Los Angeles 1996 - policajt John Spartan (Sylvester Stallone), nazývaný Demolátor, v súboji s napoly geniálnym, napoly šialeným zločincom Simonom Phoenixom (Wesley Snipes) spôsobí nešťastnou náhodou smrť dvadsiatich rukojemníkov v troskách explodujúceho domu. Trest je vykonaný hibernáciou - zmrazením na desiatky rokov. Pre Phoenixa za jeho zločin, pre Spartana za neúmyselné zabitie... San Angeles 2032 - dokonalé mesto, plné harmónie, mieru a bezpečnej telepatickej lásky. Len kdesi v podzemí živorí skupina "zlých" ľudí, veriacich v slobodný život. Keď zločinec ako Phoenix počas konania o podmienečnom prepustení (čisto formálnom) ujde do tejto nenásilnej oázy mieru, polícii nezostáva nič iné, než priviesť k životu i Spartana, aby zachránil celé mesto. (TV Markíza)

Falko

Vacsinou to byva u reziserov tak, ze zacinaju v menej znamych serialoch az kym sa vypracuju na ackovych reziserov. V pripade rezisera tohto filmu Marca Brambilly to bolo presne naopak, jeho debut Demolition Man mal pomerne velky uspech vdaka humoru vo filme, avsak jeho dalsie filmy bud nikto nevidel, alebo je to vsetko len nejaky priemer alebo podpriemer. Nastastie to neplatilo pre Sandru Bullock, pre ktoru bol tento film len odrazovym mostikom pre este väcsi uspech. Aj teraz po tolkych rokoch od premiery sa stale dokazem pobavit na tomto filme, hlavne na skvelych dialogoch, tvorcovia sa fakt snazili aj co sa tyka futuristickej vypravy. Inac pacila sa mi tu pripomienka akejsi Schwarzeneggerovej kniznize, nazvanej podla byvaleho prezidenta A. Schwarzeneggera. Sice to Arnie dotiahol len po guvernatora, ale predsa je to miesto v politike, o ktorej sa nikomu v case natacania tohto filmu ani len nezdalo, ze by sa tam Arnie predsa len dostal, takze celkom slusna predpoved :-) _________ Sylvester Stallone - (John Spartan) +++ Wesley Snipes - (Simon Phoenix) +++ Sandra Bullock - (Lenina Huxley) +++ Nigel Hawthorne - (Dr. Raymond Cocteau) +++ Benjamin Bratt - (Alfredo Garcia) +++ Bob Gunton - (Policajný šéf George Earle) +++ Denis Leary - (Edgar Friendly) +++ Produkcia: Joel Silver +++ ()

castor

Společnost je mírumilovná a plná porozumění, šestnáct let nedošlo k žádné nepřirozené smrti, navrch neví, jak s takovými živly nakládat. Protože se jich před lety zbavila. Jedním z nich byl superzločinec Simon Phoenix, který v Los Angeles léta páně 1996 držel v hořící budově nevinné rukojmí. Na straně zákona stál naopak jistý seržant Spartan, jehož praktiky částečně mohly za smrt civilistů. Oba jsou odsouzení k mnohaleté hibernaci. Jeden za krvavé zločiny, druhý za omyl v odhadu situace. San Angeles 2032. Sterilně blažení lidé, žádný alkohol, koření nebo tabák. Fyzický kontakt je zakázaný, za vulgarismy se platí. No, a tamti dva se vrací na scénu. Výsledkem je rychlý mišmaš, ve kterém si užijeme solidní výpravu a dekorace, řadu kaskadérských kousků, efektů a slušných gagů. Jenže oproti jinému Slyovi to na mě celé tak dobře nefungovalo. Zvlášť po letech už to prostě tak nechutná (což o řadě jiných jeho filmů říct nemůžu). Stallone tradičně fajn, odbarvený Snipes poměrně působivý. Ocenit i dnes naopak můžeme otočení toho, co vesměs z filmů o budoucnosti známe. Temné barvy jsou tentokrát „rájem“ na Zemi. Všichni se usmívají, ale zároveň i tak trochu nudí. Stejně jako divák. ()

