Fér hra

• USA Fair Play (viac)

Kvůli nečekanému povýšení v nemilosrdném hedgeovém fondu se jim vztah začne rozpadat pod rukama. A v ohrožení nejsou jenom nedávné zásnuby. (Netflix)

Spiker01

Tentokrát se s hodnocením shodnout nedokážu. Neřikám, že jsem z filmu úplně vydřený, ale třeba konec mě opravdu dostal a udržoval mě v napětí po celou dobu kdy drama eskalovalo. Jedná se o film, který Netflix pouze koupil a je na něm cítit, že má poněkud větší ambice, jak je však vidět, tak to lidem spíše nesedlo. Já doporučit mohu, pokud vás trailer zaujme, jinak už teď film takřka zapadl. ()

verbal

Pozor, možná nepatrná přítlačná křídla! Když se ňoumovitě vyprcají dva pohůnci v soukolí nejhoršího světového ekonomického zla – kokotporátního, nyní již pokrytecky překábatěného bolšokapitalismu, je to zpočátku jen ideologicky korektní, byť proti pravidlům, kariéristická idylka gordongekovským úspěchem posedlých otroků. Ale pak se začne povyšovat na vyšší místa za vyšší plat, a je zle. Generální nenažer si z párečku vybere pro postup to méněcennější pohlaví, načež dříve tolik citlivému a chápavému pánovi tvorstva okamžitě klesne volatilita až na šovinistický pytel, což dříve milá a skromná pypka okamžitě shortuje uzavřením pozice na lidožravé feministické barakundě a kokotporátní řiťolizce. Ze slabé ženy, co ani zjevně neví, kdy má periodu, se tak kýženě a přirozeně stává silná svině, zjevně konsenzuální mrd se náhle mění na znásilnění a náš odporný šovinista a ťulpasovitý lízal přes krámy začíná být notně psychotický. Výsledkem je skvěle zahrané, zábavné, uvěřitelné, psychologicky vcelku erudované a překvapivě ne příliš kundostranné dramátko o tom, kam až mohou klesnout dvě morálně zdánlivě vcelku ukotvené mantákovité hrdličky, nejprve idylicky tokající v odporném, hostilním a charakterově degenerativním prostředí plném bezskrupulózních, bezpáteřních, pokryteckých a egoistických pamrdů. Tahle Chloja to na debut domontovala docela kulantně. ()

dO_od

// Solidní, přesto možná až příliš přímočarý vztahový psycho. Od tohoto žánru člověk čeká aspoň pár zvratů se změnou perspektivy, tady se ale po deseti minutách najede na dálnici směr neštěstí a přesně v téhle cílové stanici to i skončí. Celou dobu je přitom křišťálově jasné, kdo je bad guy, a kdo oběť. Herecky vynikající, Wall Street tradičně odporná, ale zbytku chyběla dravost a větší hra s divákem. Nicméně still better love story než Deep Water. 6/10 ()

castor

Nekompromisní svět financí a investic versus mladá láska, jejíž váhu navíc čerstvě pozvedlo zasnoubení. Ve světě, kde se vyplácejí víc než půlmilionové provize za zvládnutý obchod, běží šuškanda, že mladší verze Sama Worthingtona dostane flek portfolio manažera poté, co ten poslední ve vzteku rozsekal kancelář a zmizel. Jenže místo nakonec obsadí sympatické děvče z historické seriálové romance Bridgerton, která s ním (navzdory firemním pravidlům) sdílí jednu postel. Chápavý přítel je samozřejmě šťastný spolu s ní, ovšem zase tak horké to s tou přejícností nebude. Vztahy a zvraty charakterů jsou poměrně uvěřitelné a výživné, stejně tak (ne)uvědomění si, že i ambice mají mít své hranice. Ani jsem nepotřeboval nějaký šokující převrat. Velký chlapský svět, korporátní vyprázdněnost, s ní nervózní atmosféra a dva velmi slušní herci. Nepolíben výše zmíněným seriálem si jméno Phoebe Dynevor zapamatuju. Vlastně nakonec příjemné překvapení a lepší tři hvězdy. ()

