Právnička je vtažena do mezinárodního spiknutí poté, co je obviněna z vraždy, kterou nespáchala. Její jediná šance na přežití spočívá v odhalení tajemství starého německého letadla z druhé světové války, které bylo objeveno na největším islandském ledovci. (FunDinDung)

pornogrind

Film natočenej na motivy knižního bestselleru kterej jsem sice nečetl ale věřím, že bude určitě působivější než tohle filmový zpracování. Film je na můj vkus zbytečně dlouhej a ačkoliv má celkem zajímavej námět akce je pomálu a není to ani tak napínavý jak bych si představoval. Konec jasně naznačil, že můžeme očekávat pokračování. Lepší 2hvězdy. ()

*CARNIFEX*

Výborný námet! Pútavý, od úvodu prakticky dostatočne záhadný, čo je vlastne aj jeho hlavnou doménou. Lenže tie idiotsko, primitívne vsuvky mu dosť extrémnym spôsobom podrážajú nohy, no a potom sa nemôže nikto čudovať, že je z toho takýto priemerno, podpriemerný paškvil. Je to fakt škoda, lebo toto spraviť inak, trošku s väčšou dávkou logiky, mohla to byť pecka. ()

Omnibus

Na Islandu, tam to žije, z ledu smrdí historie.“ Tak já se celý film jak debil hrabu v ledovci, těším se na záhadnou mumii císaře Napoleona nebo co, funím při vykopávání letadla... a vyhrabu... pociąg ukryty gdzieś w dupie polskiej a starého Ádu jednou nohou v hrobě a druhou v ponorce. Divně ujetá konspirace z bestselleru, zde pohříchu bez šťávy i bez celeru. OKÉNKO OMNIBUSU: [][] Co mají na Islandu co my ne? Ϡ Kočky domácí o velikosti telete. Uf. Jak velké tam asi mají myši? Ϡ Přerostlé nevrlé mrože, kteří střílí cizí agenty jak polární lišky a puškou na králíky sestřelují vojenská dopravní letadla. Ϡ Průměrného režiséra Óskar Thór Axelsson s hlavou zamrzlou v ledu. Ϡ Spoustu horkých pramenů, tedy lázně pro veřejnost zdarma. Do těch jsme bohužel strčili jen nos, nohy už jsem nestihl. [][] Axelssonovo Ég man Þig zaujalo, ale tenhle výlet na Island nic moc. Korunu tomu dala velvyslankyně USA. Nekompetentní, nejistá, ustrašená a celkově rozumu mdlého, asi aby s ní kdejaký prošedivělý papundeklový panák ze CIA mohl dobře orat. ()

Vavča

Roztomilé akční béčko, kde to sice značně skřípe, i když je tady sypatický mistr Mormont (Iain Glein), tentokrát jako hlavoun CIA, co pase pokladu nacistů na Islandu. Místní právnička Kristin (Vivian Ólafsdóttir) má nádhernou kočku (to není eufemismus, ta Norka, nebo Sibiřka, prakticky zabírá křeslo), sama je taky kočka. Nemá s životem problém, nebýt bratra, co najde na ledovci německý Junkers 52. Od té chvíle po ní jdou, a musí přijít záhadě na kloub. Bohužel film má příliš cringe a béčkových momentů, naštěstí se to po první půlce zlepší. Věřím, že kniha je zajímavá, závěr slibuje pokračování, nebránil bych se. Charaktery jsou sympatické a když někdo udělá pořádný scénář, tak příběh hledání vlaku s pokladem v Polsku může být pecka. Viděno v prosinci 2023. ()

Arsenal83

Operácia Napoleon nie je spojená s útokom na parížsku Invalidovňu, kde leží slávny cisár, skôr s malou eko agitkou, keďže staré lietadlo sa v zemi ľadu objaví len preto, lebo globálne otepľovanie. Ale to je len také malé woke poškadlenie, pretože sa tu objavia aj také neuveriteľné veci, ktoré napríklad v slobodnom americkom svete už len ťažko vo filme uvidíte - zlá černoška! Inak priemerná kriminálka s troškou humoru aj úsmevom, kde si ale na konci po dvoch hodinách poviete: a to bolo všetko? Nechali si totiž dejový materiál pre potenciálne pokračovanie. ()

Marze

Rychle zapomenutelny islandsko-nemecky konspiracni devadesatiminutovy thriller zabaleny do 112 minutoveho baleni. Jako filmy ve dve rano na verejne televizi. Kluse Bourne, Bond, Reacher... ()

Trevor

Potom ako sa Katrin dozvie o objave havarovaného nemeckého lietadla z druhej svetovej vojny na islandskom ľadovci obdrží od svojho brata zúfalý telefonát, ktorý najprv berie ako jeden z jeho vtipov. Keď však do jej bytu vnikne cudzinec a zabije jej priateľa zisťuje že sa začína boj nielen o jej život ale aj život brata...možno keby to bolo trošku kratšie a v niektorých momentoch menej prekombinované hodnotil by som ešte vyššie, pravdepodobne film na motívy jednej z tak obľúbených severských detektívok. ()

alchac odpad!

