Veľké problémy v Malej Číne

• Česko Velké nesnáze v Malé Číně (viac)

Hrdiny jsou sympatický řidič náklaďáku Jack Burton, jemuž v čínské čtvrti ukradnou kamión a jeho přítel Wang, kterému zase přímo před očima unesou snoubenku. Jak se brzy ukáže za vším je Lo Pan, 2258 let starý čínský démon, snažící se získat hmotné tělo a ovládnout svět. Aby toho dosáhl musí obětovat dívku se zelenýma očima. Smůlou je, že si k tomu vybere právě Wangovu snoubenku Miao Jin. Hrdinové se spojí s mágem Egg Šenem a společně s klanem Čing Singů se vydají do podzemí čínské čtvrti, aby svedli rozhodující bitvu s démonickým zlem. (oficiálny text distribútora)

MilanRambo1

,,Poprvé co si někoho zabil?". ,,Jistě že ne...". U tohoto filmu jsem se doopravdy chvílemi smál a to nejen kvůli velké nadsázce a nereálnosti. Carpenter se snaží hrát si s efekty a nevypadá to nikterak zvláštně. Ovšem efekty tu byly mnohem lepší než v novjejším Carpenterově fimu Escape from L.A.. Příběh je zajímavý sám bych něco takového nevymyslel (a to mám fakt bujnou fantazii). Zkrátka Big trouble in little china je jeden z filmů na který se podívám rád když v sobotu odpoledne nemám co dělat. 70% ()

kariholik

To je film, který jsem viděl jako kluk v kině a bylo to béčko i když jsem nevěděl co to vlastně znamená a pak (po 15 letech) to člověk zahlédne v TV a zas je v tom kině a čeká co se bude dít. ()

JoeHalenbeck

Tento film zasluhuje minimálně 70%, ano to mluvím na Vás dvouhvězdičkáři, měly byste zpytovat svědomí. Za mne 5/5, když přestanete brát film vážně a budete si užívat toho, co nabízí, tak je to i dnes skvěla podívaná. Stejně jako u The Thing, excelují masky, které by u většiny filmu z této doby by dnes působily spíše komickým dojmem, tak u tutěch dvou filmů nikoliv. Co do 80. let, patři (aspon pro mne) Carpenter a jeho tvorba k tomu nejlepšímu. ()

artudytu

I když to možná né každý vidí, je to velice vtipný film. Role frajeroblbečka jak vyšitá pro Kurta Russella a mladá Kim Cattrall je prostě kus. Doporučuji se dívat v originále a za deštivého večera. Směšná, atmosférická a až kouzelná pohádka nasáklá čínskou kulturou a vůní deště. Za mě dobrý. ()

markusmerk

Nie je to žiadna inteleguánska záležitosť ale skvelá oddychovka so skvelým Kurtom. Je to jeden z filmov na ktorých som vyrastal a na ktorý vždy rád siahnem. Niečo podobné ako Zlaté dieťa s Eddym Murphym ale ešte o triedu lepšie. Minimum filozofických kecov a útrpných pohľadov. Nedoporučujem pozerať hnidopichom čo sa odbavujú na každom neCGI detaile. ()

70s80s90s

Carpiho fantasy, ktore sa neberie moc vazne. Klasicka minimalisticka temna atmosfera, na aku su Carpenterovi fanusikovia zvyknuti. Vyborne efekty, najma v scene v budove, ked pride burka so smaragdovo zelenou nocnou oblohou s troma bojovnikmi, doplnena o uchvatnu syntetizatorovu hudbu Carpenter x Howarth. Pre mna je to jeden z jeho naj filmov a jeden z naj filmov vobec. Od becka to ma xy urovni daleko..hit z undergroundovych kinosal..kult s komixovou viziou od jedneho z najpozoruhodnejsich filmovych tvorcov vsetkych cias. 5* je sakra malo. ()

Jarsey

Asi jediný film, kde postava libovýho frajírka, tedy už poněkud v létech, působí sympaticky a filmu právě on dodává ten šmrnc. Je to příjemná komedie, ke které se ráda vracím. ()

JamaicaHadra

Moje srdcovka, kterou jsem miloval už jako malý kluk a dodnes si ji rád pustím. "Tvrďák" Kurt Russel se nebojácně pouští to bitvy s nadpřirozenými bytostmi, aby zachránil své přátele a získal tak "srdce jedné" vyvolené. Příběh téhle nadpřirozené jízdy, kde Jack (Kurt Russel) nikdy nejezdí rychleji než vidí :-D, prostě musíte vidět, neb tohle je dle mého názoru Béčko, co za to rozhodně stojí. A životní heslo: "Narodil jsem se připravenej!" ()

tXtX

Hrozne zábavná blbosť. Russell to ako hrdina - babrák zahral na jednotku. Drvivá väčšina scén síce nedáva príliš veľký zmysel, ale má to naozaj jedinečnú atmosféru, trefný výber hercov a parádnu muziku. Jediný film svojho druhu? Určite áno. Podobný guláš všetkého možného môže natočiť fakt iba Carpenter. Film, ktorý si dávam povinne raz do roka. ()

PORTER44

Trochu akce,trochu kung fu,trochu komedie a trochu fantasy, splácanina ze všeho,triky nic moc,sem tam nějaká oblůdka,hlášky nic moc. ()

MaxBodycount

Carpenterov príspevok k detským predstaveniam lokálneho kina v nedeľu o desiatej je mierne zvráskavenou /efekty/, stále však osviežujúcou poctou bohom filmárskej ujebanosti. Čokoľvek sa tu vydáva za zápletku, slúži autorovi scenára iba na to, aby s nadšením caparta obdivujúceho svoj najnovší objav z nosa nafliakal cez seba nejaké to kung-fu šachorenie, východnú mystiku, démonov a pivný humor neodolateľného Kurta R., teda presne to, čo som v cca. 12. roku života od kvalitnej kinematografie vyžadoval . Tak, tak, jebať umenie ... ()

Krysot32

Na svoji dobu to mohla byt kultovka. Dneska to je spis slabsi střed. Rozhodně některé efekty vypadaji krasně. V jiný scénách to vypada lacině.Příběh mě nějak extra nevzal. Rozhodně ale musím pochválit česlý dabing. ()

John Carpenter chystá návrat

John Carpenter chystá návrat

03.08.2008

Hororová legenda John Carpenter, tvůrce filmů jako Halloween, Věc nebo Velké nesnáze v Malé Číně, poslední dobou pracuje především pro televizi (jeho příspěvky do série Mistři hororu patřily k těm… (viac)