Fallout

USA, (2024–2025), 15 h 53 min (Minutáž: 45–74 min)

Hudba:

Ramin Djawadi

Seriál Fallout vychází z jedné z nejúspěšnějších videoherních sérií všech dob. Vypráví příběh vítězů a poražených ve světě, kde už není skoro nic, o co by se dalo hrát. Změkčilí obyvatelé luxusních protiatomových krytů jsou po 200 letech od apokalypsy nuceni vrátit se do neuvěřitelně složitého, rozkošně bizarního a ukrutně násilného světa, který na ně čeká na povrchu. (Prime Video)

zahadum

Hrali ste alebo poznáte hru Fallout prvý a druhý diel ? výborné temné post-apo RPG s mierne morbídnym humorom. Zdôrazňujem temné. Potom licenciu tejto skvelej hernej značky kúpila Bethesda a ..šlo to z kopca, herne aj značka upadla a stala sa z nej farebná polo marvelovka. Rovnako je na tom aj seriál, je modrý, je farebný, je trápny a hlavne je gýčovitý. Ale...kdesi za tou hromadou lacných klišé, politickej korektnosti a prekombinovaných uzlov scenára drieme a jemne tlčie srdce hernej legendy. Kde presne ? to si musí každý fanúšik hry nájsť sám a možno jeho náznaky budú iné ako tie moje a naopak. To je v poriadku. Nie je to trapas a prepadák ! nie je to klenot ani Fallout verná adaptácia...je to prispôsobený mix dnešnej doby, nehráčom, ľuďom ktorí žerú post-apo, ľudí ktorí majú radi prekombinované polo konšpiračné naťahovacie limonády typu Lost...bohužiaľ, orgazmus z poriadnej temnej jazdy naprieč vyprahlou púšťou sa nekoná, je to pomerne slušne natočený farebný atómový rodinno hodnotový priechod niečim čo mohlo byť lepšie / horšie. Takto je zmutovaný šváb celý aj zmutovaný potkan sýty. A to je škoda. 60 % ()

gonga

Začátek nadějný, postupně začalo nudit a pak už to byla úplná pitomost s otravnými postavami. A to jsem fanoušek už od Fallout 3. ()

ROCK,THE

Naprostá špička ledovce, konečně dostáváme víc než kvalitní herní adaptace! Naprostá Pecka a už se nemohu dočkat další série! FALLOUT 10/10 ()

barteca

Maximální zážitek z dokonalého postapo vizuálu, promyšleného příběhu i obsazení, krásná je i hudební složka, oldies soudtrack bude skvělý. Okey, dokey ! Doufám , že bude druhá série. Souhlas Marigold. ()

kesty

Disclaimer: Fallout 2 je dodnes moja najobľúbenejšia hra. Že ma seriálový Fallout bavil bolo možné badať pri výkrikoch typu: "wow, to je Vertibird?" alebo "haha, stimpak vylieči všetko, presne ako v hre" či "ten pes sa MUSÍ volať Dogmeat!", prípadne ešte "neverím, že tam zakomponovali aj Enklávu!". Viac ako k samotným postavám (ktoré boli chvalabohu dobre castnuté) som si vytvoril vzťah k celkovému vizuálu - špinavému retro-futurizmu, postapo hrdzavosti a zhmotneným rekvizitám a easter-eggom. Podobne ako pri hrách, aj tu išiel hlavný príbeh paradoxne bokom a viac zaujali side-questy, no aj tento nadhľad a zmysel pre humor u tvorcov veľmi oceňujem. Ak mi tu niečo chýbalo, tak Ron Pearlman v cameo úlohe, deathclaws a supermutanti a trochu väčšia osudovosť a stávky. Ale to možno v druhej sérii :) ()

johnymdoe

Jak si s fanoušky, co herní sérií přes 25 let milují, vytřít zádel? Sledujte. Lokace a efekty mistrně udělané. Herci..no vedlejší postavy to zachraňují. Scénář odfláklý, rozvleklý a nudný. Ale to hlavní..námět..zničit vše? Proč proboha? Bethesda je banda trotlů. ()

loki5

V tohto jsem někde mezi 3* a 4*. Někdy je to fajn jindy je to dost nuda. A to co je opravdu dobré je většinou jen vedlejší věc. člověk celkem zná předlohu a tohle je spíše jako převedení Fallloutu 3 a 4 na obrazovky s tím, že nehrajete vy ale někdo za vás. Hlavní quest je nic moc ale ty vedlejší jsou fajn. A paradoxně i když to má osm hodin je to dost povrchně načrtnuto a místy je to dost zdlouhavé. 70% P.S. nedávno jsem viděl dokument o opuštěných místech světa a tohle je jako cestopis kde přesně tahle místa navštívíte (což je fajn jelikož to vypadá reálně). ()

