Los Angeles 1996 - policajt John Spartan (Sylvester Stallone), nazývaný Demolátor, v súboji s napoly geniálnym, napoly šialeným zločincom Simonom Phoenixom (Wesley Snipes) spôsobí nešťastnou náhodou smrť dvadsiatich rukojemníkov v troskách explodujúceho domu. Trest je vykonaný hibernáciou - zmrazením na desiatky rokov. Pre Phoenixa za jeho zločin, pre Spartana za neúmyselné zabitie... San Angeles 2032 - dokonalé mesto, plné harmónie, mieru a bezpečnej telepatickej lásky. Len kdesi v podzemí živorí skupina "zlých" ľudí, veriacich v slobodný život. Keď zločinec ako Phoenix počas konania o podmienečnom prepustení (čisto formálnom) ujde do tejto nenásilnej oázy mieru, polícii nezostáva nič iné, než priviesť k životu i Spartana, aby zachránil celé mesto. (TV Markíza)

Maynard.

Vražda, smrt, zabití, vražda, smrt, zabití :o). Tohle je už teď legendární kousek! Asi není člověka, kterej by tohle neviděl a pokud jo, tak to hned koukej napravit. Sly ve svý jedny z životních rolí (po Rockym a Rambovi). O mě je tohle o to víc zajímavější, že se film odehrává v budoucnosti. A na svou dobu je tady ukázáno celkem dost vychytávek. No, rok 2032 už se docela blíží, tak sem zvědavej, esi to bude v Hradci vypadat tak jako v San Angeles 2032.Pár nezapomenutelných hlášek - "A tím končím s mušličkama", Vraťte mě račí zpátky k ledu", "Cože, Schwarzeneggerova knihovna?". Nemám co vytknout, je to hezká vzpomínka, která se nikdy neokouká. Zdravím a pozdravuji :o) ()

herr_carter

"Buďte dobrý"...solidní ptákovina, jejímž některým vizím z budoucnosti se dneska už člověk může tak akorát zasmát.....................moje hodnocení = 6,5 z 10. ()

Sdoom

Klasika 90.let. Možná, že kdybych na tom vyrůstal, díval bych se na to se silnější nostalgií. Takto je to jen příjemná zábavná jednohubka s výbornou ústřední dvojicí Stallone - Snipes a se Sundrou Bullock v jedné z mála rolí, kde mi nevadí. Pěkné 3 hvězdičky. (Blu-ray, orig.) ()

sedm.1

Neskutečná jízda a v podstatě jeden z nejlepších filmů kombinujících akci s humorem. Tato nehorázně zábavná podívaná nemá prakticky vůbec žádné slabiny. I když by se zápletka mohla na první pohled zdát poměrně primitivní a tuctová, tak to zas až tak pravda není, jde totiž o vážně dost nápaditou a v mnoha směrech ojedinělou podívanou, plnou neskutečných, doslova kultovních, scén a hlášek, od prvních minut film nabere neuvěřitelné tempo, pravidelné střídání perfektní, našláplé akce, s dokonale fungujícími fóry snad nikde nefungovali tak skvostně a zábavně jako právě zde, Demolition Man je ovšem velice působivý i po vizuální stránce, což se ve výsledku pak odrazilo i na parádní, uvolněné atmosféře a celkově velmi působivé stylovosti. K vrcholu filmu patří nicméně herecké obsazení, které lze označit bez přehánění za naprosto ultimátní. Stallone zde ukazuje svou jedinečnost, kdy s přehledem zvládá jak polohu superakční ikony, tak nesmírně obdařeného herce komediálním talentem, Snipes tu pak dokonce podle mě odvádí svůj životní výkon a i ta prkenná Sandra Bullock tu docela válí a baví. Tato podívaná je zkrátka vážně asi bezchybná, pro mě je sice nejsilnější, jak už jsem zmiňoval, především v až geniální nápaditosti, ale tady funguje všechno prostě tak výrazně a zábavně, že nemá cenu uvažovat o ničem jiném, než o maximálním hodnocení. ()

