Už brzy se životy skupiny Čechů a Slováků změní a vy budete mít příležitost sledovat jejich cestu v nejdrsnější reality show světa. Proti sobě se postaví dva kmeny složené z těch nejodvážnějších a nejdrsnějších kandidátů. Jejich dobrodružstvím vás bude opět provázet zkušený Ondřej Novotný. Každý ze soutěžících se postaví jedné z největších výzev svého života a bude čelit neúprosným podmínkám. O hladu, v izolaci a bez civilizačních výdobytků. Budou si muset poradit nejen se svými soupeři, džunglí, nedostatkem potravin a fyzicky náročnými úkoly, ale i sami se sebou. Aby přežili, budou nuceni si vlastnoručně postavit bezpečné přístřeší, založit a udržovat oheň a zajistit si potravu. Čeká je vstup do neznáma, kde se může situace nečekaně změnit každou vteřinu. Survivor Česko & Slovensko 2023 bude fyzicky i psychicky náročnější než předchozí ročníky, plný nových výzev a nečekaných zvratů. Podmínky na ostrově v Dominikánské republice budou drsnější. Soutěžící zakusí opravdový život v divočině na vlastní pěst. Přežije ale jen jeden z nich a ten si odnese 2 500 000 Kč. (TV Nova)

dragon94 odpad!

Robinsonův ostrov byl docela fajn. První série Survivora trpěla na naprosto nekonečné soutěže, na čím dál tím zvětšující se počet bodů, jak přes kopírák, ale pořád měla docela čím zaujmout. Ať už to byli občas zajímavé odměny (Punčochář), nebo souboje kapitánů Braňa a Tomáše. Druhou sérii však zabilo, nejen naprosto nesmyslné genderové pravidlo. Předně už casting nepatřil mezi povedené. Za celou hru se našlo opravdu jen pár lidí z těch 24, kteří se pokoušeli alespoň trošku něco hrát. Absence kapitánů tomu taky nijak nepomohla. Bohužel jakékoli pokusy o nějakou hru byly zabity délkou samotné soutěže. Když totiž vypadává pouze jeden hráč ze dvou kmenů za 5 dní, tak se taky může docela dobře stát, že než vyřadíte osobu, kterou chcete vyřadit bude vám to trvat klidně i 20 dní. A nikdo si nechce velkým tahem poštvat proti sobě lidi, se kterými bude muset žít takhle dlouho v táboře, než dostane další šanci jej vyřadit. Bohužel tenhle problém prouhloubil i fakt, že jsme se nedočkali žádného většího promíchání kmenů tak jako tomu bylo v první sérii. Díky čemuž všechno co se domluvilo v prvních dnech platilo až do sloučení, které proběhlo až 55. den. Tou dobou už ale rozdělenost kmenů byla na tolik zásadní, že nikdo ani neměl důvod měnit svoje strany. Občas sice někdo prohlásil, že už se jedná o individuální hru, ale hra nebyla ani na moment individuální. Snad až potom v posledních 4. hráčích. Ale závěrečné hlasování jasně ukázalo, že původní barvy jsou víc, než cokoli jiného. Zaplať pán bůh za tu jedinou hráčku v kmeni rebelů, která nakonec hlasovala, né podle barvy, ale podle toho kdo si to podle ní více zasloužil. Ale abych jen nehanil občas se našel zajímavý moment, ve kterém někdo použil nějakou výhodu a tím trošku zamíchal kartami. Bohužel vždy jen na maximálně jeden večer. Tu soutěž mám rád (originál) a asi se budu dívat i na další sérii, i když s 2x rychlostí, ale tahle série se fakt hodně nepovedla. ()

DonBraso

Robinsonův ostrov první série byla ještě dobrá, ale Survivor alá Turecko production z toho dělá tak natahovanej paskvil s pravidlama vycucanýma, že to fakt ztrácí kvalitu den o dne. Sledoval to hlavně, když tam byl Švanci, pak ta kauza, kdy jednoho pošlou, kvůli ženským jsem tedy ještě v reality show neviděl. Ondřej by nebyl špatnej, ale on prostě když něco chce říct, tak to řekne. Už stačilo pár rozhovorů o jeho fight show a jeho debilních názorech a bohužel zde mu něco leželo s produkcí na hlavě a tak čau. Bohužel další blbost je to rozložit na dva dny a každou středu můžete vynechat pač se tam nic nestane, že by někdo odešel pokud se nezranil a počkat si až na čtvrtek podle TV, kde stejně z toho máte skoro tři hodiny s hodinou reklam. Člověk nemůže čekat divy, když najmeš produkci co to má jako telenovelu, ale to je ono. Originál je rychlejší, má to spád, má to prostě všeho více. Už i ty soutěže jsou pak jen o tom kdo něco někam dřív hodí. Opět na to kouknu někdy ke konci, protože to je tak do června času dost nebo kdy to hodlají ukončit :) V rámci reality show u nás, je to možná ještě něco lepšího, ale stále bída. ()

