Dvě lesbické kámošky, které se na své střední škole cítí vyřazené z kolektivu, si zarazily poslední hřebík do rakve své (ne)popularity, když autem zranily školního quarterbacka. A situace je tím horší, že k tomu došlo právě v roce, kdy mají jejich Vikings po dlouhých dvaceti letech konečně zase šanci na titul. Druhý den se k nim celá škola chová jak k prašivým, fotbalisti jim dokonce otevřeně vyhrožují smrtí, a tak PJ (Rachel Sennott) a Josie (Ayo Edebiri) vidí poslední záchranu v založení Klubu bojových sportů Rockridge High School. Nakonec se jich tam sejde dokonce osm holek, které se chtějí naučit sebeobranu (ačkoliv Josie s PJ v takové společnosti potajmu doufají i v první „zásun“). Jenže ona celá tahle akce nakonec přerůstá rovinu náročných tréninků. Holky v kruhu stejně postižených získávají sebedůvěru a navíc se z nich stávají skutečné kamarádky. Nic dobrého však netrvá věčně… (chamonix)

ForGump

Záměrně přestřelená teenage komedie, která má strašně sympatický cast, vynikající bizarní humor a dobře načasované jokes a ještě je vizuálně a hudebně nápaditá. Strašně super. 80% ()

TOMEK17

6/10. Vždy jsem miloval středoškolské komedie a doufal jsem, že se mi bude líbit i tato. Líbilo se mi to. Jen jsem si přál, aby to bylo více založené na realitě. Na druhou stranu bylo osvěžující vidět dvě queer nejlepší kamarádky jako hlavní postavy. Ve škole byli vyvrženci, ale přijali to. Chemie mezi těmi dvěma byla silná a jejich společné scény byly vtipné a místy dojemné. Co se týče záporů, film mi přišel nízký rozpočet. Zpočátku mi to nevadilo, ale ve druhé polovině film upadá v logiku a směšnost. Toto je střední škola, která má zdánlivě jen jednoho učitele. Mezi studenty se dějí šílené věci a nikdo do toho nezasahuje. V neprospěch filmu je  především posledních 20 minut. Začal jsem toužit po Mean Girls. Celkově slušný výkon, který zoufale potřebuje nějaké jemné doladění. ()

Drozdo57

Najprv som si myslel, že pôjde o klasické postmoderné ultra-minoritné dekonštruovanie všetkého. Prvých 15 minút som sa pýtal: "A to si ako myslíš, že keď ste vy lezby, tak ňou bude aj každá, ktorá sa vám páči?" Ale potom som pozeral ďalej a uvedomil som si, že tento film nič zásadné nepodsúva. Aspoň nie úplne okato. Sem-tam nejaké narážky sú, ale aspoň sú pomerne inteligentné. Tento film treba vnímať ako veľmi teplú a krvavú verziu Not Another Teen Movie. Nie Prcičiek. Tie sú v porovnaní ešte celkom normálny film. Pretože je to vlastne absurdný film s absurdným príbehom, postavami a scénami. A keď sa nad to všetko povznesiete, je to naozaj celkom dobrá zábava. A prečo krvavú? Pretože to, paradoxne, má väčšie gule v zobrazení násilia ako väčšina dnešných mainstreamových akčných filmov. Síce si myslím, že tvorcovia to mysleli vážnejšie, ako som to ja zobral, ale záver bol skvelý a preto hodnotím ľahko nadpriemerne. ()

Auguscotty

Toto mi pripomenulo, ako veľmi mi chýbali nepodarené zábery, ktoré sa zobrazovali spolu so záverečnými titulkami. Bezkonkurenčne jedna z najvtipnejších (ak nie úplne najvtipnejšia) komédia roka, kde k humoru dopomohla aj kamera, strih a hudba. Ozaj k popukaniu. Moment, v ktorom som si uvedomil, aké geniálne je toto dielo, bola scéna, keď si postavy vylievali srdcia. Každý tam má svoje traumy, zažívajú neistoty, pocity úzkosti a životné udalosti, ktoré ich dodnes ovplyvňujú. Daná scéna (a snímka ako taká) sú brilantné v tom, aký empatický je scenár k týmto postavám. Všetky ich situácie sú odprezentované v humornom kontexte, ale zároveň sa smejem s nimi, nie na nich. Celé je to potom aj vtipné, aj dojímavé, čo je podľa mňa v komédii extrémne náročné na vytvorenie. Rachel je hviezda, ktorá má pred sebou ešte veľmi úspešnú a plodnú kariéru. ()

Grimaldi

Film jsem si pustil aniž bych vůbec věděl do čeho jdu. A překvapivě jsem se docela bavil. Vtipný, často nadsazený ale částečně i realistický pohled na dnešní mládež hodně navazuje na legendy typu American Pie ale zároveň si dokáže udržet svůj originální nápad. Škoda že druhá půlka sklouzne do již mnohokrát spatřeného schématu. To už pak ani opravdu nečekaně brutální finále nedokáže zachránit celkový dojem. ()

chamonix

Už během první minuty se objevila sexuálně frustrovaná lesbická feministka. Od samého začátku tedy všechno hrálo proti této komedii, ale světe div se, já se fakt bavil! ()

Puxina

Ze začátku mě srala ta šílená afektovanost jako v 90% českých komedií z posledních let. Pak jsem si řekl, že to k tomu filmu prostě patří a sedí. Je to holt taková šíleně ujetá variace na Klub rváčů, který byl svou zápletkou vlastně podobně jebnutý a super. Takže potom jsem se dobře bavil. Myslím, že se museli dobře bavit i při tvorbě toho filmu. Je tam dost dobrých hlášek. Za mě top je.  “Oh, wait! I am gay!” “Okey, yeah, l am not. I just like gay porn.”   :D A Ruby Cruz je tady super roztomilá a děsně se mi v její roli líbila. ()

jirikzaboj

Crazy shit movie, který se svým specifickým žánrem poslední dobu v komedii dost chybí. Připomíná mi to nulté léta svou nenasytností, zároveň je tam příjemná invence aktuální generace. Možná mi některé silly vtípky nepřišly tak vkusné, ale rozhodně jsem se nenudil. Dvojice Sennott & Edebiri byla moc fajn. Příběh však mohl být o něco odvážnější po celou dobu stopáže. U zápletky se to docela zasekne a ta (ač malá) hra na vážnější strunu mírně podkopává jasný tvůrčí záměr. Chtěl bych být možná trochu více šokován a věřím, že po ohromného úspěchu Bottoms v zámoří se brzo i dočkám. Do té doby lehký nadprůměr. ()

321

Když na jakýchkoliv sociálních médiích prohlížíte cizojazyčné recenze, všechny jsou pozitivní a většina tento film označuje za nejlepší, co v roce 2023 viděla. Z poloviny souhlasím, film je to skvělý, nenudila jsem se ani chvíli a lesbická tématika je určitě věc, co by se měla v kinematografii rozvíjet bez jakéhokoliv sexuálního podtextu (i když ano, uznávám, že ve filmu jsou teenageři a sex se řeší často). Myslím spíš propagaci ženských nahých těl, klidně při pohlavním styku a všeobecné sexualizování ženského pohlaví - to není něco, čím by se kinematografie měla chlubit. Z druhé poloviny nesouhlasím, že je to nejlepší film 2023, co jsem viděla. Určitě jsou lepší a kvalitnější snímky, ale i tak tento film stojí za zhlédnutí a ne ho hned odsuzovat kvůli LGBTQ+ tématice. ()