Yeosol

Kdysi dávno jsem tento akčňák viděl prvně v televizi, myslím, že to bylo na Nově. Pak hodně dlouho nic a nyní jsem si ho připomněl až nyní na Blu-ray v super kvalitě a původním českým dabingem. Ten musím každopádně hodně pochválit, pro sprosté slovo se nejde daleko a Bohdan Tůma dabující Wesleyho Snipese předvádí skvělý výkon, stejně jako ji tradičně Pavel Soukup v roli Sylvestera. Film má hodně dobře natočenou akci a pochválit musím i zobrazení blízké budoucnosti roku 2032. V souvislosti s ní ve filmu vzniklo i několik komických momentů, když se Sly po probuzení z kryospánku snaží zjišťovat jak vlastně všechno kolem funguje. Film mohu fanouškům akčních filmů 90. let doporučit...je to takový ten druh filmu, který si rád zopakuji i někdy příště. :-) ()

MARTIN*I

Výborný film!! Dvojice Wesley Snipes a Sylvester Stallone vůbec není špatná kombinace a taky tam hrajou dost dobře!! Opravdu výborný scífko (a na rok, kdy se to točilo tak výborný). Ještě k tomu je tenhle film velice vtipný, prostoupený takovým suchým a nenuceným humorem! Velice kultovní záležitost, kterou už jsem viděl taky hodněkrát a kdykoliv si to rád pustím znova... Vy nevíte k čemu slouží mušle?? :-) ()

NICOX

Po každym zhlédnutí se mi to zdá o malinkej kousíček lepší. Psychopatičnost a afektovanost Wesleyho Snipese, coolovost Slye, naivita a roztomilost Sandry Bullock, skvělý hlášky, výborná akce... a fakt, že futuričnost filmu působí (už v dnešní době, která se roku 2032 blíží jen vzdáleně) vtipně, dělá z tohohle snímku víceméně srdeční záležitost. 85 % ()

hudryhudry

Představte si tu krásnou romantickou chvíli... Svíčky házejí mihotavá světélka na potemnělou stěnu a vy sedíte se svojí přítelkyní u vína, chroupete k tomu slané buráky, zamilovaně si spolu cvrdlikáte a pak příde ona vytožená chvíle, na kterou se oba těšíte. Ulehnete se svojí milovanou do lože, provedete řekněme "transfer tělních tekutin" a nakonec si řeknete: "Sakra, to mám ale pěknou babu...". Jenomže nesmíte zapomenout na to, že je rok 2032 a tím pádem jste se právě dopustili nejméně pěti přestupků, přičemž jeden z nich už by se dal kvalifikovat i jako trestný čin. Ve filmu Marca Brambilla žijí lidé v budoucnosti v utopickém režimu, ve kterém je zakázáno jíst nezdravé jídlo, pít alkohol, říkat sprostá slova či i dát jenom prostou pusu. Asi si říkáte, zlatá současnost... Můj názor je stejný, v takovémto světě bych nedokázal žít ani den a radši bych zmizel do kanálů, jako ti svobodomyslnější. A teď si představte tvrďáka a hrubiána, policistu Silvestera Staloneho, jak se on přizpůsobí novému světu, do kterého je povolán, aby chytil uprchlého vraha a trestance Wesleyho Snipese. Z této zajímavé kombinace nápadů vznikl jeden z mých nejoblíbenějších sci-fi akčňáků, díky němuž jsem si také oblíbil Sandru Bullock. Za vizuální podobu a celkovou představu budoucnosti by se podle mě nemuseli stydět tvůrci ani dnes a na rok 1993!! je to doslova úžasný výkon. Ve filmu se snoubí vtip (Schwarzeneggerova knihovna) s akcí a divák se ani chvilku nenudí. Herci předvádějí perfektní výkony, ať již tvrďák Sly řečný "Švadlenka", roztomile přiblblá Sandra či šílený Wesley Snipes. Scénář sice není nejgeniálněší, ale v celku film splňuje svůj úkol na 100% - pobavit a zvednout náladu mi už dokázal nejmíň poosmé. Mimochodem, už někdo ví, jak se používají ty zatracené mušličky? :-) ()

