Prodej už několik měsíců klesá. Pokud nebude mít Ricky (Jeff Goldblum) co nejrychleji hromadu nových nápadů, nový majitel TVshoppingové stanice ho bez milosti vyhodí. A navíc si s sebou přivedl tu malou nafoukanou kočičku Kate (Kelly Preston), která do všeho strká nos a myslí si, že na univerzitě sežrala všechnu moudrost světa. Při společné cestě na obchodní schůzku se Ricky a Kate náhodně seznámí s podivínem, který si říká G (Eddie Murphy) a oděn pouze v lehký úbor, putuje krajinou, veden svým duchovním posláním. Ricky poutníka nechtěně málem srazí a poté, co za něj zaplatí lékařské ošetření si ho dokonce nastěhuje do svého luxusního domu. Ne že by měl Ricky tak dobré srdce, prostě se snažil udělat dojem na krásnou šéfovu oblíbenkyni Kate. G je od rána do večera v pohodě. Je jakýmsi duchovním guru, vyznávajícím filozofii pozitivní energie a nekonečné dobroty. Umí hypnotizovat, umí poutavě vyprávět, umí lidem vrátit radost ze života, umí... v Rickyho hlavě se zrodí ďábelský plán. Protože nemá co ztratit, udělá z G prodavače ve "svém" skomírajícím teleshoppingu. I když to nejprve vypadá na dokonalou katastrofu a destrukci studia, diváci nakonec šílí nadšením a prodej poprvé po mnoha měsících prudce vzroste. Z G se stane televizní hvězda, která může Rickymu zajistit bohatství a úspěšnou kariéru. Jak dlouho ovšem dokáže duchovní guru prodávat televizní cetky? Tak dlouho, dokud se sobecký Ricky nezmění a nenajde sám sebe. A pochopitelně také lásku krásné Kate. (oficiálny text distribútora)

Jamall

Byl jsem překvapen,jak se Eddie Murphy do role položil.Podal povedený výkon,který povznese tenhle film s chaboučkým scénářem aspoň na hranici průměru. ()

Pawouk123

Krom tvorby 80.-tých let se filmům s Eddiem Murphym raději vyhýbám, jen co shlédnu upoutávku. Proto mě příjemně překvapil jeho snad až sympatický výraz v tomto filmu. Nápad a herci dobří, zpracování slabší, řekněme průměr sobotního televizního poledne. ()

DJMaroko

Plny počet hlavně za ten elektro úsměv. Ano není to bůh ví co, ale mě se to vždy líbí. P.S. můžete mě objemout až mě potkáte. ()

Milan

Mám rád Goldbluma, ale toto jednoznačne nie je jeho žáner, mal by pokračovať len v hraní vedcov. Veľmi ma sklamal Eddie Murphy, bol to taký slabý čajový odvar v jeho podaní. Film bol príliš sentimentálny a pôvodne sa mi zdá, že to mala byť komédia. ()

Sublog

Eddie Murphy chtěl asi natočit umělecký film s oscarovými ambicemi a místo toho vzniklo podprůměrné dílko, na které si člověk za týden nebude ani pamatovat. ()

Robynson

Vynikající film pro každého hledajícího. Když začíná člověk svou cestu probuzení, takové věci dokáží pohladit na duši :-) ()

Veldas

Hrozně nedoceněný film. Ono je to trochu pochopitelné vzhledem k tomu, že už je to trochu starší kousek a že tehdy v podstatě předběhl dobu. Hlavně střední pasáž filmu je skvělá a Eddie Murphy v roli "G" taktéž. Spousta důležitých myšlenek a poselství do života.. každý by se měl snažit žít mnohem víc jako "G" a vykašlat se na dnešní materialistickou společnost, která postrádá veškerý smysl. 79% ()

Vante

Eddie Murphy se nechal slyšet že dostal na výběr a to točit ,,Svatého muže,, na slunné Floridě nebo točit zběsilou honičku plnou akcí ,,Křižovatku smrti,, s Jackiem Chanem v ulicích New Yorku. No zvolil pochopitelně pohodlnou a nenáročnou cestu k natáčení které později hořce litoval.Já bych si ho samozřejmě přál vidět v Křižovatce ale co už ...na ,,Svatého muže,, se dá koukat ale je bohužel pruměrný a vzhledem k jeho ambicím dost slabý....i když neurazí je tam pár vtipných momentu ()

Zikfryd

Klasický příběh napraveného člověka (Jeff Goldblum) a s tím spojené nalezení té pravé. A Eddie Murphy jako poutník tomu všemu pomůže. Proč ne, pokud si chci jen odpočinout. A některé scény byly opravdu zábavné. ()

dann7

Zábavný Edie Murphy v pohodovém béčku. Jo, jako oslík ve Shrekovi jistě bavil řádově víc, ale stačilo to. Takže jen lehce přes 50%. I když mě to ničím zvlášť nezaujalo, tak jako pohodová béčková jednohubka to šlo, byť slabší. ()

SNCIS

"Víte, on není zlý, je jen hrozně osamělý, takže když ho potkáte na ulici, obejměte ho a nebo ho rovnou polibte!" - 40%. ()