Kráter

Kráter je dobrodružný príbeh mladého Caleba Channinga, ktorý vyrastal v mesačnej banskej kolónii a po smrti svojho otca sa má presťahovať na idylickú, no vzdialenú planétu. Ešte predtým však splní jeho posledné želanie a spolu s troma najlepšími priateľmi, Dylanom, Borneym a Marcusom, ako aj s Addison, ktorá práve prišla zo Zeme, ukradnú rover a vydajú sa na svoje posledné dobrodružstvo - preskúmať tajomný kráter. (Disney+)

Lacike

Celkom v pohode detský film. Veľmi vzdialene tak trochu Roštáci na Mesiaci. Ale problémom je, že tu chýba nejaká hrozba, ktorá by filmu dodávala napätie. Celý čas tá parta detí na výlete len tak nezáväzne blbne a aj ciel cesty sa nakoniec ukáže dosť vlažný a nezaujímavý. Aspoňže sa vydarili detské postavy. Jak obsadením tak charaktermi. Vďaka nim sa to raz dalo prežiť. 5/10. ()

D.Moore

Úplně bezproblémová Disneyho sci-fi podívaná pro děti/teenagery, která si sice například s fyzikálními zákony hlavu příliš neláme, ale o ně tady nejde. Jde o dobrodružství party sympatických mladých lidí, kteří mají společného víc než se může na první pohled zdát, je to fajn a před nějakými dvaceti lety bych z toho byl nadšený. Hlava mi ovšem nebere zdejší uživatele, kteří i na takovém filmu kritizují obsazení, rasovou (ne)vyváženost atd. - probuďte se, proboha, jste trapní a už mi vás ani není líto. ()

Arsenal83

Krásne rasovo vyvážená budúcnosť v roku 2257, len tie triky sú skoro ako z osemdesiatok a správanie postáv ako súčasní frackovia, takže veľký vývoj do budúcna teda nevidím, ak takto má nejako vyzerať. Žiaľ, film neprekročil svoj tieň a hoci hrá všetkými farbami pleti, od tmavej až po najtmavšiu, zabudol že treba indoktrinovať deti aj LGBT propagandou, tu Disney zradil svoje ideály. Marx by nebol spokojný. ()

Marze

Nahled jak muze spolecnost fungovat v budoucnosti. Je to vice vzrusujici, zabavne a nostalgicky emocionalni nez prumerny rodinny film. V deviti letech by se mi to libilo. Tvurci vymysleli svet divu pod povrchem mesice. Ceka se na to pres hodinu. Film nese take hlubsi temata pro dospele o pracovni sile ci environmentalni otazky. V soucasne Americe pry jeji symbol bilou blondynku uz na ulici nepotkate. ()

BMW12

Námět je zajímavý, v pohodě byli i herci a prostředí, jen mi ve filmu chybělo větší napětí, jelikož se tam nic extra nedělo. Nejvíce mě zarazila scéna, kdy byli v nedokončené budově (základně) a všechno tam začali ničit, to absolutně nedávalo smysl, proč tak hezký dům ničí, to je špatný příklad pro děti. ()

M.i.k.e

Měsíční road movie pro náctileté, která by se moc ráda přidala do společnosti takových filmů jako Goonies atd. To se sice úplně nepovedlo a hlavně v první polovině se tohle "dobrodružství" dost vleče, nicméně druhá polovina už je docela v pohodě a jako celek to není ani zdaleka tak hrozné jak by se mohlo zdát ze zdejšího hodnocení. Jen o ten titulní kráter tu vlastně vůbec nejde, takže kdo by snad čekal že v něm bude schované nějaké strašidlo, tak na tenhle film může rovnou v pohodě zapomenout...60% ()

Adramelech odpad!

Netušil jsem, že Měsíc je obýván převážně černochy. Možná film předjímá budoucí řešení migračního problému, kdo ví? Ale i kdyby tam místo nich figurovali zelení mužíčci s tykadly, kvalitě filmu by to asi stejně nepomohlo. Skupinka mladých lidí jede omrknout jeden měsíční kráter. Nejprve sledujeme, jak se vykecávají v autě a potom jak skotačí na povrchu Měsíce, což málem skončí tragicky. No a tak dále. Příběh za nic nestojí a dialogy se většinou nedají poslouchat. Navíc je vše hojně zalité omáčkou sentimentality. ()

dannyyy

Film o kráteru, který se ale začne řešit až po hodině a když už se tam dostanou, tak skupinka dětí přesně vystihla mé slova... "A to je všechno?" ()

BOURQUE

Vizuálne celkom solídne zvládnutý film, herecky a koncepčne je to typická Disney+ movie. Sci-fi, kde potenciál vytvoreného prostredia nie je dostatočne využitá a aj ten scenár (čo a ako stalo, ako sme sa dostali, kde sme, ako vznikla planéta Omega, apod.) má svoje diery. P.S.: Z pohľadu posledného filmu K. P. Alvareza sa jedná o pomerne zaujímavú zmenu. Osobné hodnotenie: 67% (**) ()