Goldbeater

Velmi nadějný rozjezd, trochu pochybné rozuzlení. Rozumím, co tímhle snímkem Chloe Domont říká, ale z provedení jsem byl mírně na rozpacích. Celá ta myšlenka šla podat v náznacích a drobných niterních pohnutkách postav a bylo by to velmi efektivní, místo toho v druhé polovině filmu padla volba na rádoby šokující hnaní chování postav ad absurdum a všechna uvěřitelnost snímku tím u mě dost spadla. Je to škoda, mělo to náběh na velmi solidní drama s několika velmi podnětnými myšlenkami. [Sundance Film Festival 2023] ()

Kothy

Ne moc zajímavý Netflix snímek. Sledujeme vztah dvou mladých burzovních makléřů, kteří spolu pracují. Svůj vztah ale tají. Vše chlape do chvíle, než Emily povýší. Její přítel to nese těžce a začne jejich vztah demolovat. Nemůže to pak skončit jinak, rozchodem... Místy je to celkem drsné až nereálné. Ne nadarmo se vztahy na pracovišti nedoporučují. "Jdeme na striptýz!" ()

Arsenal83

Celkom slušná dráma o tom, či je viac vzťah, láska alebo kariéra a prestíž. So zjavne feministickým pohľadom, kde muž je zas len neprajný zmrdík a tak trochu vlezoprdel, pokiaľ to ide. No a samozrejme, že láska ide bokom, keď muž zistí, že žena je od neho lepšia, šikovnejšia. Takže za to mínus, aj za ten koniec, aj za démonizáciu patriarchátu. Napriek tomu táto dusná hra má čosi do seba, hoci napríklad na lízanie ochechule, ktorá v tom momente začne krvácať, nuž na to som naozaj nebol zvedavý. Ani na žiadosť o ruku chlapa celého ofrskaného menštruačnou tekutinou. ()

dopitak

To poslední co bych chtěl poznat, je, jak to chodí v životě wallstreeťáků. Jediným pozitivem je trochu nahoty v podání pohledné Phoebe Dynevor. Nudný film, v němž všichni mluví jako kreténi a nerozumíte anglicky ani slovo, dialogy jsou ztlumené, a když ze zoufalství přepnete do češtiny, nevydržíte víc než pár vět. Konec filmu jen podtrhuje bezradnost, v níž se celý příběh potácí. Upřímně jsem se styděl, když Alden Ehrenreich začal řádit. ()

Chrustyn

Z počátku vtahující vztahovka a zároveň kritika nenažranců z korporátu, která se časem přetaví v neustále hysterické a přestřelené výjevy, aby skončil naprosto nevýrazně, přestože se tváří děsně důležitě. I přes scénáristické výtky, jeden z těch zajímavějších projektů od Netflixu. ()

Marze

Psychologicky sexualni film v nemz se da napeti krajet o patriarchalnich normach v korporatni kulture a genderove politice, o bazeni po penezich. Nezamenitelne postavy, talentovani herci. Emily (Phoebe Dynevor) a Luke (Alden Ehrenreich) a jejich vyvoj vztahu. A jeden soutezivy hedgeovy fond. Film se ponoruje do takoveho extremu brutalniho dramatu, az se stava hloupym. Podoba se erotickym thrillerum z devadesatych let, ale ma moderni nadech. Film vas asi dostane do spatne nalady, protoze je dost osklivy. Konec byl katarzne uveritelny. ()

jojinecko

...a ako profesionalne deformovany psycholog davam piatu *, za az chirurgicky presne (nevravim ze komplexne dokonale) vykreslenu dynamiku vztahu podobnych "cielovych fetakov" a neistych ludi pod maskou statusu. V niektorych detialoch doslova genialne. Tlieskam .. ()

