Silo

• USA Silo

V zničenej a toxickej budúcnosti žijú tisíce ľudí v obrovskom sile hlboko pod zemou. Po tom, čo jeho šerif poruší základné pravidlo a obyvatelia záhadne umierajú, začne strojníčka Juliette odhaľovať šokujúce tajomstvá a pravdu o sile. (Apple TV+)

ilemas

Děsně nudně zfilmovaná zajímavá leč nudně napsaná kniha, která byla 100x lepší než tento seriál. Kdyby se toho ujal Ridley Scott jak bylo původně v plánu a natočil celovečerák, snad by to bylo koukatelné. Tojle stačilo vměstnat do dvou dílů, hrozně natahavoné, každý záběr zdlouhavý, kdybych neznal knižní předlohu tak bych to vzdal hned první epizodou. V knize toho bylo daleko víc, hlavně ten závěr. Takto se to roztahá do druhé řady. ()

C0r0ner

Nečekal jsem vůbec nic, ale Silo mě vtáhlo od prvního dílu a drželo až do konce. Mám sice pár výhrad k reálnému fungování (vzduch, voda, co by lidem udělalo 140 let bez Slunce...), ale z obsahového hlediska je to naprostá bomba. Jedno z nejlepších postapo děl, co jsem kdy viděl. 95% ()

Deyw

Brutalni natlak na palici..silo je takovej vault z falloutu, kde se deje neco pekne zkurvenyho..nikdo nevi proc tam je a vsichni jsou zavisly na generatoru, ktery ma na starosti skvela Rebeca..tvle ja bych ji chtel doma na domaci prace! Totalny nasleh, kdy kazdej dil taha emoce..brutalni zavislarna a kdyz nekoho poslou uklizet tak clovek nedycha..a kurva ten konec..normalne kdyz to skoncilo tak nastala prazdnota a nevedeli jsme co delat..ihned druha serie! supsup! potrebuju to hned 🥹 naprosto skvele postavy,dej..vsechno.. ()

Script

Za tenhle rok je to pro mě nejvíce okouzlující seriál. Užíval jsem si tu houstnoucí atmosféru od začátku až do konce. Podobně našlápnutý to měl i Andor (téže seriál o vzdoru proti systému), kterému chyběl ze začátku drive. Silo ten drive má od začátku do konce! Epizody jsem hltal, jako kdyby mi šlo o život! Děj je dost chytlavý, prostředí chladný a poutavý. Seriál hezky decentně ukazuje jak stačí málo věcí k tomu, aby se přišlo na to, že někdo tahá za nitky, za které nemá a jaké to má fatální následky, když se přijde na to, že někdo lže. Pravda vyjde na povrch! Hrozně moc se těším na další sérii a doufám, že si tvůrci nepokazí tenhle parádní rozjezd, protože je to podle mě fakt pecka! ()

_DAVE_

Vše ok, vysoký standard, ale nemám rád vyloženě nerealistické situace, které mají zásadní vliv na žití či nežití hlavní hrdinky.  Pokud někdo běžně přežívá pád na záda z výšky řádově desítek pater do kovového šrotu tak prosím, ale u mě tím pádem 3/5. ()

ywo666

Velmi vydareny serial. Detektivka zasadena do postapo anti-utopie. Herecky, rezijne aj scenaristicky je serial na vysokej urovni. Chvilu sa to rozbieha, ale ked som nabehol na vlnu, tak som pomaly ani nedychal. Vizual Sila je super. Atmosfera by sa dala krajat. Rebecca Ferguson, v hlavnej ulohe, je vynikajuce castingove rozhodnutie. Som zvedavy na dvojku. 85% a super silne 4*. ()

Maynard.

