Ceny české filmové kritiky 2022

všetky plagáty
Publicistický
Česko, 2023, 90 min

Účinkujú:

Tereza Dočkalová (moderátor), Jiří Panzner (moderátor)

Slavnostní vyhlášení třináctého ročníku cen udělovaných českými filmovými publicisty... Přímý přenos z divadla Archa, kde se opět udělují ceny těm nejlepším filmům a jejich tvůrcům za rok 2022. V rámci večera budou předány ceny v několika kategoriích. Hlavním tématem večera bude filmová kritika, její historické proměny, smysl, podoby a postavení na kulturní scéně. Průvodci výjimečného večera bude Tereza Dočkalová a Jiří Panzner. (Česká televize)

Bluntman odpad!

Je mi líto (kecám, není), ale tohle není už vhodné ani pro lidi, kteří mají tendenci se sebepoškozovat. Dá se to aspoň odepsat z daní? ()

castor

Jsem rád, že se kritici (v minulosti) nepo*rali třeba ze Svěráků nebo Hřebejka, když měli nasazený nějaký svůj nový kousek, který prostě nebyl kdovíjaký, a jednoduše neposbíral, co se dalo. V posledních letech kritici volili jiné vítěze, než bych si přál, ale respektuju to. Pořád jde ale o slavnostní ceremoniál, který má i pobavit, ovšem už loni to bylo z moderátorského hlediska peklo, letos jsme v zoufalství klesli ještě možná níž. Komunikace s publikem byla nulová, to bylo nucené sledovat rádoby umělecké figury a situace. Zlaté někdejší duo Plodková a Havelka. Jinak se solidně urodilo na poli televizní tvorby. ()

marhoul

Nebylo to tak zlé. Dočkalová je protivná, což není žádné umění, to umí každý, ale tady se držela zpátky a dala to příjemně, pěkně, lépe než okoukané držky, Jiřího Panznera jsem neznala a taky byl fajn. Nemusí být všude Vašek Kopta nebo Marek, že ne? Co mě ale rozřehtalo na celé kolo, byla kapela a jejich brutální hudební vsuvky. Rozhovory s předávajícími byly většinou  trapné, ale ty jsou trapné většinou vždycky, vadilo mi troubení Titanicu, přestože se na něj příští týden chystám do bijáku ve 4D,  hostesky cajk, z ukázek Il Bueno na mě nedýchlo slovy nic, pokud srovnám s letmou ukázkou z našlapaného Amadea, jsem doma, dále natočit film na jabko a sbírat s ním nominace a ceny, je nepochybně zajímavé, možná se na to mrknu, a zajímavému Arvédovi a všem okolo gratuluji, ostatním oceněným rovněž, filmovým tvůrcům přeji hodně elánu do další práce a z kritiků si zas tolik nedělejte. Kdo se necítí, ať kritiky nečte, v tom má Václav pravdu. Koho posouvají, ať se do nich pouští, důležitý je nakonec stejně divák, čili dělat filmy pro kritiky, nebo jen pro sebe, stejně asi nebude úplně cesta. 😉 Speciální gratulace Michalovi Blaškovi! Skvělý!!! Dělá mi radost. ()

fabecc1222

Nevim, proč se tvůrci stále snaží do těchto pořadů nacpat nějaký slovní humor, když je to viditelně pro všechny zúčastněné utrpení. Nebylo by lepší prostě jen oznámit (vyhlásit) ocenění bez rádoby vtipných vstupů? Uznávám, že scénka s "falešnými kritiky" byla povedená, ale to je tak vše. Člověk je pak rád za to, že vyhrál film, co si to vážně zasloužil, a že se většina mluvících vyhnula nějaké agitce či slovní pohromě (Marhoul mluvící o tom, že kritiku raději nečist, na cenách kritiky) ()

mardun odpad!

Tereza Dočkalová je kokotka na neděli. Čím větší blbec tím větší předpoklady na moderování, alespoň v Česku. ()

Na cenách kritiky zabodovaly Arvéd i BANGER.

Na cenách kritiky zabodovaly Arvéd i BANGER.

04.02.2023

V letošním roce se nominace na Cenu české filmové kritiky za rok 2022 dočkalo celkem sedmnáct filmů. Našli jste mezi nimi nejen snímky promítané v loňském roce v kinech, ale i seriály, minisérie,… (viac)

Nominace na Ceny české filmové kritiky zveřejněny

Nominace na Ceny české filmové kritiky zveřejněny

03.01.2023

V úterý 3. ledna byly zveřejněny nominace pro třináctý ročník Cen české filmové kritiky, jež mají ocenit a upozornit na výrazná díla i filmaře uplynulého roku 2022. Padesát členů Sdružení české… (viac)