Po sedmi letech reprízování úspěšného divadelního představení se stejnojmenným názvem režisér Václav Marhoul převádí do filmové podoby vlastní scénář inspirovaný povídkami amerického spisovatele Raymonda Chandlera. Tomáš Hanák v něm představuje soukromého detektiva Phila Marlowa, tedy klasického hrdinu, romantického kovboje, který bere zákon do svých rukou v drsné prérii velkoměst. Je to poctivý a skeptický dříč, který se plahočí za svými případy, které řeší po mnoha omylech, často ztýraný, zmlácený zločinci, nezřídka i policií. V tomto světě násilí, nedůvěry a korupce je všechno prodejné. Všechno kromě jeho samého. Příběh je zasazen do prostředí města Los Angeles v roce 1937. Základní dějovou osou, tohoto jinak pro diváky vděčného komediálního a parodického žánru, je zprvu banální a chandlerovsky typické vyhledání pohřešované osoby. Celý případ je však samozřejmě daleko složitější a Marlowe postupně rozplétá celé zamotané klubko vztahů a motivů a to až ke zdárnému konci. (Warner Bros. CZ)

Gaia.M

"Nikdo mi nerozumí. Jsem záhadný." Tomáš je skvělý herec, Filip je skvělá postava, Mazaný Filip je můj oblíbený film. A neptejte se proč, kdoví! ()

strikeman

V divadle je v podání "sklepáků" Mazaný Filip bezkonkurenčním zážitkem obohaceným o občasnou improvizaci a super gagy. Na stříbrné plátno se tuto atmosféru bohužel přenést nepovedlo, ani to asi nejde. Zážitek je tady poloviční... 50% ()

xmy

Vtipná česká parodie v noir stylu na knihy s detektivem Philipem Marlowem. Kupodivu docela zdařilá, plno vtipných hlášek a narážek na všechno možné. Sice nejde o nic extra, ale rozhodně jedno z nejlepších porevolučních děl, kterých tedy moc dobrých nebylo. Neviděli jsme se někde? Je to možný, někde už jsem byl. ()

RedDuck

Až po přečtení několik Chandlerů jsem film docenil a přidal pátou hvězdičku. Tomáš Hanák je pro mě Phil a Filip je pro mě Marlowe. ()

Ydrosten

"Přeju dobrý den" ..."Nápodobně" ..."Ano, nápoj do mě" Pokus o vážný film s nevážným humorem, vážnými herci a smrtící kombinací detektivky a komedie. Občas to funguje a občas si jeden řekne že je to už za hranou trapnosti. Podobné jako Wilsonov kde se taky snažily do brát jako komedii s kriminálním tématem. Ne že bych se nebavil ale ani jsem se u toho smíchy neválel po koberci. ()

Pořez

Mazaný Filip je především divadelní představení a tak ho je potřeba i brát. Pak vás nevyvedou z míry kulisy, které jsou jednou velmi přesvědčivé a hned zas příjemně ujeté a vám je jasné, že všechno je jen "jako". A chvílemi téměř zběsilé přehrávání herců je pak také mnohem snesitelnější. Je mi ale velmi líto Pavla Lišky, který si v českém filmu "posichroval" roli idiota. Takže hodnocení následující: Za ty všechny roztomilé "Chandlerovské" hlášky v divadle za 5*, v kině pouze za 3*. ()

Ygnor

Zpočátku se mi to vůbec nelíbilo, zklamání , ale po poněkolikátém spuštění, se musím řehnit drobným vychytávkám. Zkuste ještě jednou, některé gagy jsou mistrné:) ()

Cruchot

Škoda promarněné šance. Celá plejáda výborných českých herců k dispozici, kvalitní předloha, zajímavé kulisy i hudba, nápadité scény i citace. Ale jako celek skoro k nekoukání. Úvodní scény mě docela navnadily, ale pak to jde od desíti k pěti. Filmu chybí švih a grády, vše se strašně vleče, mnoho postav je úplně zbytečných, mnoho scén příliš dlouhých a samotná zápletka i její vyústění je skoro k smíchu. U několika scén jsem se skutečně pobavil a většina herců hraje, co se od nich asi tak očekávalo a právě o to větší je zklamání z výsledné podoby snímku. Ještě jednou - škoda. ()

