Píše se rok 2022 a do odlehlé trestanecké kolonie, řízené špičkovou elektronikou a psychopatickým ředitelem, právě přivezli nebezpečného vězně. Bývalý kapitán Robbins dává od počátku najevo, že s tímhle systémem nehodlá spolupracovat ! Se zvlášť vzpurnými chovanci hraje sadistický ředitel speciální hru, kterou jen málokdo přežije. A tak je provokující Robbins vyhozen z vrtulníku do elektronicky monitorované džungle, v níž již číhají smrtelně nebezpeční Outsideři, vedení chladnokrevným zabijákem Markem. Ale Robbins se dokáže probít až do pobřežní osady mírumilovných Insiderů, kteří vedou s barbarských Markovým kmenem krvavou válku o přežití. Na ostrově Absolom se schyluje k poslednímu střetnutí a ředitel dělá osudnou chybu, když nastupuje do helikoptéry, aby osobně zkontroloval situaci. Kapitán Robbins byl totiž kdysi velitelem vrtulníku a toto je příležitost, na kterou dlouho čekal... (oficiálny text distribútora)

Paity

Velice podivné sci-fi, které postrádá jednu důležitou ingredienci a tím je uvěřitelný příběh, na který bude navazovat správn padouch apod. ()

Bouřňák

Tento film jsem kdysi několikrát viděl a velmi se mi líbil. Z dnešního hlediska to zas tak extra nebylo, ale z daného námětu a s menším rozpočtem vymáčkli podle mě maximum. ()

Haymar

V Útěku z Absolomu mi nevadila ani tak ona (pro daný žánr často typická) absence děje či logiky, či nehorázné scénáristické laufy... Co mi ale vadilo fest, byla nulová atmosféra (přitom potenciál byl nehorázně silný) a hlavně totálně nezvládnuté obsazení (přesto že se to tu zvučnými jmény jen hemžilo): Ray Liotta = elitní zabiják? Lance Henriksen = novodobý mesiáš? Stuart Wilson = hlavní záporák? Michael Lerner = psychopatický ředitel "věznice"? Ernie Hudson = mírumilovný lidumil?... Sorry, ale šéf(-ka) castingu by měl(-a) za takový faux-pas dostat pár facek! ()

willis

Shodou okolností jsem před tímhle filmem viděl Planetu barbarů, film s podobným námětem. A proti tomuhle dílku má Absolom alespoň hlavu a patu. ()

mira007

Sólo pro Raye Liottu ještě před těmi šílenými plastikami. Dokud hlavní hrdina neseskočí z vodopádu k těm správňákům pod vedením Henrikssena tak je to temné apokalyptické sci-fi za pět hvězd, ale pak se z toho stane taková disneyovka nebo co. ()

Matros

Velmi zábavné béčko s přehrávajícím záporákem a zajímavou hereckou sestavou. Ideální večerní film na sledování s partou kamarádů. ()

Hapretor

Jasný, předvídavý, jednoduchý. Nicméně - Béčko jak vyšitý - zábavný, dobře zahraný. Toto by měl být "etalon" všech podobně laděných filmů. Pak bych se nemusel bát, že narazím na nějaký nepovedený kousek. ()

MickeyStuma

Ve své době vznikla spousta vězeňských filmů s pokusem o útěk a většinou se vše odehrávalo kdesi v budoucnosti. Nejinak je to i u tohoto snímku, i když prostředí vypadá, jakoby se vše odehrávalo v hluboké minulosti. Vězni tu žijí kdesi v džungli a jakoby svobodně. Dobrodružný příběh, byť přes svou akčnost, moc nezaujme. Jeden kýč střídá druhý a mnohdy je v ději takový podivný zmatek, že pomalu není poznat, o co že tam vlastně jde. Všichni se chovají jak divoši, mají své vlastní zákony a kdyby mě někdo tvrdil, že jsou to všichni vězni, nevěřil bych mu ani za mák. A tak vlastně ani nevím, co měl tento příběh přinést. Mě nepřinesl nic. ()

helloween93

V budoucnosti jsou ti nejhorší vězni dopraveni na ostrov, kde se připojí k jedné z dvou frakcí a bojují o přežití....celkem béčkovina s Liottou a Henriksenem, která se snaží tvářit chvilkama inteligentně a přitom má mezery ve scénáři. Závěr je hodně nic neříkající...3* ()

Besyn

Zcela průměrný akčňák,který bych zařadil spíš do B než do A kategorie.A Liotta jako akční hrdina mi tam vůbec neseděl. ()

AxelWers

Kvalita tohto dystopického sci-fi je niekde uprostred. Nie je to ničím výnimočné, ale nie je to ani hlboký podpriemer. Taký bežný stred. ()

deLaFere

Viděl jsem ten film po mnoha letech. Je to pořád super, perfektní oddechovka. Na nic si to nehraje. Vřele doporučuji každému kdo se chce pobavit a odpočinout si. ()

danny_21

Béčková podívaná, kterou vícekrát spolknul můj videopřehrávač za mlada. Odsouzený voják skončí na ostrově Absolom, kde vládnou dravci - Outsideři s ostrými zoubky pod křídly drsňáka a je tam i skupinka hodnej kluků - farmářů, pod vedením Bishopa. Jednoduchý scénář, jednoduchý děj a zápletka, vše směřuje k očekávanému konci, tenkrát mě to bavilo, dnes přeci jenom už o něco méně - 55 %. ()