Nemocnice na kraji města po dvaceti letech

• angličtina Hospital at the End of the City Twenty Years On
Česko, 2003, 12 h 27 min (Minutáž: 57–58 min)

Réžia:

Hynek Bočan

Scenár:

Petr Zikmund

Kamera:

Ivan Šlapeta

Josef Abrhám, Ladislav Frej st., Josef Vinklář, Jana Štěpánková, Eliška Balzerová, Iva Janžurová, Josef Dvořák, Daniela Kolářová, Ladislav Chudík (viac)

V novém pokračování se znovu shledáme prakticky se všemi hlavními postavami Dietlovy nemocniční ságy. Pochopitelně – primář Sova (Ladislav Chudík) už není ve svém pokročilém věku středem dění. Na jeho místě však stále pevně stojí primář Arnošt Blažej (Josef Abrhám). I jemu už táhne na šedesátku a to je důvod, aby se za sebou ohlédl, aby bilancoval svůj život. Jenže Blažej rozhodně ještě nekončí a nachází v sobě stále dost sil, aby znovu zvedl prapor – nejednou i za ty druhé. (Česká televize)

demovka

Bohužel, nepovedlo se. Nic se neřeší kromě postavy rómské sestřičky. Herci se snaží hrát, ale není co. Nejvíce markantní je to vidět na p. Abrahámovi. Celou dobu vypadá, že neví co hrát a neví kam směřuje. Jeho vnitřní konflikt je pryč. Bohužel bez M. Kopeckého ostatní herecké výkony nemohli seriál bez dobrého scénáře zachránit. ()

Kekik

Hodnotila jsem každou epizodu zvlášť, a vyšel z toho průměr tři hvězdy. Souhlasím, ale nutno podotknout, že SLABÉ tři hvězdy. Některé díly mě bavily, jiné jsem jen tak shlédla bez většího zájmu. Z dějových linek jednotlivých postav mě žádná nedokázala bavit až do konce. I když téměř každá mě něčím, v určité chvíli, zaujala. Kromě jedné. A to dějová linka Dany Králové. To její tajemno okolo Eliščina otce mě štve. A to fakt hodně. Je to trapné a je mi vážně líto Elišky. Tato série se nepovedla. Nové osudy mají lepší hodnocení, takže doufám, že to vážně bude o mnoho lepší. ()

RPGman

Nechci urazit svou babičku, ale tohle je fakt hrůza. Snad jediný seriál(kromě telenovel)u kterého se směju smutným scénám. Prostě je to taková česká telenovela. ()

Ladeo odpad!

Příliš velké zklamání. Nedůstojné "pokračování " první série. Jaroslav Dietl se musí obracet v hrobě. Bylo by rozhodně lepší nenatočit nic a za ty peníze nakoupit jídlo pro děti do Afriky nebo věnovat našemu zdravotnictví. ()

T369

Skoro všichni se asi shodneme, že pokračování Nemocnice města bylo méně povedené. Zkrátka na první seriál to opravdu nemá. Některé postavy a jejich problémy byly sice zajímavé a dobře zahrané (například Iva Janžurová a Josef Dvořák byli podle mě výborní), ale například doktorka Čeňková Elišky Balzerové už nebyla tím, čím byla dřív. A Josef Abrhám? Nemyslím si, že by neuměl hrát, ale tady mi už jeho primář Blažej začal lézt trochu na nervy. ()

Dítě odpad!

To je pro mě skutečný děs, aneb kam až je možné klesnout a jakou roli ještě lze přijmout. A nebo také, komu ještě prodat zděděná autorská práva, že Magdaleno. Nejde o to, že scénář je podivný a dělá z herců hlupáky, ale seriál postrádá i základní prvky filmařského řemesla. Nejlepší na něm byla snad reklamní upoutávka před vysíláním, tu asi dělal někdo úplně jiný. ()

limited odpad!

Jeden z nejzbytečnějších seriálů co jsem kdy viděl. Nic tam nefunguje. Abrhám hraje jak po mrtvici a nové postavy nudné a nevýrazné. Možná tak Hrzánová se ještě dá. Navíc seriál se zaměřuje především na osobní problémy hlavních hrdinů, které jsou zpracovány naprosto nezáživně, směšně (Blažejova kauza v novinách) nebo si přejete aby dotyčného přejela nejméně dvoutunka (Dvořák). Křeč, výkaly a nuda. Nic víc, nic míň. ()

bernau84 odpad!

můžete jít konečně s těma pokračováníma po dvaceti -25,30 letech někam? sakra vždyť se to nelíbilo ani důchodcům a to je co říct ... český seriály smrdí (většinou) ()

LOVIT odpad!

strašný, vykrádačka původního seriálu, s tím scénářem mají problémy i staří profíci, kteří zahrát umí... ()

JohnnyV

Nelze srovnávat s původním seriálem, protože to prakticky není možné. Je to mnohem lepší série než Nemocnice - Nové osudy. Ty totiž zavání klasickou novácko-primáckou telenovelou ala VKV, KV nebo OvRZ. Zde se věci ještě snaží točit hlavně kolem dění v nemocnici (pooperační komplikace, hádky na sále, hrozící právnický spor, privatizace, pomluva primáře aj.) a primář Blažej má stále charisma zatrpklého pedanta, které si přenesl z původní série. A navíc tu jaksi "přežívá" vícero původních postav. ()

JohanSchuber odpad!

S původním seriálem to má společné asi jako já s Johnem Deepem. Sice jsme oba muži, ale tady to končí. U tohohle je to, že je to z nemocničního prostředí. ()