Film Bostonský škrtič od oceňovaného režiséra a scenáristu Matta Ruskina je krimitriler o priekopníckych reportérkach, ktoré v 60. rokoch 20. storočia písali o známych vraždách Bostonského škrtiča. Hlavnou postavou je Loretta McLaughlinová, reportérka z novín Record American, ktorá medzi vraždami ako prvá našla spojitosť. Ako obetí pribúdalo, Loretta sa spoločne s kolegyňou a priateľkou Jean Coleovou usilovala vo svojom vyšetrovaní pokračovať, no snahy dvojice neustále kazil vtedajší všadeprítomný sexizmus. McLaughlinová a Coleová napriek tomu a napriek veľkému osobnému riziku vo vyšetrovaní pokračovali a pri hľadaní pravdy vystavili nebezpečenstvu vlastné životy. (Disney+)

SpaceOdyseus

Ruskin se trošku zhlédnul ve Fincherovi a jeho Zodiacovi. Tak precizní a vtahující samozřejmě není. Ale i tak nám naservíroval fajnovou dobovou detektivku. ()

Warhorr

Líbilo se mi to, akorát si myslím, že film bude spíše pro fajnšmejkry podobných případů, zvlášť když je v popředí žurnalistická práce. Hodně to ve mě evokuje Spotlight. Nečekejte žádnou drsnou krimi. Stejně tak policii a detektivy v akci. Je to čistokrevná novinařina, která se snaží odhalit sériového vraha, kterého ze začátku nikdo nebral vážně. Škoda, že všechny vraždy jsou mimo záběr a nejnepříjemnější chvíle je pohled na mrtvoly z důkazních materiálů prostřednictvím fotografií a i těch je jen pár. Tohle mě asi mrzelo nejvíce. Udělat to na způsob již zmíněného filmu Spotlight a například francouzského Případ SK1, tak je to top a hodnotil bych naplno. Největším pozitivem je určitě tempo filmu. Má to správnou tenzi od začátku až po konec, neustále se tu něco děje a snímek drží diváka v pozornosti. Já se určitě nenudil. Keira hraje v roli novinářky obstojně. Dobře je vylíčena i situace z domova, kam si začnete tahat práci a pohodové manželství se tak může měnit v úpadek. Šedesátá léta potěší vždy a atmosféra tak funguje na výbornou. ()

TheSpearCZ

Bostonský škrtič má dle mého problém v tom, že není žádný větší důvod proč si na film za čas vzpomenout, takový stejně laděný Zodiac má památnější scény a Spotlight je zase stokrát zábavnější, i co se týče dialogů, navíc tady v poslední třetině viditelně dochází tempo, spousta vedlejších postav, ve kterých se divák může ztratit a dokážu si představit, že člověka hned přejde chuť. Tady více než samotný škrtič bude v pamatováku Keira Knightley, která se do své role hodila a nezklamala. Čisté 3* ()

Bozvav

Atomosférické a vizuálně docela působivé. Snad jen trošku moc natažené, pár hluchých míst a více napětí. Jako celek určitě lepší průměr. Za mne 60%. ()

warrenur

Filmove novinarky mali mimoriadne oddanych, pozornych a podporujucich manzelov. V tej dobe (1963), ked nemali zeny zasluzeny respekt a postavenie, videli ste to i v uvode filmu uz len pri nazornom vybere novinarskych tem, hm, to su ale mimoriadne pozitivne muzske vzory, vsak, damy? :D Taktiez evidujem ich zjavne nadpriemernu investigativu vo filme. Nakoniec v zavere sa to potvrdi ich skutocnymi zivotmi. Keira je fajn. Som rad, ze ju vidim v dalsom fajnovom kusku. A ako takmer v kazdom, i tuna si zapali cigu. :) Pride mi, ze jej to jej trademark z filmografie rokov davno minulych. Ale pasuje. Udivil ma pripad "meraca", ktory si "premeriaval" nadejne modelingu-chtive panicky rukami..tvl. No jo, doba bez internetu a osvety, teraz ju mame, a preto tak dobre niektore zarabaju na only-fans. :D Rozhodne nadpriemerny film. "Men kill women". "It didn't start with him". "Sure as hell doesn't end with him either".  Nuz a ten mlkvy pripitok tvrdou whisky dvoch zanietenych profesionaloch v poslednych sekundach..."no jo". 60% Odporucam. ()

