Dívka a moře

Houževnatá mladá Australanka si jde odhodlaně za svým snem a musí překonat velký strach, aby jako nejmladší člověk na světě sama obeplula celou zeměkouli. (Netflix)

Enšpígl

Silný a emotivní příběh a po dlouhé době opět ženská hrdinka, která je skutečnou silnou osobností a to i přes svůj mladý věk.  Jedna věc mrzela, že to hlavní, velké dramatické chvíle na oceánu při platbě kolem světa, pocity, osamění, radost i smutek hlavní hrdinky tady nejsou tak v takové míře aby intezinta prožitku byla pětihvězdičková. Ovšem před Jessicou klobouček, to co dokázala je neskutečný a kéž by mladý lidi měli inspiraci právě v ní a ne v pipinách ze sociálních sitích co se umí předvádět jen sebe, co žerou a jak jsou bohatý. Víc takových inspirativních Jessic a méně lidský povrchnosti a prázdnoty. ()

Malarkey

Je vidět, že v Austrálii tenhle příběh musel udělat obrovský poprask. Tady byste v šestnácti holky kolikrát sotva pustili ven, protože by dělaly jenom samý kraviny, ale tady mladou sebevědomou Australanku poslali na cestu kolem světa. Samotnou. Je vidět, že na tomhle příběhu se Austrálie hodně udělala, hlavně co se týče sebevědomí. Nicméně je to pozitivní, hezké a dobře natočené. Navíc je to fakt dobrej příběh, ale to sebevědomí tý holky bych teda v těch letech chtěl mít. ()

Wacoslav1

Pěkná reklama na pěknou holku na moři, ale víc už nic. On to už svým komentářem poměrně přesně vystihnul JASON_X a já už k tomu dál nemám vesměs moc co dodávat. Kdo hledá dramatický a život ohrožující situace, tak ať hledá dál. Redfordovo All is Lost je někde úplně jinde.35% ()

TedGeorge

Odhodlaná šestnáctiletá slečna z Austrálie se před čtrnácti lety rozhodla obeplout zeměkouli a zbytek je historie. Inspirativní biografická novinka na Netflixu se schválně vyhýbá kontroverzím a servíruje všechna myslitelná klišé. Natočena je však natolik svižně a suverénně, že jí nějaké to zjednodušení milerádi prominete a necháte se spolu s Jessicou unášet po tichomořských a atlantických vlnách vstříc domovskému přístavu. ()

Jirka_Šč

Představitelka hlavní role mohla být méně hezká (až příliš občas kamerou tlačili na její vzhled, až příliš využívali detailní záběry na tvář) a mohla působit mladší. Jinak nemám výhrady. Film o moři a plachtění, který udržel naše Prťata u monitoru celou dobu. A podle skutečné události, což mám rád. Celkem doporučuji. ()

Arsenal83

Strhujúci príbeh podaný veľmi nestrhujúcim spôsobom. Nič z toho nešlo, dievča na lodi a pár ťažkých situácií, z ktorých nesálalo napätie. Takže hoci má byť príbeh inšpiráciou o nezlomnosti mladého ducha, tak ja si namiesto dívky na lodi nabudúce radšej vyberiem istotu v podobe dívky na koštěti. ()

BMW12

Film je natočen podle skutečné události, a to vždy umocňuje zážitek. Film je natočen kvalitně, záběry z jachty a oceánu jsou krásné, příběh je silný a emotivní. Jessicu obdivuji, že se v 16 letech rozhodla obeplout na malé jachtě celý svět, je to borkyně, já bych do toho nikdy nešel. Jen mě mrzí, že jí nakonec ten rekord neuznali, jelikož neurazila minimální požadovanou vzdálenost pro obeplutí Země (21 600 námořních mil). ()

ARI50

Zajímá skutečnost, ale čím to bylo že mě to nevzalo? Herecké a nebo styl natočeného příběhu? Mám rád tyhle filmy ale ne vždy se mé duši zalíbí. ()

JASON_X

Jestli se těšíte na nějaký strhující polodokument "based on true story" o dobrodružné plavbě kolem Země, plný existenciálně silných momentů a koncipovaný coby hluboká sonda do hrdinčiny duše, tak tuhle sračku okamžitě smažte a zapomeňte na ni. Plavba v ní se totiž odehrává jen pohybem animované čáry po mapě a zhruba devadesát procent děje spočívá v Jessičině telefonování si s rodiči a sourozenci, nebo s "trenérem" Curtisem. A do toho se občas vrzne  záběr z paluby, ve kterém Jessica řádí na netu, tancuje, zpívá si, holí si nohy, nebo má v lepším případě depku. Zdaleka nejzajímavější pasáž z celého filmu je pak závěrečných pár desítek sekund autentických záběrů z oné skutečné plavby, ale myslím, že ani skutečná Jessica by mě příliš nenadchla, extrovertní náctileté dyslektické blondýny se zálibou v růžové barvě mi zkrátka nijak neimponují, ani kdyby přistály na Měsíci. Zvlášť když ze všeho nejvíc působí jako povrchní duchoprázdné komerční influencerky a nikoliv jako námořnice. ()