Ačkoli nemám příliš v lásce filmy nebo seroše ze ztísněnýho prostředí, ale tohle se dalo. První dva díly byly fakt hodně dobrý, postupně tempo trošku pokulhávalo, ale na konci se to zase rozjelo. Na podobnejch seroších mi vadí hlavně to, že i když skončí 1.série, tak vlastně je jasný, že je to jen zlomek toho, co bude dál následovat. Takže jo, tohle byla dobře stylizovaná detektivka, ale už se těším na další sérku a doufám, že se podíváme i ven ze Sila... ()

xLIGHTx

V rámci vzájomnej rivality streamovacích spoločností Apple TV+ vyprodukovala desať-dielny seriál Silo a dosť to vyšlo. Paranoidný príbeh z pochmúrnej, dystopickej budúcnosti o napínavom dianí v sile, v obrovskom, značne vybavenom kryte/bunkri, ktorý je vlastne kolosálnou podzemnou stavbou, kde žijú takto tisíce ľudí, aby boli v bezpečí pred vonkajšou, smrteľnou toxicitou. (Text môže obsahovať spoilery.) Až kým nedôjde k zvláštnemu úmrtiu istého "ajťáka", ktorý skúmal jeden artefakt... Seriál je v mnohých okamihoch vlastne takou sci-fi detektívkou, so snahou vyšetriť smrť chlapíka z IT, ale je tu aj snaha zistiť pravdu o samotnej stavbe a o tom, čo je vonku. ("Nevieme, prečo sme tu. Nevieme, kto Silo postavil. Nevieme, prečo je všetko mimo Sila také, aké je.") (Inak možno k žánrom by som pridal - mysteriózny.) Rebecca Ferguson vo svojej úlohe mechaničky/šerifky bez problémov uveriteľná, Tim Robbins potešil. (Uvidí sa, čo prinesie potvrdená druhá séria, ktorá by sa podľa predbežných informácií mala objaviť údajne dáko v polovici r. 2024.) Tak či tak, ide o pecku. Za štyri nahryznuté jablká ;), ehm, štyri veľmi silné hviezdy. ()

kenkaku

První řada: *** Další nafouknutá bublina ovocné TV. Série v prvních dvou epizodách povalí pointu, sdělí spoustu informací a… tím to vlastně končí. Zbytek série se děj věnuje úplně něčemu jinému a se sdělenými informacemi nijak nepracuje (ani do samotného závěru). Cca 5 minut poslední epizody prakticky jen potvrdí to co všímavý divák zjistil už dávno a to je celé. Tedy po deseti epizodách se nedozvíme zhola nic, hlavně že v každé epizodě se děje spousta vedlejších dramat. Druhá řada: TBD ()

3 AM Code

Seriál má téměř AAA kvality co se týče produkce a obsazení, Apple má peníze. Ani grafika ani opravdu snažící se herci v čele s velmi dobrou Rebeccou Ferguson ovšem nedokážou zakrýt námětový zmar, který Silo sdílí s dalšími X "pos-apo society" záležitostmi jako jsou Hunger Games, Divergent a kdejaký další Labyrint. Pokud se totiž zastavíte alespoň na minutu přemýšlení, dojde vám, jak jsou všechny tyhle umělé mikro společnosti imbecilní a zcela nesmyslný paskvil. Celá myšlenka je už v základu ultimátní blábol, kde se tajemství "jak to vlastně ve skutečnosti je" skrývá - velmi okatě - před divákem čistě proto, že prostě NENÍ co jiného nabídnout. I postavy jsou tím zasaženy, protože se často musí chovat nelogicky jen proto, aby to posloužilo na obě nohy kulhající premise. ()

666Carnage

Postapokalyptické, utopické kriminální drama, podle knihy. Musím říct, že nás to chytlo. Ve středu jsme začali a dneska máme hotovo. Jediný velký špatný, co na tom vidím, je čekání na druhou sérii. Já o tom seriálu, nevěděl vlastně vůbec nic. Chtěl jsem ho vidět hlavně kvůli Rebecce Ferguson a ta nezklamala. Seriál doporučuju všema deseti. 1.serie 85% ()

