Prodej už několik měsíců klesá. Pokud nebude mít Ricky (Jeff Goldblum) co nejrychleji hromadu nových nápadů, nový majitel TVshoppingové stanice ho bez milosti vyhodí. A navíc si s sebou přivedl tu malou nafoukanou kočičku Kate (Kelly Preston), která do všeho strká nos a myslí si, že na univerzitě sežrala všechnu moudrost světa. Při společné cestě na obchodní schůzku se Ricky a Kate náhodně seznámí s podivínem, který si říká G (Eddie Murphy) a oděn pouze v lehký úbor, putuje krajinou, veden svým duchovním posláním. Ricky poutníka nechtěně málem srazí a poté, co za něj zaplatí lékařské ošetření si ho dokonce nastěhuje do svého luxusního domu. Ne že by měl Ricky tak dobré srdce, prostě se snažil udělat dojem na krásnou šéfovu oblíbenkyni Kate. G je od rána do večera v pohodě. Je jakýmsi duchovním guru, vyznávajícím filozofii pozitivní energie a nekonečné dobroty. Umí hypnotizovat, umí poutavě vyprávět, umí lidem vrátit radost ze života, umí... v Rickyho hlavě se zrodí ďábelský plán. Protože nemá co ztratit, udělá z G prodavače ve "svém" skomírajícím teleshoppingu. I když to nejprve vypadá na dokonalou katastrofu a destrukci studia, diváci nakonec šílí nadšením a prodej poprvé po mnoha měsících prudce vzroste. Z G se stane televizní hvězda, která může Rickymu zajistit bohatství a úspěšnou kariéru. Jak dlouho ovšem dokáže duchovní guru prodávat televizní cetky? Tak dlouho, dokud se sobecký Ricky nezmění a nenajde sám sebe. A pochopitelně také lásku krásné Kate. (oficiálny text distribútora)

Ravi

Po shlédnutí tohoto filmu se musíte zlobit na scénáristy, kteří pohřbili originální nápad z prostředí teleshopingu v podání Murphyho a Goldbluma (originální a povedená dvojka) hluboko pod jeho ambice. Komedií bych to nenazval, spíše nepovedené drama. Stačil tragický závěr a méně vtípků. Škoda, velký potenciál jsem v tom viděl. 60% = 3/5 ()

Ironfood

Z mého pohledu v podstatě taková průměrná romantická komedie. Vtipných momentů tady moc není (což je koneckonců u romantických komedií celkem běžná věc), ale dívat se na to dá. A kdyby se vystřihla tak půlhodina někde uprostřed filmu, tak by se člověk skoro ani nenudil. Námět je celkem slibný, ale bohužel se z něj scénáristovi nepodařilo vytěžit nic zajímavého, celé je to takové předvídatelné, nenápadité a prvoplánové. ()

xaver

Kodedie? Drama? Jako satiru a kritiku poměrů, kdy schopný nemá šanci proti neschopnému oblíbenci šéfa (nepřipomíná Vám to něco, nejsme doma?) bych to možná bral, pokud by to mělo jenom o kousíček vyšší úroveň. Tohle je pokus o něco, co nakonec není ani ničím. ()

Paity

Sice je to přitroublé, ale občas se tam najde dobrý gag. Ale s tou svojí láskou ke všem a všemu už mě štval. Jaždopádně scénář nic moc. ()

Petr.Kocfeld

U mě to není tak špatný film.Spíše průměr.Dávám 3 hvězdy.Hlavně za výkon Eddie Murphyho.Tento snímek má své osobité kouzlo.Mně se docela líbí.Svatý muž je komedie na víkend či do deštivého dne.Murphy je zde docela dobrý.Kelly Preston je celkem s Jeffem Goldblumem taky fajn.Tato komedie je však trochu delší a scénář by mohl být trochu lepší.Prostředí města Miami není také špatné a okolí je krásné.Tento snímek pobaví i potěší mladší i starší generaci.Dávám 55 procent a 3 hvězdy tomuto filmu.Hudba a kostýmy jsou pěkné...Vcelku dobrý film.Pro Murphyho trochu atypický snímek.Má své osobité kouzlo. ()

Hanes88

No prostě nic moc, ale taky to neurazí. Eddie tomu určitě přidává aspoň nějakou kvalitu. Nevím jak bych to hodnotil, kdyby tam nehrál právě on. ()

Paldiny

Pravdepodobne najvydarenejší Eddieho príspevok oného desaťročia. Film si plynie svojim tempom a nenásilne vystihuje rozdiely vnútorne vyrovnaného a typicky uponáhľaného sveta. Murphy sa po rokoch opäť našiel v roli aká mu dokonale zapasovala, kladie otázky na zamyslenie a prirodzeným prejavom pôsobí sympaticky. Výborne mu pri tom sekunduje Goldblum v roli teleshopingovej krysy a usmievavá kvetinka Kelly. Treba dodať, že Guru nie je bránicu trhajúcou komédiou, skôr takým reštartom po pracovnom dni s úsmevnými, miestami vážnejšími scénkami a aktuálnym odkazom. ()

Yardie

No, po přečtení uvedených hodnocení jsem se na to nechtěl ani koukat, ale nakonec jsem se rozhodl, že to zkusím. A byl jsem celkem překvapen. Do komedie to má opravdu daleko, spíše bych to nazval takovým rodinným filmem. Je to takový lehký film, je zábavný, ale ne vyložene komedie, kde se "řežete". Uteklo to velice rychle. Prostě příjemný nenáročný film určený k odreagování. Rozhodně se mi to líbilo! Howgh! ()

Pajčus

Mě se duch tohoto filmu líbil velmi - takových filmů není nikdy dost. Na druhou stranu nemám rád filmy, které mají konce, jejichž součástí je dlouhý proslov - toto a pár dalších nudných, kýčovitých a ohraných momentů ubralo mému hodnocení dvě hvězdičky. ()

Kratoc

Totální propadák - ať už z hlediska tržeb nebo kvality snímku. Eddie Murphy se snaží seč může, ale s takovým materiálem, který dostal ve scénaři by neudělal nic ani Mastroianni. ()

Wolvie

Murphyho dno hledejte jinde,i tak ale Svatý muž nenabídne nic jiného než plytkou a nepříliš zábavnou komedii bez skutečně vtipných scén. ()

helloween93

Slabý Herekův film, který by možná lépe fungoval buď jako komedie nebo drama než jako romantická slaďárna, kde je Murphy jen guru sidekick. U Eddieho, který ač nehraje špatně, není vůbec využit jeho potenciál, protože film není vůbec vtipný. Scénáristé se zalekli nějak rozvést Murphyho charakter, takže se o něm divák nic nedozví. Propadák jak hrom a po finanční stránce hotová zkáza. Nenudil jsem se, ale znovu už se na tuhle obhajobu teleshoppingu nepodívám. Zajímalo by mě, co by na G-mana řikala televizní ikona - Horst Fuchs. 2* ()