Přímý přenos slavnostního vyhlášení osmého ročníku cen udělovaných předními českými filmovými kritiky a publicisty. Ti ocení nejlepší celovečerní hrané i dokumentární filmy roku 2017, ale také herecké výkony nebo mistrovství v různých filmařských profesích. Moderátory večera pořádaného Sdružením českých filmových kritiků budou opět Jana Plodková a Jiří Havelka. Nebude chybět ucelený přehled o dění v české kinematografii v uplynulém roce z pohledu filmových recenzentů a o významných událostech souvisejících s předávajícími nebo filmovou kritikou jako takovou. Předávat ocenění budou jako obvykle přední osobnosti kulturního a společenského života. Výtvarná koncepce večera každoročně podporuje a doplňuje jeho elegantní pojetí. (Česká televize)

Enšpígl

Gratuluji slovenským tvůrcům k vítězství ceny českých kritiků, měli to lehké, protože naši čeští tvůrci se radši věnují prezidentské agitaci, ale možná by bylo lepší se vrátit k natáčení kvalitních filmů, protože drazí přátelé, všichni naši sousedé jsou za rok 2017 ve filmech před námi. Čest vyjímce (Bába z ledu). Jo a příště prosím zkrátit, zbytečně dlouhé, ukecené, zejména politické náražky těsně po výsledku vyrovnaných voleb považuju za extremně hloupé nebo snad máte vážení umělci pocit, že je v naší zemi málo oleje v ohni ? ()

Spiker01

Aneb v Čechách byl loni natočen jen jeden dobrý film a tím je Špína, jež si asi doplním. A po loňských Lvech mi to umístění Masaryka letos přijde zvláštní. ()

claudel

Pět hvězdiček nedávám proto, že by ten večer byl kdovíjak úžasný nebo vtipný, ale proto, že smekám před kritiky, kteří se jednak neposadili na zadek ze Svěráka a Hřebejka, kteří natočili pitomé filmy, takže na ně zkrátka nepřipadla ani jedna nominace, a jednak také proto, že ceny rozdělili rovnoměrně a dle mého soudu spravedlivě. Nedá se říct, že by některý film vyloženě vyčníval ve všech kategoriích, proto je korektní ocenit všechny nejvíc nominované. Já osobně souhlasím s tím, že nejlepší film za rok 2017 je Špína, takže jsem spokojený o to víc. Tak jen doufám, že po Českých lvech nebudu naštvaný, pokud bude Svěrák sbírat ceny včetně scénáře, i když u Po strništi bos se o scénáři ani nedá mluvit. ()

kajas

Český film má za sebou slabý rok, to všichni víme. Svěrák s Hřebejkem a spol si zasloužili trochu plácnout přes prsty a budiž našim kritikům ke cti, že se nenechali ovlivnit jmény a snažili se vybrat ty nejlepší zástupce. Úspěch jsem přála "Bábě z ledu" a svým způsobem i "Špíně". Co se mi nelíbilo (a nelíbí každý rok), jsou rádoby vtipné komentáře na aktuální politickou situaci, a to jak ze strany moderátorů, tak ze strany oceňovaných. Na předávání prestižních cen urážení (i když nepřímé) hlavy státu opravdu nepatří. ()

honajz2

Navyšuji své hodnocení. Že prý Ceny české filmové kritiky byly moc politické? Po letošním Českém lvu se mi to ani nezdá... ()

caba

Oceněni se mají vyjárřit k ceně kterou dostali a né se probírat úspěšností voleb.Je to nedůstojné a moderátoři to měli zastavit. ()