Pohlreichův souboj restaurací

Reality-TV
Česko, 2023, 50 min

Účinkujú:

Zdeněk Pohlreich (moderátor), Martin Molnár

Zdeněk Pohlreich hledá nejlepší tuzemskou restauraci! V prvním dílu ho diváci svým doporučením poslali za tradiční českou kuchyní. Projde Zdeňkovým zátěžovým testem lépe strakonická restaurace U Jiskrů, nebo kutnohorská Na Pašince? V druhém dílu ho diváci svým doporučením poslali za italskou kuchyní. Projde Zdeňkovým zátěžovým testem lépe pražská restaurace Dejvická34 nebo hornojirčanská Di Nuovo? Ve třetím dílu ho diváci svým doporučením poslali za moderní českou kuchyní. Projde Zdeňkovým zátěžovým testem lépe strakonická restaurace Sůl a Řepa nebo olomoucká Long Story Short? Ve čtvrtém dílu ho diváci svým doporučením poslali za americkou kuchyní. Projde Zdeňkovým zátěžovým testem lépe pražská restaurace Dock House nebo poděbradská Obora? V pátém dílu ho diváci svým doporučením poslali za asijskou kuchyní. Projde Zdeňkovým zátěžovým testem lépe pražský Dům u Dvou cibulí nebo Dian? V šestém dílu ho diváci svým doporučením poslali za zážitkovou kuchyní. Projde Zdeňkovým zátěžovým testem lépe pražská restaurace Salabka nebo táborský Mace? Kdo si vybojuje postup do dalšího kola? ... Ze základních kol postoupilo šest restaurací, jenže v napínavém semifinále se mohou utkat pouze čtyři. Které z nich se tedy nakonec postaví čelem náročnému semifinálovému úkolu – postavit během 24 hodin v prázdném prostoru restauraci, uvést ji do provozu a naservírovat večeři hostům? ... Do finále se probojovaly přes náročné zkoušky dvě restaurace. Utkají se v napínavém souboji přímo v jámě lvové – v kuchyni Zdeňka Pohlreicha. Kdo uvaří lepší finálové menu a v souboji restaurací zvítězí? (TV Nova)

Krt.Ek

Líbil se mi design finální epizody, oproti standardizovaným (koncept show vypadal takto: 1) vaření ve vlastní zaplněné restauraci, 2) skrytá návštěva, 3) vaření v Pohlreichově restauraci pro gastronomické VIPky) základním kolům (celkem šest: tradiční česká kuchyně, italská kuchyně, moderní česká kuchyně, americká kuchyně, asijská kuchyně, zážitková kuchyně) a semifinále (obohacujícím show o prvek simulace založení nové restaurace) produkce konečně věnovala dostatek prostoru servírovanému menu a jeho promyšlení, díky čemuž se nakonec přeci jen vyjevil obrovitánský kulinářský talent soutěžní dvojice šéfkuchařů, Petra Kunce (Salabka) a Petra Heneše (Long Story Short). Proto taky tyhle show vznikají, no ne? Abychom mohli obdivovat vysokou gastronomii! Nepochybuji, že talentem a umem oplývali i kuchaři, kteří se do finále neprobojovali, jen to v překotném dění předešlých epizod nešlo rozpoznat, záběr show byl v začátku nastaven možná až příliš technicistně (kupř. jak rychlý je servis, jak si časově zorganizovat přípravu jídel apod.) na úkor zprostředkovaní chutí dané restaurace. I tak ale inspiraci nalézám (a hlavně za to ta třetí hvězdička + že jsem s touhle reality reality show pravidelně trávil středeční večery), Olomouc (Long Story Short) nemám tak daleko, inu, kdoví, kam mě můj mlsný jazýček zavede (a co mi má věčně prázdná peněženka povolí)... 55 % ()

castor

„Pane, chcete oblohu? Tak se podívejte z okna!“ – „Dopadlo to tak, že jsem to omylem dal do jiného hrníčku.“ – „Váš kuchař bydlí ve Slaným a navrchu těch těstovin zpívá Petr Spálený." – „Omáčky vaříte, nebo práškujete?“ – „Tohle je odvaz, kamaráde. Suchý jak cesta, smrdí to jak kapr vyloučenej ze sestavy a do toho sůl." Sarkastický sekáč Zdenda je definitivně pryč, tohle je prkenné, utahané a bohužel umělé. ()

cheyene

Pohlreich jako moderátor gastronomických pořadů má stále co nabídnout. Na Ano, šéfe! to sice nemá, avšak tento svůj počin už Zdeněk nepřekoná. Buďme tedy rádi, že nám alespoň představuje restaurace, v nichž to šlape, které jsou špičkami ve svých oborech a zde se snaží ze sebe vydat to nejlepší, aby vyhrály. ()

