Píše se rok 2022 a do odlehlé trestanecké kolonie, řízené špičkovou elektronikou a psychopatickým ředitelem, právě přivezli nebezpečného vězně. Bývalý kapitán Robbins dává od počátku najevo, že s tímhle systémem nehodlá spolupracovat ! Se zvlášť vzpurnými chovanci hraje sadistický ředitel speciální hru, kterou jen málokdo přežije. A tak je provokující Robbins vyhozen z vrtulníku do elektronicky monitorované džungle, v níž již číhají smrtelně nebezpeční Outsideři, vedení chladnokrevným zabijákem Markem. Ale Robbins se dokáže probít až do pobřežní osady mírumilovných Insiderů, kteří vedou s barbarských Markovým kmenem krvavou válku o přežití. Na ostrově Absolom se schyluje k poslednímu střetnutí a ředitel dělá osudnou chybu, když nastupuje do helikoptéry, aby osobně zkontroloval situaci. Kapitán Robbins byl totiž kdysi velitelem vrtulníku a toto je příležitost, na kterou dlouho čekal... (oficiálny text distribútora)

corpsy

Martin Campbell je remeselne vznikajúci režisér, čo potvrdil hlavne v ďalších svojich filmoch. Tento jeho prvý známejší snímok bol dobrým tréningovým prostredím. ()

Marsik

NOVA CINEMA HD - Kvalitní béčkový film s béčkovými herci a do toho ten český dabing, kdy všechny postavy dabuje snad jen 5 lidí :) Ale to vše k tomu patří a já toto v rámci sci-fi akční z 90. let řadím mezi špičku. 70% ()

kobejn

Píše se rok 2022 a viděl sem film z roku 1994 kerej se jakože odehrává v roce 2022, very funny. Každopádně film byl pleznt sarprajrs. Je to sice trochu gulag(e), ale very gut. Nato jak Rej Lijota hrál vždycky bed gayjs, tak tady mi byl snad poprvý sympatickej. ()

JJ.Gibson

V 90. letech vzniklo poměrně hodně filmů s podobnou tématikou, bohužel se No Escape řadí k té horší polovičce. Je to postavené hlavně na hlavním hrdinovi, který moc sympatična zrovna nepobral a jeho jediný vyšinutý výraz obličeji po pár minutách omrzí. Ray Liotta se na tuto roli prostě nehodil, ale ono se s tím nedalo také moc dělat, pač kapitán Robbins je dost nedomrlá postava sama o sobě. Toto bych shledal za největší slabinu celého filmu. Jinak proti tomuto žánru nic nemám... ()

Derek

cistokrve becko, ktore i napriek svojmu (relativne) malemu rozpoctu vyzera prijemne velkorozpoctovo, hlavne vdaka rezii zdatneho remeselnika campbella. potesi i skvela plejada hercov ktore si svoje postavy dost uzivaju na cele s ray liottom a sturtom wilsonom v ulohe hlavneho grazla... ()

Martin741

Reziser Martin Campbell natocil len priemerny film, ktory ma ale blizsie k Becku nez k Ackovemu filmu. Ray Liotta /Hriste Snu, Mafiani/ neskodi, dokonca film miestami aj taha, Lance Henriksen /Terminator/ je dobry herec, exteriery na urovni, akcia ujde : 60 % ()

bourec

Je to béčko jak prase.A je to celkem hloupej film. Ale i přes to, mám ten film neskutečně rád. A pro Raye Liottu slušná role, kterejch moc nemá.80%. ()

C0r0ner

Celkem drsná věc z prostředí brutálního vězení někde uprostřed ničeho. Jsou to takové Hunger Games bez zbytečného patosu a trapných, idiotských debilit, které bohužel většinu téhle série provázely. Ray Liotta ukazuje, že dokáže hrát taky něco jiného, než detektiva, případně mafiána a celý film mu fandíte, aby se z toho dostal. 80% ()

Flynn

Po šíleném Maxovi jsem se už nějak přesytil filmy,které připomínají nějaké osamostatněné komunity které žijí v chatrčích a mají zbraně ze všeho co najdou. Tohle mě nějak nevzalo. ()

Juto

Je to veľmi dobrý sci-fi dobrodružný film, ktorý sa líši od ostatných vtedajších filmov (1994). Niekedy je to trochu hlúpe a príliš násilné, sadistické, ale zvyčajne to má zmysel. Veľmi som si to užil. 6/10 ()

c.tucker

Trošilinku lepší béčko, ve kterém je velmi znamenitý Ray Liotta (ještě hubeňour neotylej ve ksichtu) a jeho hypnotické oči. Útěk od někud je vždy zajímavý a poutavý, ale je zarážející, že je to béčko, ale nebyla tam ani jedna ženská. ()

majo25

Známe akčné scifi, ktorého vek už trochu poznamenal. Liotta s Henriksenom su fajn, rovnako tak hlášky a dej rýchlo odsýpa. Na efektoch však mohli tvorcovia popracovať trochu viac a kedže džungľa a jednoduché stavenisko veľa nepýta, dej sa odohráva väčšinou tam. Samozrejme nesmie chýbať klišé s pocitom viny hl. hrdinu. Inak v pohode. ()

st.verka

Smutné oči, touha utéct a nezkrotná vůle přežít. Doklad o tom, že každý se může napravit a z každého se může stát zvíře, ať už je v hadrech, nebo nosí nóbl oblek s kravatou. ()

Jizni Tlapa

Akční Béčko nebo Áčko to máte jedno. Při útěku R.Liotty o tom netřeba uvažovat. Film má skvělou kameru a propracované akční segmenty. Hlavní hrdina hraje roli, ve kterých ho moc šancí poznávat nemáme a hostí se toho dokonale. Můj oblíbený námět alá R.Hauer a Obojek. Dvě stě kg slizoun Ian McNeice v roli drsoň správce. Role jak šitá na míru. Oproti tomu slabší dialogy a pokulhávající hudba. Palec nahoru a 70% procent. ()