TheEvilTwin

Luke a Emily jsou dokonalý, zamilovaný pár. Oba pracují jako analytici v investiční firmě a oba jsou až moc ambiciozní. Když se však jednoho dne doslechnou, že Luke bude nejspíš povýšen, oba mají zprvu radost, ale nakonec dostane povýšení Emily a dostáváme se do dramatického kolotoče plného nenávisti, žárlivost, nepřejícnosti a čím víc se blížíme závěru, tím více i fanatismu a psychologického přerodu zprvu milujícího Luka do absolutního psychopata, který neunesl porážku. Vlastně s filmem nemám ani tak velký problém, jak jsem čekal. Vztahy a vzájemný převrat charakterů je zde podán velmi výživně a intenzivně, je to příběh, který je součástí běžného života některých lidí a zde je zkrátka zachycen věrně a autenticky. Přitvrzování s blížícími se titulky je taky solidní a samotný závěr pak sice trochu vyšumí do ztracena, ale hádám, že jsem asi ani nic jiného nečekal. Převratné jistě ne, ale jako ukázka "co je člověk schopen udělat pro kariéru" je film víc než dobře vypovídající. ()

Padme_Anakin

Začátek slibný, rozjelo se to velmi dobře a první půlka šlape parádně, s politováním jsem však nucena konstatovat, že finále a rozuzlení bylo přitažené za vlasy, vyhnané ad absurdum a tím to pro mě ztratilo uvěřitelnost.. Nicméně jedná se o celkem slušnou vztahovku s několika podnětnými myšlenkami.. ()

M.i.k.e

nejsem si sice úplně jistý co měla být hlavní mesidž tohoto snímku, nicméně jako vztahové drama na jedno použití ve kterém hlavní dvojici jebne nedlouho poté co je ona povýšena to celkem funguje. Není to žádný zázrak, který by se nějak vymykal z žánrových kloubů a Alden Ehrenreichovi sem měl celkem problém věřit prakticky cokoliv co tu předváděl, ale jako celek mě Fair Play nijak neurazilo a viděl sem v tomhle ranku spoustu horších filmů...60% ()

Aljak

Začalo to vcelku nevinne, no postupný vývoj absolútne pohltil vzťah Emily a Luka. Avšak keď povýšia Emily namiesto ctižiadostivého Luka, začína sa doslova pekla. Inak, celkovo sa čudujem Emily, že vôbec chcela ďalej ťahať vzťah s niekým, kto jej absolútne nič nedoprial a nehorázne závidel. Správania Luka mi bolo totálne odporné, hoci aj Emily mala zopár zaváhaní - ale pri tom psychickom vypätí sa ani nečudujem. Takých narciskov ako bol Luke fakt nemusím. Čo sa filmu týka, tak atmosféra psychoteroru bola vystihnutá viac než dobre. Ale po dejovej stránke to bolo miestami fakt absurdné, a celkovo skôr priemerné. 3* ()

bourec

Další potvrzení, že pokud film točí ženská, skoro vždy to není ono. Ubrečený, drží se to při zdi. Bez šance zaujmout diváka jako jsem já. Nejsem zklamanej. Lepší sem to nečekal. 40%. ()

Juto

,,Fair Play" je svižný psychosexuálny thriller, ktorý objasňuje temnejšiu stránku finančného sveta a zložitú zložitosť rodovej dynamiky v práci a lásky na pracovisku. Scenáristka/režisérka Chloe Domont zručne vytvorila film, ktorý núti zamyslieť sa. Dej sa odohráva okolo Emily (Phoebe Dynevor), investičnej bankárky, ktorá rýchlo stúpa po firemnom rebríčku vo firme. Keď je povýšená pred Luka (Aldena Ehrenreicha), skúseného mužského kolegu a aj snúbenca, pohltí ho žiarlivosť a odpor. Luke začína podkopávať Emilyinu kariéru, čo vedie k hre na mačku a myš medzi nimi. Ako vzťah eskalujú, Emily musí čeliť svojim ambíciám a čeliť drsnej realite finančného priemyslu. Domont vytvára atmosféru naplnenú napätím a nepokojom, zachytáva svet financií prostredníctvom nádherne natočených scén s chladnou a klinickou estetikou. Herecké výkony Dynevora a Ehrenreicha sú vynikajúce – najmä Dynevorovo stvárnenie Emily, odhodlanej ženy, ktorá si prechádza cez výzvy. Keby film nemal tak divný koniec mohlo to byť dokonalé. 7,5/10 ()

nineweh

Ani erotický, ani thriller, ale jako zobrazení nevyrovnané vztahové dynamiky celkem dobré, plus výborně zahrané (překvapivě i od obvykle zcela prkenného Ehrenreicha). ()