Magenta

Hru jsem nikdy nehrála. Hned úvodní scéna s dětskou oslavou a atomovkou mě navnadila, ale nějak jsem se nemohla dostat do toho příběhu. Na postavách mi ani po několika epizodách moc nezáleželo. Prostředí super, i když jsem čekala, že to bude celé trochu úchylnější a ujetější, jako byl třeba svět Šíleného Maxe, tohle je takové krotké. Walton Goggins je mi nesympatický ve flashbacích i jako ghúl. A herec, který hraje Maxima, mi připadal nudný, cvhílemi mi připomínal Johna Boyegu, bohužel neumí hrát jako Boyega. Last of Us mě nebavilo, tak jsem spoléhala na tohle, ale úplně urvaná z toho taky nejsem. ()

strikeman

Co Čech, to nekompromisní kritik (u Slováků to platí na druhou). Proto má ostatně tenhle server tolik aktivních členů s potřebou se vyjádřit :-D No a co člověk, to názor. Já tedy hrál Fallout 1 i 2, českou modifikaci Fallout 1.5 Resurrection dále také Fallout 3 a Fallout New Vegas se všemi rozšířeními a zatím jsem nedohrál Fallout 4. Na jedničku, dvojku a v podstatě téměř stejně kvalitní plnohodnotné Resurrection nedám dopustit, nicméně pohltila mne i všechna 3D pokračování z dílny Bethesdy - byť nejsou dialogově a zápletkou tak propracovaná, stále to jsou peckovní RPG hry a jsem za jejich existenci rád. No a stejně tak mě potěšil tenhle seriál. Připomenul mi ty šílené desítky, nebo spíš stovky hodin, co jsem u Falloutů za posledních 25 let strávil. Určitě šlo příběh pojmout temněji, vážněji nebo na dalších 10 způsobů - kdo chce psa bít, hůl si najde. Nebo se člověk na to hnidopišství může vykakat a nechat se raději unášet bizarním, brutálním, ale zároveň hypnoticky přitažlivým postapokalyptickým světem plným opravdu černého humoru... 90% ()

Kopi1

Velmi kvalitně zpracováno. Myslím, že svět Falloutu není lehké převést do tv podoby, ale zde jsem příjemně překvapen. Škoda, že spousta věcí tam je furt nedořešených a nedostali jsme na ně odpověď (jsem zvědavý, jestli v další sérii na ně odpověď dostaneme nebo se to prostě vytratí). Příběh ve Vaultu byl dobře mysteriózní, na povrchu tomu občas chyběla šťáva a flashbacky se objevovaly na mě až moc ke konci. Některé scény má seriál parádně zpracované a některé takové ok, ale koukalo se na to dobře. A soundtrack skvělý. Těším se na druhou sérii, jednoduché 4 hvězdy. ()

KHkomiks

Za mě velká bomba ,jen samozřejmě musí skončit otevřeně,a pak léta čekáte na další série, což jsem vděčnější minisériím, za to,že ten konec mají brzy. Fallout hry znám jenom z vyprávění jednoho kamaráda, takže nemůžu srovnávat,jak toto dílo je věrné hrám. Díky bohu,nestála mě tu genderová diverzita jako v Zaklínači od Netflixu, což je znásilnění jak knížek,tak her. A ve Falloutu vás netrápí,jako u historického fantasy multikulturní postavy , protože v postapokalyptickém světě, někde v budoucnu už je to v pohodě. Skvělej charismatickej Walton Goggins prostě do westernu sedne,jak prdel na hrnec a Lucy s Maximem jsou také velmi dobře zvládnuté postavy, konečně zase ženská hrdinka napsaná normálním člověkem a ne nějakou feministickou pizdou,co by z ní od začátku dělala Supermana. ()

AnanAss

Jako totální neznalec předlohy a nehráč jsem absolutně netušil, do čeho jdu. Pod Nolanovou záštitou jsem čekal serióznější výtvor, proto jsem byl mile překvapen jakou ujetou černohumornou brutalitku jsem dostal. Nevědět kdo je pod tímto podepsán, ihned bych tipoval, že hlavní zbraně zde převzal James Gunn. Postapokalyptický svět s westernovým nádechem, oživlí mrtví pistolníci, robotí bratrstvo, růžové vodní monstrum i manuál, jak se společensky chovat v případě, pokud se ubytujete na několik set let do podzemního krytu. Logiku zde řešit nemá vůbec cenu, hlavní je se bavit… a to začátek splňoval téměř na jedničku. Snad si hlavouni z Prime Videa do další série odpustí neduhy, které zde zbytečně brzdily druhou půlku. ■ AnanAss‘s Score: 7/10 ■ ()

