Narnia: Lev, šatník a čarodejnica

• Česko Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň (viac)

Podľa série kníh C.S. Lewisa The Chronicles of Narnia Film, v ktorom sa predstaví šesťdesiat rás tvorov, zlá biela čarodejnica, čarovné hovoriace bobry, kentauri, jednorožce, minotauri a štyria mladí hrdinovia, vezme divákov na cestu, akú na filmovom plátne ešte nikdy nezažili. 2. svetová vojna - štyri londýnske deti sú poslané do vidieckeho domu istého profesora, aby tak unikli pred hrôzami vojny. Nájdu tam kúzelný šatník, ktorý vedie do mystickej krajiny Narnia, kde vládne zlá čarodejnica. Musia sa spojiť s obrovským levom Aslanom, kráľom Narnie, aby sa pokúsili vrátiť do Narnie jar, porazili čarodejnicu a vyhrali veľkú bitku medzi dobrom a zlom. Film bude pokračovaním dlhej a legendárnej histórie spoločnosti Disney, ktorá divákom neustále predstavuje nadčasové postavy a príbehy, ktoré si podmaňujú celé generácie divákov na celom svete. (oficiálny text distribútora)

klúčik

Dnes v čase Harry Pottera, Pána prsteňov prišiel tento film , ako nič nové. Je to stálo to isté, aj keď nemôžem vytknúť tvorcom, že sa snažia. Pre mňa len jeden z ďaľších. Ale musím priznať , že moja dnes 12 ročná dcera po zhliadnutí filmu prečítala všetky knihy Narnie. Týmto musím poďakovať tvorcom , že začala čítať knižky a dnes číta mesačne tak 5 -6 kních. Tomu sa moc teším. Ja hodnotím film 55%. ()

Kanibal

Obvykle mě pohádky baví, baví mě i fantasy a mám rád digi triky, ale v Narnii je všechno nějak podivné, nic není vyloženě dobře zpracované a nejsilnější pocit je n-u-d-a! Ty dvě hodiny se zdály být třemi, dětičky, jak už někdo zmiňoval, jsou protivné a i když je cílovou skupinou dětský divák, bude se pravděpodobně i ten nudit. ()

Herráček

Je to průhledný, je to místama příšerně infantilní, je to opravdu pro děti... Ale skvěle se u toho odpočívá, pro kentaury mám zvláštní slabost a malý děti přece věří na pohádky s dobrým koncem. ()

Wally

Nic z čeho by si člověk sedl na zadek....film, který zapadá do průměrnosti. Nemůžu si pomoci, ale žádný z herců (a ty dětští už vůbec) nepředvedl dobrý výkon....všechno bylo takové vyumělkované a po celou dobu jsem tomu filmu prostě nevěřil. Závěrečná bitva je krásná na pohled, ale trvá zatraceně krátko než aby zlepšila dojem z filmu. Prostě průměr... ()

Han22

Fantasy miluju, asi proto že těch opravdových nových fantasy je po čertech málo (a opravdovou fantasy myslím nějaký cizí velkolepý svět plný zlý čarodějů, skřetů, dobrých elfů atd, hrdinných bojovníků atd... no znáte to). Poté co v 80. letech vzniklo nespočet klasik a pár úžasných béček fantasy žánr v 90. letech téměř umřel, aby se s plnou parádou vrátil nesmrtelnou trilogií Pán prstenů. K té se podařilo přiblížit jen málokomu - Harry Potter je už principu moc měkký (kluk s brýlemi a hůlkou prostě není Conan) a navíc rozbředlý v teenagerovských láskách, Eragon je béčko, Zlatý kompas dětský, Terabithia a Faunův labyrint nemají s fantasy nic společného. Jediný film který snese absolutní hodnocení je nádherný Hvězdný prach. Na Narnii jsem byl hodně zvědavý - a bohužel jsem zklamaný. Narnie si neodpustí nešvary 21. století - příběh ukotvený v naší době, dětští hrdinové kterým ty hrdiny prostě nevěřím, rozvláčné tempo. První půlka se vleče, ledová krajina je fajn, ale nic moc se v ní neděje. V extended verzi je to v podstatě hodina a půl o ničem se spoustou mluvících zvířátek a navíc s příšerným Santa Clausem, který se do fantasy vůbec nehodí. Naštěstí poslední hodina zachraňuje co se dá - hrdinové se dostávají do tábora těch hodných, Bílá čarodějka šikuje armádu a dochází k epické finální bitvě plné griffonů, harpyjí, minotaurů, skřetů i kyklopů. Mé fantasy srdéčko zajásalo a za tuhle pasáž bych dal pět hvěziček bez mrknutí. Bohužel zbytek filmu, nevýrazná záporačka a nijaký příběh to sráží celé velice zpět. Dal bych i 4, ale když si vzpomenu na Jestřábí ženu, Legendu, Conana, Willow a další, tak tenhle film jim nesahá ani po kotníky. ()

