Los Angeles 1996 - policajt John Spartan (Sylvester Stallone), nazývaný Demolátor, v súboji s napoly geniálnym, napoly šialeným zločincom Simonom Phoenixom (Wesley Snipes) spôsobí nešťastnou náhodou smrť dvadsiatich rukojemníkov v troskách explodujúceho domu. Trest je vykonaný hibernáciou - zmrazením na desiatky rokov. Pre Phoenixa za jeho zločin, pre Spartana za neúmyselné zabitie... San Angeles 2032 - dokonalé mesto, plné harmónie, mieru a bezpečnej telepatickej lásky. Len kdesi v podzemí živorí skupina "zlých" ľudí, veriacich v slobodný život. Keď zločinec ako Phoenix počas konania o podmienečnom prepustení (čisto formálnom) ujde do tejto nenásilnej oázy mieru, polícii nezostáva nič iné, než priviesť k životu i Spartana, aby zachránil celé mesto. (TV Markíza)

iXtr3m3

Fantastické sci-fi, ktoré vzniklo čistou náhodou, nakoľko mená režiséra, či hudobného skladateľa mi nič nehovoria, zato ústredné trio Slye, Wesley a Sandra si to dávajú na parádu. Skvelá utopistická budúcnosť, perfektná old-school hi-tech akcia, super hlášky (švadlena, mušličky, ...) jednoducho maximálne podarený film. Inak je to zároveň aj veľmi nedocenený snímok, ktorý robí dobré meno skvelým deväťdesiatkám. Neberie sa ani trochu vážne, takže tá irónia, s ktorou bola spracovaná naša budúcnosť, tá tak rýchlo nestárne. ()

Jezinka

Kdybych to viděla v 90. letech, tak bych tomu dala tak 2*, teď spíš 3*, protože scény s mlácením jsou na můj vkus moc dlouhé, ale za tu vizi si to zaslouží 4* ()

velkyvezir

Minimálně kvůli těm lístkům za sprostá slova plný počet. :-D Tak mě tak napadá, že se to inspirovalo Sexmisí a inspirovalo Poldu. :-D Jo a nejlepší je, jak tam mají MS Teams... ()

Theraphosa

Na druhé shlédnutí není Demolition Man ani zdaleka tak zábavný, jako poprvé. Výhodou byla možnost sledování hereckých výkonů a větší volnost se věnovat podstatě filmu, než jednoduchému ději. K hercům. Wesley Snipes nám málokdy předvede na stříbrném plátně něco takového v kladném slova smyslu. V roli psychopatického vraha a násilníka značně převyšoval všechny ostatní a zdálo se mi, že si svoji roli náramně užíval. Sylvester Stallone se do role určitě hodil. Drsný policista, který nezná hranic ani ve způsobu jednání, mluvy či vytírání zadku. Rozhodně nadprůměr. Sanra Bullock mi připomínala tak trochu panenku Barbie s iq 50, která se celou dobu usmívá a snaží se být vtipná. Ale nezatracuji ji, protože právě tohle se od ní čekalo. Ten, kdo mne ale oslovil nejvíce ať to zní jak chce s přihlédnutím spíše k žánru komedie, než akční film, byl Rob Schneider, který zde cupitá možná 20 minut. Tato krátká doba mne ale přesvědčila o tom, že právě on prostě patří do komediálního žánru a pokud se měl někdo snažit navodit komediálního ducha, byl to on. Jak už jsem psal, o vtip zde není nouze. Jenom to chce překousnout kvantum těch nezdařených. Příběh je poměrně jednoduchý a jeho krédo hovoří celkem jasně- šílenec chytá šílence. Ani zápletka není kdovíjaká a o žádné zachraňování světa zde kupodivu nejde. Nepestrost děje ale dorovnávají speciální efekty a všudypřítomné hrdinství hlavního hrdiny. S postupem času jsem si ale začal všímat detailů, na kterých se v první plovině strašně zakládalo...např. slovní morální status šel při první přestřelce někam a už si na něj nikdo ani nevzpomněl. O občasných proměnách barvy očí mistra Fénixe ani nemluvě...Pro sci-fi fanoušky je ale Demolition Man určïtě zábavnou podívanou. 35% ()

wosho

Zábavný mix žánrů, přesně ušitých na tělo hlavní hvězdě (narozdíl od tragické sračky Stůj, nebo maminka vystřelí), jenž kupodivu narozdíl od většiny svých filmů má důstojného protihráče ve Snipesovi (svého psychopata si přímo užívá). Byť se úvod filmu točí ve smrtelném vážném akčním duchu (což nefunguje na 100%), s přerodem do vzdálenější budoucnosti se film stává mnohem zábavnějším a hlavně vtipnějším. Scénář je plný hlášek, režisér vše efektně natočil, tak že divák si ani neuvědomí jak je film ve skutečnosti pitomej. Škoda jen toho filozofování o hodnotě hamburgů, šokolád a všeho toho konzumního a příjemného, co je San Angeles zakázané-v tom hodnotu svobody nevidím. ()

dopita

„Jeden maniak má chytit druhého“ ucedí John Spartan (Sylvester Stallone) při úvodním lovu Simona Phoenixe (Wesley Snipes ve své nejlepší roli). Ale při zběsilé akci odpraví místo psychopata třicet nevinných rukojmí. „A sakra“. Za trest je zmrazen (ovšem Simon taky) a děj se fofrem přenese do roku 2032. Do světa kde jsou všichni šťastní, kde je pro zpitomělýho policajta největším zločinem sprostý slovo a výraz vražda zmateně hledá ve slovníku. A tihle dva čerstě rozmražení šílenci v tomhle utopickým ráji nadělaj pěknou paseku. Režisér Marco Brambilla nic nevymejšlel, naplnil všechna potřebná klišé, zabalil to do atraktivního hávu, opepřil akcí, zběsilým střihem a spoustou humoru (pěkně se huhňa opřel do Schwarzeneggera... :-)) Sice je to všechno naivní, ale zároveň neskutečně zábavný a řekl bych až odzbrojující. ()