ClintEastwood

Co byste mi řekl na to, kdybych vás nazvala primitivní zkamenělinou, symbolizující dobu úpadku, na kterou už jsme díky bohu zapomněli? - Nevím... děkuju? Luxusně zábavný sci-fi trhák. Pohled do budoucnosti, kde se bude mluvit jenom slušně, nebude žádné násilí a zbraně uvidíme pouze v muzeu. Zajímavý nápad, tuny odkazů na starší filmy, nadčasové kulervoucí hlášky, řada výborných akčních scén a zdařilý vizuál. Hrát zde místo (jinak skvělého) Wesleyho Snipese např. Rutger Hauer či Dolph Lundgren, měl by Demolition Man i skvělou osmdesátkovou příchuť a já bych byl spokojen na maximum. Ale nevadí. Sly tradičně válí a Sandra Bullock je roztomile naivní, v tom dobrém slova smyslu. Dnes již klasika 90. let a v dnešní trošku impotentní době, snímek, který stoupá rok od roku na ceně. ()

MM_Ramone

Nie. Nepáčilo sa mi to. Mám rád sci-fi filmy, ale s týmto som nebol moc spokojný. Sylvester Stallone bol dobrý. Tam je to v poriadku. Avšak Wesley Snipes v zápornej úlohe to bola úplná herecká katastrofa. Vôbec to nezvládol. Prehrával až strach. Vlastne ako vždy. Je to namyslený babrák. No a frigidná Sandra Bullocková tomu tiež moc nepridala. Mohol to byť dobrý film, ale chcelo by to ku Stallonemu iných hercov. ** ()

Dan9K

Výborná akční vize rádoby utopie okořeněná dosti často povedeným humorem a charismatickými hlavními postavami. Jednoznačně můj nejoblíbenější film Stelouna. Mimochodem neustále čekám, kdy se konečně potvrdí předpověď o americkém prezidentovi... ()

Wacoslav1

John Spartan! Tak tebe sem poslali, aby si mi připálil prdýlku? Tak už je to tady právě se má pomatená a mnohoznačná CSFD alter ego verze slavně propracovala ke komentáři s pořadovým číslem 3000! Když jsem nedávno uvažoval který film poctím touto výsadou a náhodou jsem z údivem shledal, že nemám okomentovanou tuhle starou klasiku, tak to byla jasná volba. Každopádně tenhle film je dokonalou ukázkou toho jak dát dohromady kompetentní mix akce a humoru a ještě to šmrncnout scífkem Steloun a Snipesák se nahánějí v úžasné budoucnosti, bez násilí, cíg, chlastu, šoustání a sprostých slov (uff do takový budoucnosti bych se teda nechtěl probudit) a přitom demolují všechno kolem sebe a ještě při tom cedí přes zuby neskutečný hlášky. Tyhle poctivý oldscholový kousky budu prostě milovat navěky a v tý další tisícovce komentářů si určitě zase s chutí rád zapíčuju, jak už to dneska nefunguje a nedělá se to jako dřív, ale já už se asi nepředělám. Takže buď dobrý Wocasoslave1? Buďte v prdeli!!! 90% ()

petero

V dobe zhliadnutia som čakal od toho niečo peckové ako Terminátor a bol som horko sklamaný. Každým ďalším zhliadnutím však film získal čaro, tým aký je uvoľnený podobne ako Sly a Sandra tu má pekný zadoček a blonďák Wesley je jedným z najcoolovejších záporákov. „Schwarzeneggerove prezidentské knižnice?“ =) ()

pepo

velmi dobrá akčná komédia s veľkou koncentráciou originálnych gagov(vidz.mušličky) a slušných akčných scén.stallone je výborný ale snipes ešte lepší ()

Xmilden

Nechápu odkud se vynořil režisér Marco Brambilla, ale natočil nejlepší Stallonovku 90. let. Celým filmem se linou parádní hlášky a těch narážek, ve kterých si Stallone dělá srandu sám ze sebe nebo z Arnolda je opravdu požehnaně. Tady se to opravdu všechno sešlo přesně tak jak mělo. Je s podivem že o 6 let starší Arnoldovo sci-fíčko Running Man vypadá oproti tomuhle hrozně špatně. Aby toho pomrkávání nebylo málo dostal zde menší roli bezbolestný Jesse Ventura. Nejlepší dialog ve filmu : - Be well. -Be fucked. 85% ()

sepp

I kdyz vetsina lidi povazuje Demolition Mana za prumernou podivanou, pro me je to skvely mix akce a humoru - 3 morske muslicky a hlaska "Bud v pr****!" jsou nezapomenutelne. A Sandra Bullock jako vzdy pusobi roztomilym, zde schvalne pubertalne pripitomelym dojmem :) ()

