Dívka a moře

Houževnatá mladá Australanka si jde odhodlaně za svým snem a musí překonat velký strach, aby jako nejmladší člověk na světě sama obeplula celou zeměkouli. (Netflix)

Johnny.ARN

Sranda, že som si celkom aj pamätal, ako som jej cestu sledoval. Detaily som si nepamätal, ale nemala počas cesty nejaké vážne problémy. Bola to udalosť, ktorá sa zapísala do dejín a film mal vzniknúť skôr a mohol byť kratší. Na jednej strane netlačíme na pílu, na strane druhej neriešíme zbytočné hovná. Len za tú spomienkovú nostalgiu 3 z 5 ()

lykan9

Na oko velmi líbivé, místy až krásné, ale až na samotný závěr se toho moc v Dívce a moře neděje. Je jasné, že scénáristé toho nemohli už moc vymyslet, když se jedná o životopisný film, ale přesto, že k hlavní protagonistce vzdávám úctu za to, co dokázala, tak na napínavý film to rozhodně nebylo. ()

MichelSmith

16 rokov prvé štetky,chlast tráva nebo nad hlavou cítiš sa ako sfaulovaný futbalista, dement s dušou básnika,hladáš vo veršoch smrtelnosti minulosť budúcnosti,vekom rastieš a vyhasínaš ako romantická metafora objavená časom stratená,vidíš rozmazane ako odborník na telky pri polovičnom 4k,xbox hraješ na záchode,testament píšeš na dcéru,ktorá častejšie nakupovala a do pi... ťa neposlala!Podobne ako naša hrdinka ktorá to tiež už opakovane nezažije tak silno aj keby mala cestu oceánmi každý rok až do pôrodu,ale mala to v sebe ako aj my,ano mali sme nádej v romantiku boli sme básnici,alebo len slabomyselný?!(inšpirované Britny Fox-Angel in my heart)! ()

ondraondra

Příjemný rodinný snímek podle skutečné události, který nenabízí nic moc nového, takže mi v hlavě asi dlouho nezůstane. Hlavní hrdinka je naštěstí natolik charismatická, že dokáže s přehledem utáhnout svou část filmu, ale o vedlejších postavách, které sledují celou situaci z domova, se to samé říct nedá. Klidně tomu dejte šanci, nemá to čím urazit. ()

mira007

Australský film o Australance roku 2011 Jessice Wattson, která jako nejmladší námořník obeplula svět sólo. Sympatický neškodný rodinný film, který má parádní poslední třetinu jako strhující survival a nakonec s pořádnou dávkou emocí. Pro milovníky moře a plachtění zajímavá epizodka z historie mořeplavby. Klobouk dolů, já v šestnácti netrhal rekordy. ()

fixaman

Filmy od Netflixu většinou za moc nestojí, ale tohle byla naprostá nádhera. Lidi jako Jessica jsou neskutečně inspirativní. Jen díky nim se ostatní nebojí plnit si své sny a posouvají lidstvo dál a dál. Úžasné byly taky záběry reálné Jessicy v závěrečných titulcích, díky kterým jsme měli možnost vidět, jak realisticky se vše Netflixu povedlo natočit. Velký palec nahoru! ()

BOURQUE

Film inšpirovanými skutočnými udalosťami – mladá slečna (ktorá nemá ani 17 rokov) sa rozhodne stať sa najmladším človekom, ktorý kedysi obišiel Zem malou loďku. Z hereckej stránky spíš dominujú obecnejšie výkony, miestami však má dobré momenty sympatická Teagan Croft. Na strane vedľajší ch postáv dominuje Cliff Curtis (pekná rola pre neho). Občasné nezmysli, ktorému sa tvorcovia filmu dopustili, „trochu“ vadí, ale krásne zábery na mori a veľryby to dokážu vykompenzovať. Film ocenia hlavne milovníci mora a lodí. Osobné hodnotenie: 71% (***) ()