DAPDO

I když tady není moc napínavých scén, tak mě to bavilo. Natočeno podle skutečnýho příběhu, je to taková rekonstrukce vyšetřování po sériovým vrahovi, kdy se prolíná práce novinářů a policie. 60%. ()

mira.l

Po delší době jsem se docela rád podíval na K. Knightley, to uznávám. Ta role jí celkem sedla, to uznávám taky. Její hubenost tady nikterak nevynikala, to je možná i dobře. Nebylo to nejhorší, vizuál - výprava, kostýmy, dobré. Ale když máte téma nebo spíš hlavní postavu, která řeší něco, co takové postavě ve své době moc nepříslušelo, tak je to takové nijaké asi už z principu a když se k tomu přidá to, že vlastně máme/nemáme/máme?/nemáme?/no nemáme pachatele, tak je to celé takové poněkud nudné. Už jsem viděl mnohem větší blbosti, které zde byly hodnoceny výrazně lépe, ale tohle mi jednou stačilo. ()

John80

Vyšetrovanie vrážd v 60 rokoch min.storicia, kde reporterka novín sa snaží nájsť skutočného vraha žien -skrtica ... Filmov s touto tematikou je síce viac ale tento sa dal pozrieť 3* ()

papadoce

Kulantne natočený temný opis skutočných udalostí rokov šesťdesiatych, kedy nejaký zvrátený psychoš škrtil jednu ženu za druhou a bostonská polícia si s tým nevedela rady. Na scénu tak prichádzajú dve na tú dobu extrémne odvážne novinárky, ktoré vo svojich článkoch logicky spájajú jednotlivé prípady a v podstate postupujú rýchlejšie ako polícia. Nemyslím, že sa dá filmu nejako veľa vytknúť. Je to dobre zahrané, výborne zrežírované a asi aj dobre napísané. Nie je to žiadny akčňák, to pozor. Je to rýdzo krimi thriller z pohľadu investigatívcov. Len málo sa dozvedáme o ich osobných životoch a v podstate neustále sa venujeme prípadu bostonského škrtiča. Ak máte radi kriminálky bez výstrelov, ak máte radi based on true story filmy, potom si to určite pozrite. Nečakajte od toho ale viac, než môžete dostať a užijete si profesionálne natočené krimi. 3,5⭐️. ()

Mamlas

Zkraje ušlo, pak se to vleklo a vleklo. Furt dokola to samé kolem jakési protivné urputné novinářky a její potřeby se realizovat. Nuda, dlouhé, nezajímavé. (27%) ()

koty2201

Z traileru som mal pocit, že by tento krimi triler nemusel byť veľmi zlý. Dokonca má aj atraktívne obsadenie v podobe Keiry Knightley, Carrie Coon, Alessandra Nivolu a Davida Dastmalchiana. Ale nakoniec som sa dočkal bežného nevýrazného filmu, ktorý bol natočený rutinne a priemerne. Podobných filmov je mnoho. Mám rád takéto detektívne záležitosti a hlavne ak je to z 20. storočia v USA alebo v UK. Lenže treba to aj nejak pútavo a dobre natočiť. A to sa podarilo len z polovice. Charaktery postáv sú dosť ploché, veľa vecí natočili tak skratkovito a nejde z toho silná emócia. Celé je to také sterilné a mdlé. Prípady vrážd samotné a aj to rozuzlenie je pomerne jednoduché a dosť klišoidné. Na to, že to bolo inšpirované a nebolo to na 100% podľa skutočnosti, tak sa s tým mohli trochu viac vyhrať. Aby to bolo divácky atraktívnejšie. Čiže ako jednohubka a žánrovka je to možno fajn, ale nič extra. ()