Ellmariachi

Každý to v sobě máme. Ať už to nazýváme cílem nebo snem. Každý za tím jdeme. Někdo chce uběhnout dávku km, jiný zhubnout 30kg a pak jsou tu ti, kteří vidí dál a chtějí třeba obeplout svět. Schválně ještě nepůjdu na google, zjistit si rozdíly ve filmu a v skutečném příběhu.  Má to svůj důvod. Tak jako vlny v oceánu házely lodí, tak já byl emočně na horské dráze. Film pracuje se vším co od podobného vyprávění čekáte. Vzlety, pády tlačení na tuhle a pak jinou emoci. Že jste to už 100x viděli?  Jenže tady se to povedlo. Tvůrci dokázaly napínat, dojmout, navodit nudu, kterou nahradí pocit zoufalství a nakonec vaše fandění letí k rozbouřenému nebi. K tomu dokázaly přikotvit emoce vedlejších postav. Ukázka toho, jak vaše rozhodnutí ovlivní vaše blízké na mě zafungovala dokonale. A to ve všech fázích vývoje. Film na doporučení milé dámy a 78 procent. ()

Aljak

Svetoznámy príbeh 16-ročnej hrdinky menom Jessica Watson, ktorej sa podarilo oboplávať Zem - a to úplne samej, počas 210 dní. Hoci to bolo svojim spôsobom kontroverzné, napokon malo všetko šťastný koniec a Jessica sa dočkala celosvetového uznania. Pre rodičov, aj jej mentora, to muselo byť doslova na nervy, obzvlášť, keď nastali rôzne komplikácie či búrky. Film bol natočený celkom pôsobivo a mal svoju atmosféru. Som rád, že tu boli vykreslené nielen hrdinské a optimistické fázy Jessicinej plavby, ale boli tu aj jej krízy, pochybnosti a depresie. No aj tak sa mi to celé zdalo také príliš easy, a aj tie scény s novinármi pred Jessicinim domom boli podivné. Najviac sa mi však nepáčilo to extrémne zobrazenie potopenia jachty pri tsunami vlnách, a následnom pokračovaní v plavbe "akoby nič". Nechce sa mi veriť, že by to tá malá jachtička Pink prežila... ()

M.i.k.e

kdo by snad čekal nefalšované mořské peklo jako v Dokonalé bouři, nebo alespoň slušný survival s potenciálně nejistým koncem jako v All is lost, ten bude velmi pravděpodobně zklamán. Ne snad, že by tu nebyla nějaká ta bouřka a hlavní hrdinka si neprošla nějakými těmi trablemi, ale film je zdaleka neukazuje všechny a navíc nenechává diváka na pochybách že všechno dobře dopadne (aby taky ne, když je to reálný příběh). True spirit je primárně líbivě natočené inspirační/motivační video, které má na parádním příběhu Jessicy Watson ukázat, že když se chce (a máte navíc ultra chápající a podporující rodiče), tak jde všechno...a to se mu daří velmi dobře. Velkým plusem je i sympatická Teagan Croft v hlavní roli. Té to bez superschopností a tmavého oblečení nejen velmi sluší, ale hlavně ukazuje, že má velký potenciál být něčím víc než zaměnitelnou seriálovou herečkou. Původně sem True Spirit čtyři dát nechtěl (tím spíš za tu WTF scénu s vlnou), ale ten konec mě nějak nalomil, že tam tu poslední šoupnu...70% ()

sator

Film je založen na základě knihy "True Spirit: The Aussie Girl Who Took On The World", Jessicy Watsonové, nejmladšího člověka, který kdy samostatně plul po celém světě bez mezipřistání. Svou plavbu dokončila před svými 17. narozeninami. Její výkon byl oceněn Řádem Austrálie. I když cesta byla nakonec kratší než požadovaných 21 600 námořních mil, aby mohla být Světovou radou pro rychlostní rekordy plachtění považována za globální obeplutí . O příběhu Jessici Watson vznikl dokument "210 Days: Around the World with Jessica Watson". ()

viperDavid

To bylo vážně velké překvapení. O Jessice jsem slyšel i já v naší malé zemičce, ale nevěnoval jsem tomu zvlášť jakou pozornost. Další holka co dokazuje svou nezávislost no a co. Náhodou jsem však narazil na "její film" tedy hodně dramatický film. Ani nevím jestli to je vůbec reálné, ale rozhodně pro mě překvapení roku. Jsem z True Spirit nadšený. ()

Mrkvič

Neznalý výsledku plavby mladé australanky, užil jsme si film nad očekávání. To, co se mnou tvůrci v závěru dělali, se nezažívá každý den. Dokonce si i myslím, že byl překonán pocit z Dokonalé bouře při potopení lodi. Herecké obsazení bylo moc fajn a jak jsme zde zahlédl, ano, oproti originálu se na krásu kapitánky tlačilo možná až moc. Ale mému oku to rozhodně nevadilo. ()