Narnia: Lev, šatník a čarodejnica

• Česko Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň (viac)

Podľa série kníh C.S. Lewisa The Chronicles of Narnia Film, v ktorom sa predstaví šesťdesiat rás tvorov, zlá biela čarodejnica, čarovné hovoriace bobry, kentauri, jednorožce, minotauri a štyria mladí hrdinovia, vezme divákov na cestu, akú na filmovom plátne ešte nikdy nezažili. 2. svetová vojna - štyri londýnske deti sú poslané do vidieckeho domu istého profesora, aby tak unikli pred hrôzami vojny. Nájdu tam kúzelný šatník, ktorý vedie do mystickej krajiny Narnia, kde vládne zlá čarodejnica. Musia sa spojiť s obrovským levom Aslanom, kráľom Narnie, aby sa pokúsili vrátiť do Narnie jar, porazili čarodejnicu a vyhrali veľkú bitku medzi dobrom a zlom. Film bude pokračovaním dlhej a legendárnej histórie spoločnosti Disney, ktorá divákom neustále predstavuje nadčasové postavy a príbehy, ktoré si podmaňujú celé generácie divákov na celom svete. (oficiálny text distribútora)

Spock

Nevím, co proti tomu filmu všichni mají. Mě se opravdu líbil. Chápu, že pro dospěláky to může být otrava, ale pro děti to je fantastický zážitek. Pokud film budete brát jako malí caparti, tak si ho zamilujete. Kde jinde než v Narnii si tak dobře pokecáte se zvířaty? ()

Saishi

Po přečtení komentářů a recenzí se mi na Narnii moc nechtělo. Studio kamarád mě odkojilo (výborným!!!) seriálem a všechny díly Narnie mám doma vyskládané na poličce. Takže jsem šla do kina s rozpaky. Ale, proboha, copak už zapomínáte být dětmi? Stačí nepřemýšlet, sedět a nechat se vnést do dvěta Narnie. Ona knížka taky není nijak zázračné literární dílo, ovšem největší kouzlo je to, jak na nás svět Narnie působí. Takže hergot přestaňte datlovat komentáře a sypejte si hrát! ()

Steve_Zissou

Nejak sem nezaregistroval od ceho tam vlastne byli ty decka!? Teoreticky vzato tam byli uplne zbytecne. Jinak triky a scenar na dnesni dobu opravdu velice chudy. Rek bych, ze C.S. Lewis si svuj pribeh predstavoval ponekud jinak nez Andrew Adamson. Nominace za efekty na oscary to je naprosty vysmech. ()

klima777

Dvě hvězdičky jen z úcty k C.S. Lewisovi (jakožto kniha se The Lion, the Witch and the Wardrobe dá snést; jakožto rozhlasová adaptace rovněž; ovšem na filmovém plátně to bylo jen s nejzazším sebezapřením). Drobná, leč bezvýznamná, plus pro Jamese McAvoye a Tildu Swinton; ostatek je odfláknutý až oko Aslanovo slzí. (1,5*). Sbohem a řetěz... ()

KASUGI

Ta malá cerena byla úplně ve vajách a vůbec bych se nedivil, kdyby si v kině při tom trpaslíkovi nekdo úplně zasral takový ten pichlavý, co nejde vyvětrat. ()

Ravi

70% = 3+/5 protože jsem viděl nejdříve 2. film a první je nesrovnatelně lepší, propracovanější a ucelenější. A i když máte pocit, že se tu a tam něco nedovíte, nebo že je něco dost zvláštního, můžete se na Narnii v pohodě kouknout a celkem příjemně se bavit, tím spíš, pokud jste dítětem. ()

Gerret

Po hodně dlouhé době jsem se znovu podíval na první díl Narnie a moc dobře si pamatuji, jak se mi líbil už při prvním zhlédnutí. Nedosahuje takových kvalit jako filmové zpracování Pána prstenů a vůbec bych to s tím nesrovnával, protože Narnie je spíš zaměřená pro mladší publikum diváků. Ale i tak je celkem věrně zfilmovaná podle předlohy a má své vlastní kouzlo. A mě se po této projekci líbila stejně jako tenkrát před lety. Určitě by se našlo něco co by šlo ve filmu zpracovat lépe, ale i tak je to důstojné filmové zpracování. Hodnocení 90%. ()

mkubalikova

Eragon a Narnie - dvě super populární knižní série, které se filmově nepovedly. Je fakt, že Narnie je hodně dětská, ale to jsou první díly Harryho Pottera také a stejně to filmaři zvládli. 60% ()

drackula

Vyslovene ma to neurazilo ale v istých smeroch dosť sklamalo. Neviem to síce presne definovať, ale príbeh mi pripadá veľmi mdlý a nevýrazný. Vizuálne je to síce pekné, na rôzne fantasy postavy je vyslovene pekný pohľad, dokonca aj herci sú sympatický, ale tieto dielčie úspechy žiaľ ako celok nefungujú. Tvárilo sa to vážne a pritom spracovanie bolo skôr rozprávkové. Mám z toho veľmi rozpačité pocity. 65% ()

PollyJean

je to docela hezká pohádka, ale člověk musí vypnout mozek a nepřemýšlet nad tím, co vidí. Pak se snad lépe snese třeba přechod děje, koncentrovaného třičtvrtě filmu víceméně na čtyři osoby a okolí, do ostrého válečného boje plného komparsistů, který chvilku poté náhle naprosto ztratí na významu, když se uprostřed vřavy zjeví postrádaný hrdina. Možná je chyba už v tom, udělat celkem zničehožnic ze čtyř úplně obyčejných a trošku tupých dětí krále říší a bojovníky, velící armádě evidentně zkušenějších a boji přivyklejších pohádkových kreatur. Přece jenom, když Santa Klaus dává osmileté holčičce dýku a ona mu odpovídá, že v případě nouze by asi věděla, jak ji použít, působí to dost divně i v pohádce. ()

Dagoussek

Do krásné fantasy pohádkové říše ve světě mluvících zvířat se dostanete přes starou skříň. Zlá čarodějnice je škaredá jak má být. Král Narnie lev Aslan je až moc moudrý. Hudba pěkná. ()

Nuf

Předlohu neznám a i kdyby, tak se na film budu snažit pohlížet odděleně. Čekal jsem, že se budu nudit nebo mi to přijde dětinské, špatně zahrané a triky slabé. Světe div se, ale já se příjemně bavil. Jistě by se asi daly najít nedokonalosti v tricích, vykreslení postav či (ne)popsání celého světa a zákonitostí Narnie, ale jako příjemná pohádka na odpočinek (po vysilující zkoušce což mě možná taky ovlivnilo) mi to stačilo. *** Za zmínku stojí ještě velmi dobrá hudba. ()

jefff

Odvařený z toho teda nejsem, ale pohádková atmosféra, krásná příroda, i pěkné triky dělají z Narnie příjemnou podívanou pro nenáročné diváky. Myslím si, že pro mladší publikum je film naprosto ideální. Nenadchlo, neurazilo. ()

Hruzi

Od vyššího hodnocení brání pouze hlavní postavy. Jeden kluk hloupý a důvěřivý, druhý namyšlený a hrozně "chytrý", tedy podle filmu vzenešený, jedna holka otravná a druhá...No nechci kritizovat 10-ti letou holku, ale zase musím říct, že byla ze čtyř dětí nejméně otravná. Děj a vše okolo byl zábavný a dobrodružný, takže žádný problém. Myslím, že pro děti velký zážitek, ale pro teen vrstvu už nic moc, třeba narozdíl Harryho Pottera.. ;-) ()

Jello Biafra

Na filme som bol ako 13 ročný krpec v kine a ani vtedy sa mi to nepáčilo a bolo mi hneď jasné že je to podpriemerná rozprávka, ktorá vykráda pána prsťeňov. Ešte k tomu tie detičky sú tak neskutočne otravné že máte chuť ich vyfackovať. Film ma sklamal natoľko že som na pokračovanie, ktoré nasledovalo o dva roky do kina už radšej nešiel. Tento film by som odporúčil tak deťom mladším 10 rokov. ()

fiLLthe3DD

Narnii" jsem poprvé viděl na stříbrném platné v sedmi letech a snímek mne tehdy naprosto uchvátil - nicméně jsem "vyrostl" a očima staršího diváka zkrátka nejsou "Letopisy" to pravé ořechové a škodí jim zejména ono dětinské pojetí, což vzhledem k absenci vysokorozpočtových fantasy vyloženě zamrzí (čest výjimkám jako Sněhurka a Lovec, Warcraft či Král Artuš). Příběh není nejhorší, oceňuji hlavně podobnost mezi mytologií "Narnie" a křesťanským náboženstvím - s postavami je situace horší, jelikož "haranti" coby protagonisté jsou poněkud otravní, mluvící bobři až příliš roztomilí a potenciál "Jadis" coby záporačky nevyužitý (ocenil bych filmové zpracování "Čarodějova synovce" - tam měla prostoru dostatek). Technické zpracování patří k tomu lepšímu - obzvláště kamera a přírodní scenérie, kvalita digitálních efektů pak sice místy poněkud zastarale působí, avšak vizuál jako celek i po letech vypadá krásně a nepůsobí příliš uměle (narozdíl od prequelové trilogie "Star Wars") - pokud tedy nepočítám závěrečnou bitvu, která byla až přespříliš "disneyovsky" vyhlazená (nehledě na nevěrohodně vypadající brnění). Mé hodnocení je ovlivněno nostalgií, vysokými kvalitami produkce a soundtracku, který se řadí k mým nejoblíbenějším, avšak jinak by pro mne sledování v dnešní době bylo spíše utrpení. ()

Mattel chystá hromadu projektů

Mattel chystá hromadu projektů

27.07.2023

Vzhledem k fenomenálnímu úspěchu Barbie v kinech asi nikoho nepřekvapí, nebo by alespoň v dnešní době nemělo, že už si mateřská společnost Mattel vysnila celou řadu dalších filmů. Ano, jen pár dní… (viac)

Režisérka Barbie chystá Narnii

Režisérka Barbie chystá Narnii

04.07.2023

Tak se zdá, že režisérka Greta Gerwig (Malé ženy) hodlá vyměnit kariérní dráhu oceňované indie filmařky a v budoucnu se natrvalo přesunout ke tvorbě velkých studiových filmů. A vzhledem k tržebním… (viac)

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

09.03.2023

Netflix chystá novou Narnii

Netflix chystá novou Narnii

04.10.2018

Letopisy Narnie už se jednoho filmového zpracování dočkaly v podobě ne příliš úspěšné trilogie. Milovanou fantasy spisovatele C. S. Lewise nicméně nyní čekají nové adaptace, které chystá streamovací… (viac)