Netuším, zda nekorunovaným mistrem světa v dělání debila ze svého publika je autor předlohy, či zda se mu pouze na knize „kreativně“ vyřádil „scénárista“, ovšem vzhledem k tomu, že již po nějakých deseti minutách sledování tohoto nemastně neslaného eintopfu ryzí tvůrčí impotence jsem si připadal jak datel stachanovec po šichtě (pročež napříště asi budu jako jednotu patologické demence používat jeden Napoleon) a jediné, po čem jsem toužil, bylo zítra ráno vstát a opařit kompletní tvůrčí štáb čajem, to ani zjišťovat nehodlám. Doufám, že když už je na konci tak nehezky nab(l)ito na pokračování, dají si Lara s Indym a Old Larderhandem hned nějak zkraje ve Šlonsku hlt kvalitní místní metylovice a ty další dvě hodiny budou jen prázdným čuměním na černou obrazovku, do které si každý s IQ vyšším než dva zvadlé listy špenátu jistě domyslí daleko zajímavější, smysluplnější a napínavější příběh. ()

dannyyy

Příjemná dobrodružná oddechovka, od které jsem ale asi očekával něco více. Dle konce filmu to má našlápnuto na pokračování a určitě se podívám také. ()

Daiker

No nic moc.... Zápletka a Trailer nalákal.... Zpracování filmu je ale dost odbyté a film mě nudil a vůbec mě nezajímalo jak to dopadne. Celkem jsem ani během filmu nechápal o co tam v tom letadle šlo, ikdyž nějaké vysvětlení nám předhodili (čekal jsem něco jiného)... Hlavní zabiják byl idiot a vraždil o sto šest... Ta jako že drsnačka (černoška), která měla mít asi cool hlášky, byla spíš parodie na všemožné záporacké postavy.... Je to škoda, od seveřanů jsem zvyklý na mrazivé thrillery, ale tento film k nim nepatří... ()

Mamlas

Začalo to až příliš nadějně na to, aby to vydrželo dlouho. Hezká a chytrá hlavní hrdinka, zajímavý a napínavý příběh. Brzy už to ale nebylo tak zajímavé a napínavé a i na hlavní hrdince bylo poznat, že bez makeupu už nic moc a že není chytrá, ale blbá a moc toho nepředvede. Držel to asi jen ten příběh, který byl zajímavý v kombinaci s prostředím. To ostatní bylo takové trochu kýčovité a laciné, závěrečná pointa a ukončení pak slaboučké a plané. ➡️ 47% ()

Heywood

Po dlouhé době něco, co bylo reálně kruté a možné. Protože lidé s posedlou chamtivostí se nikdy nezastaví a před ničím. A lidský život pro ně nemá smysl. Stopáž mohla být mírně kratší, reakce ambassadorky byla podělaná a to tihle lidé až tak nebývají (je za nimi ochrana i tým), námět, že (SPOILER !!) nacisté chtěli vyměnit zlato za ochranu Hitlera se může zdát být směšný, ale není. "Vůdce" byl pro ně Bohem. Co je méně uvěřitelné, že by dohoda měla posvěcení vlády USA, co je hodně uvěřitelné je, že i generálové kradou, když mají pocit, že jim to může projít. Konec války byl obdobím, kdy se ztrácelo, mizelo, nalézalo a okrádalo. Za tohle vše a ty nádherné hory 70% a uznávám, že hlavní hrdinka byla nic moc a její parťák ještě horší. Možná proto byl příběh uvěřitelnější. Bude dvojka? Tak jen aby to nebyli Lovci pokladů, tedy nový N.Cage, který už všem vypálil rybník... (PS. Nepůjdou tvůrci před soud? Udělat z černošské herečky vražedkyni.. už aby začaly protesty a pálení aut a domů...) ()

rigby

Nejdříve tak trochu thriller, který se změní v klasický dobrodružný film jak vystřižený ze zlaté osmdesátkové éry. Občas se děj trochu zadrhne, ale jinak jede od začátku do konce naplno zcela v americkém stylu. Navíc podpořen zajímavým tématem. Nicméně se stále jedná o průměrnou jednohubku, ke které se po skončení není třeba vracet a rychle se vytratí z hlavy. Trochu jsem litoval nevyužitého potenciálu islandských exteriérů, určitě by to zvedlo hodnocení o další hvězdičku. ()

Kushina

Takový více realistický a taktéž více nudný Indiana Jones bez Indiho :D Jako všechno to dávalo smysl, ale prostě... Více méně to bylo jen kooperování CIA a americké vlády bez podovlení na území jiného státu. 55% ()

Chicharron

Severský akčňák, kterém ale něco chybí. Nabízí se srovnání s podbobně koncipovaným snímkem Whiteout, který má ovšem větší drajv. Tady mi vadila poněkud přepálená stopáž, pár hluchých míst a taky možná nepříliš sympatičtí herci. A závěr, který smrdí druhým dílem, mi docela vyrazil dech.. ()