Billie777

I přes poměrně nízké hodnocení, která tu má, mě tento film bavil. A vzhledem k tomu, že jsem četla i knihu, jsem byla spokojená. Navíc i čtyři hlavní hrdinové jsem si představovala stejně jako v knize. Pěkné čtyři hvězdy. ()

korndaddy

Pohádečka.Sice pěkně udělaná, ale když budu porovnávat s pánem prstenů tak jednodušší, trochu hloupější a bez výraznějšího spádu a finále. ()

iXtr3m3

Áno, je to detské, áno, LOTR je len jeden a je vzdialený svetelné roky, rovnako ako Hobit, ale keby som to mal hodnotiť takto, tak si to nezaslúži viac ako dve hviezdy, natoľko je to od seba naozaj ďaleko. Na druhej strane, je to fantasy, triky úplne v pohode, tie deti sa predsa len dajú zniesť a motív je úžasný. 80% S odstupom času po opätovnom zhliadnutí s desaťročnou dcérkou musím uznať, že na technickom spracovaní to napriek svojmu veku nič nestratilo a zapadlo to fakt neprávom, pretože ten námet je starší ako LoTR či Harry Potter a iné klony a filmári si vybrali len tri knihy zo siedmych, takže sa veľa toho preskočilo. ()

Zagros

Nemohu si pomoct, ale snaha o vytěžení žánru fantasy po úspěchu Pána prstenů z toho úplně sálá. Ve spoustě věcí je vidět minimálně velká inspirace. Nejsem schopný posoudit literární předlohu, kterou jsem nečetl, ale příběh byl docela slabý. Je to zkrátka jednodušší pohádka pro děti. Když se k tomu bude takto přistupovat, je možné se vyvarovat velkého zklamání. Žádná velkolepá a nezapomenutelná sága z toho nikdy nebude, ale jako slušná pohádka to obstojí. Nakonec se dá říct, že i mně se to přes mnoho výhrad vcelku líbilo, do pokračování ale už raději nepůjdu. ()

Loki_Six

"To the glistening eastern sea, I give you Queen Lucy the Valiant. To the great western wood, King Edmund the Just. To the radiant southern sun, Queen Susan the Gentle. And to the clear northern sky, I give you King Peter the Magnificent." ()

cab

Obrovske nadeje a ocekavani ktere jsem vkladal do tohoto megasnimku se po par scenach promenili ve Zklamani roku. Fantazie se promenuje v nudu. Neschopnost zaujmout davam na triko reziserovi. Herci jsou nezajmavy. Takize triky zustavaji jedinym svetlym bodem a i ty obcas pokulhavaji. I kdyz je film urcen pro ty nejmladsi, bojim se, ze i oni budou rozhorceni. 30% za vyhozene penize ()

Eraserhead

Jen by mě zajímalo, kam se poděl ten 180-ti milionový rozpočet. Monumentality Pána prstenů se tu vůbec nedočkáme. Spíš to celé působí jako film pro televizi..... ()

Hopper

Napriek maximálnej snahy z mojej strany mi myš nedovolí dať viac ako 3 hviezdičky. Niečo čo sa zjavne vezie na t.č. tak populárnej fantasy vlne a je pre dospelých pomerne ťažko stráviteľné. O.K. nemusí byť všetko pre nich určené a cieľová skupina tohoto filmu by mohla byť okolo 10. Koniec koncov, deti film žrali, takže až tak zlé to nebude. Z iného, môjho pohľadu je film neuveriteľne naťahaný a prvá polovica by mohla byť výrazne kratšia, tu mi pomohlo len rozdelenie projekcie na dva dni. Neviem podľa akých kritérii vyberali tie 4 decká, ale všetci sú sympatickí ako zubárske kreslo. Digitálne triky ujdú, ale tiež nie sú veľmi presvedčivé. Humor prakticky nenájdete, všetci sa tvária hrozne vážne a hrdinsky. Tilda Swinton je nesympatická až to bolí a Adamson okrem chabých vykrádačiek iných frilmov nič prevratné neponúka. Takže za tri to je asi naozaj OK. ()

Milan25

Pro dětské publikum rozhodně skvělý snímek. Nicméně podle mě to byla poměrně příjemná podívaná i když nejsem buhví jaký fanda fantasy. ()

Teg

Slušně zmáknuté převedení pohádky pro nejmenší. Jinak si ty silné pohledy plné nevyslovených smyslů života nedovedu představit.... Ano, ten Lev ví všechno. ()

Perry-

Nuda, triky podprůměr (hlavně ten CGI lev) a v hlavních rolích děti. To je otřesná kombinace pro můj zrak. Hasta, basta 1* ()

Rssa

Tak to je ostuda, i když očekávaná. Režisér zde evidentně neměl šťstnou ruku při výběrů rolí, ať už jde o dětské představitele, nebo i dospělé. Celkově je film až příliš dlouhý na to jak je nudný. Děj řídký, stupidní dialogy...Jediná hvězdička za některé české lokace ()

Mattel chystá hromadu projektů

Mattel chystá hromadu projektů

27.07.2023

Vzhledem k fenomenálnímu úspěchu Barbie v kinech asi nikoho nepřekvapí, nebo by alespoň v dnešní době nemělo, že už si mateřská společnost Mattel vysnila celou řadu dalších filmů. Ano, jen pár dní… (viac)

Režisérka Barbie chystá Narnii

Režisérka Barbie chystá Narnii

04.07.2023

Tak se zdá, že režisérka Greta Gerwig (Malé ženy) hodlá vyměnit kariérní dráhu oceňované indie filmařky a v budoucnu se natrvalo přesunout ke tvorbě velkých studiových filmů. A vzhledem k tržebním… (viac)

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

09.03.2023

Netflix chystá novou Narnii

Netflix chystá novou Narnii

04.10.2018

Letopisy Narnie už se jednoho filmového zpracování dočkaly v podobě ne příliš úspěšné trilogie. Milovanou fantasy spisovatele C. S. Lewise nicméně nyní čekají nové adaptace, které chystá streamovací… (viac)