Tydlidáš

Nejlepší film se Sylvesterem Stallonem. Blízká budoucnost je tam vyobrazena snad jedním z nejhorších možných způsobů =) Velice povedené dílo s prvky komedie. Jediné co mě štve je že furt nevim jak se používají ty 3 mušličky =) ()

divak84

nevím, podle mě nadhodnocený film. Stallone není nejlepší postavou, podle mě to byl naopak Wesley Snipes a jeho supr repliky. navíc ten film má nějaká hluchá místa ()

Paity

Je to sice strašné béčko, ale je to překvapivě chytlavé, akční a hlavně sranda. Fakt se dobře pobavíte, kdo se na to podíváte. Sylvester je tady jak komediant, tak drsňák. Což bych řekl mu sedí, když teda nehraje Ramba. Za mě čtyři hvězdulíny. ()

AdamesWWE

[8/10] Demolátor má zaujímavý, orignálny, skvelý príbeh s vynikajúcim hereckým duom Stallonom a Snipesom. 115 minútový film, ktorý sa odohráva v blízkej budúcnosti, nová technika a prídu do neho ľudia z minulého storočia. Fakt veľmi dobrý a geniálny nápad, nudnej časti vo filme niet. Wesley Snipes ako hlavný záporák je skutočne perfketný, vdaka slovenskému dabingu Ladla aj neuveriteľne vtipný, ale nie trápny a zároveň dôveryhodný. Sylvester Stallone v jednej z lepších úloh, s ním som takisto nadmieru spokojný. Musím povedať, že aj vedľajšie postavy sú veľmi zaujímavé, najmä policajný zbor hrajú dosť známy a kvalitný herci, ktorí sa postarajú o pár zábavných scén, takže herecké obsadenie je v Demolátorovi na vysokej úrovni. Milo ma prekvapila aj Sandra Bullock, čakal som že bude viacej otravná a mierne aj nevhodná ale naopak, milo prekvapila svojím výkonom, takže aj s nou som spokojný. Všetko je na vysokej úrovni, kamera, zaujímavá hudba ale celkové spracovanie filmu. Vtipné scény takisto, je ich tu mnoho. Snipes je sám o sebe dosť vtipný svojimi hláškami, o humor tu nieje núdza ani pri Stallonovi ktorý dá niekoľko skvelých scén ako napríklad scénu so záchodom. A poteší aj narážka na Schwarzeneggera. Ak niekto čaká nejakú väčšiu akciu vo filme tak bude sklamaný, pochvaľu má odomňa skvelý akčný úvod a úvodný výbuch. Za zmienku stojí aj skvelá prestrelka v múzeu medzi Snipesom a Slyom. Potom tu už nieje veľa akcie, až v samotnom závere niekoľko vydarených súbojov. Ale nečakal som žiadnu väčšiu akciu takže som spokojný aj v tomto smere. Demolátor určite splnil svoj účel, je to vydarený akčný sci-fi film, na ktorom sa dá veľmi dobre pobaviť. ()

Rapikk

Díky tomuto filmu stále věřím, že se Arnold Schwarzenegger skutečně stane americkým prezidentem. Krásná oddychovka, co mi vždy dokáže zvednout náladu. ()

Corpsegrinder

Klasika, která se zapsala do mýho žebříčku nejlepších akčňáků všech dob. Hlášky jedou jak kráva, Snipes si užívá svou životní roli (ano seru na Bladea) a Silva plete svetry. ()

ti88na

Výborné sci-fi, ktoré ma vždy zaručene pobaví. Budúcnosť a spôsob ako do nej prídu dve fosílie nemá najmenšiu chybu, hlášky sú ultra-vtipné, humor je dobre dávkovaný, pričom akcia nijako nezaostáva. Stallone a Snipes zvládli svoje úlohy na jednotku, pričom Snipesov Phoenixe je šialenec ako sa patrí a závideniahodný záporák. A tiež chcem sakra vedieť, ako sa používajú tie tri mušle :) ()

Stallone chystá pokračování Demolition Mana

Stallone chystá pokračování Demolition Mana

09.05.2020

Herec Sylvester Stallone má poměrně ikonickou kariéru, specificky jeho série Rocky a Rambo zůstávají dodnes naprostými kulty. Z čeho se ale kult na papíře nikdy stát neměl, a přesto film zaznamenal… (viac)

Rodriguezovo „město bez hříchu“

Rodriguezovo „město bez hříchu“

21.02.2009

A Sin City 2 se opět odkládá. Šéfové produkční společnosti Dimension Films totiž oznámili, že Robert Rodriguez pro ně natočí sci-fi thriller Nerverackers. A bude se muset do natáčení pustit co… (viac)