Nemocnice na kraji města po dvaceti letech

• angličtina Hospital at the End of the City Twenty Years On
Česko, 2003, 12 h 27 min (Minutáž: 57–58 min)

Réžia:

Hynek Bočan

Scenár:

Petr Zikmund

Kamera:

Ivan Šlapeta

Josef Abrhám, Ladislav Frej st., Josef Vinklář, Jana Štěpánková, Eliška Balzerová, Iva Janžurová, Josef Dvořák, Daniela Kolářová, Ladislav Chudík (viac)

V novém pokračování se znovu shledáme prakticky se všemi hlavními postavami Dietlovy nemocniční ságy. Pochopitelně – primář Sova (Ladislav Chudík) už není ve svém pokročilém věku středem dění. Na jeho místě však stále pevně stojí primář Arnošt Blažej (Josef Abrhám). I jemu už táhne na šedesátku a to je důvod, aby se za sebou ohlédl, aby bilancoval svůj život. Jenže Blažej rozhodně ještě nekončí a nachází v sobě stále dost sil, aby znovu zvedl prapor – nejednou i za ty druhé. (Česká televize)

Recenzie používateľa Kekik k tomuto seriálu (14)

Nemocnice na kraji města po dvaceti letech (2003)

Hodnotila jsem každou epizodu zvlášť, a vyšel z toho průměr tři hvězdy. Souhlasím, ale nutno podotknout, že SLABÉ tři hvězdy. Některé díly mě bavily, jiné jsem jen tak shlédla bez většího zájmu. Z dějových linek jednotlivých postav mě žádná nedokázala bavit až do konce. I když téměř každá mě něčím, v určité chvíli, zaujala. Kromě jedné. A to dějová linka Dany Králové. To její tajemno okolo Eliščina otce mě štve. A to fakt hodně. Je to trapné a je mi vážně líto Elišky. Tato série se nepovedla. Nové osudy mají lepší hodnocení, takže doufám, že to vážně bude o mnoho lepší. ()

Tajemství (2003) (E01)

Nebylo to tak hrozné, ale přeci jenom se těším, až budu mít tuto "černou" sérii za sebou. Na Nové osudy se totiž těším. A proto se podívám i na dalších dvanáct dílů. Jsem zvědavá, jak se Sovovi rozjedou. Ta dramatická hudba, když jsou oni na scéně (samozřejmě vyjma primáře Sovy, ten je prostě borec i teď) je zřejmě předzvěst nekalých úmyslů. Postavy Tomáše Töpfera a jeho ženy zatím vůbec nezaujaly. Ale tak je to první díl. Zde to bylo takové seznamovací. ()

Pomluva (2003) (E02)

Ina stále nemluví. ()

Balvan (2003) (E03)

Ina řekla několik vět. A za sebou. Vzpomínka na doktora Štrosmajera si vysloužila hvězdu navíc. A vrchní sestra Pěnkavová zabodovala. Jinak hrozný podprůměr. Hodnocení (v černých číslech) je zatím bohužel zasloužené. ()

Druhá rodina (2003) (E04)

To se nám to Ina rozpovídala. Bravo. Pěnkavová se na konci zachovala zcela nesmyslně. Škoda. Myslela jsem, že aspoň jedna dějová linka bude stát za to. Cvach a dramatická hudba. Měla jsem skoro husinu z toho. Chybí mi Abrahámův projev z původních dvou sériích. Tohle je slabý odvar. Není to ono. Když tenkrát křičel na doktora Sovu mladšího, bylo to úplně o něčem jiném. Škoda. Jinak stále stejné. Nijak zajímavé, ale vydržet u toho se dá. "Mirku, ty seš jak malej Jarda". Scéna s věštkyní trapná, ale asi to bude mít nějaký význam, ty kořeny... Stovku za ně je ale až moc. ()

Zpověď (2003) (E05)

Ten díl jsem dokoukala jen silou vůle. ()

Čistka (2003) (E06)

Ano, čtyři hvězdy. Je to s podivem, ale tento díl mě zatím nejvíce bavil. Zvláště po předchozím díle, kterému jsem stěží dala jednu hvězdu. Jen ta hlídající teta Betty mě nebaví. Mám ji raději jako lékařku. A Hrzánová se židlí pobavila. To je také s podivem. ()

Past (2003) (E07)

Blažej zařval jako za mlada. To bylo super. Čeňková zklamání, tedy spíše z toho, jak se její postava vyvíjí. Na jednu stranu její situaci chápu, ale nechat oddělení ve štychu, no ták... To by před dvaceti lety neudělala. Konečně se Sova mladší napil. Konečně byl opilý. Poprvé za celou dobu, za všechny ty série. A já těch pět hvězd dám. Za tu havárku. Jsem hodně shovívavá, já vím. Ale fakt se mi tento díl líbil. A to vyznání Blažeje k Ině také potěšilo. ()

Útěky (2003) (E08)

"Nemáte hrnec? No obyčejný plechový hrnec. No to snad mají i doktoři." " Netřískejte tím hrncem, vždyť ho vzbudíte." Pan Adámek pobavil. Co se týče dějové linky Pěnkavů a jejich snachy - už je to trapné. Jednou nahoře, podruhé dole. Ale nebaví to. Mě prostě ne. Opět o trochu více chápu Betty Čeňkovou. Samota ji dohnala. Ovšem osud Arnošta Blažeje baví. A to dost. Rozlučka s ředitelem Pekařem se vydařila. A Dana Králová a tajemno okolo otce Elišky mě nebavilo už v původní sérii. Už by to mohla vyklopit Elišce. Už je to vážně mega trapné. Je mi té holky líto. Sova starší potěšil. Je to borec. Byl, je a bude. ()

Start (2003) (E09)

Dějová linka Betty mě přestává bavit. ()

Synové (2003) (E10)

Jediný rozumný je tu Honza Blažej, kterému nevadí, že se jeho bratr bude válet v jeho posteli. Protože proč by to mělo vadit? Proto nechápu chování Iny, a jak se zrovna dívám na další díl, tak nechápu chování Blažejovi exmanželky. Obě ženy se chovájí mimo rozumného uvažování. ()

Zatnuté zuby (2003) (E11)

To byl ale pěkně opilý díl. Kdo nepil, jako by zde nehrál. Já si dala sklenku vína s nimi. ()

Diagnóza (2003) (E12)

Betty je konečně tam, kam patří. ()

Slib (2003) (E13)

Blažej mě dojal. Vážně jsem se téměř rozplakala. Krásně zahrál starost o Inu. Za to dávám hvězdy nahoru. A také za pěkné povídání Kamilčina otce. Jó ten umí proslovy. Věštkyně s kořeny měla pravdu. Machovec je zapustil. "Usměj se tak, až mě píchne u srdce." Primář Karel Sova jako vždy za džentlmena. Je to frajer. ()