Silo

• USA Silo

V zničenej a toxickej budúcnosti žijú tisíce ľudí v obrovskom sile hlboko pod zemou. Po tom, čo jeho šerif poruší základné pravidlo a obyvatelia záhadne umierajú, začne strojníčka Juliette odhaľovať šokujúce tajomstvá a pravdu o sile. (Apple TV+)

warrenur

1.seria: Po dlhsej dobe opat velmi kvalitne spracovane sci-fi-cko, hoci v nevyraznych priestoroch a v uzavretej komunite ludi. Charaktery su verne, pravidla fungovanie taktiez, do toho par "anomalii", ktore dodavaju mysteriozno a atmosferu, v ktorej divak hada a spekuluje. Tahunkou serialu je rozhodne postava, ktoru odusevnene hra, vynikajuca Rebecca Ferguson. Napriek par hluchym miestam, ci nelogicnostiam, ktore si pozorny a kriticky divak musi vsimnut, pribeh stale drzi pokope. Zaverecny diel sice v uvode "nabaiti", ale samotny zaver prekvapi tym, co vacsina nepredpokladala. Mne sa potvrdila len jedna z podstatnych domnienok o sile a "obraze". Zaverecny, cca polminutovy, obraz vsak rozhodne stal za to a urcite pritiahne aspon 85% divakov aj k dalsej serii. Odporucam. 85% ()

Bozvav

1. řada: Potenciál by tu byl, leč za mne zůstal zcela neproměněn. Zatím co pilotní díl vypadal slibně, další díly se obsahově pomalu, ale jistě ubíraly směrem k rektu. Což je škoda. Dialogy nezajímavé, postavy mdlé a závěr stál prozatím za starou belu. Za mne dvě slabší hvězďule. ()

Saur.us

Starší sourozenec Města Ember, který se bohužel strašně táhne a nepřidá mu ani vesměs nedovařený scénář. Plno natahovaných záběrů a natahovaných dialogů, zvláštní herectví jinde skvělé R. Ferguson. Silo se snažil zachránit alespoň docela pěkný twist na závěr. ()

Kopi1

Velmi kvalitně zpracovaný a tajemný seriál. Otázek je spousta a právě to udržuje SIlo na té detektivní/mysteriózní hranici. Celkově byl asi jenom 1 díl, který byl slabší, jinak jsem se vůbec nenudil, několik posledních epizod fakt supr. Vyhlížím už další řadu. Jednoduché a zasloužené 4 hvězdy. ()

Ydrosten

Potácení od ničeho k ničemu které nemá konec a ještě se snaží tvářit jako že to mají perfektně vymyšlené. Předpokládám že na 56 nahozených otázek se dozvím odpověď jen na 4 a to v serii 5 a na zbytek mezitím scénáristé zapomenou. Škoda no. ()

Johny M.

Děsně jsem se těšil na zfilmování mýho oblíbenýho Sila a zároveň se trochu obával. Hned první díl ukázal, že zpracování bude OK, Ferguson je úžasná, Robbins a Glen potěšili (jen ten Common tam je asi omylem). Nějaký ty změny oproti knize jsou vesměs v pohodě (stejně si ji už tak detailně nepamatuju). Ale nějaký výhrady bych měl proti pomalejšímu tempu v půli série; kdyby to mělo větší drive, trochu víc by představili silo a přidali pár dílů, mohli do série nacpat celou první část trilogie. Pokud kvalita nepůjde nějak výrazně dolů a dočkám se celýho příběhu, tak ať si to klidně natáhnou a ždímou... ()

FeriusParfax

Už 100x ohrané téma. Svět tam venku je špatný a zlý. My to s vámi myslime dobře, proto budete celý zivot zavření v temných kobkách. Zde v Silu. Takže námět mě moc nenadchnul. Co se týče postav, téměř hned bylo jasné, kdo je kdo a jakou bude v seriálu hrát hru. Prvních 5-6 dílů mě serial moc nebavil. Diky Timu Robbinsovi se to ale dalo. Potom se už seriál rozjel, byla spousta napětí, vyšetřování a pojítek ke zdárnému konci. Ten byl téměř dechberouci. Určitě kouknu u na druhou serii. ()

