Po sedmi letech reprízování úspěšného divadelního představení se stejnojmenným názvem režisér Václav Marhoul převádí do filmové podoby vlastní scénář inspirovaný povídkami amerického spisovatele Raymonda Chandlera. Tomáš Hanák v něm představuje soukromého detektiva Phila Marlowa, tedy klasického hrdinu, romantického kovboje, který bere zákon do svých rukou v drsné prérii velkoměst. Je to poctivý a skeptický dříč, který se plahočí za svými případy, které řeší po mnoha omylech, často ztýraný, zmlácený zločinci, nezřídka i policií. V tomto světě násilí, nedůvěry a korupce je všechno prodejné. Všechno kromě jeho samého. Příběh je zasazen do prostředí města Los Angeles v roce 1937. Základní dějovou osou, tohoto jinak pro diváky vděčného komediálního a parodického žánru, je zprvu banální a chandlerovsky typické vyhledání pohřešované osoby. Celý případ je však samozřejmě daleko složitější a Marlowe postupně rozplétá celé zamotané klubko vztahů a motivů a to až ke zdárnému konci. (Warner Bros. CZ)

cab

Bohuzel pro tento film se neradim k priznivcum a fandum sklepackeho humoru. Humor mi pripada vykonstruvany az velmi trapny. Kulisy by mi nevadili a hudba byla prijemna. Zminit se o hercich je vcelku slozite. Takze to zkratim na pochvaly - Preiss, Trojan, Ctvrtnicek, Dusek a dvojice potrhlych policajtu. Pan reziser si splnil sen a verim, ze je se svym dilem spokojen, ale ja jako objektvni divak, NE. 40% ()

DocBrown

Skvele herecke obsazeni, ale jinak velke zklamani. Najde se par dobrych hlasek, ale vetsina vyzni dost trapne. Mozna nejlepsi okamziky zaridili panove Steidler a Dusek. Nebyla spatna i zadni projekce za autem, kdy Hanak usilovne toci volantem, ale auto jede porad rovne a za nim utikaji dnesni baraky. Ale celkove to na me vyznelo jak ty nejmene povedene parodie s Leslie Nielsenem. ()

Peť@n

Popravdě sem od tohoto čekal víc... Mylsím že Mazaný Filip měl asi opravdu zůstat jen divadelní hrou než se státi filmem... Pobavilo mě pár hlášek typu: "Zabili Kennyho." "Parchanti!"... Ale celkově ve mě tenhle film nezanechal nijaký hlubší dojem a sem si jist že si na něj za krátkou dobu už ani nevzpomenu... ()

wosho

Podarene po technicke strance, ale je tu citit absence humoru. Par vtipku a dobrych hercu to nezachrani. Ale Ivan Trojan byl fakt uzasnej kluk. ()

divak84

nevím, tady se jasně zobrazuje formulka 100 lidí 100 chutí. většina lidi tenhle film odsuzuje do sraček apod.. mě ten film staršně baví, ty monology a koneckonců i dialogy jsou podle mě takové, prostě bavící. ano šustí tam scenař ale to je tak podle mě i schvalně.. hanáka třeba rád nemám ale je dobrej. macháček je solid. scéna u barmana aka "vypni ten krám" je super.. osobně to řadím na uroven dědictví či pelíšků.. ano je to podle vás k smíchu ale co. mě se to líbí. některým se taky libi vyvrženci z pekla a ja bych to nejradši vykopal na saturn tak co... ()

enyama

Velmi mě udivuje, že tento snímek má tak malé hodnocení:-(?? Viděla jsem ho sice teprve před týdnem poprvé, ale určitě stojí minimálně za dalších x shlédnutí, protože jsem nestihla pobrat všechny gegy a hlášky, kterých je Mazaný Filip plný:-)) Musím ocenit i velmi dobré obsazení a opravdu trefné. A ačkoliv si myslím, že pan Hanák neumí hrát, tak tady mu role sedla jak vyšitá. Suchý humor a suše a monotóně podaný (jak je mu podle mě vlastní a s herectvím to nemá co dělat...) by nikdo lépe nezvládl:-)) ()

Paity

Tomáš Hanák je typ herce, který se jedné polovině líbí zamlouvá a té druhé nikoli. Já patřím k té druhé. Jeho herectví totiž stačí spíše tak na uvádění sbírkového Kuřete, ale ne na filmy. Jeho problém totiž je, že hraje pořád stejně, ať je to krimi, komedie nebo něco jiného. ()

Kovaja

Skvělé dialogy,skvělý Hanák.V.Cibulková snad v největší formě.její tělo bylo jak z partesu a k tomu tvrdé a pevné silikonky,,,hm hezky se nato koukalo:-))) ()

Fantomas92

Jedna hvězda za snahu, druhá za přínos pro kinematografii. Mazaný Filip je totiž ukázkovým příkladem toho, jak velký rozdíl je mezi filmem a divadlem. ()

krtek138

Místy geniální, místy trapné. A těch tam bylo bohužel víc. Ale za Kaiserovo: Takhle jsem se naposledy zasmál, když moji tchýni sežrali prasata, dávám třetí hvězdu. ()

blues

přítomnost skvělých herců, výborných gagů a vtipných situací rozhodně převažuje nad docela uspávajícím dějem... ()

Zik2

Půjdu tentokrát proti proudu, ale v rámci žánru výborně odvedená práce. Hlavní cíl parodie je co nejvěrněji zobrazit a tedy co nejúčinněji zesměšnit parodovaný fenomén, v tomhle případě detektivky s drsňáckými chlápky v hlavní roli. Nezanedbaly se ani detaily a trochu méně nápadné vtípky, které baví nejvíc (jako chlápek, co nejdřív chodí s klasickým transparentem „I want a job today“ a pak s nemenší americkou klasikou „The world ends tomorrow“. A samozřejmě vynikající herecké obsazení. ()

Lionheart

Phila Marlowa mám rád, Bogarta a Hanáka taky. Není co řešit, zvlášť když je to tak mile prošperkováno "typicky Chandlerovskými plky". No a ještě k tomu ty narážky na Batmana (dokonce i Harley Quinn:-) ()

Prochy38

Pohodová česká parodie na mafiánské filmy a podobné gangsterky. Myslím, že jinak to ani nazvat nejde. T. Hanák je výborný a dal bych s chutí i 4*, protože jsem se opravdu moc dobře bavil. Jen prostě za V. Cibulkovou musím jednu dát dolů. Dekolt sice pro oči příjemný, ale to je všechno. Proč někdo obsadil právě ji, do role sexbomby, to opravdu nechápu. Ale já ty 4* dám. Vzpomněl jsem si na výstupy J. Macháčka a nemohu jinak. ()

Haymar

Mazaný Filip určitě není filmem pro každého (naopak), ale máte-li rádi parodie i old-school kriminálky (a zvláště, strávíte-li jejich crossover), pak rozhodně nemůžete být zklamaní! Pochopení a smysl pro sklepácký humor je zde výhodou, nikoli podmínkou! Úctyhodný herecký ansábl, výborný vizuál a navíc, už dlouho sem se u žádného českého filmu tak nebavil! Dobrá práce, Marhoule!... ()