Ydrosten

Pozastavovat se nad obsazením není třeba, Je jasné že tam musí být všechno hezky podle pravdy a my všichni víme že 90% planety obývají černoši, k tomu snad nic už říct nejde. Že to nebude "zázrak" bylo jasné už tím kdo to vypotil ale že to bude takový blábol jsem nečekal. Kam se kruci ztratily všichni ti tvůrci kteří umí vymysel komedii na zasmání, dobrodružství kde jste zpocení a akci kde pomalu nedýcháte ? Posledních cca 15 let (spíše déle) tu výrazně chybí někdo kdo by dal filmu nějakou svěží vlnu. Tohle je tak špatný že to opravdu vypadá že Disney koupil nějaký PíSí na generování slov, scénářů a lokací. Nemám tušení jak tohle ohodnotit, protože ten nápad není úplně blbej, má to prostě být dobrodružný a pro děti a že je to jinde než na Zemi může být "+" ale to co vzniklo je prostě hrůza bez myšlenky, bez nápadu, bez záhady a hlavně bez něčeho co by šlo ocenit. Odpad se mi tomu dávat nechce ale ani 1 hvězdu nemám vlastně za co dát. ()

Likan7

Klasický dobrodružný film o partě kámošů, kteří i přes zákaz vyrazí na vandr. Jediná změna oproti jiným filmům tohoto ražení je, že se to celé odehrává na měsíci. Takže minimálně co do triků a prostředí je to zajímavější než les někde za městem. Herecky všechno táhne Mckenna Grace, která se pomalu stává kandidátem na můj žebříček oblíbených hereček. Někde v polovině bych sice čekal nějaký sci-fi prvek, nějakou záhadu nebo twist, ale celé to jede opravdu pouze v těch dětských kolejích. Pro mě to byla trochu škoda, mohli narazit na mimozemskou základu třeba :) Každopádně ale závěr je povedený, emotivní a nechává diváka v celkem dobrém rozpoložení. Jen škoda prostého a vlastně dost nezajímavého příběhu. ()

E lan

Takový normální dětský sci-fi příběh s neskutečně smutným koncem, který to celé táhne o * výše malinký kousíček nad průměr. ()

PeterFLJilek

Z témy sa dalo vyťažiť oveľa viac. Aj dobrodružný aspekt mohol byť akčnejší. V hodnoteniach tohto filmu však opäť nechýba čecháčikovsko-zlováčikovský šovinizmus. Už je to naozaj trápne, že ČSFD ingoruje problém rasizmu a homofóbie na svojom webe. ()

Oxymoron5

Nudná blbost. Děti odjedou, dětem se něco stane, děti se vrátí. Emoce nula. A to jedno užvaněný a ušišlaný děcko bylo více než otravný. ()

cerdax2

Sci-fi pribeh v americkem stylu, kde mozek je prekazkou a niceni cizich veci vrcholem stesti. Cele to vypada, jako by to tvorily deti, pro deti. 35% ()

RobinPM100

V světě budoucnosti už nečekejte party dětí, které jsou buď všichni černé, žluté nebo bílé, od každého bude jeden zástupce, to je parta budoucnosti. I adoptivní rodiče musí být bílý manžel a manželka černoška 😄 Stranou tento hollywoodský patetický pokus o indoktrinaci krás mutli kulti vesmíru a nyní k filmu. Mělo to spoustu hluchejh míst, opuštěná základna mohla bejt o 15 min kratší, ale bylo to solidně natočené a kulisa Měsíce byla cool. Zároveň i trochu depresivní na dětský film, aneb jeden má štěstí a jiný prostě smůlu, to samé v partnerském vztahu, od rasově vyváženého filmu bych čekal i vztahový komunismus, 3/5. ()

Jemes

je smutné, že pro děti dělají takové blbosti, které si z toho nic dobrého neodnesou. Postavy jsou nezajímavé a člověku ani k srdci nepřirostou, protože o nich pomalu nic neví no vlastně jen to, jaký měli rodiče a to jen u třech, protože ti další dva asi žádné nemají. Další nepochopitelná věc je ta, že tam je jen jedna holka u které bych čekal, že to na ní bude stavět, když má za sebou kupu filmů a ukázala už hodně krát, že to na ní stavět může, ale bohužel tady nepochopitelně hraje, až třetí housle. To že tam je rasová vyváženost, tak na to jsem si už asi zvykl, ale opět se ukázalo, že jim je jedno jestli mají nějaký talent nebo charizma a prostě je tam jenom obsadí. Za mě byl nejzábavnější ten Asiat ( sry, že píši Asiat, ale jména si opravdu nepamatuji, protože mi k srdci nepřirostli :D ), který mě připomínal toho prdlouše z nových Krotitelé duchů. ()

izolator

Zápletka filmu by se cucla do 20minut. Škoda, že to tak natahovali. Hloupé děti dokážou ukradnout rover bez povšimnutí, ale na výlet si nevezmou dost kyslíku a pak jím ještě plýtvají. Squatting je začne bavit a sentimentem to končí. Divné, zdlouhavé, nudné. Cílová skupina: lidi bez očí a mozku. ()