wowylgu313

Lepší dvě hvězdy... Tak těch 45-50% , na toto téma ale true story sériových a masových vrahů a všech dalších možných vrahů jsem náročnější... Tady se ani tak moc nepodíváme detailně zblízka na Bostonského Škrtiče jakožto spíš na reportérku, která dostala za úkol pátrat a pak to vše sepsat a pak zase pátrat a pak to zase hodit na papír. Z větší stránky to celé byla jakási "zajímavá" nuda. Udrží vás to při životě ale bylo toho předtím i potom mnohem víc, kvalitnějšího a působivějšího. Pár zajímavých faktů, které jsem ani já nevěděl o daném případu se dozvíte ale nečekejte nic mega silného. ()

Heywood

Oceňuji výborně vystiženou dobu- oblečení, vozidla, domy, pracoviště- tohle se v USA umí. Pokud příběh měl znít opravdivě, tak dobové zasazení bylo výborné. Ty první krůčky emancipace mě až tak nebraly, to, že média nelhala, informace se ověřovaly, média opravdu byla strážcem demokracie - to je to, co dnes už vůbec neplatí. Nostalgie po této době ve filmu neodezněla, protože to nebylo cílem, ale mnoha z nás bylo jasné, že tohle mladou generaci už neosloví. Pro ně jsou hodnotou sociální sítě a pravdivá média do jejich života už nepatří. Skoro by to dalo označit jako film pro pamětníky s pozadím nevyřešených vražd - snad ta jedna a dál nic. Mizerná práce policie i spolupráce - totéž bylo u zpravodajských služeb a pak padala Dvojčata v  NY.  Američané si tam to poznání mohli najít. Herecké výkony nebyly oslnivé, ale to skoro líně civilní až nudné pojetí příběh umocňovalo, včetně vyhrocené úkornosti hlavní hrdinky, která dobře chápala, jak trýznivá byla úmrtí obětí. Líbil se mi i ten ponurý soundtrack a tak se dostávám na 70% s vědomím, že jen pár nás najde v tomto filmu ten svět, který sice nedokonale a nabitý vraždami, ale paradoxně společensky přeci jenom fungoval. Podezírám autory, že to bylo vedlejším možná i nechtěným úmyslem. ()

kamigava13

Na tomhle filmu miluju Keiru, retro stylizaci a krimi žánr podle skutečné události. To je asi tak všechno. Mohlo to mít větší spád. Na Fincherova Zodiaca to nemá. ()

Kushina

Kdyby to nebylo podle skutečné události, tak by to nemělo žádný nádech. Reálně jsem se během toho filmu snad 20x šíleně nudil.... 50% ()

bonovox

Natočiť film o sérii vrážd žien začiatkom 60-tych rokov v Bostone bol dobrý nápad, ale samotné spracovanie je až príliš rutínne bez nejakáho výraznejšieho momentu. Pritom Keira hrá v hlavnej úloho slušne a aj retro atmosféra je ok. K tomuto námetu by sa asi viacej hodila nejaká miniséria s Fincherom na režisérskej stoličke... ()

HanzoBureshi

Má oblíbená Keira Knightley a v detektivce? Na to jsem se musel ihned kouknout a jedná docela o zajímavý snímek, ale není to nic velkého a epického. První polovina filmu byla dosti prázdná, protože vrah vraždil a Loretta se snažila doložit spojitost mezi vraždami, ale nic z toho mě moc nelákalo. Druhá polovina ovšem více zhoustla a nabídla mi docela dobrou podívanou, kde mě to konečně vtáhlo + David Dastmalchian, který tam perfektně zapadal. Není to něco, na co bych se podíval znovu, ale není to nic špatného. Je to asi celkově lehčí nadprůměr. Mé hodnocení: 6/10 ()