Litvicek

Seriál uzavřel první sérii a já seděl s otevřenou držkou a vstřebával všechny ty dojmy, protože to finále bylo.. Ale zanechme spoilerů a jdeme k hodnocení. Úvodní dvě epizody tě vtáhnou takovým způsobem, že už prostě musíš dojít až do konce - V průběhu se o silu dozvídáš víc a celé to vygraduje zmíněným finishem - A ty teď sedíš a už přemýšlíš, že skočíš o patro výš do obchoďáku a koupíš si zbylé dvě knížky, abys nemusel jak čurák rok/dva čekat na další sérii. K pětihvězdičkovému hodnocení zbývalo málo - Pár momentů bylo hloupých, pár sekvencí jsi přelítl ale ve výsledku tě celá tahle postapokalyptická bomba přeci jenom uchvátí. ()

ADIO45

Neuvěřitelně poutavý a záhadný kousek, který nás vtahuje do fascinujícího světa postapokalyptického sci-fi. Silo nabízí skvělý mix napětí, dramatických momentů, výborného hereckého obsazení a také vyniká svým zpracováním světa, který je realistický, temný a tajemný. Příběh se postupně odhaluje a diváci jsou neustále nuceni přemýšlet, co se vlastně stalo, a co se bude dít dál. ()

dan4815

Knihy jsem nečetl. Ale když jsem uviděl první trailer, tak jsem byl opravdu nadšen. Dokonce jsem si pořídil i Apple TV+ (a díky tomu jsem narazil na další zajímavé seriály). Upřímně, bál jsem se, protože si někdy dovolím se na něco těšit, a pak je to průměrná podívaná, které něco zásadního chybí. Hned na úvod bych chtěl dodat dvě negativa seriálu. Zásadní nevýhoda je, že scénáristé/možná autor předlohy, vypálí nějaké tajemno během krátké chvíle. Seriál příliš nepracuje s budováním atmosféry. No jo, jsem odkojen "Losty", kde se záhada příjemně natahovala (bohužel někdy zase naopak se nikdy nevysvětlila), a o to větší uspokojení se dostavilo v případě rozuzlení. Proč? Protože pomalé dávkování informací + možnost pro bystré diváky, aby si vytvořili vlastní teorii, je za mě mnohem lepší. Mrzí mě, že zde není moc záhad, a ani nejsme seznámeni s fungováním sila. Kde mají zvířata? Jak ovlivňuje život v podzemí lidi? Proč jsou lidé tak poslušní , a kdo byli rebelové? Jinak, oceňuji tématiku, která je k těm "Lostům" docela blízké. Jsou zde lidé, kteří žijí pospolu. V silu se nachází společenské kasty. Zároveň dochází k nějakým zvratům. Jako druhou nevýhodu považuji "nízkorozpočtový" vizuál sila. Čekal bych, že různé části sila se budou po takovém čase odlišovat výzdobou a způsobem využívání. Všechno je téměř stejné. Ve výsledku se mi ale dlouho nestalo, aby zkoukl seriál během tří dní. ()

TheSpearCZ

Takhle kvalitní Sci-Fi postapo jsme tu hodně dlouho neměli, začátek se pro někoho možná může zdát pomalejší, ale všechno postupem času chytá svůj spád, správně poznáme všechny hlavní i vedlejší postavy, což se zužitkuje v posledních třech dílech, které člověka nechají v tom největším napětí a gradují opravdu ve velkém. Poklonu musím poslat taky režisérům a kameramanům, už dlouho mě takhle v minisérii neuchvátil vizuál a styl vyprávění. A ani nemluvě o Rebecce Ferguson, pro niž by postava Juliette Nichols s klidem mohla být její životní rolí. Apple TV+ trefil další jackpot a já teď slavím, protože jsem si nic nezjišťoval o knihách, díky čemuž se mi vyhnulo tohle (ne)porovnání a jednoduše mě tenhle svět pohltil. Další série musí být banger ! 1. série - /95%/ ()

punk_zero

Peckový seriál. Celú prvú sériu som si užil. Milujem tento typ žánru. Záver série navnadil na pokračovanie. Pravda je niekde uprostred, ale to sa dozvieme až pri ďalšej sérií. Mám pocit že nás čaká veľa zvratov. ()

Wancohoff

prvy diel bol perfektny, a navnadil. bohuzial dalsimi dielmi sa to zmenilo na podzemnu roztahanu detektivku. ktora v podstate nudila a nerozbehla sa ani ku koncu. ()

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD