Los Angeles 1996 - policajt John Spartan (Sylvester Stallone), nazývaný Demolátor, v súboji s napoly geniálnym, napoly šialeným zločincom Simonom Phoenixom (Wesley Snipes) spôsobí nešťastnou náhodou smrť dvadsiatich rukojemníkov v troskách explodujúceho domu. Trest je vykonaný hibernáciou - zmrazením na desiatky rokov. Pre Phoenixa za jeho zločin, pre Spartana za neúmyselné zabitie... San Angeles 2032 - dokonalé mesto, plné harmónie, mieru a bezpečnej telepatickej lásky. Len kdesi v podzemí živorí skupina "zlých" ľudí, veriacich v slobodný život. Keď zločinec ako Phoenix počas konania o podmienečnom prepustení (čisto formálnom) ujde do tejto nenásilnej oázy mieru, polícii nezostáva nič iné, než priviesť k životu i Spartana, aby zachránil celé mesto. (TV Markíza)

Ivoshek

Musím to přehodnotit. Věci, které mi přišly tehdy trapné a přehnané, jsou dneska už běžně realita. Bohužel. Ten film není blbej. Ten film je vizionářskej. ()

Deschain

pre mňa veľmi zábavný film, Stallone sa mi tam páčil, Snipes bol správny šialenec a scéna s okom alebo hlášky o mušliach...to sa navždy vryje do pamäti:) ()

eraserhead666

Tehdy ta Slyova hvězda ještě svítila jasně. Akční náklep zabalený do antiutopického pozadí. Tehdy před dvaceti lety v kině mi ta jména ještě tak moc neříkala, ale všimli jste si jmen některých postav (Lenina Huxley, Cocteau)? Pořád si pamatuji na ten den, kdy jsem navštívil kino a poprvé v životě spatřil Sandru Bullock, že by se snad tehdy zrodil můj kozačkový fetiš? Obecně je to jízda, je tu (dobrá) akce, hodně působivý humor, výprava je velmi slušná a záporák stojí za to, i když si myslím, že to v jeho případě nejen Snipes, ale i scénář trochu přeháněli, některé jeho projevy mě trochu iritují. Ale jo, je to zážitek. ()

SOLOM.

Tak to já jsem si tuhle scifi-akční komedii (tak jsem to viděl já) docela užil. Tvrďák Sly se probudí do světa, ve kterém bych teda já nikdy nechtěl žít a ani se mu moc nedivím, že ho to dost sralo. Přestože forma nabízeného sexu může být zajímavá, tak klasika je klasika. Některé situace sice zaváněly trapností, ale na druhou stranu jsem se zase pobavil – viz Phoenixovo chování a jeho bitky. Wesley Snipes to však zvládnul celkem s přehledem. Obě hlavní postavy se mi hodně líbily, protože se s nikým a ničím nesraly a tak to má být!!! ()

Ilicka

Občas hodně vtipné + občas hodně akční--> dohromady poměrně nespecifikovatelný film, který se mi líbil, sem tam probleskl nějaký super nápad=) ()

ARI50

Už jsem zmiňoval že budoucnost nemusím a málo kdy se mi ve filmu líbí. Wesley je pro mě nepředvidatelný herec a nikdy nevím co čekat no ale tady stojí jako pořádný maník a Sylvester má co na práci a ne jenom s maníkem ale i ze životem který se mu nelíbí ale dokáže ho změnit v zábavu. Mušle na wc. ()

Necrotongue

Tak, a zase jsem u svých filmových návratů. John Spartan naprosto hladce obhájil původní čtyři hvězdičky, klidně bych přidal i pátou, ale vadila mi hudba u akčních scén, ostatně i vizuál u nich nezapřel svůj věk a dohromady to na mě působilo dost rušivě. Vadily mi i Phoenixovy monology, které mi připomínaly záporáky z telenovel (tam to ale vždy doplňoval upřený pohled do kamery), ale tím mé připomínky končí. Sly Stallone se se Sandrou Bullock výborně dplňoval, zprudka se hláškovalo, mohl jsem zavzpomínat na tehdejší rivalitu mezi akčními svalovci, tvůrci navíc dokázali vytvořit takovou zdegenerovanou lidskou společnost, jaká je dnes běžně k vidění. I dnes není policie vycvičena na boj s krutým násilím, jen ti násilníci nevylézají z mrazících boxů, ale připlouvají na pofiderních plavidlech. P. S. Pořád nemůžu přijít na to, jak fungovaly ty tři mušličky... ()

Bauer

Tak tohle je super svižnej akční film.Sylvester Stallone a Wesley Snipes jsou jako když se pro tyhle role narodili.A navíc tady jsou skvělý hlášky.Film který nenudí. ()

becki_tu

"Máte pokutu jeden kredit za porušení morálního statutu." Do slušného akčního konceptu jsou nenásilně naroubovány úderné hlášky, vtípky a humorné momentky a to celé dohromady nabízí slušnou porci zábavy na dlouhé večery s nestárnoucím drsňákem Slyem, ultrazáporákem Wesley Snipesem a sympatickou policajtkou Sandrou Bullock. 70% ()

matestlust

Totální kultovka v oboru! Snipes je dokonalej, Sandra výborně debilní a Sly klasicky nepřemožitelnej (když zrovna neplete). Tohle je patron všech sci-fi akčních béček. Je zde vše co by mělo v tomto ranku mělo být. ()

duklak2

Akční podívaná na které si někteří opravdu smlsnou. Atmosféra zde hraje velmi důležitou roli. Herecké výkony jsou obdivuhodné. Mě osobně ale ve snímku něco chybělo. Trošku poupravit příběh a hodnotil bych lépe. Škoda, myslím, že film měl větší potenciál, který zůstal částečně nenaplněn. Dle hodnocení vidíme, že je rozporuplné a někteří uživatelé dokonce dávají jen dvě hvězdy, proč? ()

luka4615

Drsný Sylvester Stallone, záporák Wesley Snipes a vize dokonalé společnosti s kvantem absurdních vychytávek. Demolition Man je zkrátka akční film, který s přibývajícími roky zraje jako dobré béčkové víno. Skvělá práce! „We're police officers! We're not trained to handle this kind of violence!“ ()

Sawy

Jedna z nejlepších stallonovek.Zábavně vykreslený svět budoucnosti,Sly ve špičkové formě,dokonale ujetej Wesley Snipes,špičkové hlášky,akce a až překvapivě snesitelná Sandra Bullock,která raději měla zůstat u tohoto typu filmů.Tenhle film snad ani nejde nemít rád. 80 % ()

Richie666

Nevýhodou pro českého diváka je jistá degenerace způsobená neustálým omíláním v TV, nicméně podle mého názoru je Demolition Man ve svém žánru akční sci-fi komedie jedním z nejlepších filmů vůbec. Nehledáte-li v něm zbytečně chyby a máte-li určitý nadhled, budete odměněni věru velmi vysokou dávkou zábavy. A teď si nasadím šukací helmu a budu si užívat sexu :D ()

stub

Asi poslední slušný akční film, který se nestal ani trapným multižánrovým koktejlem (se zacílením na nesmyslně široké publikum), ani rádobyadrenalinovou jízdou stojící na debilních efektech (po kterých za pár let něštěkne ani pes), byť v obou případech úspěšně osciluje na hraně (a snad proto takový úspěch). ()

Stallone chystá pokračování Demolition Mana

Stallone chystá pokračování Demolition Mana

09.05.2020

Herec Sylvester Stallone má poměrně ikonickou kariéru, specificky jeho série Rocky a Rambo zůstávají dodnes naprostými kulty. Z čeho se ale kult na papíře nikdy stát neměl, a přesto film zaznamenal… (viac)

Rodriguezovo „město bez hříchu“

Rodriguezovo „město bez hříchu“

21.02.2009

A Sin City 2 se opět odkládá. Šéfové produkční společnosti Dimension Films totiž oznámili, že Robert Rodriguez pro ně natočí sci-fi thriller Nerverackers. A bude se muset do natáčení pustit co… (viac)