Kingjiri

Příběh sice staví na klišoidnim námětu "místo snění tvrdě makejte a dokážete všechno, co si zamanete", ale nakonec z toho všeho vylez sympatickej i lehce inspirativní feel-good biják. Uměl bych si teda představit ještě víc dobrodružství nebo napětí na otevřenym moři a scény z dětsví bych uplně vynechal. Trochu mě ještě zarazil moment, kdy se jachtička převrhla a za nějakej čas se zase zázračně vynořila, ale co já vim, asi to možný je. Jinak jsem byl spokojenej, protože děj svižně odsýpal, herci hráli co měli a audiovizuál dokázal mnohdy navodit příjemnou atmosféru. Na jistej nadprůměr za čtyři hvězdy to ale přec jenom uplně neni, tři silnější hvězdy. ()

mira.l

Jdu do plných. Jedno z nemnoha milých překvapení od netflixu. Vizuálně krásně zpracované, kdo se takových věcí nebojí, musí to být nádhera. Na neokoukanou Teagan Croft se koukalo velice dobře. A příběh Jessicy Watson je jedním z těch krásných příkladů plnění vlastních snů. Nezbývá než před ní hluboce smeknout, dokázat takovou věc v tomto věku. Drobnou nesrovnalost - jak se z plachetnice udělá ponorka a následně pak opět plachetnice - tady protentokrát velkoryse přehlédnu, klady filmu tento drobný nedostatek bohatě vyvážily. ()

RAFT

Taková ta rodinná podívaná.Nejmladší dívka ,která sama obepluje svět.Příběh dal se.Dobrá role pro herce Cliff Curtis a hodně vody jinak vcelku film ušel.Za mě 60% ()

hazdrova

Celkom zaujímavé, len určite to nie je na druhé pozretie. A ste si skoro istí, že sa doplaví na koniec, lebo o čom inak by to bolo, že. Občas trošku zlyháva technika a je vám jasné, že nie je na mori, ale v štúdiu so zeleným plátnom. ()

Robbi

Jakékoliv připomenutí výjimečného výkonu je vždy vítané, otázkou ale zůstává JAK je to učiněno. Nažehlená a rádoby jímavá podívaná vlastně neodhaluje nic ze zákulisí plavby, třeba rozhodně nutnou fyzickou přípravu, práci na lodi, jednání s těmi, kdo pomohli plavbu realizovat. Místo toho je tu spousta sice do současné doby zapadající, ale celkem postradatelné vaty. Také se připojuji k názoru, jenž velice výstižně prezentoval JASON_X s dodatkem, že pokud chcete zjistit něco o skutečném hrdinovi, jenž se skutečně mohl spolehnout jen a jen na dno pod svýma nohama, vyhledejte si jméno Joshua Slocum a položte si otázku, proč místo růžového hávu nesáhl někdo po této látce. Znovu opakuji, že tím nijak nesnižuji výkon Jessicy Watson - jenom má více štěstí na moderní technologie, mediální pozornost, zkrátka dobu... ()

jokino

Film určite nebol zlý, zrejme vypovedal, čo mal, ale mohol byť aj podstatne atmosferickejší - dramatickejší a ukázať toho jednoducho viac. Soundtrackom bol "odľahčený" dosť, čo sa týka príjemných chvíľ osamoteného dievčaťa na lodi v oceáne. Všetko v ňom bolo zahrnuté len veľmi okrajovo, čo je, myslím si, dosť škoda. Snímok tak mohol byť podstatne prepracovanejší / "hodnotnejší" a viac diváka vnoriť do deja. Ale možno to bol zámer tvorcov..(?). Takto je z neho, podľa mňa, len taký čistý priemer, čo je naozaj škoda, vzhľadom na skutočný príbeh a s čím všetkým sa muselo dievča evidentne popasovať / vysporiadať.. ()