S privatizací nemocnice to začíná váznout. Ředitel Cvach (J. Vinklář) se proto poleká a dlouhodobě onemocní. Všichni čekají, co Blažej udělá. Zaneprázdněný Blažej (J. Abrhám) nemá čas ani na milenku, natož na Inu (A. Čunderlíková), která vážně onemocněla. Toho si všimne až mladý Arnošt (A. Rašilov), který přes Ininy protesty nastoupil k otci do nemocnice. Alžběta (E. Balzerová) se věnuje Pavlínce tak intenzivně, že jí Hamoun (M. Vašut) nabídne sňatek, byť z rozumu. Machovec (T. Töpfer) pije stále víc. Jeho ženě povolí nervy a vyhodí ho z bytu. Pochopení najde u zdravotní sestry Máši (N. Konvalinková). Mezi novomanželi Eliškou a Hynkem to začíná skřípat. Důvodem je Gregory. (Česká televize)

topi80

Dění kolem nemocnice mě navzdory otřepanému privatizačnímu námětu docela baví. Mladý Blažej si dle sester pouští při operaci super hitovky (pro neznalé - jde o desítky let staré diskoškové šlágry). A zápletka kolem Alžběty je už intenzivní natolik, že si s tím neumí poradit ani Vašut, který obvykle dokáže v seriálech z něčeho podobného vytěžit maximum, herecky koncertovat a celé to uchopit tak, že to vlastně vůbec není blbé (Dlouhá míle, Druhý dech). Ale tady i on narazil. Dvořák s Janžurovou se snaží nadále herecky zachraňovat hloupě napsaný scénář. ()