Sláva

• Južná Kórea Deo Geulloli (viac)
Južná Kórea, (2022–2023), 14 h 17 min (Minutáž: 47–72 min)

Na střední škole zažila brutální šikanu. Po dlouhých letech pak přijde s ďábelským plánem, jak přinutit pachatele, aby za svoje zločiny konečně zaplatili. (Netflix)

Gallifrey

První polovina seriálu byla tak napínavá, že jsem téměř nemohla dýchat. Bylo lehké se vcítit do kůže Tongun. Po prvních 8 dílech jsem se nemohla dočkat až za 3 měsíce vypustí zbytek. A teď po třech měsících si začínám říkat, co jsem to vlastně viděla... Tohle byla ta pomsta? Z mého pohledu jim jen dala důvod k paranoie, párkrát zafungovala náhoda a pak se ti zmetci zlikvidovali sami mezi sebou, ale s tím, že jejich konec byl opravdu hodně mírný. Jestli takhle funguje pomsta, tak bravo, ale pro mě je konec Slávy docela zklamání.  A poslední díl je už totální fiasko. Upřímně řečeno doufám, že když už to zakončili tak stupidně, že nám dopřejí další sérii s pomstou... Napětí totálně skončilo 14. Dílem a poslední dva díly jsem si už říkala, že se na konec snad i vykašlu.  Scénárista musel být při psaní scénáře těch dvou dílů snad opilý. Jediný konec, u kterého jsem cítila uspokojení, tak byl u Čedžuna. Zbytek byl slabý odvar. Jinak herci byli perfektní, chemie mezi nimi úžasná, kamera a střih dokonalé. Vše bohužel padá na scénáři posledních 2 dílů. I přes slabý konec si seriál zaslouží 5 hvězd, i když s odřenýma ušima ()

Chrustyn

Hodnoceno na základě 1.serie. Příběh brutální školní šikany, která po letech vyústí v rafinovanou pomstu. Na seriál málo materiálu a výrazně funkčnější by to bylo v ucelenější filmové podobě, případně krátké minisérii. Těch 16h je opravdu moc. ()

Naslund

Mě se to líbilo, ale z chronologie jsem měl občas lehce zamotanou hlavu. Mrtvá postava se občas ukáže zase naživu, občas mrtvě a občas někde mezi tím. Přitom tam není žádné logické zasazení takovéto scény. Na druhou stranu je to osvěžující novinka. Napadl mě ale zajímavej fakt. Jednu postavu tam hrají dvě herečky. Starší má celkem cool roli v různých pozicích, ale ta mladší,... představte se, že všechny scény, co točíte, tak vás ostatní jen docela krutě šikanujou. Pro začínající herečku to musí být děs. ()

M.i.k.e

téma pomsty (v tomhle případě za šikanu ve škole) je vděčné a konkrétně Korejci v tomhle směru umí točit slušné zběsilosti, ale holt ne pokaždé to vyjde a Glory je přesně ta výjimka potvrzující pravidlo. Začátek je solidně nepříjemný a i když se standardně přehrává až na doraz, má Glory slušnou atmosféru a rozhodně i zajímavý potenciál. Jenže poté se vše začne nepříjemně táhnout, logika si bere dovolenou častěji než by bylo zdrávo a nakonec to celé tak nějak vyšumí do nikam. Mám korejskou kinematografii rád, ale tady sme se nepotkali a celovečerní film by v tomhle případě fungoval mnohem lépe...50% ()

Chen

Má to příjemně nepříjemnou atmosféru, umí to být syrové i surové, ale na můj vkus to bylo zbytečně protahované a finále bylo poměrně antiklimatické. ()

jedna_vrana

Príbeh je brutálny, plán pomsty dostatočne šialený a napínavý. Ťažšie sa mi prepájali vzťahy jednotlivých postáv, ale v konečnom dôsledku to dávalo zmysel. Miestami to bolo aj vtipné, miestami poriadne absurdné. Lenže ja mám problém s kórejčinou! Ich reč je tak zvláštne nemelodická, plačlivá a afektovaná.  Dialógy sa mi zdali premotivované a možno preto som mala problém stotožniť sa s posolstvom a logikou deja. ()

Skeksis

Je mi ľúto šikanovaných detí, táto šikana bola znázornená bravúrne, ale prehnane, až absurdne. Inak to bolo naivné až trápne divadlo plné nedomyslených a nedopovedaných vecí. Hlavná herečka podala výborný výkon, ostatní, až na jedného, tam iba debilne čurákovali a prehnane afektovali. A pomsta nebola zase až taká uspokojivá ako som čakala. A keďže tému pomsty mám vo filmoch najradšej, tak to bolo najväčšie sklamanie. ()