Epero

K tejto sérii som pristupoval veľmi opatrne, keďže Amazon nám dal aj mega ohavnosť s názvom „Prstene moci“. No prekonali rozhodne očakávania. Samozrejme to neznamená, že opúšťajú progresívnu tvorbu, len sa občas rozhodnú spraviť zrejme aj to, čo si diváci želajú. Tak ako v Strážcoch galaxie, ani tu sa nepúšťajú do zbytočného vysvetľovania čo je čo a tak ako v Strážcoch, aj tu to funguje. Základy sú jasné a nepotrebujeme ihneď dlhú inštruktáž toho čo sa vo svete udialo. Rovno vhupneme do deja a hlavná hrdinka, ktorá opúšťa Vault, sa postupne zoznamuje so svetom a prostredníctvom nej sa s ním zoznamuje aj divák, tak ako v hrách hráč. Tak isto ani detaily prostredia netreba vysvetľovať, keďže sú súčasťou sveta, takže nik sa nečuduje, prečo stimpack funguje, proste sa pichne a osoba je vyliečená. Tieto rôzne detaily nehráčom nič nepovedia, len si pomyslia, že si dali záležať na tvorbe fiktívnych reálií. No hráči spoznajú hromadu vecí a opäť je skvelé, že z nich nerobia nič okaté „aha, tu máme fan service“, ale proste si treba všímať, že je tam Super Duper Mart, či reklama na Sunset Sansaparillu, alebo že pijú Nuka Colu.                                     Hlavná hrdinka Ella je úžasne sympatická a keďže vyrastala v umelom prostredí Vaultu, je trochu naivná a neskúsená, ale je odhodlaná, až tvrdohlavá a vynachádzavá. A hlavne nie je superženská, ako je zas moderným trendom, keď útle baby prehadzujú stokilových chlapov a všetko vedia najlepšie bez kúska snahy. Robí chyby a neraz za ne tvrdo zaplatí, ale vie sa z nich poučiť. Vývoj charakteru, čo sa dnes už často nevidí. Dobre ju dopĺňajú ďalšie dve hlavné postavy. Nestarnúci ghúl Cooper, ktorý hoci vyrastal ako dobrák v čase pred apokalypsou, postupne stratil všetky ideály -- a mladý regrút Bratstva oceli Maximus. Maximus mi sedel asi najmenej, lebo hoci vyrastal v tvrdom prostredí zničeného sveta a ešte k tomu v militantnej organizácii, tak mi občas prišiel naivnejší než Ella.                                     Hoci svet ukazujú ako drsné miesto plné násilia, trochu chýba vyobrazenie skutočnej ľudskej odpornosti a krutosti, ktorú dokázali vyobraziť hry, okrem Fallout 4, kde to poňali viac rozprávkovejšie, než v predošlých dieloch. V prvých dieloch hry to bolo občas hnané až do absurdity, ale zároveň pod povrchom to bolo skutočne desivé vyobrazenie toho, čo dokáže ľudský charakter. Snáď to v ďalších častiach dokážu preniesť na obrazovky. Ak aj nie, aspoň nech zachovajú kvalitnú zábavu a nejdú cestou implementovania moderných prvkov, ktoré diváci nechcú. ()

Eluin

Zhmotněná modla mé puberty. Hrál jsem svého času první dva díly a už tehdy si říkal, že by něčemu takovému serialovy háv slušel. Sluší:). Skvělí herci, výborná retrofuturo atmosféra a padnoucí hudební doprovod. Vyvrcholení série je sice tak trochu bez vyvrcholení, avšak tak už tomu u současných seriálů roztahanych na série jednoduše bývá. ()

Folky

Vládne tomu dějová linka Ghoula a easter eggy, zatímco linka člena bratrstva a hlavní hrdinky nepůsobí moc poutavě, ale i tak zůstává dobrá zábava, i když spíš jen na zabití pár večerů. ()

feryk

První čtyři epizody dobré, potom se to bohužel zvrtne v to, co jsem tušil, romantická zápletka na tři strany a parodie na sebe sama. Střih mi také nesedl a přijde mi, že bylo natočeno mnohem více materiálu. Pro skalní přiznivce F1 a F2 to moc není, protože skoro chybí ten černý a nekorektní humor.. respektive je ho tam jako šafránu, tak jeden vtípek na díl(nekorektní vůbec) a to je pro Fallout kurevsky málo. Ale možná se dnes za černý humor považuje kde co. Násilí tak akorát, atmosféra i kulisy také dobré, ale pro lidi nepolíbené herní serií bych klidně dva díly přidal a různé detaily více vysvětlil. Seriál je spíše pro fanoušky Falloutu 4, takže takový roztomilý humor. V druhé polovině už cpali sociální témata dost násilně a třeba ten přiteplený člen bratrstva by tam nikdy nemohl být. Spousta nelogických situací a lore trochu ujíždí.. ale na druhou stranu je to seriál podle hry a předělávky her dopadají tragicky, takže celkem spokojenost... Do druhé serie bych přidal enklávu, supermutanty, více černého humoru a nějaké náznaky mimozemš´tanů. :) ()

Seriálový Fallout má datum premiéry

Seriálový Fallout má datum premiéry

25.10.2023

Seriálová nabídka streamovací služby od Amazonu se brzy rozroste po Pánovi prstenů o další slavnou značku. Už příští duben totiž na Prime Video dorazí adaptace kultovní herní série Fallout od… (viac)