Reklama

Reklama

Baby na úteku

  • Česko Panenky na útěku (viac)
Trailer 1

Divoká Jamie (Margaret Qualley) sa spamätáva z čerstvého rozchodu, upätá Marian (Geraldine Viswanathan) si potrebuje oddýchnuť od vyčerpávajúcej práce. Spoločne sa rozhodnú zmeniť prostredie a stráviť niekoľko dní na slnečnej Floride. Plán je geniálny, prevedenie príšerné. Na cestu  dostanú z miestnej požičovne auto, ktoré malo poslúžiť skupine mafiánov na prevoz kufríka s veľmi nebezpečným obsahom, zhodou okolností práve do miest, kam majú namierené Jamie a Marian. Zatiaľ čo dievčatá zaujíma len to ako, ako si cestu naplno užiť, pričom každá má úplne inú predstavu, mierne zúfalí gangstri robia všetko (a pod slovom “všetko” sa skrývajú zúfalé činy), aby ich dostihli a kufor im zobrali. Ako nič netušiace hrdinky riešia svoje dievčenské problémy, slučka sa uťahuje, rovnako ako možnosť, že z nej vykĺznu bez ujmy. Našťastie svet je bláznivé miesto, plné často neuveriteľných náhod… (Cinemart SK)

(viac)

Videá (2)

Trailer 1

Recenzie (48)

ScarPoul 

všetky recenzie používateľa

Primitívna zápletka a prapodivná štylizácia, kde je všetko absolútne nesúrodé. Coena je tu poznať naozaj len v detailoch, ale scenáristicky to tápa. Šteky Damona a Pascala sú preexponované a chémia medzi ústrednou dvojkou chýba. Qualley ale tú južanskú lesbu hrá na parádu. Aj napriek všetkým týmto kritikám sa na to ale dobre pozerá, je to iné, vťahujúce ( hlavne úplne zbytočné sexuálne scény) a má to aj značný nadhľad. Mišmaš žánrov, scén a hereckých kreácií, ktoré by v zásade nemali spolu vôbec fungovať a na nejakej primitívnej úrovni kupodivu fungujú. Nie pre každého. A od jedného z velikánov amerického nezávislého filmu pôsobí toto ako zvláštnejšia variácia na American Pie a tým ako päsť na oko pre všetkých fanúšikov.  Ale zostane to v pamäti. O tom zase nepochybujem. ()

Marigold 

všetky recenzie používateľa

Je to už takový running joke, nicméně sedí. Další film, který vypadá, jak když ho natočil hacknutý twitterový účet slavného filmaře. Čekal jsem režijní suchopár a tuhost a dostal toho opravdu vrchovatou porci. Od první scény netrefuje Ethan absolutně nic. Je to pitvořivé, bez timingu, bez point. Slovní ping pongy otravných postav nemají rytmus a nuance, na jaké jsme od Coenů zvyklí, nesympatické postavy spíše žonglují tuhými frázemi a dialekty. Trademarky tu jsou (náhody, sochy, halucinogenní intermezza), ale jsou naskládané tak halabala, navíc ve slaboduchém příběhu, že tenhle screwball působí jako lesbická verze Blbý a blbější zbavená humoru. Celé je to navíc dated. Queer komedie, kde hrdinky odpovídají spíš male teenagerům svou zálibou ve vulvě a penetraci, Thelma a Luisa kastrující patriarchát s tragickou neobratností a doslovností. Mám pocit, že téhle úrovni se mí oblíbení bratři nikdy ani nepřiblížili a pevně doufám, že už nepřiblíží. Radši dalších 5 Shakespearů od Joela, pls! ()

Reklama

Arsenal83 odpad!

všetky recenzie používateľa

Pedro Pascal na pár sekúnd ako namotávka a potom nič len lesbenie. Okrem ešte jednej kvalitnej komediálnej scény s prepadnutím tučnej ženskej je to celé len o tom, veď sám Coen to nazval lesbo road movie, v pôvodnom názve sa len dajkuje a tak to potom dopadlo. Namiesto poriadnej gangsterky tu Margaret Qualley s mimikou sťaby Hannah Montana v kuse vylizuje, väčšinou vždy niekoho iného, a tak sa jej na jazyku až povlak zdrásal do živých buniek. Ide o projekt Coenovej ženy Cookovej a tak podľa obsahu súdim, že to musia mať doma veselé a komody ukrývajú nejedného robertka. ()

Xmilden 

všetky recenzie používateľa

Čekal jsem to určitě horší. Sice si člověk prakticky celý film klade otázku "Zda tohle má legendární režisér černohumorných záležitostí zapotřebí." Ale já mu nic zakazovat nemůžu a vyloženě mě netrápilo, že se jedná o jeden z nejslabších (možná nejslabší kousek) ve filmografii. Má to švih, má to spád, holky jsou sympatické a duo zabijáků taky není tragické. Překvapí že se nakonec dostaví Matt Damon. Takže abych to nakonec nějak shrnul. Očekávaná úplná bída se nedostavila a třeba to příště bude lepší. 55% ()

blackkocour odpad!

všetky recenzie používateľa

To si děláš kozy, Coene? Nejen, že si do toho nezapojil svého bráchu, ale sčuchls si do toho Yoko Ono, a pár lesbických stěračů a konvic. Občas i lesby a bukvice si zaslouží svůj post ve filmovém odvětví, ale jejich místo bylo vždy péčko, a tam se jejich polízanice vyjímá jako osvěžení piňa-kolády na dětské oslavě, ale highlight queer žánru považuji Booksmart, nebo Phillipa Morrise, kde se heterák těm vypečeným tranzistorům směje od šulina k uchu, ale Ethan Coel jako nízký zástupce a parazitátor svého lepšího blášky to tady neutáhl. Kde se utatil černý a suchý humor, který jsme tak milovali ve Fargu a Big Lebowskiho? Dvě nesympatické lesbo tom boyky, co vymazávání pekáčů mají jako svůj sport, jinou než dvojitou penetraci nevyhledavaj, a jestli mají Indky černý pas k felaci sebe sama, tak tady se ty polohy moc nevystřídaj než k trapnosti, bez charismů a podobných ismů, kteří nevyšvihli z průměrnosti ani Met Démon a Pablo Zpackal. Thelma a Vulva. ()

Galéria (27)

Zaujímavosti (8)

  • Film mal pôvodne vyjsť 22. septembra 2023, ale bol odložený na február 2024 kvôli štrajkom WGA a SAG-AFTRA. (Arsenal83)
  • Ethan Coen a jeho manželka Tricia Cooke prvýkrát predložili nápad na film svojej priateľke Allison Anders počas vianočných prázdnin v San Franciscu začiatkom 21. storočia a v roku 2007 bol pod jej vedením film aj ohlásený. Nakoniec z neho na dlhé roky zišlo a Anders sa už k nemu nevrátila. (Arsenal83)

Súvisiace novinky

Bratři Coenové chystají krvavý horor

Bratři Coenové chystají krvavý horor

30.01.2024

Je tomu už pět let od posledního společného snímku talentovaného tvůrčího dua bratří Coenů, jímž byl western Balada o Busteru Scruggsovi vyrobený pro streamovací službu Netflix. Po uvedení tohoto… (viac)

Chris Evans jako vůdce sekty od Ethana Coena

Chris Evans jako vůdce sekty od Ethana Coena

29.01.2024

Po premiéře filmu The Tragedy of Macbeth, prvního projektu, na němž pracoval sám Joel Coen (Tahle země není pro starý, Big Lebowski) bez svého bratra, se šířily zvěsti, že Ethan Coen o režii… (viac)

Reklama

Reklama