Tejkina

První díly jsou velmi smutné, doslova v člověku probouzejí negativní emoce a touhu pomstít se za hlavní hrdinku. Postupem času to ale začne být dost natahované a to, na co čekáme celou dobu - tu pořádnou pomstu nedostaneme. Takže já jsem spíš zklamaná, uvidíme co přinese další řada. ()

ArthasKarfa

Celé se to táhlo, postavy se navzájem mlátí a celou dobu slibovaná pomsta se nekoná? Hrozný, jako pár věcí se mi líbilo, ale dohromady NE. Další čast o mnoho lepší, akčnější a pomstovější, opravdu jim to spočítala. ()

Wancohoff

Velmi slaba, natahovana konverzacka kde sa za 8 casti nedockame poriadneho revenge. To bolo jedine, preco som to dopozeral, no nedockal som sa... navyse tie herecke vykony skoda reci... 40% ()

MIMI.kry

Věrohodná je pouze první epizoda. Každá další část je pak méně a méně uvěřitelná. Přesto mi seriál bavil a zkoukla jsem vše naráz. V reálném životě by se to ovšem určitě nestalo. Taková temná pohádka pro ty, co v dospívání zažili brutální šikanu a nenašli u nikoho zastání. Po 8 epizodách předpokládám, že bude další pokračování (2.série). ()

SatyR.film

Prvý diel o pomste ma doslova prinútil ihneď pozrieť ďalšie dve epizódy. No po úvodnej bombe to všetko smerovalo k mixu kvalitného kórejského thrilleru a ťahavej ázijskej telenovelovej drámy, navyše pri part 2 už sa vyskytujú časti, ktoré minutážou atakujú krátky film. Napriek všetkému seriál patrí k tomu lepšiemu, čo som za posledné roky videl. Silných 80%. ()

Hapretor

... absurdní, nereálné, přehnané, afektované, místy debilní, místy nechutné, místy vtipné, ... zabavilo ... přesně, jak to umí Korejci ... měli to však zkrátit - moc dílů s moc kecama a vedlejšíma zápletkama, který byly stejně nezajímavý ... konec utlý a náhlý ... pro zabití času však ok ... ()

jarah

Seriál mi pocitovo pripomína drámy Awaken alebo Kill It. Vo všetkých ide o riešenie osobnej traumy pomstou. Veľmi slušne vystavaný príbeh, pri niektorých scénach sa človeku zviera hrdlo. Šikana na školách sa šíri po svete (aj Slovensku) ako vírus a presne tak polarizuje spoločnosť. Veľmi dobré herecké výkony, či už mladých hercov v úlohe stredoškolákov, ako aj ich dospelej verzie. Mám trocha predstavu o pokračovaní príbehu v druhej sérii.  Po druhej sérii: zdá sa mi dokonca lepšia, vyšperkovaná odkazmi, symbolmi, náznakmi a inotajmi, ktoré seriál posúvajú medzi "poctivé" diela. Vyžaduje si vnímavého diváka, ktorý sleduje dej aktívne a nie medzi rezňom a sprchou, aby okrem hlavnej témy vnímal aj najmenší detail. Pokračovanie nesklamalo, splnilo očakávania a zodpovedalo otázky. Odkaz pre produkciu: pokračovanie, prequel, sequel, inquel, paraquel a čo ja viem čo ešte, nemá význam. V najlepšom treba prestať. ()

Daiker

Moon Dong-eun mi bude chybět. Příběh pomsty a slávy byl odvyprávěn skvěle. Samotná šikana byla odporná a vůbec jsem nechápal, že jim to procházelo. Pomsta byla promyšlená a všichni dostali co si zasloužili. Počet dílů byl velký, ale bylo to dost návykové, tak to rychle uteklo... Příběh týráné pomocnice taky zaujal. ()

crackonosh

I kdyby byla celá série o polovinu kratší, pořád by ještě byla dost dlouhá. Přesto umí občas chytnout za srdíčko i udržet pozornost a patří k tomu lepšímu z jihokorejské produkce. ()

arinečka

Zatím jsem viděla pár dílů, zjistila, že je 16 epizod,což mi po těch pár dílech přišlo jako skvělé, že se ještě budu dlouho moct dívat. seriál je božíííííí ()

skejpa

Boží. Konečně něco dramatického a přitom neotřelého. Se ženou jsme na tom viseli od začátku do konce. Dal bych 120% kdyby to šlo. ()

Co si odnést z hory statistik Netflixu

Co si odnést z hory statistik Netflixu

18.12.2023

Netflix už delší dobu každý týden vydává žebříček deseti nejsledovanějších pořadů, v celkových číslech i rozřazený pro jednotlivé země, kde je streamovací služba dostupná. V uplynulém týdnu ale firma… (viac)