Divočák

Šílenec chytá šílence. Ne Cliffhanger, ale Demolition Man je pro mě filmem, který Stallonemu v roce 1993 znovu nastartoval jeho uvadající kariéru. Je to sice především akční nářez, ale jeho hlavním lákadlem jsou bezesporu dvě hláškující akční legendy postavené proti sobě, přičemž Snipes (ve své druhé nejlepší roli po Bladeovi) Slye v mnoha scénách až ostudně zastiňuje (jak se mu to stalo například i u pozdějších Nájemných vrahů s další vycházející akční hvězdou Antoniem Banderasem). Hned úvodní přesunutí starých pardálů do mírumilovné budoucnosti vytváří půdu pro vznik spousty komických situací, ze kterých Snipes i Sly neuvěřitelně těží a perfektně hláškují na všechny strany. Když si k tomu přičtete sexy Sandru Bullock ve své nejlepší roli, nestárnoucí efekty, tři mořské mušle a Schwarzeneggerovu knihovnu, vyjde vám z toho jasná pětka a jeden z nejlepších akčňáků všech dob. Díky, ty praštěná, zasraná, zkurvená, pojebaná bedno...tím končím s mušlema. ()

Phobia

Povedená akční sci-fi se slušnou porcí komedie. Z akčních filmů a komedií už jsem sice tak nějak vyrostla, žádný z herců navíc nepatří mezi mé oblíbence a přece jsem se u "Demolition Mana" dobře pobavila a zasmála nejen jako šestnáctileté děcko, ale i jako dospělá, cynická bytost. Pravda, poprvé to bylo o něco lepší:-). 71% ()

lesumir

Akcni komedie mam rad a Demolition man se radi asi mezi 20 nejlepsich. Sly je jako vzdy dost brutalni a Wesley jako zaporak zajimavy, spise jsem fandim jemu, ty xichty co predvadel jsou nezapomenutelne. Ale abych jen nechvalil, filmu nechybi ani trapnejsi sceny a teatralnost. Ale stale velice povedeny snimek ve svem zanru. ()

Ampi

Ještě, že nežiji v San Angeles 2032 to by za sledovaní tohoto filmu bych dostal pokutu minimálně 200 morálních kreditů. Zase bych se možná kouknul do Schwarzeneggerový knihovny. Možná bych toho i tak litoval po zbytek svého života žit v takové společnosti.I když taková Sandra Bullock vůbec nevypadala špatně. ()

cheyene

Zábavná sci - fi podívaná, dobré hlášky nejen W. Snipese ( např. o policistech ) : )), malým nedostatkem je, že když Stalloneho na začátku filmu zmrazují má jinak otevřená ústa, než když ho rozmrazují. ()

Hrabka

Film je nadupaný hláškami W.Snipese až po okraj. Začátek je vážně solidní a spojení akčňáku a komedie zde funguje dobře. Postupně se ale tempo vytratí a já mám problémy to dokoukat. Snipes a Bullock jsou super. 65% ()

Jamal

Napůl sice blbina, ale když to neberete všechno na 100% vážně, tak je z toho skvělá podívaná. Nezapomenutelné tři mušličky, Schwarzenegrova knihovna a virtuální milování. Jen doufám, že v budoucnu nebude pouze Pizza Hut jako jediná restaurace. (: ()

juta

Docela překvapení. Rozhodně Stallone ani Snipes neztrácejí tempo, baví vás jejich vzájemné souboje, je to svižné a rychle vám film uteče. Navíc si myslím, že z některých zdejších věcí se inspirovali vizionáři, kteří si díky tomu namastili kapsu. Třeba zdejší tablet měl sice tlustý rámeček, ale dal bych za to ruku do ohně, že se Jobs tímhle dost inspiroval. :P ()

Stallone chystá pokračování Demolition Mana

Stallone chystá pokračování Demolition Mana

09.05.2020

Herec Sylvester Stallone má poměrně ikonickou kariéru, specificky jeho série Rocky a Rambo zůstávají dodnes naprostými kulty. Z čeho se ale kult na papíře nikdy stát neměl, a přesto film zaznamenal… (viac)

Rodriguezovo „město bez hříchu“

Rodriguezovo „město bez hříchu“

21.02.2009

A Sin City 2 se opět odkládá. Šéfové produkční společnosti Dimension Films totiž oznámili, že Robert Rodriguez pro ně natočí sci-fi thriller Nerverackers. A bude se muset do natáčení pustit co… (viac)