Crocuta

Některé epizody a podniky mne zaujaly více (italské, americké), jiné méně, soutěžící typu "zážitkového" restauratéra, komandujícího své "gájs" a pomlouvajícího konkurenci mne příliš nenadchli. A plky "tajné agentky", která není spokojena s "welcomingem" (česky uvítáním - to by ale neznělo tak "cool", omg!) mne nejen nezajímají, ale spíš serou. Nervy drásající souboje s časem vyvolají snad jen útrpné pousmání a jednotlivé díly byly většinou sestříhány tak, že bylo už dlouho před koncem jasné, pro koho se hlavní arbitr rozhodne a koho odbyde cenou útěchy v podobě nějaké té lichotky na závěr. Ale jako reklama na IKEU a MAKRO dobrý a jsem si jist, že zdejší kulinářské experty a gurmety z velkoměst, brněnské fanoušky Komety zvláště, tento pořad vskutku "baví a zajímá". ()

Marze

Jde o opačný pohled než světová válka proti blafům, kde se Zdeněk Pohlreich snažil vysvětlit restauratérům, že nejde o vaření na úrovni. Je dobre ze se Zdenek  pustil do dalsiho projektu. Shledl jsem dostupne 1. a 7.dil. Informacne je to opet bohate, jak ma fungovat prvoligova restaurace. Neni zde tedy tolik hlasek Zdenka jako obvykle. Spolehat na stesti v loterii je opravdu vlastnost looseru. ()

honajz

Tak jasně, ani Nova, která Primě Pohlreicha přetáhla (asi Zdeněk zase nemá peníze), nemá peníze jako zahraniční produkce Gordona Ramseyho, a tak se vše nahrazuje zběsilým střihem, kdy vlastně nemám z toho podstatného nic. Vůbec nevidím, jak ti lidé vaří, ani co přesně vaří, musí to být prostě divoký souboj s časem za každou cenu, i kdyby v reálu měli kuchaři poněkud volnější režim. Vlastně mi tu vadí i Pohlreich samotný včetně jeho hlášek, protože je už vyčpělý, působí jako parodie sebe sama. A výběr restaurací opět pro hohe menschen, osobně bych ocenil něco obyčejnějšího jako třeba Letná v Kladně nebo brněnské Charlie´s Square, poděbradských Pár soust, v Praze teď již zavřená Nola nebo V čase... Nejsou to meníčkárny, jak tady poněkud neslušně uráží jiný uživatel běžné restaurace (a srdečně mu přeju, aby mu časem šel plat natolik dolů, že bude muset do těch meníčkáren chodit), přesto vaří velmi dobře a za slušné ceny a nečekají na bohatou klientelu. ()

6thSun

Velmi slušná pohlreichovina. Výhrady směřují k sestřihu, kde otravují opakující se předěly a ukázky momentů, které jsme viděli před několika málo minutami. ()

slunicko2

Ano, šéfe to není. 1)  Svou osvětovou roli splnil Zdeněk Pohlreich na jedničku ve svém seriálu Ano, šéfe. Zde už nepůsobí ani jako mentor pro lidové masy, ani jako bavič. Rovněž personál už není příliš zábavný - chybí mi hvězdná pěchota se svou namyšleností, hloupostí a ignorancí (soutěžící svůj obor znají velmi dobře a jsou v něm očividně výborní), takže už se není moc smát čemu ani komu._____ 2)  Jistě bude pořad zajímavý pro lidi z oboru a zkušené konzumenty sofistikované kuchyně. To já ovšem nejsem, a tak jsem se u obrazovky lehce nudil._____ 3)  Vlastně se to neliší od jiných podobných pořadů s vařečkou. Nic proti, ale to už není pro mne._____ 4)  Píši po zhlédnutí prvního dílu._____ 5)  Výstižný koment: kujon**. ()