Lukes15

Spoiler! Zlepšení a nedostatky - Už samotný začátek vypadal dobře a nadějně. Minimálně po technické stránce velké zlepšení oproti první sérii (zkrácení stopáže, střih, titulky,...). Hra samotná měla spád a casting taky nevypadal nejhůř (to se později potvrdilo). Drobné nedostatky sice zůstaly (například to, že při soutěžích nebyla vidět časomíra, neodhalení toho, kdo jak hlasoval (na konci dílu), nebo informace o tom, proč někdo nehraje, nebo co se mu stalo (Vašek, Martin)). To jsou sice jen "kosmetické" maličkosti, které nijak neovlivní hru samotnou, ale jako divák bych je chtěl vidět. Výborné byly i některé zajímavé drobnosti, jako třeba grafická ukázka místa, kde je zakopaná skrytá imunita. To se mi hodně líbilo. Zajímal by mě názor lidí (těch, kteří československý Survivor srovnávají s Americkým a nedokážou se přenést přes ty rozdíly) na díly, ve kterých došlo k výměně hráčů nebo použití skrytých imunit. Ty totiž podle mě měly "americký nádech" a rozhodně to byly skvělé a napínavé díly. Pokud tito lidé neocení ani toto, tak už je to spíše komplex a potřeba hledat to špatné. Finále a spoilery - Víc mi sedí, když se všechno první natočí a až s odstupem času vysílá (jako v Robinsonově Ostrově, nebo americkém Survivoru). Možná ani americká verze finále, kdy se odhlasuje na ostrově, ale hlasy se přečtou až po kompletním odvysílání živě by nebyla špatná. Letos jsem se spoilerům dokázal více vyhýbat, ale bohužel třeba u Švanciho, se tomu asi ani vyhnout nešlo. Určitě by se to dalo ještě nějak lépe pošetřit, aby informace neutíkaly ven 2 týdny před vysíláním v Tv a týden před Voyem. Pochopil  bych spoiler s týdenním předstihem (dívám se na Nově, ne na Voyo - takže by to vlastně ani nebyl spoiler. Toto Nově nebudu vyčítat, protože každý má možnost si Voyo předplatit a když se rozhodnu sledovat v Tv a nechci toho moc vědět dopředu, musím být opatrný.) Co jí ale vyčítat budu je to, že v ukázkách z následujícího dílu jasně dají najevo, kdo získal individuální imunitu. Obzvlášť, když je to už v závěrečné fázi, kdy zbývá 7 lidí... Gender pravidlo... Na začátku jsem byl hodně naštvaný a absolutně to nechápal. Úplně v pořádku je, že jde proti sobě do souboje stejný počet mužů a žen, ale zakázat na kmenové radě psát ženy a říct "dnes musí jít muž" je s prominutím (nebo možná bez prominutí) sr*čka. Sra*ka, na kterou bohužel mají tvůrci právo, protože je v oficiálních pravidlech (takže nic nevyčítám tvůrcům a produkci. Prostě použili to, co použít mohli). Bohužel to pro mě celkově popírá smysl celé hry. Přestože tady casting chválím, tak si myslím, že ten ženský byl o něco slabší. Kvůli tomu vypadávaly ženy tak brzo a nutno říct, že drtivá většina žen (5/6), co vypadly na začátku, měly špatnou, nebo žádnou strategii a vypadly zaslouženě... Zajímalo by mě, jestli by se to samé stalo i s muži, pokud by byli v menšině (což by samozřejmě bylo taky špatně, toto prostě ve hře nemá co dělat.) Souboje - Jako velké zlepšení vnímám to, že bylo více týmových soutěží a ne jen individuální jeden na jednoho jako vloni. Letos to dokázali dobře vyvážit a soutěže nebyly pořád dokola to samé. U soutěží po sloučení se mi hodně líbilo, že často byly "vyřazovačky", kdy se souboj konal v několika kolech, ze kterých vyšli 3 finalisté souboje o imunitu. Obzvlášť po sloučení, kdy je soubojů méně a jsou kratší, je to určitě výživnější, než souboje, které trvají 5 minut a hráči jen stojí a něco drží. Ty byly po sloučení taky, takže to opět bylo skvěle vyvážené). Takže vyváženost, pestrost a zajímavost soubojů taky dobré. Oblíbení hráči: Johanka, Švanci, Martin, Andrea, Pepa. Na Survivoru je nejzajímavější to, že může vyhrát kdokoli a že i nejlepší hráč nemusí vyhrát. To se tady přesně stalo. Podle mého názoru jasná vítězka Johanka, která měla hru téměř od začátku pod kontrolou a postupem času ji zcela ovládala. Na druhou stranu z posledních sedmi mohl vyhrát kdokoli, což taky potvrzuje o dost lepší casting, než v první sérii. Vítěz asi ok, ikdyž jsem to přál jiným. Rozhodně si to i on zasloužil. Podtrženo sečteno jsem spokojený. Jde vidět velké zlepšení oproti první sérii a hlavně je zřejmé, že se nad tím někdo zamyslel a snažili se vyhovět přáním a připomínkám divákům. Na duel jsem si zvykl a (už) ho vnímám pozitivně. Změna soubojů i zkrácení stopáže + další už zmíněné zlepšení a především lepší casting taky super. Ondra Novotný jako moderátor tradičně skvělý a i on dělá Survivor cz/sk lepším. Když neberu drobné nedostatky, které jsem už taky zmiňoval, tak jediná věc, která mi vadí je gender pravidlo, ale na to bohužel tvůrci mají právo. Dám 4*, ikdyž jsem stejně hodnotil i některé americké Survivory, které pořád považuju za lepší a dynamičtější, ale tato série vůbec nebyla špatná a doufám, že se můžeme těšit na další pokračování. () (menej) (viac)