DarthFailord

Tohle je tak strašně dobrý. Asi si budu muset koupit knížku. Ale jestli vydržet do druhé série to nevím. Just wow. Musel jsem to dokoukat za dva dny👏👏🔥 ()

catt

První dva díly jsou tak 20 %, zbytek řekněme na tak na 70 % pokud zavřu obě oči. Výsledek mě nakonec tolik neznechutil, jak jsem si na začátku říkal. Ale nutné je zavřít oči a ignorovat všechny nelogičnosti, které se postupně vrší a hrozí, že zabijou celou dějovou linku. Myslím, že závěrečný cliffhanger je ideální pozvánka do druhé řady. ()

neo93

Výtečná první řada nového mysteriózně-dramatického seriálu. Děj se odehrává ve stovky metrů hlubokém podzemí, tzv. silu, ve kterém žijí lidé, kvůli tomu, že venku, na povrchu planety je prostředí údajně nebezpečné, toxické, k životu přímo smrtící. Obyvatelé Sila jsou rozděleni do různých sociálních vrstev,  podle toho ve kterém patře přebývají. V tom nejvyšším sídlí soudní oddělení v čele se soudkyní, která má ty nejvyšší pravomoce a řídí prakticky celé silo. Jí podřízená je starostka se šerifem a jeho skupinou, která dohlíží na dodržování řádu sila. Řád je velmi striktní a má různé přísná nařízení jako např. přesná  pravidla pro početí a otěhotnění. Nejhorší trest, který může obyvatel sila dostat, je tzv. čištění, kdy je daná osoba vypuštěna na povrch země, kde by měla vyčistit venkovní část okna, aby pozorovatelé uvnitř sila stále viděli, že venku je nebezpečno a proto musí zůstat v úkrytu. Háček v čištění ovšem je, že člověku, který čistí, zanedlouho dojde kyslík a následně umírá.    Na opačném spektru sila, na nejspodnější úrovni, se nachází mechanický úsek, kde převážně žijí lidé, kteří se starají o chod generátoru- zdroje elektřiny a světla. A právě odtud přijde mechanička Juliette, která se po několika podivných úmrtí, dostane až na místo šerifky a začne vyšetřovat tyto zvláštní úmrtí důležitých lidí.  Skvělá atmosféra podzemí je hnacím motorem vyprávění, které obsahuje řadu flashbacků,  díky kterým odhalujeme různé skutečnosti, jenž nám pomáhají utvářet obraz toho, co předcházelo vzniku sila. Průvodkyní za odkrývání pravdy je zmíněná Julliet v podání Rebeccy Ferguson, které role výborně sedla. S přibývajícími epizodami se napětí i akce stupňují až do závěrečného dílu a nečekaného  zjištění. Dobrou zprávou je, že seriál byl prodloužen o další řadu, takže se máme na co těšit. ()

kyjo

Klasickej post-apo námět s konspiračkou ve stylu The Island, The Giver, Logan's Run, apod. Z počátku to vypadalo slibně. Výprava dobrá, rozpočet zjevně solidní. Rozkrývání záhad kolem původu Sila mě zaujalo. Bohužel se to ale postupem času zvrhlo v tuctový procedurální drama říznutý předvídatelným politickým thrillerem. Mezi cca druhým a posledním dílem se už nic moc zajímavýho nedělo. A nudnej příběh bohužel nijak nezachraňujou ani postavy. Nepřišla mi moc zajímavá ani jedna. ()

fandadofilmu odpad!

Naprosto nechápu to nadšení. Sexmise byla aspoň vtipná, Velinského román Engerlingové byl alespoň novátorský a v mnoha ohledem zajímavý, ale tohle? Naprostá a totální nuda - banální zápletky, banální dialogy, rozmělněné a nevýrazné "NIC". ()

alldo.raine

Obecně moc post apo nejedu. Jen když je zajímavý námět, např. film Snowpiercer nebo I, legend. Zde mě natáhlo jak téma (několika podlažní silo, ve kterém se žije), tak zajímavý cast. Takže vracečky, gradující tempo, krimi zápletka plus vykreslení postav bylo na jedničku a bavila mě vlastně každá z nich. Hudba perfetkní a to jak se zvládl závěr? Uf.... Jen tato záležitost je za mě důvod, proč mít Apple TV. ()

BFG2000

Jelikož v současné době nemá seriál žádnou pořádnou konkurenci, tak se mu dá ledasco odpustit a z nudy se dá dodívat. Ale v podstatě je to hezky natočená, dobře zahraná, bída, plná wtf momentů, situací a totálních nelogičností. Když si pustíte Hunger Games: Mockingjay, tak si život v "silu" užijete tedy mnohem více. Nicméně konec slibuje do další série mnohé. Tak snad to dopadne lépe. SPOILER: V první sérii se v podstatě nic nestane a kdyby ji střihli do půl hodinky a rovnou začali tou druhou, tak asi jenom dobře 8-ú) Nejvtipnější komentář: EvilPhoEniX ()

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD