Infiesto

V chaotické době pandemie pátrají dva detektivové po únoscích mladé ženy a odhalí přitom, že celý případ je součástí ďábelského plánu. (Netflix)

Untentrauer

Neslané, nemastné....Takový polotovar, který má dobrý základ, kterým je příběh - spíš myšlenka příběhu ve které hraje prim pandemie Covidu a fanatická sekta, jejíž členové věří, že musí obětovat lidské oběti, aby zastavili pandemii, kterou považují za počátek konce světa. Ano nezní to špatně. Jenže provedení je velmi tristní až dětinské. Autor jednoduše nedokáže vymyslet kriminální zápletku tak, aby její odhalování a rozplétání působilo profesionálně a pro diváka atraktivně. Příběh nepůsobí tak hlubokým a "temným" dojmem, jakým by mohl. Je zde i jakýsi pokus přiblížit divákovi hlavní dvojici vyšetřovatelů a nastínit jejich osobní problémy - i toto se zde minulo účinkem a nedokázalo to vzbudit sympatie. Film tak obsahuje spousty rozporů a vypomáhá si vyloženě náhodnými odhaleními a prapodivnými kroky vyšetřovatelů. Je to celkem škoda, protože ty herci měli na to zahrát v perfektním temném a sektářském krimi filmu. ()

bozka10

Duo detektívov pátra po ľuďoch unesených záhadným prorokom na pozadí lockdownu spôsobeného vírusovou pandémiou, ktorá v tomto prípade mi prišla ako úplne zbytočný prvok.Krimi thriller na škandinávsky spôsob trochu líznutý mytológiou,ako jednohubka to ušlo.Atmosféra mohla byť hutnejšia,odvážnejšia a konec mi prišiel odfláknutý a príliš jednoduchý. ()

petikacka

Hodně slabý pokus o covidovou detektivku. Divný scénář a připitomnělý děj s jakýmsi, jakože mystery příběhem, který byl, ale úpa debilní a naprosto ne-uvěřitelný...Za mě naprosto plytkých 40% ()

BOURQUE

Vypadá to tak, ako keby tvorcovia použili veľmi začiatočné nápady z prvej série True Detective. Zamiešanie pandémie COVID-19 do filmu v podstate nemá žiadny vplyv na príbeh (nikam ho neposúva). Atmosférou to chce napodobniť príbuzný škandinávsky pocit, to sa mu však darí len čiastočne. Trochu lepšie vedenie príbehu (a absencia COVID-19) a hlbšia spolupráca medzi vyšetrujúcim duo by film mohli posunúť na trochu vyššiu úroveň. Osobné hodnotenie: 66% (**) ()

Hapretor

Ke konci odfláklá, urychlená a nezáživná "detektivka" ... španělé umí na takové téma udělat podstatně hutnější, drsnější a více atmosférický snímek ... ()

DAPDO

Výborná španělská kriminálka o pátrání po únoscích žen v době nouzovýho stavu. Má to slušný tempo, dobrý obsazení a protože jsem v poslední době viděl jenom samý průměrný až podprůměrný filmy, napálím tomu bez problémů čtyři hvězdy, protože mě to bavilo od první do poslední minuty. ()

Daiker

Ani mastné, ani slané.... Čekal jsem tedy víc..... A ještě zase všude ten covid..... Barva celého filmu byla taková hnědá a asi to byl záměr, ale mi to moc nesedlo.... Nevyužitý potenciál důlních šachet.... Prostě průměr ()

waska

Za mě dobrý. Temná atmosféra, trochu se snaží napodobit Purpurové řeky. Hlavní hrdinka sympatická, škoda trochu toho do ztracena dovedeneho konce. ()

rublik05

Komorní, čistě televizní kriminálka, jejíž největší předností je jednoznačně příjemně temná atmosféra. Herci jsou spíše průměrní, nikdo mě nijak zvlášť nezaujal, s příběhem jsem spokojený tak nějak napůl. Zasazení do covidové doby pomáhá utvářet jistou depresivní náladu, nicméně mi přišlo, že se tím zbytečně odváděla pozornost od hlavní dějové linky, která by si zasloužila trochu větší péči, minimálně v oblasti logiky a poutavosti. Hodina a půl vcelku rychle uteče, závěr mi přišel slabší, řemeslná stránka je na poměrně dobré úrovni, televizní formát je však více než zřejmý. Do večerního programu komerční televize takřka ideální záležitost. 5/10. ()

papadoce

Nová španielska kriminálka na pozadí korony, inšpirovaná severským oddelením Q alebo aj americkým Temným prípadom. Priamočiare, nechutné, temné. Pri takýchto prípadoch sú bežné problémy a starosti nás ostatných iba malicherné pičoviny. Ak vie niekto čo je to peklo na zemi, sú to obete týchto zločinov. Trest smrti každému jednému pedofilovi, vrahovi, a zmrdovi čo znásilňuje. Je to kvalitná kriminálka, tak neviem čo sa tu zase jebete s 56tkou. A ako zahral rolu Manuel Poga, paráda, ale fuj. Dvanásť, pätnásť rokov dozadu som si z európskej produkcie išiel jednoznačne Francúzov a Nemcov, ale súčasnosť patrí Poliakom a Španielom, bez debaty. Pridať dvadsaťpäť minút a pritvrdiť v detailoch a mohla z toho byť aj silná káva. Takto je rýdzo na divákovi, aby si predstavil to číre zlo, ale napomáha tomu hudba a šeď z každého záberu. Škoda ale slabého finále, chcelo to mať ďaleko ďaleko väčšie gule a keďže som to očakával a nekonalo sa, hodnotím triezvejšie. Za mňa 65%. ()

Mamlas

Slušná civilní detektivka, trochu pomalá, ale skoro bez zbytečností a ve druhé půlce i napínavá a s nějakou atmosférou. (52%) ()

jprmusic

Dobrej nápad, horšií provedení. Policajt, co chce vypadat jako Mel Gibson, ale nevěříš mu ani dobrý den. A, jak řekl zločinec, nemá na to koule. ()

johnsnow

Podarená krimi. Jasné, má to určité mušky ale podlinka s covidom je fajn, obaja detektívi majú vďaka domu isté osobné problémy. Atmosféra je dobrá, proste tá lokalita toho banského mestečka kde to vďaka filtru pôsobí (ako tu aj jeden užívateľ pomenoval) ako po čerstvom výbuchu nejakej sopky. A má to aj dve krátko za sebou idúce zvraty a hoci ten prvý je ľahko čitateľný, ten druhý mi odjebal dekel. 4* ()

mac000

Tu temnou atmosféru, která je součástí pátrání dvojice detektivů, umějí Španělé výborně navodit, jak potvrdila řada krimi thrillerů "Made in Spain" z posledních let. Tady přidávají ještě možná něco navíc. Mladá Iria del Río je výborná ()

Emílio

Ohraná žánrovka, ale z gauča sa to dá pozrieť. Akurát padoucha som vytušil tak niekde v prvej tretine, čo sa mne nestáva, tak tam asi bude niečo špatne. ()

xxmurphyxx

Dvojica šingálov, ktorí by nenašli ani cecky v striptíz bare chodí z miesta na miesto a hľadá nejakého kokotka z kultu osobnosti, ktorému zajebalo a myslí si, že je Panoramix a preto vo voľnom čase zbiera mladé čaje na obetu niekde v prdeli starej štôlne. Cele to je na smiech, nudné a najväčšie napätie človek prežíva, či sa tie dve ovce bez rúšok nakazia kokotvidom alebo nie. ()

DonBraso

Milé překvapení na poli kriminálek. Španělská jednohubka, která zbytečně vnucuje ten kamerový filtr šedi, ale budiž. Patrání si užijeme po celou dobu, vrah se těžko tipne a na to přijde i nečekané věc ke konci, kterou jsem fakt nečekal. Nevím proč je film rozdělen na dny při Covidu, protože tomu takovou extra váhu moc nedodávají, ač se tak děje, ale větší motiv a vliv to fakt nemá. Poslední scéna úplně zbytečná a dost blbá. Ostatní drží dost dobře, hlavní duo ok a jelikož zas těchto lepších pátracích kousků moc není, přihodíme do kotle. 75% ()