Seti

Demolátor (mimochodem hodně slušnej překlad, bod pro vás kluci ze Slovenska:-) je pro mě srdcová záležitost. Odlehčená záležitost, ve které je Stallone ten správný neandrtálec a Wesley zas správně ironický zabiják, jeden z mých nejoblíbenějších záporáků. Dobrý námět a výborné zpracování. Nějaké chyby, by se určitě našly, ale ty vždycky s chutí přehlídnu a jen si užívám. Tenhle film mě prostě vždycky hooodně baví. Tak buďte dobří. ()

rozbris

Další z mnoha filmů mého mládí, na kterém jsem ještě v době neinternetu vyrůstal. Super herecké výkony a dobrá myšlenka, jak asi může vypadat život v budoucnu. ()

BlackTom

Fajn hlášky ("Len maniak chytí maniaka"), charizmatický protivník (blonďavý Wesley Snipes) a San Angeles s ultramorálkou. Jediné, čo ma štve je otrasná Sandra Bullock, trápny Rob Schneider a úplne nevýrazný Stallone. Inak celkom slušné béčko a dobré súboje. Zaujímalo by ma, ako sa tie mušle používajú :) ()

killjezor

Dodnes jsem nepochopil 3 mušličky, ale pokaždé se kouknu znova. Budoucnost trochu moc přitáhlá za vlasy, ale charaktery jsou zahrány perfektně, plus pohodový humor dělá z téhle scifárny výbornou komedii. ()

Lencha

Film je chvílemi fakt komedie, docela jsem se u něj i zasmála. I dnes mi tenhle film přijde zábavný a vůbec nevadí, že už je o 16 let víc od doby, kdy byl tenhle snímek natočen. Tím chci říct, že film se odehrává v budoucnosti a je vlastně jedno, kdy se na něj podívám, protože nepůsobí zastarale, překonaně. ()

Han22

Rok 1993 nebyl na sci-fi moc bohatý, ale Demolition Man stojí opravdu za to. Na pozadí klasického akčňáku (Stallone vs. Snipes) ukazuje docela slušnou společnost budoucnosti, nechybí různé komediální vložky (pokuta jeden kredit, sex apod...) a akce je velice slušná. ()

bari68

Nabitý akčňák s perfektne vykreslenýma postavami a veľmi zaujímavou, resp.(parodicky-pesimistickou) víziou budúcnosti.Nenudí, dej odsýpa, a keď pominieme typicky Hollywoodský scenár, kde pointy, napínavé scény a záver dokážeme určiť už zo začiatku, tak film v rámci žánru nemá chybu. ()

xaver

Výborná komedie plná perfektních hlášek. Skvělá zábava s vynikajícími hereckými výkony. Sylvester Stallone exceluje. Výborný je i námět, který krásně vykresluje, co se může stát se společností, kde by mělo být vše svázáno nesmyslnými předpisy a pod kontrolou. Je to tak trochu varování pro současníky a následovníky. ()

Wally

Jeden z mých nejoblíbenějších akčních filmů v pubertě...tak jsem si ho skoro 20 let od uvedení opět pustil a bavil jsem se znovu...vtipné, akční, skvělé hlášky které se chytly atd. Jednoduše neztrácí ani po těch letech na kvalitě.... ()

Stallone chystá pokračování Demolition Mana

Stallone chystá pokračování Demolition Mana

09.05.2020

Herec Sylvester Stallone má poměrně ikonickou kariéru, specificky jeho série Rocky a Rambo zůstávají dodnes naprostými kulty. Z čeho se ale kult na papíře nikdy stát neměl, a přesto film zaznamenal… (viac)

Rodriguezovo „město bez hříchu“

Rodriguezovo „město bez hříchu“

21.02.2009

A Sin City 2 se opět odkládá. Šéfové produkční společnosti Dimension Films totiž oznámili, že Robert Rodriguez pro ně natočí sci-fi thriller Nerverackers. A bude se muset do natáčení pustit co… (viac)