William_

V posledních letech mě neuvěřitelně *pardon my French* SEROU pořady, kde je neustále vaření na čas, jakoby si vyhladovělí žebráci nemohli pár minut počkat na jídlo. Koncept tvářící se originálně, avšak je to jen další podprůměrná nuda, která Vám snad krom doporučení pár dobrých podniků (které si stejně můžete vyhledat sami na internetu) vůbec nic nepřinese. ()

filmmovier

Fantastická jídla (minimálně vizuálně), výborná kamera, skvělý výběr podniků (každý týden dostávám skvělé tipy, některé restaurace určitě navštívím), glosující Zdéňa je sázka na jistotu, celý pořad je akční a dravý a já si ho ohromně užívám. Kvalitní svižná zábava, které vlastně není moc co vytknout. Výtečný a navíc i užitečný koncept. Jedna z nejlepších letošních novinek našich televizí. 85 %. ()

fabecc1222

Vlastně takový Ano, šéfe! naruby. Jenže ono koukat na to, jak je všechno dobrý a vlastně bezchybný není taková zábava jako koukat se, jak se borci topí v gastro bahně a pálí jeden smažák za druhým a snaží se otrávit své hosty. Ne, že by tenhle pořad byl špatný, pro restaruace bude sloužit jako dobrá reklama, jídla jsou tu vesměs krásná a určitě i velmi dobrá, servis bezchybný, jen asi prostě chceme toho hláškujícího Zdendu, kterýmu budou vypadávat oči z důlků při pohledu na tragické jídeláky. ()

jefff

Ano šéfe to není. Zdeněk už nemá ten drajv jako dříve, ale je to i formátem, který mu moc prostoru vlastně nedává a jeho role je spíš ambasadorská než že by nějak hýbal děním. Ale jinak je to to nejlepší co Pohlreich zaštítil od doby Ano šéfe. ()

netahlo

"Jedeme, guys! Chop chop!" Kdyz jsem toho uchyla slysel poprvy, nekdy tusim v 6. dile, bylo mi jasny, ze o vitezi teto podivnosti je rozhodnuto. A pochopitelne jsem se nespletl. To jsou ti moderni progresivni kuchtici ze zkusenostmi ze zahranici, ty ma Zdenek rad. Zdendu strasne rad posloucham v podcastech, protoze mi kolikrat mluvi z duse. Ale tohle byl jasnej kalkul. Cilovka? Burani z malomest, kteri se nechteji smirit se svym spolecenskym statusem, a tak si jednou za rok zajedou na ten fine dining, protoze to se prece musi. Svuj oblibeny smazak si daji zase za tyden, ale Instagram si zada svy! ()

DocBrown

Totalne zabite Novou (opet jako MasterChef), hrozne natoceno a priserne sestrihano. Pohlreich uz to nezachrani, je tu ve stinu no-name hostu a zoufale snahy vytvorit nejake napeti a jakoby sportovni souboj. Fakt me nezajima co si objednava nejaka koza s prostrelenym rtem. Me zajima to jidlo a o tom se clovek moc nedozvi. A co nejhorsi, cele to na me pusobi jako reklama na ty podniky a jine produkty. ()

ac3r

To by bylo aby se tady místní burani, co jedli maximálně v místní meničkárně v těch svých vidlakovech zase nevyblili.... Jediný co mi trochu vadí, tak mi přijde, že Pohlreich je nějak špatně ozvučen. Jinak luxusní tipy na restaurace, které se chystám co nejdříve navštívit. Koncept, který je fajn, baví mě a zajímá. ()

mira007

Pohlreichův přestup na Novu sice neznamenal nic originálního v kulinářských soutěžích a celkově ten koncept je méně zajímavější než jiné gastrosoutěže, ale to nic nemění na tom, že je to solidní podívaná pro zrovna hladovějící nebo ty co hledají inspiraci, protože jestli tento pořad mi něco dal, tak hrdost, že tady v republice máme fakt šikovný lidi. ()

kujon

Je to celé takové divoké - prkenné, umělé, rádoby profesionální za každou cenu (resp. snaží se to o to), nepochopitelně příliš rychle sestříhané (test jedné hospody proběhne v kratším čase než reklama, což se dle mého k tomuhle pořadu nehodí), má to v pozadí dramatický/veselý/různorodý hudební podkres - proč u show tohohle druhu?, vyumělkované. Pohlreich v tom působí jako nealko pivo - pořád je to dejme tomu on, ale chybí mu 90% vtipu, nadsázky, sarkasmu a sprostoty. Je to zkrátka úplný opak Ano, šéfe!, který diváci chtějí - nějakou zapadnou špeluňku kdesi v prdeli, kuchyňské amatéry, zmar, dno, nadávky, prozření, obrat a (mnohdy) happyend. A to zase bohužel nedostali, nechápu že to tvůrcům stále (po těch x méně či vůbec úspěšných následnovnících Ano, šéfe!) nedošlo. ()