autoři vytvořil slabé béčkové dílo bez špetky původní atmosféry s hloupými dialogy i chováním postav a všechno bylo tak předvídatelné podle šablony původní Věci. Takže buďte rozumější a pusťte si raděj jen originál - a mě se aspoň podařilo zabít dvě Věci jednou ranou ;-) [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 0 /// ART: 0 /// STYL: 3 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

honajz2

Můj nejoblíbenější a dodnes nepřekonaný (a silně pochybuji, že narazím na lepší) sci-fi horor, s perfektní atmosférou a napětím, který se mi neomrzel ani po několika zhlédnutích. Carpenter v tomhle oboru byl fakt mistr a Věc je podle mě jeho opus magnum. 5* ()

Joe321

HOW TO SURVIVE RULE: Nikoho nepouštět z dohledu. V pravidelných intervalech testovat kamarády odběrem krve do Petriho misky s rozžhaveným drátem. Mít po ruce plamenomet na kamarády, kteří neprojdou testem. ()

Future Gate hledá stopy mimozemšťanů na Zemi

Future Gate hledá stopy mimozemšťanů na Zemi

04.03.2022

Největší český festival sci-fi filmů a kultury Future Gate odstartuje 9. března pražskou část festivalu v kině Lucerna a následně se přesune do Brna. Kromě hlavní filmové soutěže, legend žánru a… (viac)

Hororová Věc se dočká rebootu

Hororová Věc se dočká rebootu

26.08.2020

Legendární filmař John Carpenter potvrdil, že ve studiu Blumhouse zvažují reboot kultovní Věci z roku 1982. Ta sama je remakem Věci z jiného světa z roku 1951, oba filmy pak vycházejí ze stejné… (viac)

Zemřel herec Wilford Brimley

Zemřel herec Wilford Brimley

02.08.2020

V sobotu v ranních hodinách zemřel americký herec Wilford Brimley. Bylo mu 85 let. Brimley se údajně dva měsíce potýkal s ledvinovými problémy, informaci o úmrtí potvrdila jeho agentka Lynda Bensky.… (viac)

Hororové Star Wars z planety Hoth? Spíš ne

Hororové Star Wars z planety Hoth? Spíš ne

11.03.2020

Média, zejména ty filmová, se občas rádi chytají na špek. Přesnější by asi bylo napsat, že nemají problém vypouštět do světa zprávy, které nejsou vůbec potvrzené, a často je navíc ještě několik lidí… (viac)