Lipi21

72% REŽIE / Václav Marhoul: *** KAMERA / Vladimír Smutný: **** SCÉNÁŘ / Raymond Chandler, Václav Marhoul: **** (vtipná přirovnání mě často fakt dostala) HERCI: ** (tady se něco nepovedlo, snad ani tak možná tohle neni chyba herců jako režiséra - prostě to strašně přehrávali,což byl ovšem určitě záměr,protože má jít evidentně o parodii...postupem času už to ovšem začíná lézt na nervy) HUDBA / Milan Kymlička, David Noll: ** ()

pravo

Množstvo hviezd nezaručí úspech filmu a aj Mazaný Filip dosť trpí hendikepom, keď divák prečítajúc si menoslov hereckého obsadenia očakáva výraznú kvalitu- a právom. Ja som sa však snažil odbremeniť od týchto atribútov a pozeral som film bez očakávania hereckého koncertu od každého zúčastneného a výsledok sa mi veľmi páčil. Nejedná sa o typický film, ale skôr o divadelné predstavenie zachytené kamerou a množstvo skvelých vtipných hlášok zabezpečí pobavenie nejedného diváka. Pavel Liška ako Charlie Brown bol neuveriteľne komický a aj Tomáš Hanák ako Philip Marlowe bol pomerne obstojný. Prikláňam sa k vyššiemu hodnoteniu, pretože už dávnejšie som sa tak dobre nepobavil ako pri sledovaní tohto experimentálneho dielka. ()

Jeand´Boa

Je mi jedno, co se na tom komu nelíbilo a čím to bylo pro mnohé zklamání...já za tím viděl příjemný a inteligentní humor s krásnými výkony herců, kteří se nebáli dělat si legraci z všeho možného včetně sebe sama...chytrý a krásný ...a hravý snímek... ()

horovska

Humor téhle partičky není tak úplně můj šálek kávy. Zdá se mi, že na to, že takových je nás nejspíš velká část ale takle skupinka tvůrců ohled nebere, žijí si tak trochu sámi pro sebe, což je mi celkem sympatické, kdyby to ovšem celé nejevilo známky amatérismu. V některých momentech je to k pousmání, většinou je mi ale trapně. Ale tento film ještě řadím k tomu lepšímu, co jsem se odvážila z Sklepáckého podhoubí shlédnout. ()

candy_daze

Ucházející snímek s pár skvělými vtípky, ale dost jich zacházelo až tak daleko, že měl občas člověk menší či větší pocit trapnosti. ()

Biopler

Tak toto bol výstrel vedľa. Hanákove hlboké a zároveň srandovné preslovy vám utkvejú v pamäti, ale ináč je to zlátanina. Ako spomína Cival, je až k neuvereniu ako je film špatný, aj keď v ňom hrá toľko výborných hercov. ()

FFs

Bohužel se nemohu přidat k těm, kteří vyjadřují spokojenost....Film sice nemá úplně špatnou atmosféru a svým zpracováním se výrazně liší od jiných českých filmových "počinů", nicméně... Vtipné "hlášky" mne nerozesmály snad ani jednou, vtipné scény spíše nudily... a z mého pohledu se autorům podařilo vymyslet nový filmový žánr - parodii na parodii.... Má očekávání byla (bohužel) podstatně vyšší.... Chyběla tomu lehkost, skutečná vtipnost a hravost.... ()

Dementra

Mezi genialitou a nevkusem často bývá tenká linie, a tady už byla překročena směrem na špatný břeh. Hanák výborný. Cibulková nesnesitelná. A většina ostatních herců hraje hůř než ochotníci. I přesto hodnotím 2* za snahu a za vtip. ()