cheyene

Přiznám se, že mě tento formát baví. Neznám originální verzi, tudíž neporovnávám a snad i díky tomu jsem ochoten dát 4*, objektivně bych hodnotil 3*. Oproti loňské sérii byla tato svižnější, bylo tu více záživných kmenových rad, ale na můj vkus příliš odměn na kontakt s kamarády či rodinou. Postrádal jsem tu ukazatele času při soubojích. Účastníci byli letos pro mne méně sympatičtí, neměl jsem vyložené favority, byť se mi líbil Švanci, Andrea, Pítr (Hrdinové) a postupem času Jirka ("Teď to nabíííráá ty sprááávnýýý obrááátkyyy"), Kulhy (Hrdina & Rebel), Johanka a šílený Martin z Prievidze (Rebelové) aneb "To je Sparta! Aru aru aru!". :) Ondřej Novotný je dle mého názoru skvělý moderátor pro tuto šou (show; nedá mi to nevzpomenout na Vl. Menšíka a přibližně citovat: "Dnes je moderní slovo show. Používal je ale už můj dědeček, když už neměl zuby a říkával "Babičko, už šou ty brambory hotový?"). Loni jsem byl za vítěze Vláďu rád, letos je mi vítěz Tomáš celkem ukradený (neměl moje zvláštní sympatie, byly proměnlivé). Co mi též vadí, že Nova přesunula spoustu věcí na Voyo a na svůj web, takže třeba odhalení tajného hlasování už není součástí epizod. Škoda. Budu rád za 3. sérii, avšak stále mají tvůrci na čem pracovat a co zlepšovat. ()

Necrotongue odpad!

I přes své hodnocení začnu klady druhé řady soutěže. Proti předchozí sérii se výrazně zlepšila kvalita zvuku. Tak to byly klady. Aha, ne, ještě jeden. Vlastně jedna. Soutěže Miss jsou pro mě záležitostí absolutně zbytečnou, takže jsem vůbec netušil, kdo je Andrea Bezděková. Když jsem to zjistil, zopakoval jsem svou loňskou chybu, kdy jsem absolutně podcenil Veve. Jak šel čas a snižovala se hmotnost soutěžících, nevycházel jsem z údivu. Andrea Bezděková, která se svým vzhledem stále více podobala učební pomůcce z hodin biologie (ano, té, která v mírném vánku výhružně chřestila v rohu učebny), v soutěžích nejednou překonala i sportovně založené muže. Asi budu muset přehodnotit svůj názor na snímky, v nichž padesátikilová dívenka dělá sekanou ze stokilových goril. Zbytek pořadu byl ovšem podobnou bídou jako loni. Ondřej Novotný na sebe vzal obětavě roli totálního kkta, jednotlivé soutěže byly už zase všechny stejné (čti nudné) a k výtkám z minula musím přidat i jednu novou ale opravdu podstatnou. Genderové pravidlo. Ženy jsou neschopné pipiny, které se bez protekce nikdy neprosadí. Pozor! To není můj názor, to nám tvrdí tvůrci tohoto paskvilu. Pokud bych byl ženskou soutěžící v tomto střevním produktu, po vyhlášení tohoto pravidla bych z důvodu zachování osobní hrdosti odstoupil. Tohle pravidlo splňuje podmínku dva v jednom. Je zároveň stupidní i ponižující. Jo, jo, tohle byl finální hřebíček do rakve téhle bídy. / Poučení: Když to neumíš, jdi od toho. ()

• Technik Martin na ostrově zhubl za 54 dní 16 kilogramů. (TheSlezy)